Recent content by Zexa

1. M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!

[bKarakterin Adı:Zexa
    Kiminle Savaştınız:Kral ragnar ve aedin
    Arazi:düzlük
    Savaş Türü:meydan muharabesi
    Kullandığınız Mod:diplomacy 4.litdum
    Zorluk Seviyesi:%82 mi neydi tam hatırlamıyorum
    Ordunuzdaki Askerlerin Irkı:rodok ve vaegir
    Ordunuzun Sayısı:150 fln
    Düşmanınızın Sayısı:300 küsür
    Taktiğinize Verdiğiniz Ad:Crossbow Backstabber
    Taktiğinizden Sonraki Başarınız:param az olduğu için savaşamam gerekiyordu aedini kovalarken ragnar yakalıd tabii  ctrl+space de oynadığım için iş işten geçmiş oldu sonucunda easy money

BU TAKTİK SADECE NORDLARA KARŞI İŞE YARAR!!!

ilk olarak %70 okçu %10 atlı %20 piyade olan bir orduya ihtiyacınız var okçuları yüksek bir tepeye koyacaksınız önlerine piyadeler ve dağıl diyeceksiniz ondan sonra
    düşman okçuların menziline girdiği anda (ateş etmeyin) atlılarla çevrelerini dolanarak kalkanları size doğru çevirttirin ve  okçulara ateş emri
    birde ben nordlalrla savaştığım için (kalkanlarını biliyosunuzdur) bir nevi counterliyo oku kalkanları ve bu sayede kalaknlar safdışı zaten hs attıkları için rodoklar ani ölüm misss
  2. En iyi asker, krallık vs. tartışma konusu

atlı birlik olarak kergit hem ekonomik hemde koltuklanmış kargı vuruşu sayesinde tek atabiliyor her ne kadar kale kuşatmalarında işe yaramasada

okçu olarak kesnlikle ve benim favorim olan roddoklar rodok arbeletçileri direk kafaya nişan alan bir asker türü ve damage oranı olarak oka göre daha fazla

piyade olarak zaten tartışmaya gerek yok nordlar

kuşatma yapacak olsam seçeceğim 2 asker türü rodok arbeletçisi ve nord piyadeleri

svadyalı süvariler iyi evet ama çok pahalı belki krallığınız genişlettikten sonra kullanılarbilir yani paranın sayısına göre

en sevdiğiim ve bence en güçlü lord

Lord Mirchuard
    hem namı çok yüksek yani oyun başlarında 128(garnizon) le başlıyor(benim gördüğüm) hemde zaten parasal yönden sorun olmadığı için svadya askerlerine sahip = YOK EDİCİ
Back
Top Bottom