Recent content by zeynelblknc

1. Tarafımca görülen ve düzeltilmesi gereken şeyler.

Bu forumda muhatap olduğum insanların ekseriyeti okuduğunu doğru bir şekilde anlama potansiyeline sahip.
    Zaten kendi kendine eğleniyorsun derken ben de tam olarak bunu kastetmiştim. Adamın postunun altında forumdaki zihniyete şov yapıyorsun. Arkadaşın "akıllarınca dalga geçiyorlar işte" demesinin de sebebi buydu. Israrla anlamak istemiyorsan yapabileceğim bir şey yok. Böyle seviyesizce aşağılamaya çalışma noktasına geldiysen de zaten bu mevzuyu bence daha fazla uzatmayalım. Herkese iyi forumlar.
  2. Tarafımca görülen ve düzeltilmesi gereken şeyler.

Gülen adam değil ağlayan adam gifi o. Gifin ne anlama geldiğini anlayamayan insana her şeyi tane tane açıklamak gibi bir huyum yok. Gifin neyi temsil ettiğini ayırt edemediğin ve dalga geçerek gülmek olarak algıladığın için doğal olarak sana laubalilik olarak gelmiş. Burada problem benim ne anlattiğimda değil senin ne kadarını anlayabildiğinde. Kusura bakma 5 yaşındaki çocuğun ayırt edebileceği şeyi doğru anlayabil diye 50 60 kelimelik cümle kuramayacağım.
    gifin içeriğinin çok da bir önemi yok adamın hem güldüğünün sonra da ağladığının farkındayım. Laubalilik olan şey kendi kendine eğleniyor olman. Senin için anlam ifade eden o gif postu yazan adam için bir şey ifade etmiyor. Sen kendini sonraki postlarında açıklayana kadar da o adam senin niyetini, ne demek istediğini anlamamıştı. Yani laubalilik senin adamın postuna gelip kendi çapında eğlenmen oluyor. Hayır kendi çapında eğleniyorsan eğlen de, sonrasında herkes başka bir anlam çıkartınca agresifleşeceksen, en baştan kendini düzgün ifade edeceksin.
  3. Tarafımca görülen ve düzeltilmesi gereken şeyler.

giphy50b6fe36c89b7875.gif
    Jim Carrey severis.
  4. Haritada Dolaşırken Dayanıklılık Yenilenmesi

Demircilik yaptıktan sonra ille de şehirde beklemem gerekiyor dayanıklılığımın dolması için. Neden ? Savaşlarda yara aldığım zaman seyahat ederken şehre göre daha az da olsa yine de can yenilenmesine sahibim. Neden aynısı dayanıklılık için geçerli olmasın ? Sürekli şehirlerde beklemek karakterin...
  5. Tarafımca görülen ve düzeltilmesi gereken şeyler.

Aklınca laf sokmaya çalışıyor işte
    Sen tepkini sadece bir tane gülen adamın gifini koyarak koyarsan herkes her çıkarımda bulunur. Sonra yanlış anlaşıldığın için kimseyi hatalı görmeye hakkın yok. Kardeşim biz bir sürü şeyi yıllardır belirtiyoruz hiçbir anlamda geliştirmediler sen burada yenisin herhalde boşuna çok da heveslenme geliştiricilerin bizim düşüncelerimize dikkat ettiği falan yok desen, karşındaki insanı en azından ciddiye aldığını burdaki herkes görür, kimse de sana bir şey demez. Laubali bir şekilde gif atıyorsun sonra da töhmet altında bırakma bilmem ne.
  6. Oyunda Eksik, Hatalı Olduğunu Düşündüğüm Bazı Şeyler

o zaman multide kendinizi deneyin derim.
    Multide manyak gibi kombatı vardır herkesin benim o kadar iyi değildir mesela kombatım, ama çok iyi süvari oynarım.
  7. Oyunda Eksik, Hatalı Olduğunu Düşündüğüm Bazı Şeyler

Warband'de multiplayer oynamıştım. Bannerlord'da denemedim, açıkçası multiplayer bana single kadar eğlenceli gelmiyor, ikisi çok farklı oynanış şekillerine hitap ediyor. Singleplayer'daki büyük savaşlar, insan yığınları, kaotik savaşlar ve o savaşları yönetmek, aynı zamanda ölmemeye çalışırken savaşmak ve bu savaşların gerçek haritada belirli anlamlara geliyor olması(campaign) daha güzel geliyor. Multiplayer'da daha küçük boyutlu savaşlar olması ve deathmatch gibi olması ayrıca savaşları senin kontrol etmemen herkesin oyuncu olması beni çok sarmıyor.
  8. Oyunda Eksik, Hatalı Olduğunu Düşündüğüm Bazı Şeyler

Keep your forked tongue behind your teeth! I didn't go through Zendar and the steppe dragons to argue with a marauder.
    :razz:
    Amin
  9. Oyunda Eksik, Hatalı Olduğunu Düşündüğüm Bazı Şeyler

Hangi açıdan mesela beyim? :grin:
    Genel olarak savaş stratejisi, savaş kontrolü, süvari kombatı, yay kullanımı, el çabukluğu, oyun hakimiyeti, campaignde nerede nasıl ilerleyeceğini bilmek, oyun hakimiyeti yani. Mutlaka benden iyi oynayanlar da olabilir ama oyunu oynanabilcek en iyi şekle yakın oynadığımı düşünüyorum. :grin: Büyük savaşlarda en az 50 kill falan alıyorum her ayar en zor zorlukta. Kanalımda 92 kill aldığım bir savaş var mesela orda izleyip biraz anlayabilirsin.
  10. Oyunda Eksik, Hatalı Olduğunu Düşündüğüm Bazı Şeyler

Merhabalar, Ben hem Warband hem Bannerlord oyunlarının sıkı fanı olan birisiyim. Uzun süredir Bannerlord oynuyorum ve fark ettiğim eksikleri de sizinle paylaşmak istedim. Belki düzeltilir de tespitlerim bir işe yaramış olur. Oynadığım versiyon 1.7.2. -Kendi krallığımız bir başka krallıkla savaş...
Back
Top Bottom