Search results for query: *

 1. DOTA 2 - 7.07c

  Aquilon said:
  Sven'e mom kasarsanız çok kırılganlaşır. Karşı takım da aptal değilse hepsine stun atamayacağınıza göre. Bi' disable yerseniz dayanmanız mümkün değil. Ama Abad'la Barat'a kasılabilir.

  abadın ihtiyacı yok. lifesteal desen zaten vlad. attack speed desen pasifi baya iyi iş görüyor. ms için phase zaten + pasifi ms'yi de arttırıyor. abaddon'a carry kapısını açan item s&y'dir. eğer support veya tank kasacaksan da o doğrultuda item çıkarsın.

  ama mom, bu denklemde hiçbir yere konulamıyor.
 2. Forumu Bırakıyorum! - Foruma Geri Dönüyorum! - Foruma Ara Veriyorum!

  Palamedes said:
  Bir süre yokum ne zaman dönerim belli olmaz ama en az 3-4 ay yokum
  Bays...

  profil fotondaki yavrunun kim olduğunu söylemeden gitmeyeydin... neyse. artık ben de meme platformundan takılırım.
 3. Spartacus: War of the Damned

  crassusun veledi bile alelade bir askerden iyi dövüşüyor. ben anlamadım bu işi. adı olan karekterler hep daha iyi dövüşüyor. tamamen saçmalık.

  ha bir de, sezar'ı bulunmadığı bir savaşta; tarihte hiç yaşamamış bir karektere miktirmek nasıl bir fantezidir?
 4. DOTA 2 - 7.07c

  414ben said:
  @Ezio İlk ne olursa olsun blink çık

  @Amele Ciddi ciddi botlar hakkında paragraf yazıyordum da neyi savunduğunu ben göremiyorum heralde, tümünü kendi seviyene göre (hangi seviyeyse artık) yorumladığını görünce alkışlayıp çekiliyorum.
  He evet para alıp forumlarda millete laf yetiştiriyorum.

  allah aşkına yeter  :grin: anlamadığın belli oluyor zaten.
 5. Yeni Üyelerin Tanışma Konusu

  yok ya normal aşk filmi. kısa ama. pm atın. ankarada amatör bir stüdyo falan ayarladık arkadaşlarla. liseden mezuniyet için yapacağız anı olsun diye. ama katılmak isteyen olursa gelsin. ne kadar kalabalık o kadar iyi aslında. hatta istanbulda veya çevre illerde olsanız bile ayarlayabiliriz birşeyler.
 6. Yeni Üyelerin Tanışma Konusu

  merhaba beyler. tanışmak kaynaşmak için buradayım, ilgili bölüm zaten. daha da konuşuruz ancak şu an acil; ucuza kısa film çekecek eleman arıyorum. konusuz aşk filmi. ilgilenenler pm.
 7. Spartacus: War of the Damned

  herneyse, umarım cüneyt arkınvari bir yapım olmaz. malesef blood and sand ve gods of the arena dan sonrakilerde çok fantastik 1v10 sahneler yaşanmıştı. artık yutmuyoruz. ısıtıp ısıtıp veriyorlar aynı şeyleri.
 8. League Of Legends | 6. Sezon

  aykans90 said:
  Şu LoL'e pokemon grafikli diyenlere de ayar oluyorum, neresi pokemona benziyor, nesini sevmiyorsunuz, en düşük ayarlarda mı oynuyorsunuz diyecem ama bend ortalamanın altında oynuyorum ve hiç pokemonumsu bir hava yok. DOTA tam aksine çok karanlık bence, insanın içini karartıyor oynarken.

  lol biraz daha basit olduğu için belki? hani anime falan. zaten birsürü kişi anime de takip ediyor. çocukluğumuzu hatırlattığından olabilir. çizgi film de güzeldir.

  Edit: ayrıca maliyetsiz. oyunların filme ya da filmlerin oyuna aktarılması güzeldir. lole yapmak isteseler, grafikleri değiştirmeden direk çizgi film yapabilirler. stratejik düşünmekte fayda var.
 9. Sağır Duymaz Uydurur

  samandan yorgan yapamaz mıymış?
 10. DOTA 2 - 7.07c

  414ben said:
  BOTtan bahsediyoruz farkındasınız değil mi? İnsan değiller belli bir şekilde oynamaya programlanmışlar. Lion bot olayına gelince gayet mantıklı bir şey yapıyor ve stun ultiyi o hızda yapamıyorum diyene gülüp geçerim. Shift q r bile o hızda atıyor. Bot zaten mouse kullanmıyor animasyonunu bittiği anda yapıştırıyor parmağı. Bot beni tatmin edemeyecek kadar zayıf diyorsan insanlarla oynamaya başlarsın zaten oyunu öğrendiysen botları napacaksın, yeniler için tasarlanmış gayet de güzel. (Gidip yok easy şöyle yok hard böyle demeyin adı üstünde Kolay, Zor)

  bazı insanlarla anlaşmak çok zor

  botlar süper olmalı diyen oldu mu? botlar çok zeki diyen oldu mu? botlu oyun dota'da esas oyundur diyen oldu mu? güzel.

  bot, alıştırma amaçlı tasarlanmıştır. botların embesilliğinden haberdarım. bizzat da şahidim. adı üstünde kolay/zor değil. aslında hepsi kolay. ben 1v5 gidebilir ve en zorda oyunu alırım. herkes alabilir. ama 5v5 yapıldığında, takım arkadaşı olan botlar feedlemeye meyilli oluyor( zor ve en zor için geçerli)

  adı üstünde kolay,zor? o ne ya? nasıl? nerdeyiz?

  evet adı üstünde kolay,zor. ama kolay zaten çok kolay ve bayıyor. alıştırma için bile oynanmaz.

  öte yandan zor bot zor değil. ama takımlar dengesiz. böyle bir alıştırma yok. zor bot zor olur. ama hepsi zor olur. sen zor seviyede oyun oynayamıyorsan, varlık gösteremiyorsan, zor oyun senin için fazla zorsa bu senin yenilgindir. alıştırma yaparken zayıf olduğunu görmek budur. oyun combat safhasına geçtiği andan itibaren karşı takım koordine olarak oynuyorsa ve benimkilerden 2 tanesi gidip yatıyor, diğerleri ise salak salak orda burda takılıyorsa, bu alıştırma değildir.botlu oyun, beceriksizce bile olsa, normal bir oyunu taklit etmelidir. normal bu, yok git adam gibi oyun at o zaman gak guk... geç bunları. elbette botlu oyun esas dota değildir. bunu kimse söylemiyor. ama alıştırma lobisi olarak, amacına pek hizmet etmiyor.

  ben sadece tecrübelerimi aktarıyorum. ne dotaya garezim var, ne valve'a ne de steam'e. fakat eğer sen valve'dan komisyon falan alıyorsan baştan söyle de tartışmayalım bu konuyu. boşuna dil döktürme.
 11. Videoya mp3 ekleme yardım ?

  çok zor değil. biraz araştır bulursun.
 12. Spartacus: War of the Damned

  beyler spartacusun devamı çekilecekmiş spartacus: aftermath diye. bu sefer daha büyük yapım olacakmış sanırım. en erken 2015'te çıkıyormuş.
 13. League Of Legends | 6. Sezon

  benim arkadaşlar oynuyor ama ben karar veremiyorum sizce dota mı lol mü?

  bu çok klişe ve saçma bir tartışma olabilir ama hala daha net bir cevap duyamadım kimseden. yani dota 2 varken lol gibi anime grafikli bir oyunu neden tercih ediyor insanlar? bence lol yerine ben10 tercih edilmeli. ya da pokemon.

  herneyse, lolün üstün yanı nedir? söylerseniz çok sevinirim.
 14. Deri Mühendisliği

  bence iş yapmaz. psikoloji tercih edilmeli

  psikoloji bölümü mezunu psikolog olur ve bir sürü iş yapabilir. Kendi tabirimle insanların bir arada yaşadığı her yerde psikologlar için iş imkanı vardır. Ama daha detaylı açıklamak için psikolojinin alt alanlarına ait bilgi vermek gerekir.

  Adli Psikoloji (Adli psikolog): Yasal konulara ve sorunlara psikolojinin ilkelerini uygulamak üzere hukuk ile psikoloji arasında kurulan ilişkiden doğan bir alandır. Adli psikologlardan bazıları hem psikoloji hem de hukuk eğitimi almışlardır. Mahkemelerde genellikle onların uzmanlıklarına gereksinim duyulur. Örneğin, hüküm giymiş ya da göz altında tutulan kişilerin davranışlarını ve duygusal strese maruz kalıp kalmadıklarını değerlendirir ve ebeveynlerden hangisi çocuğun velayetini almalıdır ya da bir sanığın zihinsel kapasitesi mahkemede savunma yapmak için yeterli midir gibi sorunlu durumlarda hakime yardımcı olurlar. Lisans ya da yüksek lisans derecesine sahip olanlar, ıslahevi, hapishane ve adli tıp enstitülerinde, hukuk uygulama birimlerinde çalışırlar. Doktora derecesini almış olanlar ise psikoloji bölümlerinde ve hukuk fakültelerinde, araştırma organizasyonlarında ve toplum sağlığıyla ilgili kuruluşlarda danışmanlık yapmakta ya da hukuk uygulama birimlerinde, mahkemelerde ve ıslahevlerinde çalışmaktadırlar.


  Deneysel Psikoloji (Deneysel psikolog): Temel davranışsal süreçlerdeki değişiklikleri araştıran ve öğreten psikologlardır. Deneysel psikoloji içindeki önemli alt dallardan biri, bilginin işlenmesi, belleğimizde depolanması, depodan geri çağrılması ve problem çözme durumlarına uygulanması gibi bilgi işleme sürecini çalışan bilişsel psikolojidir. Öğrenme, duyum, algı, performans, motivasyon, bellek, dil, düşünme, iletişim ve problem çözme, yeme, okuma gibi davranışların altında yatan fizyolojik süreçlerin araştırılmasıyla ilgilenen alt alan ise fizyolojik psikolojidir. Deneysel psikologlar, hayvan davranışlarını da inceler ve insan davranışlarıyla ilişkilendirirler. Deneysel psikologlar, aynı sosyal psikologlar gibi genellikle akademik alanda ve araştırma enstitülerinde çalışırlar.

  Eğitim Psikolojisi (Eğitim psikoloğu): Eğitim psikoloğu insanların nasıl öğrendiğini ve etkili öğrenmenin gerçekleştirilmesi üzerine yoğunlaşırlar. Her yaştaki insanın eğitimi için gerekli araç, gereç ve yöntemleri geliştirirler. Becerileri değerlendirir ve eğitim programlarının düzenlenmesine ve uygulanmasına yardımcı olurlar. Ayrıca yüksek teknik becerilerin öğretimi, değerlendirilmesi ve düzenlenmesi konularında da eğitim psikologlarından yararlanılmaktadır.Yetenek, güdü, sınıf ortamı gibi pek çok etmeni dikkate alırlar. Eğitim psikologlarının bazıları bilgisayar programlarında da kullanılabilecek yeni yönergeler geliştirirler, öğretmenlere eğitim verirler ve öğretmenlerde iş verimini, performansını ve doyumunu etkileyen etmenleri çalışırlar.Doktora eğitimli gelişim psikologlarının çalışma alanları genellikle öğretim üyeliği ve çeşitli eğitim ortamlarında danışmanlıktır.


  Endüstri/Örgüt Psikolojisi (Endüstri psikoloğu): İş yaşamını iyileştirme ve üretimi arttırma amacıyla psikolojik ilkeleri iş yaşamına uygularlar. Bu psikologların çoğu insan kaynakları uzmanı olarak görev yaparlar. Plan yapma, kaliteli yönetim, örgütsel değişim gibi alanlarda eleman örgütlenmesi ve eğitimi konularında çeşitli örgütlere yardımcı olurlar. İlgileri arasında, örgütsel yapı, iş verimi, iş doyumu, tüketici davranışı, personel seçimi ve personelin geliştirilmesi gibi konular yer almaktadır. Endüstri psikologlarının sorumlulukları arasında araştırma yapmak, araştırma sonuçlarını kullanılır kılmak ve problem çözücü olarak işlev görmek de vardır. Endüstri/örgüt psikologları, ticarette, endüstride, kamu kurumlarında ve üniversitelerde çalışabilirler ve firmalara danışmanlık yapabilirler.  Gelişim Psikolojisi (Gelişim Psikoloğu): Gelişim psikologları doğum öncesinden başlayarak ölüme kadar uzanan yaşam süresinde insan gelişiminin evreleri üzerinde çalışırlar. Gelişim psikologları yaşa bağlı davranış değişikliklerinin tanımlanması, açıklanması ve ölçülmesiyle ilgilenirler. Gelişimdeki evrensel nitelikler, kültürel ve bireysel farklılıklar üzerinde çalışırlar. Doktora düzeyindeki gelişim psikologları, arştırma yapma ve öğretim üyeliği gibi faaliyetlerde bulunabilirler. Lisans ve yüksek lisans mezunu olanlar kreş ve gündüz bakımevlerinde, okulöncesi eğitim veren diğer kurumlarda, hastahane ve kliniklerde gelişim psikoloğu olarak çalışabilirler.Huzurevleri ve diğer merkezlerdeki yaşlıların belirlenen hedeflere yönlendirilmeleri, yetiştirme yurdu ve bakımevlerinde ergen ve gençlere uygulanan programların değerlendirilmesi türünde faaliyetleri de yürütürler.


  Klinik Psikoloji (Klinik psikolog): Zihinsel davranışsal ve duygusal bozukluğu olan bireyleri değerlendirip, tedavi ederler. Klinik psikologların ilgilendikleri sorunlar, gelişim dönemleriyle ilgili kısa süreli gelişimsel krizlerden (ergenlikteki başkaldırı ve orta yaşta kendilik değerindeki düşme gibi) fobi, depresyon ya da şizofreni gibi daha ağır sorunların tedavisine kadar değişebilmektedir. Pek çok klinik psikolog aynı zamanda araştırma da yapmaktadır. Araştırma konuları arasında başarılı bir klinik psikoloğun özelliklerini ve bir tedavinin etkililiğinde rolü olan faktörleri belirleme, başarılı yaşlanmayla veya çeşitli davranış bozukluklarıyla ilişkili olan etmenler, fobilerin nasıl geliştiği ya da şizofreninin nedenlerini belirleme gibi konular sayılabilir. Ayrıca bireyi değerlendirmek amacıyla test ya da ölçek uygulama ve yorumlama ile tedavi amaçlı bireysel ya da grup terapisi yapma da klinik psikoloğun önemli görevleri arasındadır. Lisans ya da yüksek lisans eğitimi olan klinik psikologlar kendi muayenehanelerini açamasalar bile, doktora eğitimli bir başka klinik psikoloğun gözetiminde çalışabilirler.


  Nöropsikoloji ve Psikobiyoloji (Nöropsikolog): Biyolojik sistemler ile zihnin işlevi ve davranış arasındaki ilişkiyi incelerler. Beynin biyokimyasal mekanizmaları, beyin yapılarının fonksiyonları, kimyasal ve fiziksel değişikliklerin davranışlara ve duygulara etkisini araştırırlar. Nöropsikolog, merkezi sinir sistemi bozukluklarının teşhis ve tedavisi ile ilgilenir ve davranış bozukluğunun teşhisi ve rehabilitasyonu için hastayla çalışır. Klinik nöropsikologlar, nöroloji, pediatri, beyin cerrahisi, psikiyatri kliniklerinde görev alırlar. Bu alanda yetişmiş akademik personel, nöropsikolog yetiştirir ve klinik psikolog ile tıp doktorlarının eğitimini üstlenir. Lisans ya da yüksek lisans derecesi olanlar nöropsikolojik değerlendirmede ya da araştırma laboratuvarlarında araştırma yardımcısı olarak çalışabilirler.


  Okul Psikolojisi (Okul psikoloğu): Okul psikologları özel ya da devlet okullarında çalışır, öğrencilere danışmanlık ve değerlendirme yaparlar. Ruh sağlığı ve öğrenme için gerekli çevresel koşulları düzenleme ile de ilgilenirler. Sınıf ortamını bozan ya da özel eğitime gereksinimi olan çocuklar ile ilgilenir, programlar geliştirir ve değerlendirir; sınıf yönetimi konusunda öğretmenlere eğitim verirler. Ailelere ve okul çalışanlarına da psikolojik ve eğitsel konularda danışmanlık yaparlar. Okul psikologları, anaokullarında, hastanelerde ve ruh sağlığı kliniklerinde çalışabilirler.


  Psikometri (Psikometrist): Psikolojik bilginin elde edilmesi ve uygulanması sırasında kullanılacak teknik ve yöntemler üzerinde çalışırlar. Zeka, kişilik, yetenek ve diğer alanlardaki testleri geliştirirler. Bu testler, klinik, danışmanlık, iş yaşamı, endüstri ve okul gibi alanlarda kullanılmaktadır. Psikometristler, araştırma desenleri, veri analizi ve verinin yorumlanması konularında da faaliyet gösterirler. Bu alanda çalışan psikologlar, matematik, istatistik, teknoloji, ve bilgisayar programları bilgileriyle donanmışlardır. Yüksek lisans derecesi olanlar genellikle endüstride, araştırma merkezlerinde ve test geliştirme alanında çalışırlar.

  Sağlık psikolojisi (Sağlık psikoloğu): Sağlık psikologları, hastalıkların önlenmesi ve sağlığın sürdürülebilmesi için araştırmacı ve uygulamacı olarak çalışırlar. Sağlığı ve hastalığı etkileyen biyolojik, psikolojik ve sosyal etmenlerle ilgilenirler. İnsanların hastalıkla nasıl başedebildikleri, neden bazı insanların tıbbi önerileri izlemedikleri, acının en etkili bir biçimde nasıl denetlenebileceği ve kötü alışkanlıkların nasıl değiştirileceği ile ilgilenirler. Örneğin, sigara bırakma, kilo verme, stresi kontrol altına alma gibi konularda programlar ve sağlık kampanyaları düzenlerler. Duygusal ve fiziksel sağlığı iyileştirici sağlık stratejileri de geliştirirler.Ayrıca hasta-hekim ilişkisi ve sağlık personelinin sorunları da ilgi alanları içindedir. Sağlık örgütleri, kamu sektörü, hastane ve tıp merkezlerinde ya da polis güvenlik servislerinde çalışırlar. Henüz bu alanda oluşturulmuş bir yüksek lisans ya da doktora programı yoktur. Psikoloji bölümlerinin bazılarında verilen Sağlık Psikolojisi dersleri ve Türk Psikologlar Derneği bünyesinde verilen hizmet içi eğitim kurslarıyla eksiklik giderilmeye çalışılmaktadır. Genellikle psikologlar, psikolojinin klinik veya sosyal psikoloji alanlarında bir uzmanlaşmadan sonra bu alana yönlendirilmektedirler.


  Sosyal Psikoloji (Sosyal psikolog): Sosyal psikologlar insanların birbirleri ile nasıl etkileşime girdikleri ve sosyal çevrelerinden nasıl etkilendikleriyle ilgilenirler. Bireyleri, grupları ve grup davranışını, tutumları, önyargıları ve bunların oluşumu ile değişimini incelerler. Arkadaşlık, ikili ilişkiler, çekicilik ve saldırganlık gibi konular üzerinde araştırma yaparlar. Dolayısıyla sosyal psikolojide genellikle doktora derecesi gereklidir ve sosyal psikologlar çoğunlukla akademik ortamlarda çalışırlar. Ancak son yıllarda reklam şirketlerinde, hastanelerde, eğitim kurumlarında, mimarlık ve mühendislik firmalarında ve çeşitli kamu alanlarında araştırmacı-danışman olarak çalışmaktadırlar.


  Spor Psikolojisi (Spor psikoloğu): Spor psikolojisi, psikoloji ilkelerinin spor ortamına uygulanmasını içeren bir alt alandır. Spor psikologları hem akademisyen hem de uygulamacı olarak çalışırlar.Spor psikologları, uygulamacı olarak takımın performansını artırmaya ve takım içinde olumlu bir hava yaratmaya çalışırlar. Bir yarışma öncesindeki kaygı ve sonrasındaki başarısızlık duygusu ile nasıl başedilebileceği konularında sporculara yardımcı olurlar; ayrıca, sporcuların yarışma amaçlarına yoğunlaşmalarına ve güdülenmelerine yardım ederler. Araştırmacı spor psikologları ise sporda davranış ve performansı etkileyen faktörleri araştırırlar. Ülkemizde henüz gerçek anlamda spor psikolojisi eğitimi veren bir birim bulunmamakla birlikte bu alana duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır.


  Trafik Psikolojisi (Trafik psikoloğu): Trafik psikolojisi, psikoloji ilkelerinin trafik ve yol güvenliği alanına uygulanmasıdır. Türkiye de yeni bir alan olan trafik psikolojisinin etkinlikte bulunduğu alanlar; sürücü yeteneklerinin psikoteknik değerlendirilmesi, sürücülük tarzları ve trafikte risk alma davranışı, sürücü eğitimi ve rehabilitasyonu, ergonomi, trafik güvenliği için bilinçlendirme, trafik yasalarını yapan ve uygulayanlara danışmanlık, trafikle ilgili davranış tutum yetenek ve becerileri ölçme araçları geliştirme, bu konularla ilgili araştırmalar ve üniversitelerde trafik psikolojisi dersleri verme olarak sıralanabilir. Trafik psikolojisi alanında henüz üniversitelerimizde yüksek lisans programları yoktur. Ancak, Türk Psikologlar Derneği’nce düzenlenen sürekli eğitim programlarıyla alanda duyulan gereksinime yanıt verilmeye çalışılmaktadır.
 15. İlişki Konusu - "Seviyosan bence git konuş abi"

  Humpel said:
  Sendeki toplar bende olsa şuan çok farklı yerde olurdum.

  toplarımı nereden biliyorsun lan?!  :eek: :eek:
 16. DOTA 2 - 7.07c

  bashi olan tüm (melee) herolar+sven+tiny+sniper her türlü mom çıkarım.
 17. Youtube Kanalım, Yardımcı Olursanız Sevinirim :)

  tamam panpa geliyorum

  Edit: haklı bir uyarı aldım. üzgünüm.
 18. Türkiye'de Satılması Gereken Ürünler

  Türkiyede satılan ürünler:

  Medya kuruluşları
  Politikacılar
  Devlet kuruluşları
  Yollar
  Köprüler
  Vatan toprakları
  Doğal ve milli değerler
  Ruh
  Karakter
 19. DOTA 2 - 7.07c

  svene neden mom kasılmıyormuş?
Back
Top Bottom