Recent content by yavuz10747

1. Warband windows 10'da açılmıyor!

Arkadaşlar Windows 10 yüklediğimden beri oyunu Steam'den açıyorum başlata tıklatıyorum ne bir hata ne bir yazı çıkıyor sadece oyun açılmıyor. EDİT:Directx 7 ile çalıştırdım açıldı ama performansı çok düşük oynanmayacak kadar.
  2. Mod İstek ve Fikirleri

Osmanlı modlarının Warband'de yapılması çok saçma bence With Fire and Sword'da yapılması daha uygun çünkü oyunun atmosferi ve yapay zekası daha çok destek verir hemde yapım için kolaylaştırır.
  3. İlişki Konusu - "Seviyosan bence git konuş abi"

Bazen "Biri beni silksin lütfen silkinde kendime getirin beni"dersiniz(Banlıycaktınız demi)
  4. Kod Lazım

Arkadaşlar aradım ama bulamadım forumda lütfen birisi Native'de bir Lordun askeri olma kodunu yazsın.
  5. Yolda yürürken bıçak çektiler

hangi filmdi bu?
  6. Oyun Hakkında bilgili arkadaşların dikkatine:

Başka modlardan çalıntı kodlarla yapılan Osmanlı modlarından gına geldi artık.Selçuklu,Göktürk veya Asya Hun Devleti'nin modu yapılsa daha iyi olmaz mı?
  7. oyunu bitirmeye son üç kale

Ben bikere hilesiz 1258'de bitirmiştim.(Harlaus Bitirdi)Svadya heryeri işgal etmişti ben derebeydim  :lol:  zaman geçtikçe birsürü hata oluyor örnğn;Kont Plais'tw 352 adam  :???:
  8. oyunu bitirmeye son üç kale

Oyun zorluğu yüzde kaç? Veya cheatmenu var mı?  :lol:
  9. Mount&Blade Warband-Azerice Dil Paketi(bitmədi)

bpuser said:
    Qerdesim bayraqin boyunu qucultesen (:
    Türkçe yazarsanda anlayabiliyorum.Tamam düzelticem.

Edit:
    Düzelttim
  10. Mount&Blade Warband-Azerice Dil Paketi(bitmədi)

Azeri bir Steam üzvünün tövsiyəsinə uyğun gələrək bu tərcüməni edəcəyəm.Mount&Blade Warband Azerice tərcümə hələ bitməmişdir.Uzun zamandır Azerice danışıb yazmadım az çalışdıqdan sonra bir həftəyə bitər inşallah. Dialoqlar=%100 Krallıqlar=%25 Oyun Menyusu=%0  Oyundaki eşya adları,beceri...
  11. Tarihi Kişilikler/Cemiyetler Hakkında Değerlendirme Konusu | Anket eklendi.

Hasan Sabbaha,Alamut Kalesi ve Haşhaşinleri eklersen sevinirim.
  12. II. Dünya Savaşı Tartışma Platformu.

Goker said:
    Mosin Nagant said:
    Goker said:
    Mosin Nagant said:
    Mertcan_Tr said:
    hiç bir tankın geçemeyeceği Arden ormanından geçerek
    Bu ormandan tank geçmiyorsa Almanlar nasıl geçti anlatabilecek var mı?
    Dönemim tankları, piyade destek amaçlı olarak kullanılan, büyük ve hantal araçlardı. Almanya'nın saldırılarının amaçları bu tanklarla karşılaşmak değil, etraflarından geçerek Paris'e varmaktı. O yüzden ilk Panzer serileri gayet küçük ve hızlı tanklar. Blitzkrieg'i bütün olayı o zaten. Hızlı bir şekilde merkezi noktaya ulaşıp geride kalanları etkisiz hale getirmek.

O yüzden tankların geçemeyeceği düşünmeleri gayet doğal. Almanya'nın tanklarını kendi tankları gibi düşünüyorlardı.
    Peki İngiltere ile Fransa Polonya seferinden hiç ders çıkarmamışlar mı?
    Dönemde orduların yapıları hakkında bilgiler şimdi olduğu kadar yaygın değil. Polonya'da tam olarak neler geliştiğini detaylı olarak bilme şansları olduğunu sanmıyorum. Ki Fransa'ya saldırı gerçekleştiği zaman hem Fransa hem de İngiltere kısa süre içinde savaşta etkisiz hale geldi.

Fransa ve İngiltere'nin bu kadar çabuk savaştan düşmeleri de Rusların işine pek yaramadı çünkü Stalin hazırlanacak çok vakit bulamadı.

Almanların Stalingrad'da başarısız olmasının sebebi Sovyetlerin kayıplarından sonra savaşı kazandık edasıyla Stalingrad'a desteksiz olarak sadece 6. piyade ordusunu göndermesiydi. Ki o 6. ordu gayet iyi olmasına rağmen, Stalin'in Don Nehri yakınlara yeni getirdiği birimler ve bu birimlerin T-34 tankları, Alman 6. ordusunun 3'de 1'ini yok ediyor. Ve bunlar daha Stalingrad'a girmeden gerçekleşiyor. 6. ordu sonunda Stalingrad'a girmiş olsa da, 4. Panzer ordusuyla birleşemedikleri için şehirde sadece piyade gücüyle savaşıyorlar. Daha sonra Sovyetlerin etraflarını sarmasından dolayı 6. ordu komutanı Paulus teslim oluyor.

4. Panzer Ordusunu başka yere çekip, 6. piyade ordusunu yalnız bırakmasalardı, 6. ordu hem o kadar vakit kaybetmez, hem de gücünün 1/3'ünü kaybetmezdi.

Birde belgeselde görmüştüm sanırım Sibirya/Irkuts'dan gelen komandolar da varmış onlar hakkında bilginiz var mı?
  13. II. Dünya Savaşı Tartışma Platformu.

Mosin Nagant said:
    yavuz10747 said:
    Mertcan_Tr said:
    Beceriksizlikle direk atılamaz Stalingrad. İki taraf da gayet üstündü ancak hem savunma avantajı hem de savunma için her şeyi(kendi askerini bile) feda edebilecek bir Sovyetler olunca Almanların kaynakları yetersiz kaldı.

Örneğin bu Stalingrad savunmasında bölgeye yapılan almanca anons.
    Evet haklısınız sanırım o kısmı eklemeyi unuttum ama Sovyetlerin Almanların etrafını sarmasının sebebi Sağ ve Sol kanatta Macarların olmasıydı.Ben bu yüzden full beceriksizliğe yüklendim.
    Ee Macarları ortaya alsalar da ortadan girerlerdi, hadi şimdi çık işin içinden :razz:

Tecrübeli bir Alman komunatının emrinde Alman-Macar karışık hat kurabilirler di.Ama faşist zekalar başka milletle kardeşlik bağı kurdurmak istemedi.
  14. II. Dünya Savaşı Tartışma Platformu.

Mertcan_Tr said:
    Beceriksizlikle direk atılamaz Stalingrad. İki taraf da gayet üstündü ancak hem savunma avantajı hem de savunma için her şeyi(kendi askerini bile) feda edebilecek bir Sovyetler olunca Almanların kaynakları yetersiz kaldı.

Örneğin bu Stalingrad savunmasında bölgeye yapılan almanca anons.
    Evet haklısınız sanırım o kısmı eklemeyi unuttum ama Sovyetlerin Almanların etrafını sarmasının sebebi Sağ ve Sol kanatta Macarların olmasıydı.Ben bu yüzden full beceriksizliğe yüklendim.
Back
Top Bottom