Recent content by twinvict

1. Tekrar denenir mi?

Oyunu aşağı yukarı aynı süredir oynamıyorum fakat forumu ve güncellemeleri takip ettiğimden kendi adıma konuşarak maalesef oyun çok fazla yol kat edemedi demek istiyorum. Bir kere 50 gün kod refaktör işine gitti, yani neredeyse 2 ay. Refaktör oyunda büyük bir değişiklik oluşturmadı içerik ve diğer hususlarda. Öyle aman aman süper şeyler de pek eklenmedi. Yine de Türkçe Yama Notları konusundan okuyabilirsin. İlgini çeken şeyler veya bu yeniden beni oyuna başlatır dediğin şeyler görürsün belki.

Edit: Bu arada bunlar içerik hakkındaki görüşlerimdi hocam. Optimizasyon, AI vs. diğer konuları kendim gözlemleyemediğim için bir şey demiyorum.
    Yine iş modculara kaldı desene hocam. İnşallah mod desteğini çok beklemeyiz.
  2. Tekrar denenir mi?

Merhabalar, oyunu en son 4 ay önce biraz güncelleme alsın, biraz toparlansın deyip oynamayı bıraktım. Tabiki tek tek neler değişti diye sormayacağım ama geçen bu süre içinde aman aman bi değişiklik oldu mu? Perkler çalışmıyordu mesela düzeldi mi? ya da yapay zekada bir gelişme oldu mu? Kısacası...
  3. Cinsiyetçilik ve Kölelik oyunda olmalı mı?

Cinsiyetçilik şu şekilde var. Doğan erkek çocuğa 10-20 yetenek puanı dağıtılırken kız çocuklarının tüm yetenek puanları 0. Buna anlam verememiştim.
    Not:Oyunu 2 haftadır oynamıyorum belki düzelmiştir ya da bende bi bug yüzünden böyledir bilemiyorum.
  4. Mount and Blade 2: Bannerlord Secrets & Easter Eggs (Türkçe)

Eleştiri dahi yapmayı bilmeyen adamlar ingilizce dersi vermeye kalkıyor. Evet videoyu beğenmemiş olabilirsiniz. Youtube oraya beğenmeme butonu koymuş beğenmediysen bas geç. Her cümleye saçma sapan ingilizce kelime sıkıştırmaya çalışan arkadaşlardan daha samimi en azından.
    Videoya gelince benim de beğenmediğim yerler var videoda mesela "clickbaite" (Türkçesi yemlemek ya da oltalamak olabilir yukarıdaki ingilizcesi iyi arkadaş düzeltir zaten) kaçmışsın sanki dostum. Daha büyük beklentiyle izledim videoyu acaba ne sürpriz var diye ama tatmin etmedi beni ve bu da benim düşüncemdir. Yine de R tuşuna basınca karakterin küçüldüğünü bilmiyordum öğrenmiş oldum. Belki biraz heyecansız anlatıyor olabilirsin o da yeni başlamandan kaynaklıdır zamanla ritmini bulursun. Bunu da burda mal mal yorumları okuyunca ikinci izlediğimde dikkat ettim. O konuda beni rahatsız eden birşey olmadı.
  5. Özel Birlikleri orduya nasıl alırız.

Biraz zahmetli ama değiyor ben tüm ordumu elit birliklerden kurdum 100 e yakın Batanyalı Fian Şampiyonu, 100e yakın İmparatorluk Elit Katafrakt, 30-40 tane de Kuzait Kağan Muhafızı var 700-800 kişilik orduları ezip geçiyor. Batanyali fian şampiyonları zaten düşman senin yanına gelene kadar orduyu yarıya indiriyor gerisinide katafraktlar hallediyor.
  6. Bu bug sayesinde tüm lordları yanınıza çekebilirsiniz.

bunu güzel bir şey gibi değilde hataymış gibi paylaşmanı tercih ederdim böyle şeyler yapınca oyunun zevki kalmıyor çünkü
    Oyunda şu an 185. saatimdeyim 5 yada 6 kez sıfırdan başladım her seferinde de bir bug yüzünden. bi tanesinde bir bug yüzünden krallık kuramadım yeniden başladım. Bir tanesinde bir bug yüzünden evlenemedim yeniden başladım. Bir tanesinde durduk yere savem gitti yeniden başladım. Bu son oyunumda da ne yaparsam yapayım bir bug yüzünden karakter özellikleri açılmadı (onurlu, hileci, merhametli vs) lordlarla konuşurken ortak şeyleri seçmek için gerekli biliyorsun.
    Keyif kaçıran saymadığım onlarcası. Emin ol senin kadar çok isterim bugsuz bir oyun olsun. Elbetteki hata bunlar ama çoğu insan buglar yüzünden oyunu oynayamaz duruma gelirken ufak bir bugu da bir kere de biz kullanalım. Bende senle aynı fikirdeyim zevki kalmıyor oyunun ama bunu yapmama sebep de başka bir bug işte.
  7. Bu bug sayesinde tüm lordları yanınıza çekebilirsiniz.

Merhaba.Biliyorsunuz lordlarla konuşurken başarılı olmak için tüm daireleri doldurmak gerekiyor. bir çok kez save load yapınca bile çoğu zaman olmuyor. Save load sisteminde bir bug keşfettim. Lordla konuşurken diyelim 3/4 başarısız oldunuz ve haritaya döndünüz işte bu aşamada F5 save alıp...
  8. Krallığınıza klan çağırma taktiği

Bu arada demin gezinirken şöyle bir moda denk geldim bu konuyla ilgili. Denemedim ama bir bakılabilir.

Açıklaması da
    Mevcut ikna sistemi (Evlilik, Görevler, Krallığınıza soyluları ekleme, vb.), Oyuncuların yüksek çekicilik değerlerinde bile son derece serttir ve oyun deneyimini bazı oyuncular için sinir bozucu hale getirir. Mod, oyuncunun müzakerelerin zorluklarını hafifletmesini (veya sertleştirmesini) sağlar.
  9. Krallığınıza klan çağırma taktiği

Oyunda paranın miktarını ayarlamak çok zor o çubuğu az biraz oynatınca tutar fırlıyor. Bende 3-4 milyon dinar olduğu için direk 30-40k lara fırlıyor ben de düşürmekle uğraşmıyorum. belki daha az parayla da oluyordur.

Bu arada verilecek tutarı yazabileceğimiz bir yer yok diye biliyorum varsa aydınlatırsanız sevinirim. o çubuğu sürükleyerek yapıyorum hep.
  10. Krallığınıza klan çağırma taktiği

Merhabalar. lordları krallığınıza çekmek için belki bilindik bir taktiktir ama ben yeni keşfettim ve bende işe yarıyor paylaşmak istedim. Cazibemin 180 civarı olmasına rağmen bazı lordları yanıma çekmek için defalarca save/load yapıyordum yine de gelmiyorlardı. Ben de yanıma çekmeden önce 30-40K...
  11. Krallık kurma görevinin süresi var mı?

Kaydedilmiş oyuna girerken kayıdı seçince sağ alt kısımda yazar.
    Sağol dostum
  12. Krallık kurma görevinin süresi var mı?

Görevin süresi varsa sağ üste kalan günü gösteriyor eğer yoksa yok demektir diye biliyorum. Zaten 10 sene meselesi hata olduğu için herhangi bir ibare yoktur.
    Görevin ne zaman verildiğini soruyorsan görevi seçince ek açıklamaların hemen sağ üstünde yazması lazım.
    Yok görevden bağımsız oyunda kaç yıl geçmiş onu nereden görüyoruz?
  13. Krallık kurma görevinin süresi var mı?

10 yıl geçince ana senaryonun başarısız olması gibi bir durum vardı ama yanlış hatırlamıyorsam e1.0.11 güncellemesinde düzeltildiği söylenmişti. Ana senaryodan kastı hangi aşaması veya tamamı mı, onu bilmiyorum.
    Süreyi nerden görüyoruz hocam kaç yıl geçtiğini
  14. Krallık kurma görevinin süresi var mı?

Merhabalar. "İmparatorluk karşıtı bir krallık kur" görevini bilerek uzun tutuyorum öncesinde güçlenebileceğim kadar güçlenmek istiyorum. Bu görevin süresi var mı? Sonrasında görev başarısız artık krallık kuramazsın gibi bir şey demesin de.
  15. Evlenemiyorum

Dostum bende de vardı öyle bir sorun bende cevabını bulamadım yeni oyun açıp evlendim gitti saatlerce oynadığım eski oyun
Back
Top Bottom