Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Gandalf silmiş hesabı, Emre Danacı diye For Honorcu bir eleman vardı o da gitmiş sanırım, tek tanıdığım Royalus kalmış o da hala mod soruyor reis. Bloc da Tr forumdan çekilmiş galiba, olsun mod çıkarmaya devam etsin de.. Zamanında hesabı silerek iyi etmişim, M&B tr forumu ölmüş tamamen
Ben burdayım usta.

-Gandalf :grin:

https://www.nexusmods.com/mountandblade2bannerlord/mods/4168

adam noktayı koymuş beyler dağılın! Bu mod tutar benden sölemesi
Böyle bir mod var ama klan üyerinede kullandırma yapmaması cidden çok acayip :grin:

Böyle bir mod var ama klan üyerinede kullandırma yapmaması cidden çok acayip :grin:
sanırım modu yapan Türk. çünkü nexus mod resimlerinde konuşmalar Türkçe :smile: oyunu Türkçe oynuyor eleman. görüş istersen bi ayar çekebilir?

Party Ai kullandığım modlardan bir tanesi. Çokta hoş. klan üyelerine kullandırma derken? Klan üyelerini yönetebiliyorsun zaten modda. Mesela eşine ordu verip kendi şehrin etrafında devriye attırabiliyorsun. Improved Garrisons modu ile de 70 kişilik falan bir birlik çıkarıyorsun köylerinde 0 yağma !

Neekio's Donate Food To Towns and Castles 1.8.0 bu mod ile de yiyecek üretmeyen şehir veya kale aldığında gıda sıkıntısını manuel olarak çözebiliyorsun. bunuda tavsiye ederim.

Improved Garrisons demişken o mod 1.8 e halen çıkmadı neden acaba? 1.8 ile oyun kendisi mi getirdi yoksa bu özelliği???

Last edited:
sanırım modu yapan Türk. çünkü nexus mod resimlerinde konuşmalar Türkçe :smile: oyunu Türkçe oynuyor eleman. görüş istersen bi ayar çekebilir?

Party Ai kullandığım modlardan bir tanesi. Çokta hoş. klan üyelerine kullandırma derken? Klan üyelerini yönetebiliyorsun zaten modda. Mesela eşine ordu verip kendi şehrin etrafında devriye attırabiliyorsun. Improved Garrisons modu ile de 70 kişilik falan bir birlik çıkarıyorsun köylerinde 0 yağma !

Neekio's Donate Food To Towns and Castles 1.8.0 bu mod ile de yiyecek üretmeyen şehir veya kale aldığında gıda sıkıntısını manuel olarak çözebiliyorsun. bunuda tavsiye ederim.

Improved Garrisons demişken o mod 1.8 e halen çıkmadı neden acaba? 1.8 ile oyun kendisi mi getirdi yoksa bu özelliği???
Klan üyeleri işte bütün klanlarım için diyorum :grin: Onlarada aynı komutları versek varya of itemlerine alacağı askerlere karışsak süper cidden.Abi bir savaşa giriyorum ordu toplayıp mülteci ordusu gibi ne ararsan var çok gıcık edici cidden.Sırf o yüzden kendi klan üyelerimle topluyorum orduyu.

tam-resimf845bbe45a2a403f.png

Derken şaka yapmıyordum....

Derken şaka yapmıyordum....

Bannerlord modlarının sevdiğim yanı bu. Topluluk tarafından eklenen binalar ve nesneler Warband'daki gibi sırıtmıyorlar. Oyunu hiç bilmeyen birisi orijinal yapı ile modu ayırt edemez. Ayrıca TW'ün çeşitli yarışma ve etkinlikler düzenleyerek sahne tasarımlarını düzenli olarak oyuna yüklemesini isterdim. Daha önce yaptığı gibi değil. Gerçekten düzenli ve sık aralıkla yapıp eşsiz şehir sahneleri vaadlerini kolayca yerine getirebilirler. Başlangıçta konsepte uygun olmadığını düşündükleri yapıları değiştireceklerini belirtip üzerinde oynama yapabilirler.

Biz modlar patlamaya başlayınca zaten TW'ün ne yaptığını çok takmıcaz da yine de insan optimize bir şekilde görmek istiyor.

Edit: Özellikle 4:51'deki köyü baya beğendim. TW'de eksik olan sahne tasarımlarından bir tanesi. Hem dağlık hem de otantik bir yapısı var. Orijinal sahnelerde de hoş manzaralı, içeride gezmek için sebep yaratacak sahneler görmek isterdim.

binalar ve nesneler Warband'daki gibi sırıtmıyorlar.
Eskiden sürekli söylüyordum, oyunun şehir tasarımlarında kullanılan texture çeşitliliği inanılmaz az, her yere aynı dokuyu yapıştırıp yapıştırıp geçiyorlar sonra şehir aynı texturedan oluşan taş yığınına dönüyor. Sorun orada da değil, büyük bir binaya kare şeklinde küçük küçük doku parçalarını ardı arında yapıştırıp duruyorlar ve inanılmaz kalitesiz gözükmesine sebep oluyor

Klan üyeleri işte bütün klanlarım için diyorum :grin: Onlarada aynı komutları versek varya of itemlerine alacağı askerlere karışsak süper cidden.Abi bir savaşa giriyorum ordu toplayıp mülteci ordusu gibi ne ararsan var çok gıcık edici cidden.Sırf o yüzden kendi klan üyelerimle topluyorum orduyu.
o zaman hiç lord toplama klan üye limitini kaldır kaoses tweak ile. bir krallık kur ve 20 tane üye yap 15 falan da çocuk :grin: öyle takıl

Back
Top Bottom