Birilerinin M&BII'ye garezimi var!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Emre DANACI, çok doğru noktalar değinmiş. Bunlara ek olarak:
Oyun yapmak teknoloji, deneyim, iyi yetişmiş eleman, iş birliği, planlama isteyen bir şey; reklam ve halkla ilişkiler, pazarlama, uzun süren ve bazen sorunla karşılaşılan mesailer... daha sayamadığım bir çok şey. Büyüğünden küçüğüne kadar bu işler böyledir. Yukarıdaki ekmek örneği vs... Çok saçma şeyler söylüyorsun. Senin hiç iş hayatında bulunmadığın belli. Ya da oyun sektörünü bilmiyorsun.

Burası resmi bir forum. Crack oyunu övecek paylaşımlara doğru kayarsan, ipin çekilir.

Bu satıcının bileceği iştir, ekmeğin parasını belirleyebilirsin çünkü standart haline gelmiştir. Bir oyunun parasını sen belirleyemezsin, adamlar oyunu satışa sunmadan ne kadar kazanç elde edeceğini kestiremez. Ayrıca, oyunun fiyatı gayet makul, 150tl olmasının tek sebebi de dolar ve euro yüzünden. Yurt dışına 50 dolara satılan bir oyun, burada 50tl ye satılırsa adamlar para kazanamaz, herkes vpn aracılığıyla Türkiye üzerinden alışveriş yapar adamlar salak mı? Tamamen ülkenin durumunun yerlerde sürünmesinden dolayı onun fiyatı 150tl ve adamlar dediğim gibi ne kadar kazanacağını bilemediğinden dolayı koyacakları fiyatı oyuna karşı verdikleri emeğe, harcadıkları paraya göre belirlerler.
Burada kul hakkı felan yok, asıl kul hakkı, insanlar parasını verip oynarken sizin para vermeden oynamanızdır. Maalesef ki tek zeki burada siz değilsiniz, yukarıda en doğru ve en gerçek olan ilahi bir adalet bulunuyor ve korsan oyun oynayarak kim bilir kaç kişinin hakkına giriyorsunuz.
Son olarak, savunma şekliniz gerçekten çok gülünç efendim, iyi forumlar.
Sanırım ne demek istediğimi pek anlamamışın. Ben taleworlds tartışmıyorum oyun sektörünü tartışıyorum.
Taleworlds bu pastada pay almaya çalışan yeni filizlenmiş bir şirket. 150 TL fiyatıda ayni değerdeki diğer
oyunlara nazaran makul fiyatlı.

Art arda ileti
Emre DANACI, çok doğru noktalar değinmiş. Bunlara ek olarak:
Oyun yapmak teknoloji, deneyim, iyi yetişmiş eleman, iş birliği, planlama isteyen bir şey; reklam ve halkla ilişkiler, pazarlama, uzun süren ve bazen sorunla karşılaşılan mesailer... daha sayamadığım bir çok şey. Büyüğünden küçüğüne kadar bu işler böyledir. Yukarıdaki ekmek örneği vs... Çok saçma şeyler söylüyorsun. Senin hiç iş hayatında bulunmadığın belli. Ya da oyun sektörünü bilmiyorsun.

Burası resmi bir forum. Crack oyunu övecek paylaşımlara doğru kayarsan, ipin çekilir.

Hayatımda ipim çekilecek korkusu hiç yaşamadım. Ne doğru ise söylerim.
Kişilik ve karakterinin gelişmesi açısından bu şekide davranmanıda tafsiye ederim.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom