Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Users who are viewing this thread

Zaten girip baktım da multiden önce getirilmesi gereken çok özellik var. CK3'ün karakter perkleri, can azalması savaş içerisinde wounded olması vs. gibi.

Yeni bir mod yaptıklarından dolayı biraz geliştirme aşamasında ilerleyen zamanlarda eğer daha odaklanırlarsa bu mod'un SP'de çok güzel bir şekilde olacağını düşünüyorum.

Gördüğüm kadarı ile sadece muharabe savaşları yapılabiliyor. Kuşatma savaşları yapılabiliyor mu? Bilgin var mı?

Hiç bilgim yok, ek olarak bu modu oynama fırsatım olmadı o yüzden bir şey diyemem.

2 yıl geçmesine rağmen herhangi bir tw çalışanının oyunu oynadığını düşünüyor musunuz? Tek bir sefer dahi olsa?

(Oyunu açıp haritada 15 -20 yıl beklemeyi ve hata görmeyi kastetmiyorum. Oyuncu gibi) bannerlord işte bu yüzden başarısız...

2 yıl geçmesine rağmen herhangi bir tw çalışanının oyunu oynadığını düşünüyor musunuz? Tek bir sefer dahi olsa?

(Oyunu açıp haritada 15 -20 yıl beklemeyi ve hata görmeyi kastetmiyorum. Oyuncu gibi) bannerlord işte bu yüzden başarısız...
evet

Yaptıkları oyunu oynamadıklarını düşünmüyorum. Muhakkak oynuyorlardır. En azından devs kesin oynuyordur. Karar merceklerini bilemiyorum ama. Orası kapalı kutu gibi geliyor bana.
@Segrek1234 beklentiyi karşılamadıkları kesin gibi. Karar merceğinin, oyunun temel oyuncu grubu ile farklı bir oyun anlayışı var gibi. Buradaki bir çok insanın beklentisini karşılayamadılar. Keşke beklentiyi düşürmeyi başarabilselerdi. Oyun 2 yıl sonra şimdi çıkmış olsaydı eğer oyuna tepkimiz nasıl olurdu acaba? Aynı sorunların tekrar ortaya çıkması yüksek olasılık gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?

Yaptıkları oyunu oynamadıklarını düşünmüyorum. Muhakkak oynuyorlardır. En azından devs kesin oynuyordur. Karar merceklerini bilemiyorum ama. Orası kapalı kutu gibi geliyor bana.
@Segrek1234 beklentiyi karşılamadıkları kesin gibi. Karar merceğinin, oyunun temel oyuncu grubu ile farklı bir oyun anlayışı var gibi. Buradaki bir çok insanın beklentisini karşılayamadılar. Keşke beklentiyi düşürmeyi başarabilselerdi. Oyun 2 yıl sonra şimdi çıkmış olsaydı eğer oyuna tepkimiz nasıl olurdu acaba? Aynı sorunların tekrar ortaya çıkması yüksek olasılık gibi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Milyonlarca istek talep şikayet hepsini geçtim. Çok basit bir örnek veriyorum;
Bir arkadaş bir konu açmış 2 imparatorluk yıktım kalan yönetici klan sürekli yağma yapıyor paralı askerler ile tahrik ediyor diyor. Yani 15 - 20 yıl oyunu oynayan birisi oyunun bu şekilde devam edemeyeceğini görüp birşeyler yapmaya çalışır.

Şehre giriyorsun hiçbir yönetim birşey yok. Bannerlord online yeni güncelleme çıkarttı klan kurma hakkında olan olaya bakabilir misin sadece bu bile oyunu oynamadıklarına yeter bence...

Bugün 400mb hotfix gelmiş, entry bu kadardı, hava soğuk mağarama geri donuyorum (sadge).
İyi uykular abi,bi 2-3 ay sonra gelir khuzait botuna altın işlemeler eklenmiş der geri gidersin

Rahatsız edici bilgi:31 mayıs 2020 de 120 tl verip oyunu alıcağımıza malum köpekli parayı alsaydık şuan yaklaşık 16.510 liramız olucaktı :grin:

Last edited:
Myth of Empires erken erişim olarak çıkışını yapmış 3 gün önce. Deneyimlemiş olan var mı? Şahsen Bannerlord yüzünden EA oyunlara önyargım ciddi anlamda arttığı için alıp oynamadım, hoş alsam da kaldığım yerdeki bağlantı zayıflığı sebebiyle bırak oynamayı indiremezdim bile oyunu.
Ek: Bilmeyenler için Myth of Empire'ı Bannerlord Online gibi düşünebilirsiniz ama Bannerlord'a kıyasla birçoğumuzun istediği RP özelliklerini barındırıyor gibi duruyor. En basitinden yerleşim yerlerini oyuncular ile beraber kuruyorsun.

Eski oynanış görüntülerine bir bakayım dedim; ne yalan söyleyeyim, yine "oyun ne hale gelmiş" diye, bir daha eski haline dönmeyecek diye üzüldüm:

Battle Terrain System ve savaş öncesi ordu konumlandırma gibi özellikleri tam sürüme saklıyor olabilirler mi acaba? Eğer böyle bir niyetleri varsa anlayışla karşılarım ama daha açık bir bilgilendirme iyi olur diye düşünüyorum.

Oyuna uzun bir ara veriyorum günlerce oynadım ama hala tatmin etmeyen çok şey var. Bir sürü güncelleme geliyor düzelen hiç bir şey yok kullanışlı özellikleri de marifet gibi "düzeltme" adı altında kaldırıyorlar. Oyun rakip firmalara satıldı herhalde bu kadar eleştiri alıp hala uyuyan geliştirici başka yerde olamaz çünkü muhtemelen buralara bakmıyorlar bile geliştiriciler !

Back
Top Bottom