Recent content by Lt_Ghost

1. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

Tezkere alalı 1 seneye yakın olmuş. Çok keyifli ve bir o kadar olgunlaştırıcı bir süreçti. Acemilikte kursiyerliği bölüm birincisi olarak tamamlamıştım. Noktacı olduğum için istediğim şehri seçtim, hareketli 1 sene geçirdim. Askerlik sonrası kendi ofisimi açtım, işe güce hayat keşmekeşine daldık. Şu sıralarda da işler oturdu çok şükür. Nasip olursa Eylül'de de evleniyorum 😁 Forumda geçirdiğimiz zamanları özlüyor insan, zaman çok hızlı ilerliyor.
    Hayırlı olsun, cismen olmasa da ismen hatırlıyor gibiyim seni. Yine ismen hatırladığım pek çok insan şimdi evli barklıdır tahminen.

Ben hala okuyorum, 24 yaşına geldiğimde hala okuyor olacağıma çok ihtimal vermiyordum, 1,5 yıl daha var bitmesine. Eh, olur öyle. Lisede 1, üniversitede 2 yıl hazırlık okuyayım dersen olur tabi.

Forum kültürünü Twitter'a teslim ettik, Twitter'a giderken de kimse nick mick bırakmadı, öylece kayboldu. Forumu özlüyor gerçekten insan.
  2. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

Aga be... Bannerlord oynasam belki bakardım... Ama o da çıktıktan sonra tutunamadı bende... Halbuki millet deli gibi oynuyor.
    aaa tolga, seninle instagramdan takipleşiyoruz sanırım. selam dost..
  3. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

İçkinin üzerine çay içmekte güzel oluyomuş be. Ne yapıyonuz ölü forum ahalisi. Kafam güzel, şuraya bi şeyler yazayım dedim.
    insanın içince bi buraya gelesi geliyor harbiden. -:smile:
  4. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

Eskiler:/. Hiç unutmam buraları. Sırf tanınmayalım diye nick'i değiştirdik ama bence nick'le tanıyan da azdır hahah. Hala köpek gibi warband oynuyorum. hiç eskimiyor o tat. hayat garip.

Help me to decide
    Help me make the
    Most of freedom and of pleasure
    Nothing ever lasts forever
    Everybody wants to rule the world

neydi senin eski nickin? bakalım hatırlıyor muyum..
  5. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

ah ah..
  6. Lt_Ghost

Evrime inanmama sebepleri

Yıllar sonra gördüm konuyu, ufak tefek bir şeyler ekleyeyim kendimce.

Kaptan'ın ilk sayfada sorduğu "Tanrı'nın evrimle dünyayı ve insanlığı yarattığı" iddiasının tek bir mantıklı açıklamasını görebiliyorum, o da şu; ortada bir gerçek var. Bilimi reddedebileceğimiz günlerden gerçekten çok ama çok uzaktayız. Dolayısıyla bilimin apaçık doğru bir şekilde önümüze koyduğu evrimi de reddetmek çok güç. Fakat bir teorizasyon gerekiyor ki onca yıldır inandığımız şeylerden vazgeçmeyelim. Bu nasıl olacak? Kuran'ın anlaşılması güç bir metin olması burada eli çok kolaylaştıran bir şey. Eğer Allah inancını kaybetmek istemiyor ve dini de reddetmeyi de kendine düpedüz yalan söylemek olarak görüyorsan, ki durum böyle, Kuran'ın sıklıkla alegoriler yaptığını iddia ediyorsun. Mesela, cennet denilen yer aslında Allah'ın Adem ve Havva için yaratmış olduğu dünyadaki bir yer. Fakat Adem ve Havva burada "elma" yiyerek aslında cinsel ilişkiye girdiler ve bu onlar nikahsız oldukları için yasaktı. Bu bahçeden kovuldular ve çorak dünyaya bırakıldılar. Topraktan, yani doğadan geldiler vs.vs. bu böylece uzatılabilir. Buradaki motivasyon, bilimi reddetmeden bir şeyler uydurarak ve Kuran'ı bireysel yorumlayarak kişisel bir inanç inşa etmek.
  7. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

Ben aslında yoğuuummmmm.
    Siteye bi girdim bir adet bildirim.. bu gerçekten inanılmaz
  8. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

Bu forumun gerçekten var olduğunu mu düşünüyorsunuz? Zihnimizdeki ufak bir yanılsama sadece.. Bu mesaj hiç var olmadı..
  9. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

Damladık.
  10. Lt_Ghost

Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

q77urbd.png

tahminlerimin ilerisinde bir liberteryenlik baş göstermiş.
  11. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

Bazen diyorum bok mu vardı da girdik bu forumda farklı fikirlerle tanıştık, kabuğumuzdan çıktık, okumaya araştırmaya başladık. Sizin yüzünüzden hiç mutlu değilim. Alacağınız olsun.

Bi DC falan kursa biri, ayda yılda bir giren birisi varsa da görüp katıldığında yine ufak tefek bi grup oluşabilir. Gerçi kabul etmek lazım, insanların 0.facebook benzeri yollarla girip (webp2 miydi? hiç hatırlamıyorum bak) birileriyle sohbet etmeleri devri bitti. Twitter'dan olta atmak, discorddan arkadaşlarla makara çevirmek daha rahat ve kolay. Ah ah.. Bir gün birisi Discord açıp linkler de eskiden beridir görmek istediğim, tanışmak istediğim bazı eski dostlarla tekrar, 23 yaşında tanışabilirim.
  12. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

DC yok mu şu forumda
    suqlat gelmiş cioss gelmiş flecha vb. vb. aslında herkes burda he
    Harbi.
  13. Lt_Ghost

Siyasi İdeoloji ve Gündem Tartışma

Ben Kemalistim galiba (KK).
  14. Lt_Ghost

Forum Lakırtısı

Bonerlord başladım e bu modlanmış cilalanmış warband gibi bişi olmuş derken aklıma buralar geldi. Kaç yılımız geçti lan şurada ne eğlendik be. Kaç kavga ettik, kaç kahkaha attık.
    Oha ahahahah selam.. Ne zamandır okulda her Yunus Emre Erdöleni gördüğümde aklıma geliyorsun, paralel evrende negatif UXC diye iç geçiriyorum.
Back
Top Bottom