Recent content by the.highking

1. the.highking

Bannerlord için Warband Arenası v2

elinize sağlık
    geceler harcanır...
  2. the.highking

Bannerlord Türkçe Seslendirme Projesi

Kralımız Armağan ESO yayınında elimizden geldiğince seslendirme yapmaya çalışıcağız gibi bişey dedi. İngilizce postumda paylaşmıştımda burada yazayım.
    -Seslendirme muhabbetini çok seviyorlar ve ellerinden geldiği kadar seslendirme yapacaklar. Her cümleyi seslendiremeyecekler çünkü bir sürü değişken cümle var (bana 5 kılıç getir 7 kılıç getire dönüşebiliyor mesela) ama ellerinden geldiği kadar ekleyecekler böylece oyuncular bir kişiyle etkilişime geçtiğini daha iyi anlayabilecek.

Türkçe yaparsanız bayağı bir ilgi görebilir, hatta yayıncıların falan ilgisini çekebilir, Enis Kirazoğlu veya pintipandanın reklamını yaptığını görebiliyorum şimdiden
    Sağ olun bu bilgiler kıymetli. Benim de tahminim bu yöndeydi, diğer pek çok şey gibi bunun için de tam sürümü bekliyoruz...
  3. the.highking

Bannerlord'un hediye kutusu

oyun tam sürüm çıktığında kutulu olarak falanca edition diye satsınlar, alalım biz de
  4. the.highking

Her şeyi seslendirmek imkansız olur illa ki bir şeylerden kısmak gerekiyor. Çünkü kodlanırken aralara isimler, şehirler, krallıklar girdiği için imkansız bir hal alıyor. Kişi isimlerini beyim diyerek falan geçiştirilebilir ama bence çok gerekli bir şey değil. Ana karakterlerde, ana hikaye ve yan görevlerde olsa fazlasıyla tatmin eder beni. Ben daha çok savaş esnasında veya şehirde gezerken gözlerimi kapattığımda gerçekten o sahnenin ortasında hissetmek istiyorum. Bir blogta bununla ilgili örnek vermişlerdi ve çok hoşuma gitmişti. Fakat oyunda bunu aktif olarak hissedemedim.
    Evet şehirler çok cansız şuan. Horse trader e konuşma başlattığımızda, ''the fastest beasts in calradia my lord!'' sesi yükselebilir, üç farklı tonla seslendirilse, pitch lerle oynayıp tüm şehirlere birer tane konulabilir mesela.
    Bu arada tüm seslendirmeler özel isimsiz olmalı doğru. Benim tahminim başlangıç ve veda konuşmaları seslendirilir, bu da oyunu sessizlikten kurtarır. Amaç bu zaten, tamamını seslendirmek değil, oyunu sessizlik ve donukluktan kurtarmak.
  5. the.highking

Savaş emirlerini ve naraları Türkçe seslendir ufak bir mod vardı ve çok hoş gözüküyordu. Fakat iş dialog bazında döndüğü zaman çok profesyonel olmak gerekiyor, bence zor.
    Geri bildirim için sağ olun. Zor olduğu doğru ama geliştiricilerin de çok fazla seslendirme ekleyeceğini sanmıyorum. Armağan Bey'in bir demecinde ana hikayede ve bazı yoldaş görevlerinde seslendirme olacağını söyledi diye hatırlıyorum. Bizi şaşırtır da her şeyi seslendirirlerse herhalde altından kalkamayız. Bu konuda da içerden birileri tüyo verirse çok hoş olur, ne kadar seslendirme olacak oyunda yani.
  6. the.highking

Senelerdir MB oyunlarını oynuyorum ve seriye katkıda bulunmak istiyorum. Kafamdaki şey, oyun tam sürümle çıktığında oyuna Türkçe seslendirme kazandırmak. Şuan bilindiği gibi oyunda İstina'nın bir kaç diyaloğu hariç seslendirme yok. Ama Reddit gibi sitelerde çok detaylı seslendirme dosyaları...
  7. the.highking

Multiplayer İçin Ufak Öneriler

Ben de müsaadeniz ile bir şeyler ekleyim. Ben hala matchmaking sistemini adil bulmuyorum. Bir giriyorum karsı takım hepsi 750 win li aynı klandan adamlar, benim takımda bi bende 50 win lik badge var, bir kill ben alıyorum şanslıysam, onun dışında kill yok 3 0 bitiyor. Bu oyun zevkini mahveden bişey. Skirmish içindi bu bahsettiklerim bu arada. İki tarafa da ikişer üçer iyi oynayan geldiğinde, o oyun keyifli oluyor işte, kaybetsek de herkes kill ini almış heyecan yaşamıs oluyor.
    Yeni güncellemeyle hızlarda çok acayip şeyler yapılmış olmalı, elimdeki silahın speed rating i 90 iken 80 değere sahip bir silah benden daha hızlı savurup beni öldürebiliyor. Her dayak yedikten sonra armory den bakıyorum, e benim elimdeki 12 puan daha hızlı mesela? Silahlara hakim biri aydınlatırsa sevinirim
  8. the.highking

1.5.0 Yenilikleri hakkında düşüncelerim

Dün ciddi anlamda 24 saat oynadım.
    Kaptan modu oynayan biri olarak Khuzait oynamak artık çok zevksiz çünkü asıl olayı olan eski çeviklikleri yavaş ok atma olayıyla tamamen bitmiş keşke milletten millete değişebilse bu hız olayları.
    Khuzait melee kısmı zaten kötü olan bir millet bir de okçuların gücü bu durumlardan sonra azalınca oyun iyice yavaş bir hal alıyor
    Khuzait vs Khuzait ise sıkıntı yok fakat farklı millet olunca sağlam bir sıkıntı yaratıyor.
    Ayrıca yine ok atma hızı o kadar yavaş ki 6 birim menavlionu 6 birim sturgia okçusu öldüremedi ki bu görülmüş bir olay değil (C bayrağının bir doğum alanından diğer doğum alanına doğru koşan bir menavlion birimi mapin sonundaki 6 birim okçuya nasıl ölmez)
    Bir de lancerlarda kargı yok (glaive ile birlikte alamıyorsunuz fakat tam kaldırıldı mı bilmiyorum) bu rambo cavlerin ve zaman zaman botların işini çok zorlaştırıyor özellikle sonda clutch atmanız gerekiyorsa

Özellikler getirilirken kaptan/skirmish daha ayrı tutulmalı eğer mümkünse

Ama bunlar haricinde güncelleme tam oyunu bırakırken geri döndürdü bu event olayı da üstüne kaymağı oldu diyebilirim eline sağlık yetkililerin.

Not:
    Görüşlerim Multiplayer-Kaptan Modu içindir
    bunu ben de çok yaşadım, artık okçular shock infantry yi tutamıyor dediğin gibi yarısını avlayabiliyorlar, eskiden bir tane zar zor ulaşırdı o mesafeden
  9. the.highking

1.5.0 Yenilikleri hakkında düşüncelerim

yeni güncellemeye kadar keyifle oynuyordym. 2 gündür bir tane maçta ne kill alabildim ne de takımım kazanabildi, ya yeni güncelleme bana lanetli geldi, ya da bişeyler ters
    neleri değiştirdiler sinirden onu dahi anlayamadım
  10. the.highking

Birkaç Haftaya Büyük MP Güncellemesi

ben işlemci ve grafik kartının 90 dereceye dayanmamasını isterim yeni güncellemeden. Bir de düzgün adil bir eşleştirme sistemi. Bilgisayarımın iki maç ömrü var, ilk oyunda karşı takımı 750 win li adamlar geliyor tek bir kill alamıyoruz, ikinci oyunumda da droplar girmeye başlıyor küfürle kapatıyorum... işlemci dostu bannerlord istiyoruz
  11. the.highking

Sefer Haritası Sabit Fps

sefer haritasi en fazla kasma yaşadığım bölüm. Ssd ye kurulu diye seviniyordum oyunu kurarken Şehirden ayrılıp campaign map a dönünce bi 10 saniye can çekişiyor oyun...
  12. the.highking

Öneri: Dünya Tansiyonu

Öncelikle belirtmek isterim ki tükaka yapmak adına değil realize bir görüş sunmak adına söylüyorum. Öneri olarak başarılı, sistemin Warband'a çevirmek istendiği önerilere kıyasla yenilikçi ve akılcı. Beta sürecinde olası imkansız. Tam sürümde de gereksiz görüyorum.Tansiyon bar'ı dizayn etmek ayrı, her türlü diplomatik ilişkinin biranda sonlandırılması ayrı, neticesinde tekerrür haline gelen kayıtın hissi bunalımı ayrı, krallıklar arasında ki güç dengesizliği ayrı ve ayrı da ayrı. Zor azizim zor. Crash giderilsin. Buglara çözüm getirilsin, yeter.
    tabii zamanla hepimiz o anlayışa geleceğiz azizim. Şuan benim bile içimde hala biraz ümit var, ulan bir güncelleme yayınlıyorlar düşünsene yeni av mekaniği, her kültüre göre farklı av hayvanları, kral dertherdi vahşi bir domuzdan kurtardım 50 nüfuz kazandım ne kıyak olur be ...
    Sonra diyorum kendine gel be adem, kasmadan oynayayalım yeter.
    Her taleworlds forum iletisini benzer bir mesajla bitiriyorum, bunu bir düzene koyup motto haline getirdim:
    '' Bomboş grafik iyileştirmeli warband çıkarmışlar, varsın çıkarsınlar, bu memleket de bu düzeni bozacak yiğit modcular çıkarır elbet...''
  13. the.highking

Need More Info Crash zülmü bitmiyor This application faced a problem hatası

Geçmiş olsun hocam, karşılaştırma doğru ama saçma :grin: Rockstar çok tecrübeli bir firma ve çok fazla çalışanı var Taleworlds aynı kefede değil, ama şöyle RDR2 Highda kaldıran bir bilgisayar (benim) Bannerlord mediumda kasması biraz sinirlendiriyor, dediğin şeyler zamanla eklenir umarım, optimizasyonda iyileşir zamanla. Ama ne kadar bir zaman onu bilmiyorum
    iyi niyetli olalım yaparlar diyelim, muadili bir oyun olsa oynayacağım bannerlord düzelene kadar, türünün tek örneği malum...
  14. the.highking

Need More Info Crash zülmü bitmiyor This application faced a problem hatası

bu save hatalarında karşıma çıkıyordu benim gerçi her hatada aynı ekran çıkıyordur büyük ihtimalle, hata bildirme yerine yazarsan belki moderatörler yardımcı olur
    hocam sağol silip tekrar yükledim ama o kadar kasıyo ki tekrar lanet edip sildim. belki saçma kıyaslama diyeceksin ama çatır çatır gta 5 oynadığım bilgisayarda üç beş çapulcaya dalarken bile fps droplarından kanser olduğum bir oyun bu. Belki crash vermesi bana bi uyarıydı abicim beni oynama ben oynancak durumda değilim diyordu. Yani eleştirim diplomasi yok, senaryo yok diyaloglar nerde falan değil onlardan zaten ümidi kestim, bari düşük ayarlarda kasmadan oynasaydık senelerdir beklediğim şu oyunu :sad:
Back
Top Bottom