Recent content by westekes

1. westekes

Sturgiya Druznik Şampiyonu Hakkında

Ben de Sturgiya elit askeri biriminin son seviyede atlı olduğunu görünce üzülmüştüm bayağı. Vlandiya, İmparatorluk, Kuzait, Aseray hepsi süvari, Batanyalılar okçu, bir tane elit piyade birlik kalsaymış keşke.
  2. westekes

Resmi modlama aracı ne zaman paylaşılır?

Yapımcılar şu anda mod kullanımını aşırı artırmak istemediklerinden yakın zamanda paylaşmazlar herhalde. Yavaş yavaş crash hataları bitip, optimizasyonla oyun stabil hale geldikten sonra çıkartmaları muhtemel.
  3. westekes

Turnuva Birinciği

Bu açık edilen kodlarda Grand Tournament falan şeklinde kısımlar vardı sanki. İleride sadece şehir birincilerin katılacağı, büyük ödüllü turnuvalar falan ekleyebilirler belki
  4. westekes

İşlevsel Modlar

Birşey soracağım; Nexus'da mod bakarken hangi sıralamaya göre göz atıyorsunuz? Popülerlere mi, yeni çıkanlara mı? Galiba patch sürümüne göre aramak gibi bir seçenek yok o yüzden ben çok kayboluyorum bir sürü ilgimi çekmeyen mod arasında.
  5. westekes

Bannerlord için gelebilecek güncellemeler bulunmuş (İngilizce Reddit link)

Yol haritası çıkartmak istememeleri anlayabiliyorum. Tarih vermek, hedef belirlemek hem stresli hem de kısıtlayıcı olabiliyor. Örneğin geçtiğimiz hafta 1.4.0 betası bile gecikti diye insanlar tepki göstermeye başladılar, yol haritasına uyamadıkları takdirde karşılaşacakları tepkiyi istemiyor olmaları normal.

Ama en azından tarih vermeden, topluluğu bilgilendirmek amaçlı açık uçlu bir yol haritasına hayır demem. Hadi şimdi ilk önceliklerinin performans iyileştirmesi olduğunu biliyoruz, bunu açıkca dile getirdiler oyunu optimize etmeden fazla bi içerik eklentisi beklemeyin diye. Ama sonrasında ne olacağı belirsiz. Yeni itemler mi eklenecek, skill ağacı mı ilk olarak elden geçecek, ana görev ve hikaye mi ilerletilecek, ticaret sistemi mi elden geçecek. Hepsinin bir anda olmayacağı malum, belirli bi sırayla üzerinde çalışacaklar. Öncelik listesi şeklinde yapsalar tarih vermeden çok tatlı olur.
  6. westekes

1.4.0 tüccar companion yok

Compainonlar random ortaya çıktığı için her kayıtta aradığını bulmak mümkün olmuyor. Biraz heves kırıcı oluyor bu da.

Gerçi ben yoldaşların ansiklopedide statlarıyla gösterilmesini de pek beğenmiyorum. Oyundaki sürpriz elementini ortadan kaldırıyor daha kayıtı açtığımız anda kimi almamız, nerede olduğu belli olunca. Onun yerinde her gittiğimiz şehirde hatta köyde acaba bu neciymiş diye handa turlamak daha keyifli. Geçenlerde başlık olarak açmıştım bir köyde kaçan kızı geri getirme görevini yaptıktan sonra dönen kız healer bir companion olarak gelmişti köye ansiklopedide gözükmediği halde. Nasıl heyecanlanmıştım lan böyle gizli companionlar da mı var diye. Ama bugmuş meğerse statları 0 dı
  7. westekes

Güncelleme ne zaman gelir?

Görünüşe görevleri bir elden geçirmişler, genellikle yoldaşa yaptırma kısmında. Kervana atadığımız yoldaşın trade özelliği gelişecekmiş bu da kervan gelirlerinin zamanla artması anlamına gelecek herhalde. Şehir yönetimi penceresini bir elden geçirmişler. Diyalogları zenginleştirmişler. Tutsakları garnizona bırakmak eskisi kadar nüfuz getirmeyecek. Bir de oyun haritasındaki köy yağması, kuşartma vs. animasyonlarını eklemişler.

Görünüşe göre sıfırdan kayıt açmayı gerektirecek bir yenilik yok.
  8. westekes

Demirciye girerken hangi mod sorun çıkarıyor ?

Forumda link paylaşımı konusunda kuralları tam bilmediğimden eklemiyorum ancak nexusmod'da Bannerlord Tweaks'ın posts kısmına giderseniz 1.3 için fixlenmiş halini paylaşmıştı birisi kaynak kodlarıyla birlikte.
  9. westekes

Elit Birimler

Oyunda bulunan elit birimler neye göre çıkıyor? Bir oranı var mı veya bazı yerlerde mi çıkıyor? Bunun şansı arttırılabilir mi? Bu konuda bilginiz veya fikriniz varsa yardımcı olabilir misiniz?
    Oyundaki oranını daha tam çözemedim ama bazı köylerde +10,20 ilişkide çıktığı için şehir görevlerini boşverip sadece köy görevlerini yapıyorum ilişki yükseltmek için. Milletin kaçan kızlarını toplamaktan helak oldum.
  10. westekes

Oyundaki çalışmayan yetenekler yüzünden zevk alamıyorum.

Arkadaş anlamıyorsun piskolojik bunalıma girdim. Ücretsiz izne çıktım. sırf bannerlord için 22.300 liralık sistem topladım sadece ekran kartım 2080ti 10bin tl. Anlıyor musun sabredecek durumum halim yok kafayı sıyırmak üzereyim sıkılıyorum. Yanlız yaşıyorum. Dışarı çıkamıyorum. Bir tane terasım var o kadar. Kafayı yemek üzereyim. Her optimizasyondan ondan bundan önce şu perk sistemi düzeltilmeli. Kafayı yicem yoksa anlıyor musun ihtiyacım var buna.

O kadar güzel sistemin varken farklı oyunlara geç arada. Bannerlord'da major patch geldikçe döner bakarsın.
  11. westekes

Haftaya benim sıram.

Başlığa modcular Taleworlds'ten hızlı çalışıyor yazmak da benden.
  12. westekes

Kendisini Şifacı Olarak Tanıtan Dolandırıcılara İtibar Etmeyin

Evet arkadaşlar bugün itibariyle 1.3.0 patchinde dolandırılmış bulunmaktayım. Başka kimsenin emeği bu hainlerin eline geçmesin diye sizi bilgilendiriyorum. Herşey Swenryn köyünde kızının kaçırıldığını iddia eden(!) bir babaya rastlamam ile başladı. Büyük ihtimalle o da işin içinde. Söylediği...
  13. westekes

Tahminen oyun tam olarak ne zaman çıkar ?

O biraz bu karantina ortamının ne kadar süreceğiyle de alakalı bence. Tamam şu anda home office çalışıyorlar ancak birbirlerine uzak olmak işleri ufaktan da olsa aksatıyordur. Şu sıralar genellikle bug fix ve crash hataları üzerine yoğunlaştıkları için seri şekilde patch atabiliyorlar ama konu seslendirme, içerik ekleme vs. olduğunda uzaktan çalışmak büyük handikap yaratacaktır.
  14. westekes

büyük patch..

İnternetten yana sıkıntı yokta oyunda baya mod var yüklü Beta'ya geçtiğimde sıkıntı yaşarmıyım?
    modu yapanlar yeni yamaya uygun güncelleyip yüklerler bi iki güne nexus'a ama o süreçte modsuz girmek daha mantıklı tabi
  15. westekes

Sayın TW, Eleman eksiğiniz mi var?

Büyük ihtimalle diğer international forumlara bakacak özel o dili bilen moderatörler varken bizim Türkçe forumu halihazırda başka işleri olan insanlara kitlemişler oraya da bakıverin gibisinden. Bu kadar atıl vaziyette kalmasının başka bir açıklaması yok çünkü.

Öyle ''Siz Türkiye firmasısınız, en çok Türklerle ilgileneceksiniz'' şeklinde sitemler de yersiz geliyor bana. Özel bir muamele beklemiyorum, herkese gösterildiği kadar ilgi görsek yeter.
Back
Top Bottom