Recent content by ulunoyan

1. ulunoyan

Yeni Güncelleme Hatası

Bende o sorun yok ama hiç bir modu kullanamıyorum. En basit modu bile kullanmaya çalıştığımda yüz karakter hatası veriyor.
  2. ulunoyan

[SP] - Entrikalar Modu - Suikastler, kaçırmalar, dedikodular ve dahası

1.7.x için güncelleme yok mudur hocam
  3. ulunoyan

Kıyafetin Krallık Rengine Göre Değişmesi

Merhaba arkadaşlar. Kıyafetlerin rengi tabi olunan krallığın rengine göre değişiyor ben bu durumdan hiç hoşlanmıyorum. Güzelim zırhı giyiyorum gayet güzel ama bir krallığa katılıyoruz kıyafet rengi de değişiyor çok saçma değil mi bu durum ne alaka yani? Mesela ben Khuzaitlere katıldım güzelim...
  4. ulunoyan

Epic Games'ten Bannerlord alınır mı?

Epic Games'ten alacaklar bilginiz olsun güncellemeler steam'e göre geç geliyor.
  5. ulunoyan

Eş ve Hamilelik ( Kurşun Yedim Sol Yanımdan )

Para ile aldıysan Babası tarafından belirleniyor süresi ve 10 koruma asker ile getirtiliyor aralarından biri hain prenses tecavüze uğramış yada kötü seçim yapmışsın eş için olayı çözmek için askerlerin ağzından laf al! Nerdeeeee…(Yaralandın mı ey can)
    Hacı naptın beyninden vurdun adamı :grin:
  6. ulunoyan

Destek Kuvvetin Savaş Alanının tam içinde spawn olması ve yapay zekanın error verip ölmesi

Bunun ticket ile çözülecek bir durumu yok çünkü bu "bug" olarak görülmüyor bence Taleworlds tarafından. Dizaynı bu şekilde oyunun. Dizaynın bu şekilde olması tahminimce orduların hızlı toparlanmasını sağlamak açısından yapılmış. Yani ilk dalga dağıldığı zaman destek ekiplerinin ona hızlı ulaşması için yakında doğması lazım çünkü haritanın köşesi çok uzak olabiliyor bazı durumlarda. Fakat şu anki çözüm de gayet saçma çünkü bahsettiğin gibi, resmen aksiyonun içine doğuyor askerler ve bu büyük denge sıkıntısı yaratıyor.

Bunun düzeltilmesi çok basit bu arada. Bugün küçük bir versiyon yaptım kendime, modülü hazırlamak, kodu değiştirmek vs dahil yarım saatte bitti. Destek ekipler savaş alanının ortasında doğmak yerine haritanın köşesinden olaya dahil oluyorlar. Bunun çıkardığı "formasyon" sıkıntısı oluyor, AI ve oyuncu için safları tekrar oluşturmak uzun sürüyor ama bu zaten sanırım kaçınılmaz bir şey oyunun bu savaş dizaynı içinde.
    Block reis seni yakalamışken sormak istediğim bir şey var. Warband'da haritayı şehirlerini yerini rahatça değiştirebiliyorduk hatta kendi çapımda şehirlerde eklemiştim ama Bannerlord'da nasıl yapılacağı hakkında bir fikrim yok. Warbanddaki gibi gerçek dünya haritası olması ve yeni şehirleri eklenmesi mümkün mü böyle bir mod seni zorlamaz diye düşünüyorum. :smile:
  7. ulunoyan

Destek Kuvvetin Savaş Alanının tam içinde spawn olması ve yapay zekanın error verip ölmesi

Bu konuda kesinlikle haklısın. Düşman savunma yaparken çevreleyip saldırıyorum hop birden önümde onlarca yeni birlik beliriyor askerlerim ölmeye başlıyor yapılan stratejinin hiç bir anlamı kalmıyor. Oyun alanının dışından gelmeleri çok daha güzel olur ama ekip hala warband geliştirdiğini sandığı için asla yapmazlar.
  8. ulunoyan

Barış Yapma

İstina'nın komplosunu engelleyemeyince hikaye o şekilde akıyor ben denemedim ama muhtemelen barış yapılmıyor.
  9. ulunoyan

Bannerlord Zırhları

Kültür farkı ? Ayrıyetten dünya tarihi ile neden ilişkilendirdiniz anlamadım beyim ?
    Başka ne ile ilişkilendireceğim reis star wars evreni ile mi :grin: Bir çoğunun warband oynamasında ki sebep gerçek milletlere benzetilmesi değil miydi zaten.
  10. ulunoyan

Yoldaş (Uygarlığa göre)

Irkçılık yapmayalım
    Hacı burada da duyar kasmazsın ne alaka şimdi :grin:

Güncellemeler ile eklenir diye düşünmüştüm güncellemeler ile eklenen şey hiçbir şey.
  11. ulunoyan

[Tool] TpacTool - An unofficial asset explorer [0.4.0]

Hi guys. Version 1.6.4 does not open tpac files. Are there any other programs compatible with version 1.6.4?
  12. ulunoyan

Garip yüz şekli

Cinlenmişsin kardeşim şaman efendiye git okusun seni
  13. ulunoyan

Atlar neden eşek kadar?

Benimde oyundan beklentim böyleydi:

51cbe87d8afc3dfff176f3309de01da7.jpg

Bunu buldum:

s-0f49671067f3731b7f13c0e2c6a79183477d52bb.jpg
  14. ulunoyan

Bannerlord Zırhları

Sanat Tarihi mezunuyum, işimiz direk olarak minyatürlerin, zırhların yani tarihte sanat değeri taşıyan her şeyin kendisiyle. Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman saçmalıklarında ki gibi kasıntı zırhları, ne minyatürlerde ne de müzelerde gördüm. Khuzait zırhlarının Asya'yı gayet iyi yansıttığını düşünüyorum ki Asya'da baskın unsur Moğollar olduğu için kendimce zırhlar oldukça uygun. Bunun dışında zırh çeşitleri beni tatmin etmiyor o konuda seninleyim, çeşitlilik her zaman iyidir. Khuzait'e Türkî tarzda zırh ve elbiseler ekleyeceklerse örnek olarak Crusader Kings III Ethnicities & Portraits Expanded modunu örnek gösterebilirim. Abartı ve şişirmelerden uzak gayet gerçekçi bir mod.

https://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2507209632

Oyun 1084 yılından başlıyor dostum Asya'yı Moğol kültürü nasıl yansıtsın Moğollar Cengiz'den önce önemsenmeyecek küçüklükte bir boydu eğer Kuzaitleri öyle işledilerse bu her şeyden daha komik olur. :grin: İmparatorluk zırhlarına bak Roma İmparatorluğunu, Sturgiya Batanya Vlandia bak Gotları Frankları Cermenleri, Aseraylar Arap-Memlük kültürünü çok güzel yansıtıyor Kuzaitlerde büyük eksiklik var Türk firması olarak TW'nin bunun üzerinde daha çok çalışmasını beklerdim buraları zahmet okusalar bi de :grin:

Göz atmanızı öneririm üst kısımda tasvirlerde var. Bilge Kağan'ın bulunan soldan cepkenli kaftanlı heykeli, pantolon tarzına sahip Altın Elbiseli Adam zırhı, taşlara resmedilen kurt başlı tuğlar, paralara işlenen motifler vsvs. Sancağa koymaya kurt başı bile yok bu kadar da uzak olunmaz.

Türk olsun Hun olsun Moğol Tatar Kırgız vsvs fark etmez şöyle bir zırh şöyle bir sultan kaftanı koysalar üzerimden çıkartmam :grin:

6249afd9e80798f712ad70e0f5b7fe56.jpg

1838727_414x414.jpg

Bir de oyunun bize sunduğu en pahalı ve en güçlü zırhlardan biri olan şu zırha ve börk diye kafamıza taktırdığı şu şeye bak. :grin:

779yi4t.png
  15. ulunoyan

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Oyuna uzun bir ara veriyorum günlerce oynadım ama hala tatmin etmeyen çok şey var. Bir sürü güncelleme geliyor düzelen hiç bir şey yok kullanışlı özellikleri de marifet gibi "düzeltme" adı altında kaldırıyorlar. Oyun rakip firmalara satıldı herhalde bu kadar eleştiri alıp hala uyuyan geliştirici başka yerde olamaz çünkü muhtemelen buralara bakmıyorlar bile geliştiriciler !
Back
Top Bottom