Recent content by trhan12

1. trhan12

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Siz demişken, ordudan kaçarken yakalananları cezalandırma yada affetme gibi seçenek ekleseler fena olmaz, npc'ler ile iyi etkileşim olur.
  2. trhan12

Şehir içinde çete yöneticisi olup çeteler arasında savaşabilicekmişiz artık, başlangıç için iyi ama yetersiz. Bunun yanında eşraflık veya tüccar lonca sistemi, vali, garnizon eri veya herhangi bir lordun konsey üyesi olmak gibi (liyakat veya rüşvet gibi ek mekaniklerle) çeşitli şeyler gelirse yerleşim yerleri içerik olarak mükemmel noktaya ulaşabilir.
  3. trhan12

@Bloc adam şaka maka şirketin yok yapılmaz oyunu bozar, öncelik değil, yapılsa da keyifli olmaz diye yıllardır bik bik öttüğü ne varsa yaptı hatta şak diye masaya vurdu. bir de hayrına şu modları tek bir paket yapıp salsa foruma heykelini dikerler heykelini.
    O paket yayınlanınca Bl için harika bir marketing olur, 10 maaş + tazminat verseler yine ödeyemezler adamın hakkını.
  4. trhan12

Ekşi sözlük entry'si gibi bir şey deneyeyim;

Oyunun daha iyi olması için sağlıklı bir geri dönüş yolu kuramayıp kendi kitlesi ile otistik bir ilişki içerisinde olan firma: #taleworlds.
  5. trhan12

Dlc içinde olan harita kısmında inşallah şehir-kale ve köylerin kendi lore'ları da eklenmiştir diyodum, tıklayınca sadece devletlerin hikayeleri özetlenmiş.
  6. trhan12

Önceki oyunda olup bu oyunda eksikliği hissedilen şeyler?

Senin söylediğin şeyleri ben dahil kaç kişi yüzlerce defa tekrarladı da, yerin kulağı yok ki şu forumda, bir sabah uyandığımızda veya steam'i açtığımızda gelen güncelleme içinde istediğimiz şeylerden basit dahi olsa 2-3 tane şey görelim...

En üstte fix yazıyo ya her güncellemenin konu başlığı altında, o an iğrenti geliyo insana ama ne çare. Gelecek olan şeyler de zaten hali hazırda eklenmiş mekaniklerin 1 tık detaylandırılması olur, sahneler tasarımlar zırhlar et voila.
  7. trhan12

Singleplayer başlığı altında ilk fixed yazısını görünce altına bakmıyorum bile, zaten bi yenilik gelicek olsa herif göğsü kabara kabara listenin en başına eklerdi.
  8. trhan12

Suç bizde mi acaba diye söylemiyorum, No man sky'ı topa tuttukları gibi topa tutamadık, herifler senede 2-3 tane büyük güncelleme getiriyodu kaç senedir, hani gelen yenilikler de no context değil, hepsi bir birini tamamlar nitelikte şeyler, bannerlord'a bakınca büyük bir yenilik olsa dahi "bunu getirene kadar keşke önceliği şuna verseydiniz" diyoruz, şehirlerin içi bizim için çok önemsiz şehir senaryosu ekleniyo ve bunda bir nitelik arıyosun, iyi de neden ? Her savaşta fethettiğim şehir bana farklı bir duygu yaşatsın diye mi yoksa sen o şehire zibilyontane rpg öğesi ekledin yer yetmedi de ekstra sahne mi ekleyelim hazır genişletmişken felan mı dedin, yada getireceksen bir şeyler söyleyin, biz bunu bunu eklicez ama sahneleri yenilememiz lazım diye ama yok.
  9. trhan12

Sonra ki yenilik sunucuların düzeltilmesi olur, arkasından bozacak yeni sorunlarla beraber tabikisine.
  10. trhan12

Giren şemsiye açılmaz demek istiyosun doğru :grin:
    ne yazık ki :sad:
  11. trhan12

First week patch'in günahı olmaz diyelim :smile:
  12. trhan12

PS4 KAYIT BOZUK HATASI

Eğer konsolda klavyesiz bannerlord oynayabiliyosanız sizlere saygımı sunuyorum çünki o kadar derdi ufacık bir el kontrolcusuyla çekmek çok zor bir beceri olmalı
  13. trhan12

Oyunun Armağan Yavuz'un vaatlerini bile karşılamamış oluşu.

Oyun hiç olmazsa warband'dan daha modlanabilir durumda, biraz oyunu kırman gerekiyo o kadar, bu arada çoğu arkadaş oyunun hakkını yiyo, hiç olmazsa oyunun arayüz tasarımları çok güzel duruyo 😁 kalanı fakirin çorbasına ekmek bandırır tipten.
  14. trhan12

Polygamy geliştirmesi

Öncelikle polygamy eklenmeli, alternatif bir orta çağ deneyiminde bunun olmaması gülünç. Ayrıca evliliklerden gelecek ittifaklar olmalı ki farklı haneli annelerden doğan çocukların taht kavgalarını oynayabilelim, hatta böyle bir hikaye de olabilir.
    Devletlerin kültürel bir norm'a sahip olması mod yoluyla da eklenmesi çok zor gözüküyo, her devletin gerçekten spesifik hissettirmesini en çok ben isterim ama bunu oyuna yansıtmak için ben, sen veya bizim gibi düşünen insanların hayatlarından bir kısmını mod yapımına ayırmaya başlamasıyla gerçekleşecek bir şey gibi duruyo. Parasıyla bile yaptıramazsın yani.
  15. trhan12

Tam Sürümden Ne Kadar Ümitlisiniz

Düşüncem şu ki, tam sürüm sonrası yeniliklerin gelmesine devam edilecek olması. Ne gelir ne gelmez bilemiyorum ancak taleworlds'ün şu güne kadar çoğu insanın beklediği yönde yenilikler getirmediği açık, mesela herkes diplomasi beklerken fil animasyonu gelebilir, kitap, şiir öğrenme beklenirken kuşatmalarda kullanılan yeni bi balista türü eklenebilir. Demem o ki beklentiler ile gerçekleşenlerin arasında ki o çizgiyi tutturmak çok zor. Tek beklentim bedava olması.
Back
Top Bottom