Search results for query: *

 1. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Tezkere alalı 1 seneye yakın olmuş. Çok keyifli ve bir o kadar olgunlaştırıcı bir süreçti. Acemilikte kursiyerliği bölüm birincisi olarak tamamlamıştım. Noktacı olduğum için istediğim şehri seçtim, hareketli 1 sene geçirdim. Askerlik sonrası kendi ofisimi açtım, işe güce hayat keşmekeşine daldık. Şu sıralarda da işler oturdu çok şükür. Nasip olursa Eylül'de de evleniyorum 😁 Forumda geçirdiğimiz zamanları özlüyor insan, zaman çok hızlı ilerliyor.
  Hayırlı olsun, cismen olmasa da ismen hatırlıyor gibiyim seni. Yine ismen hatırladığım pek çok insan şimdi evli barklıdır tahminen.

  Ben hala okuyorum, 24 yaşına geldiğimde hala okuyor olacağıma çok ihtimal vermiyordum, 1,5 yıl daha var bitmesine. Eh, olur öyle. Lisede 1, üniversitede 2 yıl hazırlık okuyayım dersen olur tabi.

  Forum kültürünü Twitter'a teslim ettik, Twitter'a giderken de kimse nick mick bırakmadı, öylece kayboldu. Forumu özlüyor gerçekten insan.
 2. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Aga be... Bannerlord oynasam belki bakardım... Ama o da çıktıktan sonra tutunamadı bende... Halbuki millet deli gibi oynuyor.
  aaa tolga, seninle instagramdan takipleşiyoruz sanırım. selam dost..
 3. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  İçkinin üzerine çay içmekte güzel oluyomuş be. Ne yapıyonuz ölü forum ahalisi. Kafam güzel, şuraya bi şeyler yazayım dedim.
  insanın içince bi buraya gelesi geliyor harbiden. -:smile:
 4. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Eskiler:/. Hiç unutmam buraları. Sırf tanınmayalım diye nick'i değiştirdik ama bence nick'le tanıyan da azdır hahah. Hala köpek gibi warband oynuyorum. hiç eskimiyor o tat. hayat garip.

  Help me to decide
  Help me make the
  Most of freedom and of pleasure
  Nothing ever lasts forever
  Everybody wants to rule the world

  neydi senin eski nickin? bakalım hatırlıyor muyum..
 5. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  ah ah..
 6. Lt_Ghost

  Evrime inanmama sebepleri

  Yıllar sonra gördüm konuyu, ufak tefek bir şeyler ekleyeyim kendimce.

  Kaptan'ın ilk sayfada sorduğu "Tanrı'nın evrimle dünyayı ve insanlığı yarattığı" iddiasının tek bir mantıklı açıklamasını görebiliyorum, o da şu; ortada bir gerçek var. Bilimi reddedebileceğimiz günlerden gerçekten çok ama çok uzaktayız. Dolayısıyla bilimin apaçık doğru bir şekilde önümüze koyduğu evrimi de reddetmek çok güç. Fakat bir teorizasyon gerekiyor ki onca yıldır inandığımız şeylerden vazgeçmeyelim. Bu nasıl olacak? Kuran'ın anlaşılması güç bir metin olması burada eli çok kolaylaştıran bir şey. Eğer Allah inancını kaybetmek istemiyor ve dini de reddetmeyi de kendine düpedüz yalan söylemek olarak görüyorsan, ki durum böyle, Kuran'ın sıklıkla alegoriler yaptığını iddia ediyorsun. Mesela, cennet denilen yer aslında Allah'ın Adem ve Havva için yaratmış olduğu dünyadaki bir yer. Fakat Adem ve Havva burada "elma" yiyerek aslında cinsel ilişkiye girdiler ve bu onlar nikahsız oldukları için yasaktı. Bu bahçeden kovuldular ve çorak dünyaya bırakıldılar. Topraktan, yani doğadan geldiler vs.vs. bu böylece uzatılabilir. Buradaki motivasyon, bilimi reddetmeden bir şeyler uydurarak ve Kuran'ı bireysel yorumlayarak kişisel bir inanç inşa etmek.
 7. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Ben aslında yoğuuummmmm.
  Siteye bi girdim bir adet bildirim.. bu gerçekten inanılmaz
 8. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Bu forumun gerçekten var olduğunu mu düşünüyorsunuz? Zihnimizdeki ufak bir yanılsama sadece.. Bu mesaj hiç var olmadı..
 9. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Damladık.
 10. Lt_Ghost

  Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

  q77urbd.png

  tahminlerimin ilerisinde bir liberteryenlik baş göstermiş.
 11. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Bazen diyorum bok mu vardı da girdik bu forumda farklı fikirlerle tanıştık, kabuğumuzdan çıktık, okumaya araştırmaya başladık. Sizin yüzünüzden hiç mutlu değilim. Alacağınız olsun.

  Bi DC falan kursa biri, ayda yılda bir giren birisi varsa da görüp katıldığında yine ufak tefek bi grup oluşabilir. Gerçi kabul etmek lazım, insanların 0.facebook benzeri yollarla girip (webp2 miydi? hiç hatırlamıyorum bak) birileriyle sohbet etmeleri devri bitti. Twitter'dan olta atmak, discorddan arkadaşlarla makara çevirmek daha rahat ve kolay. Ah ah.. Bir gün birisi Discord açıp linkler de eskiden beridir görmek istediğim, tanışmak istediğim bazı eski dostlarla tekrar, 23 yaşında tanışabilirim.
 12. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  DC yok mu şu forumda
  suqlat gelmiş cioss gelmiş flecha vb. vb. aslında herkes burda he
  Harbi.
 13. Lt_Ghost

  Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

  Ben Kemalistim galiba (KK).
 14. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Bonerlord başladım e bu modlanmış cilalanmış warband gibi bişi olmuş derken aklıma buralar geldi. Kaç yılımız geçti lan şurada ne eğlendik be. Kaç kavga ettik, kaç kahkaha attık.
  Oha ahahahah selam.. Ne zamandır okulda her Yunus Emre Erdöleni gördüğümde aklıma geliyorsun, paralel evrende negatif UXC diye iç geçiriyorum.
 15. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  aha colombos, hosgeldin dostum.. forum hala ölmemiş..
 16. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Hem Laz Ziya, hem Yüce Baronumuz hem de Sedat Peker tonuyla okuyabiliyorum her şeyi şu sıralar. Okuma süresini nispeten uzatıyor tabii...
 17. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Şey de dememi ister misin, '' @Kiron sen kısa pantolonla milleti sustururken, ben 5000 kişiyi banlıyordum Kiirrrooonnn ''
  ahahsjwjfk2kckw aynen bu sekil bi edit. draması bol işlere de ayrı varım zaten.
 18. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Yorgun Demokrat tarzı bi edit yapmak lazım sana Flecha ya, benim de aktif olmadığım son 4 yıldır falan ne girsem foruma senin 2-3 mesajına denk geliyorum. Son kale, yorgun demokrat, laz ziya tarzı bi edit yakışır bu karizmaya.
 19. Lt_Ghost

  Forum Lakırtısı

  Ben de çok çok uzun süredir göremedim bunu :sad:.
  Uzun süredir takıldığım başka bir forum 3 gün önce reddite geçti,, forum işinin artık tam olarak sona erdiğini kabul edesim gelmiyor ama durum bu sanırım.
Back
Top Bottom