Recent content by Savaş Bandı

1. Savaş Bandı

Yağma..Oyunda Tecrübeliler Bi Baksın..

Yağmalarken seni gören olmazsa genellikle saldırdığın köyün lordu gelir bi süre sonra. Asker sayısının çoğalması durumu çiftçilerin onun yanında savaşmasından kaynaklanıyor. Yağma yaparken dikkat etmen gereken unsurlar var. Kafana göre yağmaya gidersen yakalanırsın. Köye saldırmadan önce lorduna bakman lazım. Ordun, karşıdaki lordun ordusuna karşı sağlamsa sana yaklaşmaz zaten rahatça yaparsın. Eğer ordun zayıf kalıyorsa fırsat kollayacaksın. Krallığın sefere çıktığı zaman olabilir, saldıracağın köyün lordunun yenilmesi veya esir düşmesi olabilir. Bu fırsatları yakalarsan köyü yağmalarken rahatlarsın fakat tesadüfen yandan yöreden geçen başka bir lord olmazsa. Gizli ve yavaşça krallığa gir yağmalayacağın köyü sez sonra saldır. İlk başlarda bir şehre veya kaleye yakın olmayan köşe bucaktaki fakir köyleri yağmala. Krallığın seferde ise onlara yakın bir köye saldırmayı deneyebilirsin. Bol şanslar, bol kazançlar  :wink:
  2. Savaş Bandı

At Türleri

zırh, sağlık ve hücumda ağır; hız ve manevra da canlı en iyileridir. Şampiyon, sadece koşu atının bir türüdür. Diğer türler çöp ama dikbaşlı nın canı 'canlı' türünden daha fazla 'ağır' türünden daha azdır(pek bir fark yok). İstediğin özelliğe göre seçmelisin. İyi Oyunlar...
  3. Savaş Bandı

Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

TaleOFHype - ØverĦere™ ? said:
    İnatçı sığır sürüsü.
    oynadığın modules klasörüne girip menus.txt dosyasını bul daha sonra ctrl+f den "mno_cattle_drive_away" bunu bul sağında bir yazı daha ve rakamlar var altta gördüğün gibidir
    mno_cattle_drive_away  0  Drive_the_cattle_onward.  4 501 3 144115188075856110 7 1 1640 2 144115188075856110 11  1641 2 144115188075856110
    kırmızıyla belirttiğim 11'i 10 yap. sığırlar artık kaçmak yerine seni takip edecektir. hile sayılmaz sadece oyun dosyasında ufacık bir değişim :smile: iyi oyunlar
    mno_cattle_drive_away  0  Drive_the_cattle_onward.  4 501 3 144115188075856110 7 1 1640 2 144115188075856110 10  1641 2 144115188075856110
  4. Savaş Bandı

M&B Warband - Savaş Taktiklerinizi Anlatın!

Karakterin Adı: Furkan Paşa
    Kiminle Savaştınız: Yarl Haringoth ve bir kaç nord lordu
    Arazi: Düzlük
    Savaş Türü: Meydan Savaşı
    Kullandığınız Mod: - (Native)
    Zorluk Seviyesi: 106%
    Ordunuzdaki Askerlerin Irkı: Vaegir
    Ordunuzun Sayısı: 84-90 arası
    Düşmanınızın Sayısı: 200-220
    Taktiğinize Verdiğiniz Ad: Sakın Sola Bakma!
    Taktiğinizden Sonraki Başarınız: Birkaç köye rahat yağma, krallığın kuşattığı kaleyi rahat bir şekilde alması

Atlı birlikleri sevdiğimden dolayı Vaegir oynamayı seviyorum, her neyse savaşa geçelim. Yağma için yol almış gidiyordum, karlı bozkırları geçtikten bir kaç saniye sonra muhterem Haringoth ve bir kaç lord tarafından yakalandım. Oyunu fazla zaman önce kayıt ettiğimden mecburen savaşmak zorunda kaldım. Orduda 20 ye yakın piyade vardı gerisi full atlıdan oluşuyordu. Sayı bakımından çok oldukları için bodozlama dalamazdım ve aklımda bir taktik belirledim. Süvarilere 'beni izle' emri verdikten sonra piyadeleri hücum ettirdim. Karşı tarafta dizilmiş yavaş yavaş geliyordu. Taktik için piyadeleri intihar saldırısına gönderip benim karşı tarafın solundan girmem gerekiyordu. Karşıda fazla sayıda okçu(nord okçuları) ve mızraklı asker vardı. Süvarileri bunların üstüne göndermek intihar gibi bir şey olurdu galiba. İşte bu yüzden karşı ordunun yüz tarafını piyadelerime çevirip süvarilerimle yan taraftan bir güzel yardık. Hala da kullandığım bi taktikdir tavsiye ederim :smile: Takviye gelen düşmana ise direkt bodozlama girdim Allah ne verdiyse. Ymiracığımın cerrahlığı sayesinde fazla kayıp vermemiştim.
    İyi Geceler...

Back
Top Bottom