Recent content by Sanberk

1. Sanberk

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Aylar sonra 40 saat daha gömdüm. Oyun düzeleceği yerde daha kötü olmuş. Ana görevde imparatorluğu birleştir görevinde aragos komplosunu engelleme ihtimalin 0, işi gücü bırakıp sadece istiniadan gelen görevleri yapsan bile zor iş. onu geçtim komploda 3 krallık birden savaş açıyor, imkanı yok galip gelemiyorsun. en son her yakaladığım lordu idam ediyorum öyle bile fark eden bişi olmadı. düşman geliyor 2 ordu kuşatma yapıyor biri 150 civarı diğeri 200 civarı askeri kalıyor şehri alıyor, ben dışarıda bekliyorum anında garnizonda 500 asker, iki orduda da 500'er asker toplanıyor. aynı şekilde bizimkilerde olsa anlarım ama bizimkilerde tek ordu ben geziyorum, düşmanın ordularını durmadan kestiğim halden anında başka yerden sıfır ordu çıkıyor. bu sene bannerlord işi benim için bitti gibi seneye bi daha denerim bakalım. ama bu şekilde oyun zevkinin içine etmişler resmen. bu kadar süre de oynamazdım ama giden zamanıma acıdım, belki düzelir dedim hikaye. gg wp. iyi forumlar.
  2. Sanberk

Erken Erişimden Beri Şu Olaydan Nefret Ediyorum, Artık Oyunu Bırakıyorum

baya ama gerçekçi olmuş.
    hocam kusura bakma ama komşuların savaş açmasına lafım yok da, haritanın diğer ucundan birinin gelip sana savaş açması ne kadar gerçekçi? Kaleyi alsalar bile ellerinde tutamayacaklar ki, çünkü onu almak için, içinden elini kolunu sallayarak geçtiği krallıklarla bitmek bilmeyen savaş halindeler.. Mesela ben Ortongard, Balgard, Sibir, Galend veya Pravend gibi bir şehir aldım, bunlar normal koşullarda, sadece sınırı olan krallığı ilgilendirmeli (müttefiklik vs gibi bir durum yoksa). Adam oradaki krallığı yok sayıp sınırı olmayan bir yere savaş açıyor. Bizim tarihimizi bırak kimin tarihinde normal bir durum bu :xf-frown:😅
  3. Sanberk

Hâlbuki birkaç npc hazırlanıp görev zincirleri verilebilirdi. Bu da gizem ve keşif unsurunu güçlendirir ve yapılacak bir şeyler olmayan şehirlere girme hevesi uyandırırdü en azından.
    +
  4. Sanberk

Oyunda keşfettiğim hatalar

3.) Krallık kurmadan, klan üyelerin ile görüşüp takas yapamıyorsun. Krallık kurmaz ve klan üyenizi bir birliğe atamış iseniz.
    Oyunda daha geçenlere kadar demircilikle 100k+ itemi çok rahat üretebiliyorduk ama şehirlerde yeterli para olmadığı için satması zor oluyordu. Birlik kurup bu ürettiğin itemleri o birlik liderine verdiğinde o satabiliyordu ve günde 30-40k gelir getirdiği oluyordu. Sanırım bu olayı o yüzden uzun süre önce kaldırdılar.
  5. Sanberk

eğer demircilikle para kazanmak istiyorsak demirci bir yoldaş almak zorunda kalmalıyız vb.
    Birligindeki tüm yoldaş ve aile uyelerinle demircilik yapmak da işin suyusu cikartiyor bence. Iaşeci cerrah gibi gorevlere yoldaş atayabildigimiz gibi belki demircilik için de bir yoldaş atanabilir.
    Ama bu durumda da işin tadıni kaçirmamak için hareket halinde yavaş da olsa dayanıklılık artmali. Parçaların açılma orani artmali vs. (Tabi geçen dedigim gibi seviye seviye açilsa parçalar daha güzel olabilir, bir anda başına konan talih kuşuyla köşeyi dönemezsin)

+ yazınca aklima geldi, iaşeci vs. gibi klan sekmesinden atamak yerine, bir demirci dükkani satin alip, belki oraya bir demirci yoldaş birakarak daha gercekci yapilabilir iş. Normal zamanda demirci dükkanı gibi çalışıp ufak ufak tecrübe kasarken, biz girip keyfimize göre doküm yapabiliriz.
  6. Sanberk

ben buraya yazıyorum da hani okuyan var mıdır bilmiyorum belki görürler de düzeltirler. bu kadar kolay olmamalı bu demircilik. o zaman benim karaktere iyi çelik çıkartmam için seviye atlatmamın manası yok.
    Aynen pugio 231 dinar. Bende kullanıyordum, açık parça yokken iyi hammadde sağlıyor ama dün voulge başı açıldı 2 çelik veriyorsun 5k item oluyor. Yani 450 dinarı 5k yapiyorsun ütüne de deli gibi hammadde kalıyor.
    Demircilik güzel iş, eskiye göre düzenleme yapılmış ama yine de bi zaman sonra para ihtiyacını ortadan kaldırıyor, oyun zevkini öldürüyor. Dediğin gibi item fiyatlari hammaddeye göre düzenlenebilir. Ayrica açılan parçalar rastgele olsa da seviye seviye açılsa biraz daha iyi olabilir. Mesela seviye 1 tamamlanmadan 2 açilmasa veya belirli bir Demircilik seviyesinden sonra parca açilabilse. Sv 25 demircilik sv 1 parca, 50 Demircilik sv 2 parça gibi. Bi anda seviye 4 5 bi gönderli silah parçasi açılinca işin tadi kaciyor.
    + item isimleri de düzenlense iyi olur "tamaskane çeliğinden ..." diye satilan 3 4 farkli item aldim hiçbirinde tamaskene celigi vermedi, hep iyi celik veriyor garip bi durum.
  7. Sanberk

Zevki öldüren şeylerden biri de herkesin ordu kurması. Bunu herhalde 1 2 yıl önce söylemiştim ama bu sefer biraz daha farklı açıdan söyleyeceğim. Warband de kendi birliğimizi dizerdik işte rodok keskin nişancısı, nord kahramani, kergit atlı okçusu vs diye buna göre de bi taktik yapardık. Bannerlord savaşlar genelde ordu vs ordu olduğundan benim birliğimin o kadar da önemi kalmıyor. Bu yuzden oyunda yapılacak tek şey olan savaş da zevksiz bir hal alıyor.. warband gibi mareşal sistemi getiren politika yada mod varsa 1.7.1 için söyleyebilir misiniz? Bi save daha açmak istiyorum..
  8. Sanberk

Oyun içerisinde takıldığınız kısımlar

Kuzait'e karşı nasıl savaşılmalı, var mı tavsiyesi olan? Ordularının yarısı atlı okçu, çileden çıkarıyorlar insanı.
  9. Sanberk

Blocla devam ediyoruz dahasida yolda. Bomba bir özellik daha var bu videoya yetismedi.

Söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama bunlar üzerine tw'nin açıklaması "oyunu hedefledigimiz gibi modlanabilir yaptık" gibi bir şey olursa şaşırmam.
  10. Sanberk

sağolun dediklerinizi yaptım, yavaş yavaş kent düzeliyor. ama keşke kentin medeniyetini asimile etmek gibi bir seçenek sunsa bize oyun.
    Asimile gibi mekanikler getirseler çok güzel olurdu ama maalesef.
    Böyle bir mod var. Toplanan askerin kültürünü değiştiriyor ama şehrin kültürü de degişiyor mu bilmiyorum, bi bakabilirsin.
  11. Sanberk

kombinasyonlar oyun içinde mevcut mu? ben öyle bi kısım göremedim
    Özel bir kısım yok, ticaret ekranindan satin alırken görüntü olarak set oluyor. imparatorluk ve kuzait'in kimi zırhlarında denk geldim.

bu konu hakkına ne yapmam gerek, kentte inşaat yapamıyorum, vergi de vermiyorlar :grin: oyun dosyaları ile oynayıp medeniyet değiştirme şansım var mı
    Önce valiyi şehirle aynı kültürden ekle, sonra yeterli nüfusun varsa krallık sekmesinden politikalara bak, yönetici klan için sadakat bonusu veren bi politika var sen kral değilsen işe yaramaz ama belki sadakat veren başka politikalar da bulabilirsin. Güvenlik -0.94 şehirdeki çeteleri ve sehir etrafindaki haydutlari ve köylerin görevlerini de yap, güvenliğe katki saglar. Şimdilik aklima gelen bunlar.
  12. Sanberk

zırh kombinasyonlarını nasıl yapıyorsunuz? bunun için rehber var mı?
    Kombinasyon derken oyunda giyerken mi yoksa modlarken mi (yukarıda mod konusu açıldı ya ondan aklim oraya da gitti). Oyun içini soruyorsan setler mevcut, isimleri uyumlu mu hatırlamıyorum ama, full set zırhlar var.

+ ben adam akıllı rehber bulamadım, 8 ay sonra yeniden başladım, "belki bilmediğim şeyler vardır, oyunuma tat katar diye araştırayım" dedim. Çoğu 2020 de hazırlanmış ve genel bilgiden ibaret. Tabi bu rehberi yapana çamur atmak gibi olmasın sorun bence oyun derinliğinde. O dümdüz warband native'de bile yıllar sonra detay bi rehber okuyup gaza geliyordum, oyunda deneyecek bir şeyler çıkıyordu karşıma ama 1 haftadır kendimi yırttım beni gazlayacak bir bannerlord rehberi bulamadım.
  13. Sanberk

Kaptan modu cidden sarıyor. Multiplayer bence gayet keyifli bir oyun süresi sunuyor oyun için.Günde yarım saat kafa dağıtmak için girilebilir seviyede. Dolayısıyla bana da 150 lira pahalı gelmedi açıkçası.
    Ben sp'ciyim. Geçen bu konuyu kendi kendime de düşündüm. 530 küsur saat oynamışım oyunu (en son 8 ay önce oynadım), 150 lira için çok güzel bir süre gibi geldi ilk başta. Ama sonra bana göre mevzunun süre değil tatmin olduğu sonucuna vardım. :smile: Sayısız defa yazıldı ama kusura bakmayın, milyon tane başlangıç seçeneği, rp vs. fikri ile başlıyorum oyuna, oyun ortalarına gelmeden o milyon seçenek tek yerde birleşip monotonlaşıyor ve sıkıyor. Bir kere de save'i doyum noktasına gelip, tamam artık hedeflerime ulaştım deyip bıraksam 150 değil 450 de olsa hakkıdır diyeceğim ama bilemiyorum. 167 lira verdiğim fifa 22'yi 142 saat oynamışım, verdiğim parayı sonuna kadar hakkettiğini düşünüyorum mesela çünkü beni yeterince doyurdu. yine 90 saatlik ck3'e artık bakasım gelmese de gıkım bile çıkmıyor. bilemiyorum ya, bazen çok abarttığımızı düşünüyorum ama hep seriyi sevdiğimizden.. :smile:
  14. Sanberk

Yav her şeyi anladım da 2 yıl oldu oyuna neden hala sancak eklemediler :grin: çok merak ediyorum açıkçası
    some 'öncelik' problems :smile:
  15. Sanberk

Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

@Royalus ⚜ videodaki modu listede göremedim. Çeşitli şekillerde oyuna başlangıç ekleyen güzel bir moda benziyor. Bi bakabilirsin. -> Cultured Start
Back
Top Bottom