• The forum has been updated. For an explanation of some of the changes, head over here.

Search results

 1. KeykubatTR

  Napolyon Savaşları Klan, Sunucu, Etkinlik Alt Forumları Bilgilendirmesi

  Burada bir isyan yok. Çocukça alınan bir karara karşı insanların eleştirisi var bu kadar. Kimse saçma sapan konuşmasın.
 2. KeykubatTR

  Napolyon Savaşları Klan, Sunucu, Etkinlik Alt Forumları Bilgilendirmesi

  Bu ortamda daha neler neler oldu hiçbir yönetim kadrosu böyle saçma bir karar almadı. Bugün ülkemizde yapılan baskılar gibi burada bile sorunu çözmek için böyle bir platformu kapatmak eleştirdiğimiz yönetim tarzının veya gittikçe kaybolan demokratik ifade şeklini kökünden kesip atmak değil midir? Uzun yıllar bu forum bölümünü kullanan bir oyuncu ve TaleWorlds Forumu kullanıcısı olarak derhal arşivden çıkarılmasını ve aynı şekilde devam etmesi gerektiğini belirtiyorum. Aynı zaman da biz yaptık oldu şeklinde bir karar mekanizması bu forumda asla ama asla olamaz. Türk Adminleri Türk Ortamıyla kafayı bozmuşsa eğer çoktan Türk adminler yerine normal Admin demeye başlayabiliriz....
 3. KeykubatTR

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde (AKTİF)

  30 Ağustos etkinliğine katılan tüm Alay Liderlerine, misafirlere ve oyunculara teşekkür ederiz. Yaşanan aksaklıklar elimizde olmayan sebeplerden dolayı gerçekleşti ancak yine de özür dileriz. Tekraren 30 Ağustos Zafer Bayramınız Kutlu Olsun.
 4. KeykubatTR

  32nd Black Legion l En Büyük Türk Klanı l

  General Shepherd said:
  KeykubatTR said:
  TheGuyFromNorway said:
  Eski iyi günler

  Evet, nerede o eski şevk o heyecan...

  32nci Alay açılırsa eğer, sizlere ihraç edilen çelik ve alüminyum kısıtlar, %50 zam yaparız.  :iamamoron:

  Teşekkür ederiz çakma Trump bey ancak ihtiyacımız yok Allah'ımız var :grin:
 5. KeykubatTR

  32nd Black Legion l En Büyük Türk Klanı l

  TheGuyFromNorway said:
  Eski iyi günler

  Evet, nerede o eski şevk o heyecan...
 6. KeykubatTR

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde (AKTİF)

  Efepasha (Ifestus) said:
  Vollah ağam sen yönetmeyi biliyirsen ben oynamayı.Süngü öğrenmek istersen söylemen yeterli.Sadece alt ve üst block yapıcan ha unutma.

  Teşekkürler başarılar...
 7. KeykubatTR

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde (AKTİF)

  Efepasha (Ifestus) said:
  Çakma halifeyi almışlar alaylarına cönırıl cönırıl diye geziyor ortalıkta.Neyse,sırf Astero ve Sn0w için başarılar dileyimde.

  daha dünkü g*tü b*klu çavuşa bak sen. Sana da başarılar küçük şey seni  :party:
 8. KeykubatTR

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde (AKTİF)

  General Shepherd said:
  KeykubatTR said:
  Herkes ELF olmuş ben İNSANIM. Galiba geçiciyim alayda? Beyler?

  Senin geçici olduğunu düşünenler geçici olur.  :fruity: :mrgreen:

  Eyvallah biliyorsun bu işi  :fruity: :wink:

  Axrinn said:
  Gayet sağlam bi geleceğe sahip olacağına inandığım bir alay Başarılarınızın devamını dilerim  :party:


  :arrow:  Teşekkür ederiz  :party:
 9. KeykubatTR

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde (AKTİF)

  Herkes ELF olmuş ben İNSANIM. Galiba geçiciyim alayda? Beyler?
 10. KeykubatTR

  96th Regiment of Foot "Queen's Own Germans" | [Kapandı]

  32'yi her açtığımda en çok etkilenen Alaydınız... Her şey için teşekkürler
 11. KeykubatTR

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde (AKTİF)

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde

  * Alayımız, yapılanma aşamasını tamamlamıştır.

  * Nr3 Yönetimi olarak, Kaliteli Yönetim ve Güçlü Kadro oluşturma yolunda kararlı bir şekilde devam etmekteyiz.

  *Amacımız NW ortamında herkes ile pozitif ilişki içerisinde olan, Türk Alaylarının arasında yerini belli eden, sistemli ve nizamlı bir Alay olmaktır.

  * Her türlü sorumluluğu yerine getiren Yönetici ve Yetkililer olmak üzere, bizlerle birlikte oyundan zevk alan ve eğlenen tüm oyuncu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Şimdilik aramızda bulunmayan oyuncuları da aramızda görmek isteriz.  :smile:  Alayımızın Yönetim Kurulu:

  "Klanı, Yönetim Kurulu yönetir."

  General Astero, Alayımızın yönetim kurulu başkanı

  Albay Snow, Alayımızın yönetim kurulu üyesi

  Yarbay BSH, Alayımızın yönetim kurulu üyesi

  Yüzbaşı Hadrianus, Alayımızın yönetim kurulu üyesi

  Teğmen Harlerm, Alayımızın yönetim kurulu üyesi


  Alayımızın Yetkili Kadrosu:

  "Klanı, Yönetim Kurulu yönetir."

  "Yetkili Kadromuz; Yönetim Kurulu'nun işlerini kolaylaştıran, emir-komutayı sağlayan alt rütbeli yöneticilerden oluşur.*

  * Başçavuş Pirlidet

  * Üstçavuş Kırımlı 

  * Çavuş Saku ( Hadrianus'un Kararıyla Deneme Sürecinde)

  * Çavuş DrGazi ( Hadrianus'un Kararıyla Topçu Birliği AstSubayı)
 12. KeykubatTR

  dsadsa

  sN0w said:
  tasarım için açılmış bir konu idi, silinecek.

  Kesinlikle öyle
 13. KeykubatTR

  Napolyon Savaşlarına Nasıl başladınız ?

  Ging Freecss said:
  Kemerleri bağlayın çünkü uzun bir hikaye olacak :iamamoron: (hikaye prolog ve epilog kısımlarının ortasındaki kısımdır, edebiyat mezunu olduğum için başta ve sonda kaptırıp biraz saçmaladım okumaya üşenen olursa yalnızca orta kısmı okusun :facepalm:)

  Prolog: Tarihlerle aram pek iyi değildir ama oyuna 2012 yılında başladım diye tahmin ediyorum. Avrupa ortçağına olan ilgim beni oyuna bağladı ve yıllar boyunca singleplayer'da oynadım. 2000-3000 saat harcamışımdır single'da. Yine tahmin ediyorum ki 2014 yılında bir arkadaşım bana multiplayer oynamamı önermişti ama bu oyunu da diğer oyunlar gibi sanarak "Oyun çıkalı o kadar yıl oldu ölmüştür multisi" deyip almamıştım. 2015 yılında ise Steam'i daha aktif bir şekilde kullanmaya başlayınca Warband'in full paketini satın aldım. Bir süre native'in multisini denedim, oyunu oynayan arkadaşlarım ile mount and siege'de çok oynadım özellikle.
  ________________________________________________________________________________________________________________________

  Bir gün Napoleonic Wars DLC'sini denemek için Minisiege serverına girdim. Orada Wallace isimli bir arkadaş RRA (Royal Regiment of Artillery) isimli bir klana adam arıyordu. Hem adamla biraz eğlenmek için hem de merakımdan klana gelebileceğimi bildirdim. Steam'den beni ekledi ve TS3 indirmemi istedi. Kötü şöhretinden dolayı TS'yi ilk önce indirmek istemedim ancak zorunlu olduğunu öğrenince indirdik mecbur :razz: Bana ne olmak istersin dedi ancak soruyu biraz garip sordu. "Cavalry, arty or rifle" gibi bir şekilde ifade edince "Rifle" cevabını verdim rifle birliğinin farklı bir şey olduğunu bilmediğim için. Her nasıl olduysa beni hat piyadesi odasına attı ve oradaki başka bir Türk olan Berkay kankamla tanıştım. Buradaki olay Türk klanlarından çok daha farklı olduğu için anlamanız açısından biraz klanın yapısından bahsetmek istiyorum.

  Major Olafson'ın önderliğindeki RRA 6 bölümden oluşuyordu (piyade, atlı, topçu, rifle, hafif vb her şey vardı yani) ve çok kalabalıktı, toplam sayı 300'ü geçiyordu ve her eventte 100 kişi oluyorduk. Kendi düzenlediğimiz eventte bir taraf RRA kalan alaylar karşı takıma geçiyordu ve 200 kişi doluyordu yani öyle bir aktiflik vardı. Rütbe törenlerini 3-4 farklı dilde yapıyorduk çünkü bazı divisionların dili farklıydı(Danca, İsveççe vb). Ben bu divisionlardan 3. sündeydim, dili İngilizceydi ve hat piyadesi oynuyorduk (genelde 33rd çünkü bizim division 3rd'dü ve oradan bir bağlantı kurulmuş başka hat piyadesi olan division'ın birliği farklıydı).

  RRA'da Ludd ve Taz subaylarımla 2 yıl gibi bir zaman geçirdim ve çok eğlendim. Oyunu oynayan diğer Türk arkadaşlarımı da klana getirdim. Tabi bu sırada native'e de giriyordum. RRA'ya girmemden kısa bir süre sonra TR-Duel serverında Efe beni PW klanına davet etti (karıştıranlar çok olduğu için belirtme ihtiyacı hissediyorum, EfePasha değil Getwulf, Beowulf, Savolg veya Savolg_Hevale nicklerini kullanıyordu bu efe) PW klanında yalnızca savaşlara çağırılıyordum (Galler, Wales, Revolutionary Wales gibi isimleri aldık burada) ve arada yabancı klanda oynadığım için NW klanı maçlarına invite olarak çağırılıyordum (19thKR). Gel zaman git zaman bu klandakilerle birbirimize iyice alıştık. RRA'da çok büyük bir kavga çıktı ve bizim 3rd division klandan çıktı ve 3rdRF diye yeni bir klan kurduk. Kısa bir süre sonra da zaten RRA kapandı. Bu yeni klan başta iyi gidiyordu ancak zamanla aktiflik çok düştü ve yarım yıl sonra 5-10 kişi kaldık. Sayının çok az olduğu bir gün 19th'den yardım istedim ve 5-6 kişi geldiler sağolsunlar. Baktık böyle olmuyor 3rdRF olarak topluca Sussie'ye geçerek arty guardlık yapmaya başladık. En sonunda da 3rdRF kapandı ve benim yabancı klanlarda olan maceram son buldu.

  Ben de 19thKR klanında daha aktif olmaya başladım. Efe, yabancı alaylarda uzun süre oynadığımı bildiği için yönetimde bana söz verdi. Rütbem Recruit olmasına rağmen klana formasyon eğitimi vb verdim. İstediğim rütbeyi alabileceğimi söylese de klanın düzenini bozmamak için Rct rütbesinde kaldım. Klanın düzeninin sağlanmasında büyük bir rol oynadım, klanın adının 87th olarak değiştirilmesini sağladım. Bu isimle Nizam-ı Cedit'e girdik (her ne kadar ben karşı çıksam da engelleyemedim). Nizam-ı Cedit dağıldı. Klandan bir Lieutenant ayrıldı ve ben o rütbeye yerleştim (bu 2 olayın sırası farklı olabilir emin olamadım şimdi uzun zaman geçmiş). Bir süre sonra Efe oyundan sıkıldığını ve bırakmak istediğini söyledi. Yönetimi bana devretti. Ben de alayı yönetmeye başladım ve ismini 49th (Princess Charlotte of Wales's) Regiment of Foot olarak değiştirdim. 1 yıldan uzun süredir yönetimde ben varım ve klanı daha iyi bir yere getirmek için elimden gelen her şeyi yapıyorum. SON.
  ________________________________________________________________________________________________________________

  Epilog: Oyuna yabancı alaylarda başlayıp Türk alaylarına geçmemin hem artısı hem eksisi oldu. İki yönetim stlini de görme fırsatım oldu. Bunları da kendimce Türk ekolü ve İngiliz ekolü diye ayırıyorum [yabancılarda ağırlıklı olarak İngiliz alaylarında oynadığım için bu ismi verdim "yabancı" deyip Alman, Fransız, Rus vb klanları da katmak istemedim çünkü oralarda elbet farklılıklar var. Her İngiliz ve Türk alayı da böyle değil bunu da biliyorum (zaten kendi alayımı elimden geldiğince İngiliz ekolü ile yönetmeye çalışıyorum) ancak kendi gözlemlerime dayanarak ağırlıklı olarak bu yazıklarım geçerli].

  Karşılaştırmalı olarak iki tarafın da artısını da eksisini de dilim döndüğünce anlatmak istiyorum. İngiliz ekolünde fark klana girdiğiniz anda başlar. Üyeler klana yeni birisinin katıldığının farkındadır ve normalde yaptıkları sululukları üye/üyeler klana alışana kadar yapmazlar. Yapsalar da açıklarlar böyle böyle diye. Türk ekolü yeni üye klana gelmeden 5 dk önce klan nasıla üye geldikten 5 dk sonra da klan aynı olur. Üyelere oryantasyon-adaptasyon fırsatı verilmez. Bu da onları klandan soğutur, çoğu zaten bir daha gelmez.

  Türk ekolünde subaylar güç manyağıdır. Kendilerini gerçekte de komutan sanarlar. Adamlara bağırır-çağırır-söverler. Gerçek hayatta yapamadığı şeyleri oyunda gerçekleştirmeye çalışırlar. Güçleri sınırsızdır ve bu güç onların gözünü kör eder dolayısıyla klan üyelerinin duygu ve düşüncelerini önemsemezler. İngiliz ekolünde ise subaylar konumunun farkındadır ve bu tür kendilerini küçük düşürecek davranışlar sergilemezler. Güçleri ise daha sınırlıdır çünkü karşısında doğduğu günden beri azarlanmış büyük bir bebek yerine bir birey vardır ve gerektiği yerde ağzının payını verir :wink:

  Türk ekolünde rütbe güç demek olduğu için herkes rütbe ister, İngiliz ekolünde ise rütbe güçten fazla sorumluluk getirir bu yüzden yalnızca kendini yeterli gören üyeler rütbe ister.

  İngiliz ekolünde asıl amaç eğlencedir bu yüzden yabancı alayların çoğu eventlere bolca katılır. Türk ekolü asıl amaç ego tatminidir bu yüzden eventler ya yapılmaz ya da çok az yapılır ve bolca maç yapılır kiminki daha büyük herkes görsün diye :oops: Tabi bunu yapan yabancı alaylar da var ama onlar en üstteki %20 lik kısım ve onlar cidden tam kanserler, ama yine de bizdeki gibi kurulduğu ilk hafta en güçlü alaylara maç teklif edecek kadar ukala değil hiçbiri :iamamoron: Bu dediğim yanlış anlaşılmasın, eski bir kadrosu olup da başka bi çatı altında birleşenlere lafım yok ama adamlar cidden YENİ olup tüm klanlara meydan okuyorlar ve loto misali maç kazanmaya çalışıyolar ona biraz bozuluyorum ben, kazansan nolcak sanki o alaydan daha mı iyi oluyosun maç kazanınca? Ya da en azından bunu düşünebiliyor musun cidden? :mrgreen:

  İngiliz ekolünün hiç mi kötü yanı yok? Var tabi ki, adamlar antrenman, event, maç zamanı toplanıyorlar oynayıp çıkıyorlar yani ortada gerçek bir arkadaşlık olmuyor. Çok nadiren üyeler birbirleriyle bu saatler dışında takılıyorlar. Türk ekolünde ise üyeler tüm gün beraberler. Bu genelde iyi oluyor ancak gün içerisinde yaşanan bir tartışma etkinlik saatlerine de yansıyor malesef :roll:

  Son olarak değinmek istediğim şey ise şudur ki; Türk ekolünde şöyle bir mesele var, ben birisine 49th iyi klan dediğim zaman adamın dediği şey "kaç turnuva kazandınız" gibi bir şey oluyor adam o kadar kudurmuş ki gözü maçtan başka bir şey görmüyor. Arkadaşlar, bir alayı iyi yapan şey her maçı kazanmak değildir(güçlü demiyorum bak güçlü desem de onu desen tamam derim). Oradaki ortam da başarı kadar önemlidir hatta bence daha da önemlidir. Maçı kazanınca lideriniz hepinizi rütbeye boğuyor fakat kaybedince ortada ne ananızı ne bacınızı bırakıyorsa bence orada bir sıkıntı vardır diyerek gevezeliğimi sonlandırıyorum :party:

  Diğer uzun yazılara göre sıkılmadan okudum ve bilgilendirme kısmı gerçekten doğru olmuş. Özellikle İngiliz Ekolünün yönetim tarzı ile Türk ekolünün oyuncu tarzını birleştirmeyi başardığımız bir ekip ile 32. Alayı (bir zamanlar) zirveye taşımıştık. Güzel olmuş
 14. KeykubatTR

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde (AKTİF)

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde olarak, 06.08.2018 tarihinde "Yapılanma" aşamasını tamamlayıp Alay Yönetimi ve oyuncularıyla beraber belirlenen hedeflere doğru daha hızlı ve daha güçlü ilerleyeceğiz. Umarım başarılı oluruz...
 15. KeykubatTR

  53rd Kuva-yi Milliye Brigade [EU] ⚡ 2016'dan Beri ⚡

  53rd Kuva-yi Milliye Brigade'in 2. Yılında doğum günün kutlu olsun çünkü kutlanacak başka bir şey göremiyorum.  :party:
 16. KeykubatTR

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde (AKTİF)

  Klanımızın tek karar alıcı kurumu olan "Yönetim Kurulu"nun kararıyla Yönetim Kurulu Başkanı Albay Astero'nun rütbesi Generalliğe yükseltilmiştir. Ayrıca yeni Albayımız Snow ve Yarbayımız Hanfiri olarak atanmıştır. Binbaşı BSH aynı rütbede kalırken, Hadrianus ve Harlerm birer rütbe düşürülüp sırasıyla Yüzbaşı ve Teğmen olmuşlardır. Yetkili Kadrosu Başkanlığına da Çavuş Flareon seçilmiştir.


  Alayımıza hayırlı olmasını diliyoruz.
 17. KeykubatTR

  18th (Royal Irish) Regiment of Foot (Aktif)

  Başarılar dilerim
 18. KeykubatTR

  53rd Kuva-yi Milliye Brigade [EU] ⚡ 2016'dan Beri ⚡

  Bu kafayla sizden bir bok olmaz. Başarılar dilerim kardeşim.
 19. KeykubatTR

  Infanterie Regiment Nr.3 Oranje-Gelde (AKTİF)

  Vincenzo-Neithan said:
  Bu arada Nr3OG klanı belirtmeden ve gizlice oyuna invite sokmuştur malesef bu kişi Delitürk'dür.

  kanıtlarımızı isteyene özelden atabilirim malum burada yasak :/


  komiksiniz be .

  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

  52.57.173.203:9988 TeamSpeak 3 Adresimiz. Eğer bir problem varsa ve eğer kanıtlarını "malum" buradan atamıyorsan buyur teamspeak'e gel önce konuşalım. Eğer anlaşamazsak tepkini göster biz de saygı duyalım. Nr3 üzerinden birileri ile uğraşmak artık mümkün değildir. Ekibimiz hazır, biz de gerekli hazırlığı yaptık, açıklamayı da konunun ciddiyeti üzerine "ciddi" bir şekilde yazıyorum. Büyük punto ile yazınca daha fazla dikkate alınmıyor merak etme.
Top Bottom