Recent content by Zeki Dayı

1. Zeki Dayı

Elit Birimler

Oyunda bulunan elit birimler neye göre çıkıyor? Bir oranı var mı veya bazı yerlerde mi çıkıyor? Bunun şansı arttırılabilir mi? Bu konuda bilginiz veya fikriniz varsa yardımcı olabilir misiniz? *EDİT* Sizlerin de söylediklerini dikkate alarak biraz kurcaladım. Benim gördüğüm şekilde...
  2. Zeki Dayı

Savaştan Kaçmak

Yeni bir oyuna başladım. Şu anda oyunun henüz başlarındayım. Daha zor ayarlarda olduğu için mi bilmiyorum ama askerlerim saçma bir şekilde savaşı bırakıp kaçıyorlar. Acemi ve birkaç seviye üstü askerlere sahibim. Hepsi piyade. Togaroving avlama görevini aldım. Adamların yanına gidene kadar...
  3. Zeki Dayı

Ufak bir konuda yardıma ihtiyacım var.

Klan sekmesine gir, üst tarafta klan lvlini gösteren bir bar var. Onun üstüne mouse ile geldiğin zaman nâmını gösteriyor.

Çok teşekkür ederim.
  4. Zeki Dayı

Ufak bir konuda yardıma ihtiyacım var.

Arkadaşlar Warband'dan da bildiğimiz onur, nam vs. gibi şeyleri görebildiğimiz bir ekran vardı. Burada onurumuzu namımızı gibi şeyleri nasıl öğrenebilirim?
  5. Zeki Dayı

Savaş Yapay Zekası Problemi

İlk olarak yaşadığımız problemleri, bugları falan yazacağımız yer burası değilse bağışlayın lütfen. Yaşadığım sorun genel olarak orta büyüklükteki ve büyük boyutlu savaşlarda oluyor. Orta boyutlu savaşlarda kendini şöyle gösteriyor: Eğer atlılarınız ile birlikte düşman okçularının üstüne...
  6. Zeki Dayı

Yoldaş Kullanımı Hakkında SORULAR

Yoldaşlarımız nasıl efektif kullanabileceğimize dair bir takım sorularım var dostlar. 1) Yoldaşları atadığımız görevlerin tam olarak ne gibi etkileri var? 2) Yoldaşların yetenekleri grup yeteneği olarak kullanılıyor mu? 3) Yoldaşlarımı vali, kervancı veya bir birliğe atadığımda da özelliklerini...
  7. Zeki Dayı

Hata

Yeni karakter oluştururken karakterimizin yüzü en son aşamaya kadar gelişmiyor.
  8. Zeki Dayı

Genel harita kasma sıkıntısı

Yazılımsal bir problemdir diye düşünüyorum benim emektar sistemimde bile haritada kasma yaşamıyorum. Erken erişimdeki problemler ortadan kalkana kadar bazı ayarları kısmayı deneyebilirsin.
    Benim sistemim şu:
    i3-6098P
    GTX960
    8GB 2133mhz
  9. Zeki Dayı

Sistem gereksinimleri

Yorumlarda 8GB ram ile oynamaya çalışan arkadaşlar fps drop yaşadıklarını söylüyorlar. Sevgili dostlarım ben de 8GB ram kullanıyorum ve oyunda fpsim yüksek olsa da drop yaşıyorum. Bunun nedeni oyunun minimum 6GB ram kullanıyor oluşu. Benim bilgisayarım açıldığında 3 arkaya tarayıcı, discord, spotify vb. gibi şeyler açıldığında yaklaşık 4-5 GB ram kullanıyor yani basit bir hesapla 4+6=10GB Ram'e ihtiyaç duyuyor. Ben de buna istinaden yeni bir ram siparişi verdim. Sadece bannerlord için değil bu devirde artık 8 GB ram yeni oyunlar için yetmez oldu. Sizlere de tavsiye ederim. Lütfen bilgisayarınızın verimini takip ediniz ve ihtiyaçlarını karşılayınız.
Back
Top Bottom