Recent content by Uzokhan

1. Uzokhan

Cihat ve Haçlılar v4.0

V9mXJB.png

Hocam merhabalar, oyunum orjinal ve güncellemeden sonra moda girerken bu hatayı alıyorum. Ne yapmalıyım?
  2. Uzokhan

[WB][SP] Hun Senaryosu: Mete Han | İptal!

YavuzTigin said:
    Heves ve sabırsızlıkla bekliyoruz , kolay gelsin
    Teşekkürler kardeşim.
  3. Uzokhan

OguzYabgu said:
    Tam tarih vermemiz mümkün değil ancak, bayrama kadar çıkarmayı planlıyoruz inşallah.
    HemŞehri(huseyinotlu12) said:
    Yanlış hatırlamıyosam bayramda oynayabileceğimizi söylemiştiniz.
    Öyle, ancak verdiğim alıntıda da gördüğün gibi kardeşim kesin olarak bayram dememiştik. İnşallah planlıyoruz demiştik. Bir modcu olarak sende iyi anlarsın bizi, öyle çıkardık demeye çıkamıyor maalesef. İlla ki bir aksaklık şu bu olur. Eh, bu da işin tatlı acısı işte.. O yüzdendir ki tam olarak ör: 27.06.2017 gibi bir tarih yazmadık. Kısa zamanda oturup karar verip kesin çıkış tarihi belirlendiğinde konuya eklenir zaten. Kusura bakma kardeşim bizde sizlere daha iyi, daha keyifli bir mod hazırlamak için uğraşıyoruz. Teşekkürler, iyi forumlar.
  4. Uzokhan

LekasMBW said:
    Yeni görme fırsatım oldu :grin:

Gerçekten çok güzel olmuş modül.İtemler ve Scene Prop'lar güzel onun dışında texture'lerde iyi olmuş.Başarılar...
    Teşekkürler kardeşim :smile:
    Memir said:
    Çıkış tarihi nedir  :?:
    Henüz net olarak belirlemedik hocam.
  5. Uzokhan

Dragon Caliph said:
    Bu dönemi konu alan pek mod yok elinize sağlık, emeğinize sağlık. Düşünce güzel ama modeller ve özellikleride biraz genişletirsen daha iyi olucaktır başarılar. Birde o harita osp mu? Black Dead inkine benzettim de. :smile:
    Tavsiyeler için sağolasın hocam. Yok hocam haritacımız 'Serkut' tarafından bizzat özenle hazırlanmıştır. Ayrıntılı bilgiyi ondan alabilirsiniz :smile: Teşekkürler.
  6. Uzokhan

Barbaros Hayreddin paşa said:
    Yanlız Katana Japon silahıdır Çin değil eğer ki Japonya olmayacaksa ( Ki haritada yok,ve Qin için yazıyor) Katana gerçekçiliği bozar ( Ki Katana Japonca Kılıç demek).
    Farkındayız kardeşim. Katana zaten silah çeşitliliği açısından olacak. Pazar dan alınıp kullanılabilmesi için. Uyarın için teşekkürler konudan düzenliyorum. Teşekkürler tekrar :smile:
  7. Uzokhan

Göktürk Alpi said:
    Modu heycanla bekliyoruz  :grin: :grin:
    Sağolasın kardeşim :smile:
  8. Uzokhan

Mod Yapımcılarına Özel Tasarım,Logo vb. Yapıyorum!

PM atıyorum kardeşim.
  9. Uzokhan

MelihK74 said:
    İlk alpha tahmini hangi gün çıkar bir bilgi verebilirseniz çok müteşekkir olurum.
    Bayramı geçirmeyi istemiyoruz pek. İnşallah 1 ay içerisinde en geç 1.5 ay içerisinde çıkaracağız.
  10. Uzokhan

De Grieux said:
    Hun asker ağacı gelişse fena olmaz.
    Konuda da belirttiğimiz gibi o ilk aşamasıydı. Hun Ağacı çok ayrıntılı ve titiz olacak. Düşüncenizi belirttiğiniz için teşekkürler.
  11. Uzokhan

AhmedATrkmen said:
    Kardeş mod çıktığı zaman source dosyalarını da verebilir misiniz? Lordlarla ilişkiler hususunda canımı sıkan bir takım ayarları değiştirebilmem için.
    OSP olarak paylaşıp paylaşmamaya henüz karar vermedik. Eğer verirsek zaten paylaşırız kardeşim.
  12. Uzokhan

Deadly Claw said:
    Sanırım herkes fontta hemfikir. Yeni bir düzeltme yaptım oylarınıza sunuyorum :smile: :smile:
    imza olarak da kullanılabilir bu arada illa yükleme ekranı olacak diye bir şart yok :smile: :smile:

https://resmim.net/f/QZTcoI.png?v=1495239076

https://resmim.net/run/QZTcoI.png
    Emeğin için teşekkürler, imza olarak yer vermeyi düşünüyorum. Konudaki yükleme görselleri konuyu ilk açtığımız zamandan kalma, ilerleyen zamanlarda sağlamca oturup imza, ve diğer görsellerden çıkaracağım kardeşim :smile: Adamsın.
  13. Uzokhan

Le Baindersz said:
    gekokujo modu bilirsiniz ondaki gibi arenayı değiştirseniz muhteşem olur :smile:
    Göktürk Alpi said:
    Çin'de Bulunan Türk - Uygur piramitlerini(Kurganlarını) ekler misiniz?
    esedsa said:
    Arenaya da bir el atsanız fena olmaz.
    Listeye ekleyeceğiz. :smile:
  14. Uzokhan

Deadly Claw said:
    OguzYabgu said:
    Toy Sistemi hoşuma gitti bunu bi görüşelim :grin:

O zaman bir kaç bilgi ve öneri vereyim. Teşekkürü çok görmezsiniz heralde :smile:

İlteber:
    Eski diplomaside komutan
    Apa: Eski diplomaside bakan herfast
    Tudun :Muhasebeci
    Ayguci : Oyuncunun atadığı başbakan( Seçtiğimiz kişiye otomatik gelen ünvan ile aktif edilebilir.
    Ataman: Komiserin askere alma ve eğitim diyaloglarını aktarıp yapılabilir. Ataman askeri eğitim işlerine bakan kişidir.
    Kam(Şamanbaşı) : Dini görevlidir Tanrı adına at kurban etme, istediğimiz bölgeye din yayarak nam ve yönetim hakkı kazanma, askerlere dua ederek moral arttırma olayı eklenebilir. Ancak şamanbaşı toy'a katılmazdı. Bakan olsun diye eklenebilir :smile: Çünkü bu işleri de idare edecek birisi şart :smile:

Hun meclisi toy'da başka bakanlarda var ancak çoğu işleri eski diplomasideki adamlarla yapıyoruz. Mesela hazineyle ilgilenen ayrı bir bakan var (Ağılığ adında). Diyalogları aktarıp yeni bakan oluşturabilirsiniz. Banka sistemi de var ve bankaya gitmeden ağılığı görevlendirip borç alabilme özelliği de eklenebilir. Askerlere fazladan ikramiye verip moral arttırma veya çalışanların maaşlarını arttırma gibi özellikleri olabilir. Birde şöyle birşey var meclis toplandığında hükümdarlık için seçim yapardı. Bunun oyuna eklenmesi zor olabilir. Eklememenizi tavsiye ederim :smile:
    Teşekkürler kardeşim :smile: Konu da teşekkür kısmına bir bakıver sen :grin: Kodcumuz Batı'yı buraya alalım biz :grin:
  15. Uzokhan

Deadly Claw said:
    OguzYabgu said:
    Harita'nın %50 tamamlanmış hali!
    r3oDdM.png

harita çok güzel olmuş yapan arkadaşı tebrik ederim :smile: ancak deniz savaşları için çok fazla kara var. senaryonun işlediği alanda bozkır yoğun olduğu için japonya endonezya gibi bölgeler olmalıydı... Çinin yüz ölçümünü küçülterek bu adaları ekleyebilirsiniz... bu sayede deniz korsanları felan olursa liman sistemi gibi özellikler senaryodan uzaklaşmamış olur... Türkler denizcilikte iyi değildi bu nedenle hunların sahillerine liman yapmayabilirsiniz ancak çin deniz ticaretinde iyiydi.. o yüzden pontus ticaret genileri vs ekleyebilirsiniz...  diplomasiyle ilgili olarak da: bakanların sayısını arttırabilirsiniz ya da tamamen ayrı bir diplomasi sistemi oluşturabilirsiniz "Toy sistemi" adı altında yeni bir düzen kurabilirsiniz... Tamamen hunlara özgü bir meclis sistemi olabilir. (hunlardaki düzene göre değiştirebilirsiniz) Bence bilindik diplomasi olmamalı bu modda... Bir de çin seddi yapılacak mı yapılacaksa haritada görünecek mi ve partilerin yolculuklarını engelleyecek mi kuşatılabilecek mi,  garnizon yerleştirilebilecek mi? sorularımı cevaplarsanız sevinirim kolay gelsin :smile:
    Öneriler için teşekkürler ancak Alfa versiyonu için Deniz Savaşlarını vs. düşünmüyoruz. Belki tam sürümde olabilir. Toy Sistemi hoşuma gitti bunu bi görüşelim :grin: Çin Seddine gelince onun için hala konuşuyoruz farklı planlarımız var. Evet yolculuklar engellenebilecek ve arkasındaki kalelere saldırmanız için önce seddi geçmeniz gerekecek. Teşekkürler :smile:
    İşbara Alp said:
    Çin seddi haritada gorunurse ve saldirilabilirse çok hoş olur. :smile:
    Planımız o yönde :smile: Teşekkürler.
    Loikon Bolto said:
    Hazar Denizi etrafında Azerbaycan Köylerine ve Kalelerine özen gösterirseniz sevinirim o Yüzyılda Azerbaycan Kaleleri çok sağlam ve geçilmez olduğu için saldırılarda pek fazla olmuyordu.. Başarılar
    Tavsiye için teşekkürler dikkat edeceğiz.
Top Bottom