Recent content by SenseiGuard

1. SenseiGuard

SP MP Campaign Co-Op

Greetings again,

I did this before another games but not as a mod, I made this as a game in Unity. So it's not easy because they are different engines. So I'm trying to collect a team. If anyone who has a information about multiplayer coding then write me a mail [email protected].

And yes if we could this, then you can play with hamachi.
  2. SenseiGuard

SP MP Campaign Co-Op

umarım başarılı bir şekilde çıkar arkadaşlarımla birlikte oynamaya hazırız :smile:
    Teşekkürler dostum
  3. SenseiGuard

SP MP Campaign Co-Op

Damn, hope everything goes well and we get to see this mod coming to the game! I would definitely follow the thread and keep my eye out for a link!
    Thank you for your good wishes
  4. SenseiGuard

SP MP Campaign Co-Op

Finally. It's going to be harvesting season this time.

Is there a playable test version yet?
    No, not yet. If I create a basic LAN SERVER system then I will share the mod. You can test it and notice errors to me
  5. SenseiGuard

SP MP Campaign Co-Op

Only LAN ?
    Yes, there is only LAN option for now because we don't have any server to install the server. But if I find a sponsor for the servers, I will add play with friends option.
  6. SenseiGuard

SP MP Campaign Co-Op

I have just started the a project of multiplayer support for campaign. We can play Bannerlord with our friends from LAN. I'm going to notice you about devblog in this post and my twitter account. You can check it
  7. SenseiGuard

Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

4 gb radeon r7 m340 ekran kartım var fakat hem bilgisayar hem oyun ısrarla 512 mb dahili ekran kartını okuyor. Seçeneklerde kendi grafik kartımı göremiyorum.
    Denediğim yollar:
    Driver güncel
    amd yazılımı güncel
    oyunu yüksek performansta çalıştırmayı seçtim
    BIOS da grafik kartı ile ilgili her hangi bir ayar bulunmuyor.
  8. SenseiGuard

İstihbarat ve Casusluk sistemi

Değerli Kalradya savaşçıları sizleri selamlıyorum. Aşağıda açıklamasını yaptığım şekilde bir mod geliştirmek istiyordum fakat bunu mod olarak değilde yapımcılar direk oyuna özellik olarak eklemek isterse çok çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Oyunun heyecanı oldukça yükselir ve krallar ordu...
  9. SenseiGuard

Bu yakaladığımız bir tutsağı idam etme olayı nasıl oluyordu?
    Esirler sekmesinde tutsağı seçip kırmızı olan simgeye yani infaz et seçeneğine basıyorsun.
  10. SenseiGuard

Bazen krallıklara hizmet eden paralı klanlar oluyor onlarla ayriyetten barışman gerekiyor birebir savaşmışsan benimde karşıma çıkmıştı kellesini aldım. Sorun ortadan kalktı.
    Hadi ya :smile: 4 klan ile düşmandım ve bu 4 klanda Khuzaitler ile dosttu :smile: 2 sini yerle bir ettim tüm üyelerinin kellesini aldım. Aynı şekilde diğer 2 klandanda herkesin kellesini aldım fakat 1'er kişi kaldılar bunlarda girdikleri şehirlerden günlerce çıkmıyorlar bu yüzden öldüremiyorum. Onları çıkartmanın farklı bir yolu var mı?
  11. SenseiGuard

öldürürsen onurun düşüyor sanırım. Para teklif ederek barışman daha güzel.
    parayı nasıl teklif edeceğim? adamlar benle konuşmuyor yalnızca krallıktaki kişilere para teklif ediyorum ama krallık dışı klanlara teklif edemiyorum.
  12. SenseiGuard

Bu konu altında oyun oynarken yaşadığınız oyun içi zorluklar ile alakalı tüm sorularınızı iletebilirsiniz. Bu konu hakkında yeni başlık açılmasına izin verilmeyecektir.

Örnek:
    Khuzait krallığına her girmek istediğimde bu uyarıyı alıyorum fakat başka hiç bir krallıkla düşmanlığım yok sadece güney imparatorlukla savaştaydım bir ara ama barıştım. Şuan yalnızca klanlarla düşmanım fakat onlarla barışamıyorum bu yüzden klanı temizleyene kadar tüm üyelerini öldürüyorum. Doğru olanı mı yapıyorum yoksa barışmak için farklı bir yol var mı?
    8sjyiz.png
  13. SenseiGuard

Bannerlord Mod Yapmak İçin Motor

Bannerlord'un Steam sayfasındaki bloglardan araştırmanı öneririm. Bir kaç blogda konusu geçmişti. Soru cevaplarda da cevaplanmıştı. Modlama olayını kolaylaştırmak için ekstra çaba harcadıklarını vurgulayarak söylediler bir çok kez. Yani modcuların işi çok zahmetli olmayacak gibi görünüyor. İşi bilen veya hevesi olup öğrenmek isteyen senin gibi arkadaşlar için de kolaylık sağlayacak araçlar vardır elbet. Tabi biz tam sürüm diyoruz ama hali hazırda oyunun var olan dosyalarını editleyerek mod yapan arkadaşlar da var. Bunlar yukarıdaki "Modding" sekmesinde yayınlanıyor. Ama büyük çaplı modlar için gereken araçların tam sürümden sonra yayınlanacağı söylenmişti daha önce. Benim bildiklerim bunlar.
    Tamamdır dostum sağol cevabın için
  14. SenseiGuard

Mod araçlarının önceden verilmesi hiç sağlıklı değil. Tam sürüme çıkana kadar bir çok şey değişebilir. Adam sonra 1 sene emek verdiği bir modu en baştan yapmak zorunda kalabilir. Saçmalamayın, lütfen. Araçları tam sürüm çıkınca paylaşacaklarını zaten söylediler, azıcık sabır. Ayrıca merak etmeyin bu oyun öyle 1-2 sene oynanacak bir oyun değil. Warband bile düne kadar oynanıyordu. Yeni bir Mount & Blade oyunu çıkana kadar bu oyun ve modları oynanmaya devam edecek.
    Haklısın dostum. Peki oyun çıktıktan sonra mod yapımcıları için ne gibi destek sunacaklar? Yani ARK gibi bir oyun motoru üzerinden mi mod yapılacak yoksa oyunun dosyaları içerisinden mi? Hatta modlar hakkında bir makale bulabilirsen ve atarsan çok makbule geçer.
  15. SenseiGuard

Hele dur daha oyun kendine gelemedi. Şu an stabil olmayan bir şey için mod yapıp ne yapacaksın.
    Erken erişimde oyun hızla düzeleceğine güveniyorum. Zaten modu yapıp çıkartmayacağım sadece mod yapımı konusunda kendimi geliştireceğim tabi varsa böyle bir olanak.
Back
Top Bottom