Recent content by TahaKuzgun

1. TahaKuzgun

1.8 Bannerlord En İyi Modlar - Nexus Koleksiyonu

7lfd8ml.png

Koleksiyon, sıralama listesinde 1. sırada ! Eğer koleksiyonu kullanıyorsanız ve memnun iseniz çalıştığına dair oylama ve beğenme işlemlerini yaparak, daha fazla insana ulaşması için destek verebilirsiniz.

-----

Revizyon 5 (Bir önceki revizyonu kullananların kayıtlarını bozmaz.):

EKLENDİ:
    - RTS Camera Updated - Command System
    - Companion Party Control

KALDIRILDI:
    - Control Ally Character After Death
  2. TahaKuzgun

Revizyon 4
    (Bir önceki revizyonu kullananların kayıtlarını bozmaz.):

EKLENDİ:
    - RTS Camera Updated - Command System (Sonunda Geldi !)
    - Control Ally Character After Death
    - Just Let Me Fight
    - No Bandits No Cry (Don't forget to set your settings own in-game)
    - True Quality Modifiers
    - True Ransoms
  3. TahaKuzgun

Aslında bu koleksiyon olayıyla şöyle nexus'taki iyi zırh/silah modlarından bir paket hazırlansa mükemmel olur.
    Açıkçası model konusunda şu anlık kıtlık var. Oyun tam sürüme çıkmasıyla zırh ve silah modları daha çok üretilir.
  4. TahaKuzgun

Kurulum için vortex şart mı?

Evet şart. Vortex otomatik olarak koleksiyonda ki modları indirip, kurulumu yapıp sonrasında sıralamasını yapıyor.
    Ama istendiği taktirde manuel yükleme için dosyaları arşivleyip cloud'a yükleyebilirim.
  5. TahaKuzgun

1.8. ana güncellemesi tekrar geldiği zaman bir çoğu yeniden revize olacak bu sefer ağır bir güncelleme gelecek diye tahmin ediyorum. İçimde ki diğer ses ise 10 gün içerisinde olacağını söylüyor, bakalım :smile:
    Beta 1.8 de çalışan çoğu mod ufak tefek düzeltmeler ile toparlar diye düşünüyorum. Eğer tahmin ettiğin gibi ağır ve oturaklı bir şeyler gelecekse memnun kalırım. Modlar tekrar yapılabilir yeter ki orijinali daha iyi olsun :grin: Ama bir süredir ses soluk çıkmıyor. İyiye işaret olabilir.
    Şuanlık en çok beklediğim müzik ekleme desteği. Desteği rehberi ile gelsin hemen kolları sıvayacağım :grin:
  6. TahaKuzgun

Güzel çalışma olmuş ellerinize sağlık. Şu an modsuz bir şekilde tek kişilik oyunu sürdürüyorum ama bitirince modlu bir oyuna başlamayı düşünüyordum. Modları tanımam ve hata almadan hızlıca adapte olmak için çok güzel içerik olmuş.
    Yorumun için teşekkürler. Evet koleksiyonlar çok kolaylaştırdı işi. Umarım yakın zaman mod kullanmaya başlarsın.
  7. TahaKuzgun

Nexus Collections Nedir ? Nexus Mod bir süre önce yeni bir özellik ekledi sitesine. Collections alanı açıldı. Bu koleksiyonlar uyumlu modları toplu olarak indirmeye ve ayarlar, kurulumlar vb. şeyler ile uğraşmadan direk oyununuzu oynamanız için hazırlanıyor. Hata alır mıyım çalışır mı vb...
  8. TahaKuzgun

Mod Türkçe Yerelleştirme - İstek /Öneri

Herkese merhaba. Tekrardan mod ve yerelleştirme topluluğuna geri dönmeye karar verdim. Bu konu daha önce çevrilmemiş veya güncellenmemiş, en çok ihtiyaç duyduğunuzu düşündüğünüz modların yerelleştirme isteklerinizi dile getirmeniz için oluşturulmuştur. Not: Konuya ve bana destekte bulunmak...
  9. TahaKuzgun

Yeni Module - Fikir ve Öneri

Haritada sadece şehirler ve köyler olmayıp hikayeye bağlı değişik ilgi çekici yerler olabilir.
    fikir için teşekkürler. Haritayı biraz canlandırıp bir kaç gizli mekan planlıyorum.

Öncelikle başarılar dilerim ama tam olarak neye odaklandığını anlamadım. S&M de mesela daha fazla ekipman ve birim için fikirler sunmaya calisacam ama burası biraz fazla genel kaldı. Lakin nihayetinde dusuncelerimle katkı saglayabilirsrm ne mutlu bana. Fikirlerim yapılamaz olabilir, yine de söyleyin. İşte ilki:

Conversation ekranına . .. ... . .. ... Gibi karşıdakinin düşünme payını da katarak tasarlanan, önceden hazırlanmış bi suru cevaplardan birinin atanmasının sağlandığı, gelişmiş bir conversation bot sistemi(bankaların kullandığı türde, eskilerin karabasan adlı siyah ekranlı küfürlü konuşma penceresi mantığında, bannerlord konuşma ekranına uyarlanmış bir sistemi) modding kitte, C yazılım dilinde yapılip oyuna eklenebilise.. bizler de bazı sorulara nasıl cevaplar verileceğini yazıp seçenekleri artirabilsek. güzel olurdu. Yapabilen mi?

programı biraz araştırdım. Dos tabanlı, 64 bitte çalışmayan(ek yazılımsiz) bir yazilimmis. Cenebaz olarak da anilirmis. Tam da ilk-ortaokul caglarima denk düşecek yıllarda dolasimdaymis. Okulda yazılımla yazistigimi hatırlıyorum fakat bayağı cevaplar da veriyormuş. İyi yönleri ve hafif hakaretkeriyle sınırlı kalmak kaydıyla çok creatif bir yazilim olarak begenimi kazanmıştır. Acaba o yıllarda kim yazdı bu programı ve neden yeni-gelismis versiyonu piyasada yer almıyor.. Önemli sorular..

Henüz bir lor ve hikaye yazmadım. Fakat odak noktam hikaye ve arka planı olacak. Genellikle sağlam diyalog ve görev içinde ki yapılabilir fiziksel uğraşlar üzerine gideceğim. Evet genel bir noktadayım. Motoru çözerken aynı anda sizlerden, kafanız da ki hikaye ve küçük mod önerilerini almak amacım.
    Anladığım kadarıyla role play mantığını ileriye taşımak istiyorsun. Eğer manuel yazı ile cevap verilmek isteniyorsa bir şeyler yapılabilir. Tüm diyaloglara işlemek çok zor olabilir ama module'u baştan yazarken eklemem daha basitleşebilir.
    Mantığı şu şekilde yapabilirim diye düşünüyorum:
    Npc bir soru sordu. Örnek olarak bunun 3 sonucu ve 3 cevabı var. " .... .... " seçeneğine tıkladığında yazı yeri çıkacak. "Cevabınız hangi türde?" sorusu gelecek ve "Olumlu - Olumsuz - Nötr" seçeneceklerinden biri seçilecek ve ona göre karşı npc ye olumlu olumsuz istediğimiz türde cevap verebileceğiz.
    Uğraşı zor fakat olabilir. Bahsettiğin mantık bu doğru değil mi ? Yanlış yönde proje çizmeyeyim :smile:
  10. TahaKuzgun

Mümkün olur mu bilmiyorum ama silah ve zırhlarımızı Skyrim'in Hearthfire ek paketindeki gibi askılıklarda sergileyebilsek çok hoş olur.
    House modu oluşturulabilir onun için. Ne kadar ilgi çeker bilemiyorum. Teşekkürler.
    Module hakkında fikirlerinizi paylaşırsanız iyi olur. Mod değil. Native - Osmanlı - Floris tarzı.

@dijiTurk ve @Muratbeyy haydin hocam size güveniyorum hayalleriniz gerçek olabilir. :grin: Önerilerinize güveniyorum.
    :unsure::unsure:
  11. TahaKuzgun

Merhabalar. Biliyorsunuz Modding Kit betası yayımlandı. Eskiden bazı yabancı module yapımcıları ile beraber çalışmıştım. Oradaki tecrübem ile baştan sona module hazırlama işine kollarımı sıvadım. Mod kit'i kurcalıyorum. Bu süreçte sizin fikirlerinizi merak ediyorum. Küçük hikaye başlıkları veya...
  12. TahaKuzgun

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Modlama araçlarıyla ilgili gamescom için bir canlı yayın yapmışlardı. Merak ettiklerinin yarısı konuşuldu ve gösterildi diye hatırlıyorum, yine de bak derim;

Beni gayet tatmin etti. Tools konusun da iyi yatırım yaptıklarını düşünüyorum. Oyunu buraya getirenen en büyük etken topluluk merkezi ve modlar.
  13. TahaKuzgun

Epic Games'ten Bannerlord alınır mı?

Hocam tek derdiniz bu olsun. Epicten key gözükmüyor.
    Lütfen çaktırma. Tek derdim bu. (Dileğim) :grin:
  14. TahaKuzgun

1.4.1 Beta'dan sonra gelen yama 19.9 gb gösteriyor.

Depolamada değil sıkıntım sadece merak ediyorum yama notlarında 3 satır bişey yazarken 12 gb ayrı 7 gb ayrı güncelleme gelmesini
    Şöyle düşünün:
    1 GB lık bir dosya var. İçerisinden bir satır kodu değiştirdin.
    Sende ki dosyanın içeriğin direk değiştiremeyeceği için tekrardan 1 gb lık dosyayı sende ki dosyayla değiştiriyor.
    1 kb lik değişiklik olsa bile veriyi üzerine yazmak zorunda upload kuralları :grin:
  15. TahaKuzgun

Epic Games'ten Bannerlord alınır mı?

Herkesten farklı bir sorum var. Epic Games 'den aldığımız da Taleworlds forum da rozeti onaylayabilecek miyiz ? Bilgisi olan var mı ?
Back
Top Bottom