Search results

1. parantez

Golden Horde (2011)

Adım paRantez mekanın sahibiyim.
  2. parantez

[WYL4] Yarı Finaller - Başlangıç Tarihi: 6 Ağustos

Rakip takım ve kendi takımınız: ASFC vs GH Tarih ve Saat: 9.08.18  /  22.00 Tercih ettiğiniz Sunucu: WYL_2 - WYL_1 
  3. parantez

[WSC2] Groupstage: Week 4 - Deadline 29th of July

Golden Horde 12 - 2 Cheshire Cats Clan Hopefully they have screens (WSC2_DE_1)
  4. parantez

[WSC2] Team Rosters & Substitutions

Team Name:Golden Horde Addition :
  5. parantez

[WYL4] Genel Tartışma, Şikayetleriniz & Tavsiyeleriniz

Aleksey'e katılıyorum.Yorum yapmamıştım Quake ve cool hakkında oynayışlarını görmemiştim ve ithamda bulunmak istemedim.Şahit oldum oynayışlarına normal oynamıyorlar ,kaç senelik oyuncuyum elbet anlıyoruz kimin ne olduğunu ben de hile olduklarını düşünüyorum."Yabancı turnuvadan banlı olan kişiler...
  6. parantez

[WYL4] Takımlar, Kadrolar ve İletişim Bilgileri

Golden Horde[GH] eklenecek ; Mockingbird 697367
  7. parantez

[WYL4] Grup Aşaması - Son Tarih: 25 Temmuz

Rakip takım ve kendi takımınız: Vellhoner vs Golden Horde Tarih ve Saat: 18.7.2018 / 23.00 Tercih ettiğiniz Sunucu: WYL_2 / WYL_1
  8. parantez

Golden Horde (2011)

Buradan niye haber ediyorsun yeğenim  :D
  9. parantez

Yaratıcı Müslümanları Sevmiyor Mu?

Keşke bu bahsettiğin etkiye hakim olmak yerine,dini kaidelere ve toplum içinde nasıl konuşulur ve davranılır yani edep kurallarına da hakim olsaydın da kendini küçük düşürmeseydin bu denli.Boşa cahille tartışmaya girme dememişler şuan canlı örneğiyle karşı karşıyayım.İnsanlık önce bilgi sonra...
  10. parantez

Birader başından beri bir şey demiyorum da üslubun hiç hoşuma gitmedi o yüzden seni sallamıyorum farkettiysen diyaloğa da girmedim seninle.İzah etmek istediğim şey belli ve buna mı takıldın gerçekten?Element veya ol eki ne olduğu bu mudur mesele ? Yazık gerçekten ya cahillikle itham ediyor bir...
  11. parantez

Önceki mesajımda ve mesajlarımda belirttiğim üzere açıklamasını yaptığım halde ısrarla açıklamasını istiyorum demeni anlayamadım ,hadisi yalanlamayı istesen de yapamassın kaynaklarda sabit çünkü.Hadisle açıklamalarını yaptım zaten ve hala daha o mesajlarım mevcut.Benim anlamadığım mesele onca...
  12. parantez

Onca yazdığım aydınlatmaya çalıştığım yazılardan bunu anladıysan diyecek bir şeyim yok , senin fikrin de amacında belli resmen şu kafadasın : tramvay hattında yürümek yasaktır ama sen yürüyorsun kimseye zararım yok abi neden yürümiyim kafasındasın.Neyse devam edersen et yanlış görüşüne.Kur-an da...
  13. parantez

"Her sarhoşluk veren şey şaraptır ve her sarhoşluk veren şey haramdır. Bir kimse şarabı dünyada içer de ona devam üzere iken tövbe etmeden ölürse, âhirette kevser şarabını içemez." (Müslim, Eşribe, 73). "Çoğu sarhoşluk veren şeyin azı da haramdır." (el-Askalânî, Bulûgu'l Merâm, Terc. A...
  14. parantez

Ben hiçbir kıssa da 1 kilo muz yedikten sonra sarhoş olup(!) veya yeterli sayıda meyve yiyip sarhoş olan ve ardından kavga veya vukuat çıkaran birine rastlamadım. Sana genellikle bardakta sunulan şeyler sarhoş olmana ve kendini kaybetmene veya kaybetmesen de akli fonksiyonlarına etki etmesine...
  15. parantez

Sorunun cevabı hem önceki mesajımda hemde ilk mesajlarımda ,kafanda belli bir kalıp var ve o kalıba göre şekil vermeye çalışıyorsun,aksi fikir söylendiğinde klasikleşmiş cümlelerini öne sürüyorsun.Soruna kaç kez cevap verildi ama hala kafandaki kalıba uymadığı için kabullenmiyorsun.İlk mesajımda...
  16. parantez

Sarhoşluk veren içkiler hakkında dört âyet gelmiştir. Bunlardan ikisin­de içkinin yanında kumar da zikredilmiştir. Mekke döneminde gelen ilk âyette, iç­kinin dinî hükmüne temas edilmeksizin insanların hurma ile üzüm suyundan hem içki hem de tatlı yiyecek olarak yararlandıklarına dikkat çekilmiş...
  17. parantez

"Âyetlerimiz apaçık bir şekilde onlara okunduğunda, “Bu sadece, atalarınızın tapmakta olduğu şeylerden sizi alıkoymak isteyen bir adamdır” dediler. Bir de, “Bu (Kur’an), uydurulmuş bir yalandır” dediler. Yine hak kendilerine geldiğinde onu inkâr edenler, “Bu, ancak apaçık bir büyüdür”...
  18. parantez

Ayrıca ek olarak Sorularla İslamiyet sitesinin bir cevabı daha mevcut ; "İçinde alkol tesbit edilen her içeceğe ya da yiyeceğe haram diyemeyiz. Örneğin, etil alkol doğal olarak meyve ve sebzelerde bulunur. Zira, meyve ve sebzeler olgunlaştıkça oluşan fermantasyon sırasında yan ürün olarak...