Recent content by sefa05

1. Geliştirme Güncellemesi # 6: İsyanlar, Görevler ve Daha Fazlası!

Burada yazan güncelleştirme notlarından bazılarını ben MOD olarak zaten kullanıyorum! Taleworlds çayını yudumlamaya devam etsin.
  2. Çocuk Doğmuyor, Karım Hamile Kalmıyor

Oyuna büyücü, falci, nefesi kuvvetli kara sakallı hacı hoca tiplemesinde npcler eklense, mekanlarına gider,

Birinin yerini öğrenmek istwrdik
    Birine kara buyyu yaptırmak isterdik
    göç etmislerle riskli sohbetler arar eglenirdik
    Ustumuzdeki aksaklıkları gidermek için bir şeyler hazırlanır, yer içer idik
    Nazara karşı kurşun dökme filan.. (why not, ortaçağ vyeterince karanlik hepsi icin..)

Son olarak, taşıyıcı olamayan eşler için, bazı yiyecek içecek nalzemrleri toplayıp bu npclere goturdugumuzde, bize özel bir tüketim eşyası verebilirdi ve bunu eşe verdigimizde(sorun esteyse tabi ama ortaçağda sorun hep estedir) çocuk sahibi büyük oranda olunabilirdi.. Bazıları bu ne olduğu belirsiz karisimdan dolayı direk ölebilir, kafayı yiyip daha sonra intahar da edebilir idi. Böyle riskleri olacak tabi bu arayışın..Hatta tüketilecek bu karışım sonrasında dünyaya gelecek evladın engelli olması, şeytani bir karakterde olması yahut ustun zekali vb durumda olması da olası olmalı. (npc lere art niyet ihtimali de en tegre edilebilir.. - hey büyücü napiyorsun buralarda? Güler yuzle: - karışımı hazırladım da.. onu getirmiştim. ) İhtimaller boy boy, yazıp koymak zor sanırım .(

Cheat ile çocuğun olacağına böyle ortaçağ temalı ikincil yöntemlere basvurabilseyfin, burada olsun diye ugrassaydin keşke.

Hocam oyunu baştan yazmış. Mantıklılar.
  3. Çocuk Doğmuyor, Karım Hamile Kalmıyor

Oyun zamanına göre 9 ay gibi gibi.

Eyvallah sağolasın.
  4. Çocuk Doğmuyor, Karım Hamile Kalmıyor

Paylaşım bu şekilde ama ben bir sorun yaşamadım.

Teşekkür ederim. Bizim hatun hamile kaldı, direk çocuk hilesini kullandım oldu. Peki ne zaman doğum gerçekleşiyor oyunda.
  5. Çocuk Doğmuyor, Karım Hamile Kalmıyor

Cheat mode'u açmak için "config.cheat_mode 1" yazıp enter'a basıyoruz (cheat mode aktifken bile yazabilirsiniz sorun çıkmaz. Emin olmak için yazın).

Ardından "campaign.kill_hero eşininismi" yazıp enter'a basıyoruz. Eşinin ismini önceden değiştirirsen daha kolay olur. Ama klan penceresinden eski eşin gözükeceği için çirkin bir şey yapma ismini.

Yeni biriyle zorla evlenmek istiyorsanız "campaign.marry_player_with_hero X" yazın. Ya da hilesiz bir şekilde evlenin. (X evleneceğiniz kişinin ismi)

Edit: Çocuk yapmak için kod varmış. "campaign.conceive_child" yazmanız eşinizi hamile bırakıyor. Eşiniz cheat'inizden hamile kalıyor tavsiye etmiyorum.
    Ardından cheat mode'u kapatmak için "config.cheat_mode 0" yazıyoruz.

Developer console bende aktif ve kullanıyorum. Çocuk için hile varmış ama onu neden önermiyorsunuz? Diğer türlü de hatunu sileceğiz sonra yine birisiyle evleneceğiz. Aslında aynı mantık olmuyor mu?
  6. Çocuk Doğmuyor, Karım Hamile Kalmıyor

Kaç yaşındasın?

Ben 36, hatun 28 yaşında.

Ben sana soruyor muyum kimi ***** diye ?

1.5.3 de oynadığım zaman ilk versiyona göre uzunca bir süre sonra 2 kere ard arda oldu Sonrasını bilmiyorum daha fazla oynayamadığım için ama ilk sefer için süre uzatılmış bekle zaten başka seçeneğin de yok

tüp bebek tedavisi
    ya da karakteri sil yenisini aç
    senin adamı oluştururken bazı yerleri bugda kalmış eksik başlamış

Bendede aynı problem vardı.Developer console ile çözdüm.

Developer console ile nasıl çözdün?

45ten sonra çocuk olmaz

Eşi'nin olduğu kale veya şehir'de biraz takıl

Onu aylardır deniyorum. Olmuyor
  7. Çocuk Doğmuyor, Karım Hamile Kalmıyor

Merhaba, Oyun içerisinde bir krallıktan bir hanımla baş göz olduk. Okuduğum yazılara göre çocuk doğması için, hanımı birliğe alıp birkaç gün dışarıda beklememiz normal hayata devam etmemiz gerekiyormuş. Valla ben oyun içerisinde 1 seneyi devirdim yollarda dolanıyorum, savaşlara giriyorum çocuk...
  8. Kendi kalemde düşman birliklerinin yer alması?

Onlar esir
    Savaş açmadan önce senin şehrindelermiş sonra sen veya senin bulunduğun devlet onlara savaş açmış. Onlar da askerleri ile birlikte savaş bitene kadar orada hapsediliyor. Savaş sonrası salıveriliyor.

Ya da senin şehrine yakın bir yerde sizin devletten bir soylu düşmanı yenip esir aldı ise o da harita hareket hızı artması için ve yenildiğinde esir aldığı soylu serbest kalmasın diye senin kalenin zindana koymuş olabilir. Ancak o zaman o esirler lord salonunda değil zindanda kalır.

Ancak savaş halinde iken gelip senin şehrine giriyor orada bekliyor ise bugdur.

Ben bu krallık ile şuanda savaştayım. Kale salonunda ise şuan 18 tane aseray lordu bulunmakta. Kale benim ama. Kaleyi alalı da çok oluyor yeni almadım.
  9. Kendi kalemde düşman birliklerinin yer alması?

Merhabalar, Kendi kalemin içerisinde düşman birlikleri konuşlanıyor. O kalede bir vali bulunmakta, kapasiteden fazla garnizon birliği bulunmasına karşın bu düşmanlar kale içerisinde ve kale salonunda yer almaktadır. Bu hata mı yoksa oyun içinde bir anlaşmazlık veya başka bir şey midir?
  10. Sen benimle bir misin?

Siz bu firmanın çalışanı dahi olmasanız, bu firmayı temsilen buradasınız. Kimseye sen bununla bir misin, yok şununla bir misin diye de hitap edemezsiniz. Ayrıca özel mesajıma geri dönüş yaparak konuyu tekrar açtığınız için teşekkür ederim.
    Unutmayınız, müdürden çok müdürcüler, patrondan çok patroncular vardır. Bunu bir kez daha tecrübe etmiş olduk.

Ayrıca sizin de bir hayatınız var ki bunu belirtmişsiniz, buna istinaden hata yapabiliriz dediğinize göre bu söylemlerinizi de bir hata olarak kabul ediyorum.
  11. Sen benimle bir misin?

Merhaba arkadaşlar, Bu markanın her oyununa sahip bir oyuncu olarak yer yer bu markayı savundum ve yer yer yanlışlarını dile getirdim. Bugün denk geldiğim bir konuda arkadaşın çok haklı bir isyanını okudum. Benim ingilizcem var az çok ama bende yerel dilim olan ve firmanın da (benim bildiğime...
  12. Sizce yeni m&b oyunu ne olacak?

Önce bannerlord tam sürüm ve sorunsuz şekilde piyasada yer alsın, ilerleyen süreçlerinde oyunu güncellesinler. Sonra 3. oyunu düşünsünler.
  13. Yeni Güncellemeleri Göremiyorum

Maalesef oynanmıyor :grin:
    Ayrıca birşey sormak istiyorum. Oyun içinde çok fazla bildirim geliyor, bilmem falanca şehir saldırı altında, falanca kral kaçırıldı v.s. gibi
    Ben bunları takip edemiyorum, bunları takip etmek için işlevsel bir mod var mıdır?
  14. Yeni Güncellemeleri Göremiyorum

Sistem nedir

Ryzen 2600X + GTX1070+ 16 GB Ram
  15. Yeni Güncellemeleri Göremiyorum

Kayda değer güncelleme gelmedi, aylardır da güncelleme notlarında "performance" başlığı yok. Çünkü optimizasyonu iyiymişmişmiş(!)

Optimizasyon demek ki bir bende kötü değil miş :grin:
Back
Top Bottom