Recent content by yunusemre99

1. Osmanlı-Sömürge imparatorluğu mu yoksa hoşgörü devleti mi?

bertanx said:
    Groinath Sunthenze said:
    Örnek mi istiyorsunuz?O koca arkanızdan daha büyük boyutta bir örnek:Fatih Sultan Mehmet.Onun verdiği ayrıcalıkları,gösterdiği hoşgörüyü,hiç bir ülke,hiç bir insan göstermedi.konstantinopol'ü fethettiğinde,istese tüm Rumları katledebilirdi.Ama değil onları katletmek,dinlerini istediği gibi yaşamalarına izin verdi.Her savaşta çatışmadan önce elçiler gönderdi.Barış için.Kan dökmeden,sulh ile teslim olmaları için.Düşman kabul etmediğinde ise,savaş son çare kalırdı.

Bu hoşgörü değil de nedir?Ha,imparatorluk sadece Fatih ile sınırlı değildir.Ondan sonraki imparatorların yaptıkları(duraklama ve gerileme devri) tabii ki de Osmanlı'nın yaptıklarına tersdi.Zaten onların yaptığı yüzünden,Osmanlı,Osmanlı olmaktan çıktı.

Keşke sömürseydik ve de katletseydik.

Şaka mısın?Sömürseydik Emeviler'e benzemiş olurduk.Emeviler ırkçılık yaptılar,zorla İslam yaydılar.
  2. 2012 Gerçek Olsa

ergunker55 said:
    Beyler bildiğiniz gibi bir film çıkmıştı 2012 diye dikkat ettiyseniz biz ölüyoruz yani bizi kurtaran yok yine her zamanki gibi amerikanlar çinliler italyanlar kurtuluyor (eksik yazdıysam pardon) zaten filmlerde ya ölüyoruz ya hiç yaşamıyoruz gerçekten böyle bir felaket olsa ne olacak yine arka plana atılacağız ve öleceğiz tamam kesin demiyorum ama birşey kesin
    Obama ölmeyecek...

Obama'nın imanı var mı?
  3. Mount & Blade: Ateş ve Kılıç Satın Almak

Fiyatlar güzel.Ben D&R'dan alıyorum,orada MB Warband'ın indirimsiz fiyatı 15 TL(Bugünlerde %33 indirim yapmışlar 10 TL'ye düşmüş).Ateş ve Kılıç indirimsiz 25 TL ama en azından indirim yapmışlar.D&R'dan alın ama indirim zamanında(İnternete bakın) alın diyorum ben.Bulması kolay.
  4. Ünlü oyun kuruşları ve dergilerinin Warband'a oyları

OYLAMALAR Game Shark 100/100(Helal :D) OyunGezer 90/100 PCGamer 83/100 IGN 81/100 80/100 LEVEL(Aynı zamanda Level editör tarafında MB Warband'ı seçmiştir.) SÖZLER "Mount&Blade:Warband sizi harikulade bir dünyanın içine sokuyor." IGN "Mount&Blade:Warband'in multiplayer'ı şiddetli bir...
  5. Orjinal MB Warband'ı Yükleyemeyenler İçin

Xerona07 said:
    :O ben arkadaşıma doğum günü hedyesi aldım adam kuramamış çok saol bunu göstercem

Önemli değil.Bende bugün aldım bulmak kolay oldu çünkü D&R'de en çok satın alın 2.oyun.
  6. Orjinal MB Warband'ı Yükleyemeyenler İçin

fatihistan said:
    Anlatım güzel,ancak yükleyemeyen olacağını sanmıyorum.Her şeyi CD hâllediyor zaten.Ama ginede yapamayanlar olabilir.

Hayır.Artık CD halletmiyor.Steam'den sonra manuel kendi elinle yüklüyorsun.Anlattığım gibi CD'ye yeniden tıklıyorsun.Sonra Steam açılıyor.
  7. Warband Mod Listesi | Güncel | 15.05.2013

Mosin-Nagant said:
    1.143 için tavsiye edebileceğiniz bir tarih modu var mı?

Bizde arıyoruz.
  8. Warband Mod Listesi | Güncel | 15.05.2013

Grand Age Of Ottoman Empire'ın ismi beni üzdü.Osmanlı bir imparatorlu değildi,eğer olsaydı padişah yerine imparatoru olurdu.Bu yüzden isminin Grand Age of Devlet-i Aliyye Osmaniyye desem pek uymaz,ama siz yinede yeni bir isim bulun bence.(Amacım size karışmak değil sadece doğruyu göstermek)
  9. [M][Ottoman 1453] 11.06.11 Cumartesi 2. Event!

Event hala geçerli mi?
  10. Orjinal MB Warband'ı Yükleyemeyenler İçin

Biliyorsunuz ki Warband'ın altlarından biri Steam.Orjinal aldığınızda ilk önce Steam'i yüklüyor.Steam'den sonra birşey açmadığı için belki birkaç kişi anlamamış olabilir. Steam yüklendikten sonra ne yapacaksınız? 1.CD'nin klasörüne sağ tıklayıp "Programı Yükle veya çalıştır"a basın. 2.Orada...
  11. Mount & Blade Warband Türkçe Yama?

Bak şimdi oyun yüklendiği zaman full İngilizce'dir(Orjinalse İngilizce'dir,çünkü Steam'e bağlı).Ama ilk açtığında şu soruyu sorar:

Oyun Türkçe Olsun Mu?

Evet        Hayır

Eveti seçersen full Türkçe olur ama yazım hatalar vardır.
  12. İndirilebilir Mod Listesi-Çalıştırma Klavuzu(edit:03\04\2009)

Merak ettim düşük versiyondaki modlar büyük versiyonlara uyum sağlar mı?
  13. MINECRAFT! - "Kendi dünyanızda oynamayı bırakın, onu yaratın."

Oyunun kötü yanı paralı olması keşke Ateş ve Kılıç gibi SMS ile alınsaydı :grin:
  14. İşkence ?

İşkence yerine Suikast var.Bir tüccarra suikast düzenliyoruz Mount&Blade 1.011'de.
  15. Star Wars: Conquest 0.9.0.2 Çıktı [Klon Savaşları Yapım Aşamsında]

0.9.3 çıkmış.Türkçe yama mevcut mudur?
Back
Top Bottom