Birilerinin M&BII'ye garezimi var!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Oyunu aşağı yukarı 2 aydır kırığını oynuyordum. Oyunu çok beğendiğimden ve verilen emeğe saygı için bugün satın aldım.
Oyunlarda ilk izlenim çok önemlidir. Steam tarafından oyun kurulup kısayol oluşturulduktan sonra kısayola tıklanınca oyun açılmadı.
Biraz araştırdım Antivirüs Defender engelliyormuş onu kapatıp denedim. Oyun açıldı sonra izin verilen uygulamalara
"TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe" ve diğer exe dosyalarını klasörleri ve Belgelerim klasörünü ekledim.
Oyun açıldı ama bu seferde oyun kayıt yapamıyordu. Kayıtlı oyunlara girmek istediğimde oyun çöküyordu.
Oraya bak buraya bak 45 dk. oyalandım. Sonradan Defenderde klasör koruma özelliğini kapatınca kayıt yapmaya başladı.
Orayada izin verilen uygulamalar olarak "TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe" ekledim. Deneyimli bir bilgisayar kullanıcısıyım
oyunun kırığını çalıştırabilmek için bukadar uğraşmadım. Ya Steam düzgün bir setup yapıp oyun için gerekli izinleri alamıyor
yada Microsoftun oyuna karşı bir garezi var. Bu sorunun ivedilikle çözülmesi oyun satışlarının artması için çok önemli olduğunu
düşünüyorum. Oyunu bildiğim halle sorunu bulmak bana sıkıntı verdi. Bilgisayarda tecrübesiz oyuncular steam üzerinden
oyunu iade edecektir. Artı kötü propaganda cabası.

Yeni ve EA bir oyun olmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Anti virüs programları bilinmedik uygulamaları tehlike olarak görebiliyor. Ayriyetten oyunun bu hatalar konusunda alması gereken çok yol var.

Setup sırasında sistemden tüm yetkilerin alınması oyunla ilgili değil kurulumla ile ilgilidir.
Sistem bu yetkileri vermiyorsada sistemin bir sorunu vardır.

Bu virüs programları önüne ne gelirse virüs algılıyor bunun taleworlds ile alakası olduğunu düşünmüyorum ayrıca böyle genel bir sorun olsa şimdiye kadar ortalık karışırdı bence sen indirdiğin korsan dosyalardan virüs bulaştırdın ve defender da yüklediğin her şeyi virüslü görüyor bilgisayarını formatlamanı ve korsan oyunlara bulaşmamanı şiddetle tavsiye ediyorum.

Merhaba, Oyunu ilk olarak illegal olarak yüklemeniz sonucunda sistem registiry dosyalarında kalan bir yetki ya da kısıtlama, kaydı etkiliyor olabilir. Deneyimli bir inceleme ve ön temizlik sonrası oyunu tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Merhaba, Oyunu ilk olarak illegal olarak yüklemeniz sonucunda sistem registiry dosyalarında kalan bir yetki ya da kısıtlama, kaydı etkiliyor olabilir. Deneyimli bir inceleme ve ön temizlik sonrası oyunu tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Kesinlikle .Tamamen senin PC in ile alakalı böyle bir durum hiç başıma gelmedi Windows Defenderda

Oyunu aşağı yukarı 2 aydır kırığını oynuyordum. Oyunu çok beğendiğimden ve verilen emeğe saygı için bugün satın aldım.
Oyunlarda ilk izlenim çok önemlidir. Steam tarafından oyun kurulup kısayol oluşturulduktan sonra kısayola tıklanınca oyun açılmadı.
Biraz araştırdım Antivirüs Defender engelliyormuş onu kapatıp denedim. Oyun açıldı sonra izin verilen uygulamalara
"TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe" ve diğer exe dosyalarını klasörleri ve Belgelerim klasörünü ekledim.
Oyun açıldı ama bu seferde oyun kayıt yapamıyordu. Kayıtlı oyunlara girmek istediğimde oyun çöküyordu.
Oraya bak buraya bak 45 dk. oyalandım. Sonradan Defenderde klasör koruma özelliğini kapatınca kayıt yapmaya başladı.
Orayada izin verilen uygulamalar olarak "TaleWorlds.MountAndBlade.Launcher.exe" ekledim. Deneyimli bir bilgisayar kullanıcısıyım
oyunun kırığını çalıştırabilmek için bukadar uğraşmadım. Ya Steam düzgün bir setup yapıp oyun için gerekli izinleri alamıyor
yada Microsoftun oyuna karşı bir garezi var. Bu sorunun ivedilikle çözülmesi oyun satışlarının artması için çok önemli olduğunu
düşünüyorum. Oyunu bildiğim halle sorunu bulmak bana sıkıntı verdi. Bilgisayarda tecrübesiz oyuncular steam üzerinden
Söylediğin ayar, defender in o son koruma özelliğini devre dışı bırakmalısın. Eğer bırakmazsan pc ye hicbir programı kuramazsın o ayar gerçekten çok dandik ve bir işe yaradığı yok. Pc uzerine klasör oluşturulmasını veya yer değiştirilmesini engelliyor. Defenderı kullanırım fakat o son ayarı devre dışıdır sürekli yoksa zehir ediyor adama.
Ayrıca, dünya devi markanın işi gücü yok bir de bu firmayla mi uğraşıcak

Biraz evvel win10x64 sistemi başka bir harddiske kurup üzerine M&BII kurdum. Defender herhangi bir engellemede bulunmadı demek ki daha önceki kırık dosyadaki sıkıntılar nedeniyle Antivirüs yeni dosyayı engellemiş. Defenderin Klasör koruyucusu ise default olarak etkin olmadan kuruluyor. Klasör koruyucusunu etkinleştirdiğimde Oyun save yapamaz oldu. Bence bu önemli bir detay çünkü bir sürü oyuncu bu özelliği etkinleştirmiş olabilir. Kurulum sırasında bunla ilgili registrye bir kayıt girilebiliyorsa, dikkat edilmesinde fayda görüyorum.

Last edited:
Biraz evvel win10x64 sistemi başka bir harddiske kurup üzerine M&BII kurdum. Defender herhangi bir engellemede bulunmadı demek ki daha önceki kırık dosyadaki sıkıntılar nedeniyle Antivirüs yeni dosyayı engellemiş. Defenderin Klasör koruyucusu ile default olarak etkin olmadan kuruluyor. Klasör koruyucusunu etkinleştirdiğimde Oyun save yapamaz oldu. Bence bu önemli bir detay çünkü bir sürü oyuncu bu özelliği etkinleştirmiş olabilir. Kurulum sırasında bunla ilgili registrye bir kayıt girilebiliyorsa, dikkat edilmesinde fayda görüyorum.
Defenderin klasör koruyucu ayarının default olarak devre dışı kalması, aynı şekilde uygulamanın sana bunu aç diye ısrar etmemesi çok normal bir şey. Çünkü Microsoft kendisi de biliyor çok gereksiz ve bilgisayar kullanımını oldukça kısıtlayan bir özellik olduğunu.

Defenderin Klasör koruma seçeneği güvenlik açısından önemli bir özellik ve ben genelde açarım. Amacıda arka planda çalışan bir program belgelerim klasörü içindeki dosyaların içeriğini incelemeye kalktığında engelliyor. Defender bunu tüm programlara uygulamıyor, seçtiği programlarda sorun oluyor. Oynadığım kırık oyunların hiçbirinde böyle bir sorun yaşamadım.

Defenderin Klasör koruma seçeneği güvenlik açısından önemli bir özellik ve ben genelde açarım. Amacıda arka planda çalışan bir program belgelerim klasörü içindeki dosyaların içeriğini incelemeye kalktığında engelliyor. Defender bunu tüm programlara uygulamıyor, seçtiği programlarda sorun oluyor. Oynadığım kırık oyunların hiçbirinde böyle bir sorun yaşamadım.
Özellikle steam oyunları kaydını belgeler içerisine kaydeder. Genellikle crack oyun oynadığınız belli, bundan dolayı böyle bir sorunla karşılaşıp bu kadar şaşırmanız çok normal. Crack oyunlar kurulduğu yere save alır.

Kırık oyunu oynamadığınız belli. Kırık oyunların %80 belgelerim içindeki orjinal klasörlerinde oyun savelerini tutarlar.

Kırık oyunu oynamadığınız belli. Kırık oyunların %80 belgelerim içindeki orjinal klasörlerinde oyun savelerini tutarlar.
Oh, kusura bakmayın o zaman. Kırık oyun oynamadigim için eksik oluyor muşum. Güzel anlayış biçimi.
Ayrıca en son crack oyunumu yıllar öncesinde oynamış bile olsam, save klasörleri nereye kurulduysa orada olur genelde.
Daha fazla uzatmanın lüzmu yok, maalesef size verecek zamanım yok daha fazla. İyi forumlar

Selam tekrar,

Genellikle uygulamaların açılışta ön ayarlarını sakladığı yerler, başka bir lokal kullanıcıyı etkilememesi için işletim sisteminin yüklü olduğu disk'in /Users klasörü olur.

Windows 10 çekirdek bütünlüğü, fidyeleme(encrypt) yazılımlarına karşı çok güçlü bir sistem getirdi. Buna o kullanıcının belgelerinin okunmasını, üzerine yazılmasına engel olabiliyor. Bu yaşanan sıkıntı, maalesef çoğu dünyaca ünlü yazılım firmalarının uygulamalarında bile yaşanabiliyor.

Sorununuz çözülmüş gibi duruyor. Geçmiş olsun!
İyi oyunlar.

Verilen emeğe saygı duyuyorsanız kırık oyun oynamayın. Sizin ilk izleniminiz veya beğenip beğenmemeniz önemli değil. Her oyuna emek veriliyor. 2 ay kırık oyun oynayıp sonra satın alınca da bir şey telafi edilmiş olunmuyor malesef.

Korsan İçeriğe Teşvik
Öncelikle oyunu bir şeyleri telafi etmek için almadım. Türklerin geliştiriği bir oyun olduğu için ve beğendiğimden destek amaçlı aldım.
Sizin maddi imkanınız bir düzine 400-500 TL oyunları almaya müsait olabilir ama kusura bakmayın benim müsait değil. Ayrıca bu fiyatlar oldukçada fahiş fiyatlar. Oyun şirketleri bu oyunları tüm dünya ya oldukça geniş bir pazara satıyor. Gelirleri neredeyse Microsoft kadar oluyor. Bence emeğinden çok fazla bir kar var. Yapsınlar oyunları 30 TL kırık kullanmadan oynarız sorun olmaz.

Öncelikle oyunu bir şeyleri telafi etmek için almadım. Türklerin geliştiriği bir oyun olduğu için ve beğendiğimden destek amaçlı aldım.
Sizin maddi imkanınız bir düzine 400-500 TL oyunları almaya müsait olabilir ama kusura bakmayın benim müsait değil. Ayrıca bu fiyatlar oldukçada fahiş fiyatlar. Oyun şirketleri bu oyunları tüm dünya ya oldukça geniş bir pazara satıyor. Gelirleri neredeyse Microsoft kadar oluyor. Bence emeğinden çok fazla bir kar var. Yapsınlar oyunları 30 TL kırık kullanmadan oynarız sorun olmaz.
Oyunu crack oynamak hiç şüphesiz günahtır, hem de günahların en büyüğü olan kul hakkıdır ve kimse bana burada bunu inkar edemez. Eğer oyun almaya paran yoksa da oynamayacaksın bu bu kadar basittir; Oyun bir zevk işidir, bir ihtiyaç değil, bundan dolayı paran varsa alırsın yoksa almazsın.

Oyun sektörünün yıllık getirileri ilgili sayfada görülüyor.

https://www.statista.com/statistics/292056/video-game-market-value-worldwide/

2020 kazançları 159 milyar dolar olacak. 100 bilemediniz 200 kişilik ekipleri ile toplam giderleri yüzde biri bile değildir.
Bir markete gittiğinizde 2 TL. ye satılan ekmeği 200 TL. ye size satarsa ne düşünürsünüz?
Ekmeği 200 TL ye satmak günah olmazmı kul hakkı yemek olmazmı?

Ubisoft'un satış sayfası var.

https://store.ubi.com/on/demandware.store/Sites-tr_ubisoft-Site/en_TR/Product-Variation?pid=5ebc1d290d253c2420445275&dwvar_5ebc1d290d253c2420445275_Platform=pcdl&edition=History Edition&source=detail

3 sene evel 400-500 TL ye satılan Anno 1701 oyununu satın alanlar da 22.49 satıldığını görünce.
Kendilerine karşı günah işlendiğini ve kul haklarının yendiğini düşünmezlermi.

Hangi İş adamı 3 sene evel ürettiği malı yirmide bir fiyata satar buda ayrı bir soru.

Last edited:
Oyun sektörünün yıllık getirileri ilgili sayfada görülüyor.

https://www.statista.com/statistics/292056/video-game-market-value-worldwide/

2020 kazançları 159 milyar dolar olacak. 100 bilemediniz 200 kişilik ekipleri ile toplam giderleri yüzde biri bile değildir.
Bir markete gittiğinizde 2 TL. ye satılan ekmeği 200 TL. ye size satarsa ne düşünürsünüz?
Ekmeği 200 TL ye satmak günah olmazmı kul hakkı yemek olmazmı?
Bu satıcının bileceği iştir, ekmeğin parasını belirleyebilirsin çünkü standart haline gelmiştir. Bir oyunun parasını sen belirleyemezsin, adamlar oyunu satışa sunmadan ne kadar kazanç elde edeceğini kestiremez. Ayrıca, oyunun fiyatı gayet makul, 150tl olmasının tek sebebi de dolar ve euro yüzünden. Yurt dışına 50 dolara satılan bir oyun, burada 50tl ye satılırsa adamlar para kazanamaz, herkes vpn aracılığıyla Türkiye üzerinden alışveriş yapar adamlar salak mı? Tamamen ülkenin durumunun yerlerde sürünmesinden dolayı onun fiyatı 150tl ve adamlar dediğim gibi ne kadar kazanacağını bilemediğinden dolayı koyacakları fiyatı oyuna karşı verdikleri emeğe, harcadıkları paraya göre belirlerler.
Burada kul hakkı felan yok, asıl kul hakkı, insanlar parasını verip oynarken sizin para vermeden oynamanızdır. Maalesef ki tek zeki burada siz değilsiniz, yukarıda en doğru ve en gerçek olan ilahi bir adalet bulunuyor ve korsan oyun oynayarak kim bilir kaç kişinin hakkına giriyorsunuz.
Son olarak, savunma şekliniz gerçekten çok gülünç efendim, iyi forumlar.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom