Recent content by szcenyz

1. szcenyz

Resolved Hiç görmediğim bir crash çeşidi.

Merhaba, bu sorunu bildirdiğiniz için teşekkürler. Ne yazık ki, bu konuya ilk oluşturulduğunda yanıt veremedik. Oyunun en güncel live veya beta sürümlerinde bu sorunu yaşamaya devam ediyorsanız, lütfen bu ileti dizisine bir yanıt bırakın, böylece araştırma için ekibimize iletebiliriz.
    Önemli değil, saatlerimi verdiğim bu oyunun az da olsa geliştirilmesine yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. Ayrıca yeni sürümlerde bu hatayı almıyorum ki konuyu açtığımdan beri birden fazla sürümü denedim. Sorun bende çözüldü yüksek ihtimal burada yazan arkadaşlarda da düzelmiştir diye tahmin ediyorum.
  2. szcenyz

Garip ilişki artışı

Bir şehre girip tutsak bağışla dediğim zaman, sol tarafta zindandaki lordlar gözüküyor. Onlara sol tıklayıp tutsak bağışlamadan çıkarsam garip bir şekilde şehrin sahibiyle 20'den fazla ilişkim artıyor.
  3. szcenyz

Resolved Hiç görmediğim bir crash çeşidi.

Şu hatayı aldım, "ERROR Application crashed because it could not get new memory from the operating system. Requested memory size is 34359738344 bytes Commom causes are: -Physical memory of your system might be insufficent for current configurations. -Your OS page file might be too small...
  4. szcenyz

Kuşatma savaşlarında ne yapmak gerekiyor?

Ben şahsen eğer saldırıyorsam ve karşıya göre sayımız fazla ise karşı tarafın sayısı maksimum 200se koçbaşı ve 2 kuşatma merdiveni yapıp öyle saldırıyorum. Merdivenden çok verim alamıyorsun fakat karşıdaki mancınık onlara nişan alsın diye onları yapıyorum. Böylece kapıyı kırıp girdiğimde fazla kayıp vermeden alabiliyorum. Eğer karşıya göre sayınız gerçekten çok fazlaysa direkt saldırabilirsin, savaşta askerlerine beklemelerini söyleyip okçularını surların önüne çekip surları temizlemeye çalışabilirsin. Eğer sayınız aşağı yukarı eşit ya da onlar sizden fazlaysa 4 trebüşe yapıp surları yıkman gerekebilir. Surları yıktığın zaman askerlerin karşıya göre iyiyse zaten kazanıyorsun. Savunması ise en kolayı. 500'e 2000 savaş kazandığımı hatırlıyorum(gerçi crash vermişti :grin:). Kuşatma aletlerini biz seçemiyoruz savunmada, neden anlamış değilim. Eğer yapay zeka mancınık yapar ise hemen karşı koçbaşıyı indirmen gerek. Kuşatma silahlarının önemi var aslında, yani belki çok değil ama gidişatı etkileyebiliyorlar az çok. Koçbaşı kırıldığı zaman merdivenden gelmek zorunda kalıyorlar ve teker teker iniyorlar. Eğer tam kapatamamışlarsa merdiveni sen emir verebilirsin. Ben bu şekilde 1 tane kuşatma kaybetmedim.
  5. szcenyz

FPS Çözüm Önerileri (Ceviri)

arkadaşlar selamlar sistemimi aşağıya bırakıcam son gelen 1.3.0 betası ile birlikte 200 kişilik savaşları bile doğru düzgün yapamıyorum,sanki zaman gectikte daha kötüye gidiyo gibi benim sisteminden olan veya ona yakın olan bana öneri sunabilirmi acaba?(ayrıca laptop ve hard diske kurulu) 8gb ram,1050 ekran kartı,intel i5 8300
    Benim sistem daha kötü ekran kartım aynı işlemcim i5-4430, 8gb DDR3 1600 MHz RAM ayrıca oyun SSD'ye kurulu. 60fps 1.6.10'u düşük orta ayarlarda oynayabiliyorum. Ama şunu söylemem gerekir ki SSD almadan önce oyun düşük ayarlarda 70 fpslerdeydi ama çok fazla drop sorunu alıyordum. Şimdi rahatça oynayabiliyorum, sanıyorum ki SSD almamdan kaynaklı ama tam olarak emin değilim eski versiyonlardaki optimizasyon problemi de olabilir bilmiyorum.
  6. szcenyz

Sistemimin Yeterliliği

Evet rahatça derken düşük ayarlarda 60-70 civarı oynuyorum :grin:. 500vs500 savaşlarda 20-30 falan oluyor ama problem değil benim için. Gölge türü sadece statik. Normalde kapatıyorum ben FPS düşürüyor diye bildiğim için. Ayrıca orta ayarlarda 40-50 FPS oynayabiliyorum ama bazen FPS düştüğü için düşükte oynamayı tercih ediyorum.
  7. szcenyz

Sistemimin Yeterliliği

i5-4430,1050 ve 8gb ram ile rahatça oynayabiliyorum ben, ayrıca o kadar beklemiyorum menü geçişlerinde SSD olduğundan dolayı olabilir belki.
  8. szcenyz

Haraç Ödemeleri

1.5.10'la bu problem tamamen çözülmüş sanırım hatta az da olsa haraç bile aldım :cool:.
  9. szcenyz

1.5.10 İkmal Hattını Kesintiye Uğrat Görevi

Güncelliyorum konuyu sorunum çözüldü ama şu şekilde çözüldü, biriyle konuşacağım zaman devam etmek için tıkla yazan yerde tıkladığım zaman oyun crash veriyor. Kaç günlük save gitti ama sorunum da çözülmüş oldu:wink:.
  10. szcenyz

1.5.10 İkmal Hattını Kesintiye Uğrat Görevi

1.5.10'yla çok mutluydum şahsen. Henüz çoğu şey hala aynı da olsa yine oynamamı rahatlattı fakat bu komplo görevleri ki zaten oyun açısından ne kadar önemli bilmiyorum yapmayı da hiç sevmiyorum. O kadar krallıkla savaştayken sürekli bir görev çıkıyor. Şimdi asıl sorunuma geleyim çünkü daha...
  11. szcenyz

Resolved Ana Görevde Bug

Yanlış hatırlamıyorsam paralı asker olarak bir krallığa katılıp ayrılmıştım
    Çok sağ ol.
  12. szcenyz

Haraç Ödemeleri

Savaş yeni başlamışsa ve sende barış yapıyosan üstünlüğün olsa da sen ödüyorsun ama bunun nedenini bilmiyorum.
    Yeni mi, yıllardır savaşıyoruz Vlandiya'yla. 1 tane toprağını bırakmadım ama hala 7000-8000 civarı ödetiyorlar.
  13. szcenyz

Kuşatma yapay zekası

Ben piyadelerime kalkan duvarı yaptırıp okçularımla indiriyorum çoğunu. Sonra kendim çıkıp açıyorum yolu ondan sonra saldırtıyorum:grin:. Bu çok işe yarıyor.
    adamların arkasında durup merdivene doğru ittiriyorum o zaman kafalarına dank ediyor çıkmaları gerektiği :grin: sırf öyle yapıp 10 20 tanesini çıkartıyorum yukarı :d
    Bende öyle yapmayı denedim ama ittiğim zaman merdivene çıkıp geri iniyorlar:grin:.
  14. szcenyz

Ram almalı mıyım?

RAM inin biri 1600 mhz iken SSD Alman mantıklı olmuş ancak MB harici oyunlarda RAM in faydasını daha çok görürdün ayrıca RAM yükselince değil çift kanal olarak 2 ayrı uyumlu RAM kullanıldığında bazı oyunlarda fps artışı oluyor. 1600 MHz RAM in yanına şuan standart olan 2400 MHz taksan yeni aldığın RAM sorun yaşardı ki daha anakartının en fazla kaç MHz desteklediğini de bilmiyoruz. SSD hiç deneyimlememiş olanlar varsa çağ atlatıyor diye bilirim bu kadar düşük fiyata bu kadar büyük bir etki ancak RAM le yaşanır.
    Gerçekten öyle :grin:. SSD çok farklı bir şey.
  15. szcenyz

Ram almalı mıyım?

Belki hala problemi olan vardır diye güncelliyorum, RAM yerine SSD almayı tercih ettim ve şuan gayet rahat oynayabiliyorum.500-600 kişilik savaşlara kadar 70-80 fps alabiliyorum. 1000 kişilik savaşlarda ve kuşatmalarda 14-15 fps oluyor ama oyunu nedense o kadar çok seviyorum ki tek haneye inmediği sürece problem yok :grin:.
Back
Top Bottom