Recent content by Tüfekçi Başı

 1. Tüfekçi Başı

  BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

  Kaldırım_Mühendisi said:
  Mod muhteşem olmuş ellerine sağlık

  Bu arada Çelik Ayna Tozu kısmında takıldım novgorod ve diğer kalenin civarında hiç gizli birlik nişancısı yok :roll: baya bi dolaştım oraları bi ara hile açıp ctrl t yaptım yine bulamadım

  Mavi renkte grup yazısı görünmesi lazımdı haritada. Normalde modsuz oyunda da aynı yerlerdeler.

  uluğ bey said:
  yeni hairta yapıp osmanlıyı safevileri falan ekleyacak misin daha önce sorduğumda ilerde olabilir demiştin :smile: lütfennnnnnn :roll:

  Sanırım eklenmeyecek.

  YILDIRIM said:
  Şu mod Warbanda çıksa daha çok ilgi görürdü orası kesin. Ben bile üzüldüm mod developerı için.  Keşke daha çok ilgi görseydi.

  Battal Gazi modunu yaparak bana yaşattığın zevk için çok teşekkür ederim. İnşallah Bannerlordda da başarılı bir yapıma imza atar ve beklediğin ilginin 2 katını alırsın...

  Bu modda sadece fare ile 10'dan fazla özel hareket yapabiliyorsunuz. Geri kalanları okuyabilirsiniz. Oyuncunun kararı neticede. Yapacak bir şey yok. Teşekkür eden herkese ben teşekkür ederim. :smile:
 2. Tüfekçi Başı

  BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

  Madrøx said:
  Öncelikle mod için eline koluna emeğine sağlık Tüfekçi Başı. Modda ki en önemli hata bazı görevlerde senaryonun tıkanması mesela Adil Giray'la konuş görevini almadan önce Adil Giray'la rastlaşıp konuşursanız görevi aldıktan sonra gidip konuşsanız da görev geçilmiyor. Bunun için baştan başlamak zorunda kaldım sorun değil zaten senaryonun başıydı. Fakat beni sinirlendiren unsur,  hancılara kimyacıyı sorduğumuz görev. Şehir hancıları kimyacı lügatından bir haber olduğu için kale hancılarına danıştım Kalancak Kalesinin hancısı ilaççı görevini verdi Gündüz gazi ile konuştuktan sonra At tüccarını bulmak için Kalancak'a döndüm fakat kalede Validen başkası yok ve senaryo yine tıkandı. Var mı bu konu ile ilgili bir diyeceğin Tüfekçi Başı?

  At tüccarı orada değil. O görevin diğer yolundan gitmişsin sanırım. Adil Giray meselesinde de eksik yaptığım yer olabilir. Çünkü bir süre sonra değişkenler çok kalabalıklaştı. Sırasıyla yaparsanız düzgün ilerler.

  Entman said:
  Ben 2.2 da yi indirdim direk oyuna giriyor lakin herşey simsiyah tab a basıp çıkıyorum yine simsiyah 2.08 i indirip mi üstüne atmam gerekiyor yoksa sadece bu yeterli mi çok heves etmiştim yardımcı olursanız sevinirim

  2.2 tam sürüm. Belki directx ile ilgili olabilir. Tam ekran modundan çıkarak oynamayı deneyebilirsin. O zaman düzelebilir.

  Donjuan_dejavu said:
  Kaan fırsat bulupta oynayamıyorum kusuruma bakma kardeşim ancak geri dönüşlerden ne kadar güzel bir mod yaptığın ortada başarılarının devamını dilerim.

  Sağol Şevket. Zamanın olunca oynarsın.

  İlgi konusuna gelince, ilgi az ama ben hemen çok ilgi olmasını beklemiyordum. Az olmasına rağmen yine de beklediğimin yüzde biri kadar ilgi oldu. :smile:

  2d grafk, 3d grafik, kodlama, animasyon hatta tek oyunculu modun yanına çok oyunculu ve yanlarına "hızlı savaş" modu ve daha fazlası. 1 menü arkaplanı için uğraştığım emekle mod çıkarıyor millet. Ana menü için belki 10 tane mod çıkarıyor. Harbi harbi yetenek sistemi getirdim hem de görselli mörselli. :smile: Yeni bir oynanabilirlik sundum. Oyun içi oyun var modda. :smile: Hem de yazı tura atıp kağıt çevirmiyorsunuz. Açık kaynak da değil. Baya baya yetenek kazanıp özel yetenek kullanıp yeri geldiğinde o şekilde tıklama üzerine kurulu tek oyun. İkki tane devasa yeni senaryosu var. Bir değil. İki. Sürüyle ayağı olan, birbirine bağlı iki senaryo. Hızla çalışan, kısayolu bile olan akıllı menüleri falan da var da. Hani esneyerek sahneye geçmesini beklediğimiz dlc'lere para akıtıyoruz ya. :smile:

  Moda devam etme ihtimalim var. Yalnız Kuzey Kutbu'na yerleşme ihtimalimden fazla değil.

  Modu ben yaptım diye demiyorum ama eğer kaliteli çalışmalara ilgi göstermezseniz, onları bir daha zor bulursunuz.
 3. Tüfekçi Başı

  Çok Oyunculu Oyun'da kendini geliştirmek

  Tek oyunculu oyunda arenalarda usanmadan sürekli oynarsan reflekslerin gelişir. Aslında tek oyunculu oyunlarda kuşatmalarda kalkan alıyoruz, alan çarpışmalarında da atın üstünde oynuyoruz veya bir süre sonra silah ustalığı çok arttığı için rakip kolunu kaldıramadan onu yeniyoruz. O yüzden gelişemiyoruz. Benim düşüncem böyle.

  Eğer 10 üzerinden 0-2 arasındaysan tek oyunculuda reflekslerini geliştir. Özellikle arenadaki talimlere çok önemli burada ve kalkanın olmamalı. Çünkü rakipler farklı teçhizatla ve farklı sayıda sürekli şekilde geliyorlar. Burada yetenek artırmak o anki karakterini de geliştirdiği için oyundan da daha fazla zevk alırsın bence. İlk seviyelerdeysen de otomatik blok açarsın. Otomatik blok iyice kolay geldiği an normal bloklamaya geçersin.

  Duello sunucularına da girmek başlarda moral bozabilir diye düşünüyorum. Alan çarpışmaları veya kuşatmalar çok oyunculu için daha iyi olabilir. Burada da hamle yapmaktan çok bloklama yapma şeklinde oynarsın.

  Böyle yaparsan bence 10 üzerinden 4. seviyeye kadar gelirsin. Gerisi beni aşıyor. :smile:
 4. Tüfekçi Başı

  SP Medieval Fantasy (Game of Thrones) A World of Ice and Fire (v8.1 released 7/3/22)

  Then,

  "Some battles are won with swords and spears, others with quills and ravens."
 5. Tüfekçi Başı

  B Musket Era Battal Gazi 2.2

  Terrible misunderstanding! I'm really sorry.

  The good side is that I have learnd a new phrase. :smile:

  Thank you both sincere.
 6. Tüfekçi Başı

  B Musket Era Battal Gazi 2.2

  May be. Sick work or bad work or nonsense, but why?
 7. Tüfekçi Başı

  SP Medieval Fantasy (Game of Thrones) A World of Ice and Fire (v8.1 released 7/3/22)

  Linir said:
  Tüfekçi Başı said:
  Red Wedding?
  :iamamoron:

  3.5+ have?

  I could code. I know difficult in whole works. But this is the missing stone of that cool mod.
 8. Tüfekçi Başı

  Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

  Arkadaşlar tartışmaya dahil olamadım, sanırım gerek de yok. Sadece şunu söyleyebilirim, kendi fikrim, sağ-sol-yukarı-aşağı saldırı/savunma kombinasyonlarını bu kadar iyi yapan bir oyun olmadığı sürece M&B tahtı bırakmaz. Böyle bir oyun varsa söylerseniz sevinirim ayrıca. :smile: Chivalry hariç.
 9. Tüfekçi Başı

  Mod List Info

  Name: Battal Gazi Version: 2.2 Game version: WFaS 1.143+ Category: Partial Conversion, Troops, Interface, Mechanics Short Info: 2 new walkthroughs, 2 new SP game modes, new combat, new interface, new quick battle, also mp and lots of new stuff. Mode: B Languages: TR/EN
 10. Tüfekçi Başı

  Dövüş Mekaniği

  Uluslararası mod geliştirme bölümünde dövüş mekanikleri üzerine kodlama temelli açık kaynak kod yarışması yapıyorlar. Ben de bir şeyler yapmak istriyoruım. Size sorayım dedim. Nasıl bir şey üzerine çalışayım? Açık kaynak olduğu için siz de faydalanırsınız.
 11. Tüfekçi Başı

  BATTAL GAZİ [Ateş ve Kılıç] 2.2

  Teşekkürler. :smile:

  Bundan sonra soru sormak isteyenler özellikle "yeni konu" açarsa sevinirim. Forumumuz biraz dolsun. Hem karışıklık oluyor bence.
 12. Tüfekçi Başı

  TaleWorlds Forum Modding Contest [June 2018][Scripting]

  Can I ask their ideas to other people about combat features? Because creativity does not come everytime you want.

  Can I use some "fantastic" features? Like magic etc.
 13. Tüfekçi Başı

  TaleWorlds Forum Modding Contest [June 2018][Scripting]

  I'm sorry my English is not so good, beside not so bad. :smile:

  I want to join this contest. Do I have to make my work osp?
Top Bottom