Recent content by RichardtheCat

1. RichardtheCat

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Bloc'un youtube sayfasından geliyorum. Açıkcası yaptığı modlara bakınca Bannerlord'u açasım gelmiyor. EA süreci bir çok mod geliştiricisi gibi Bloc'u da yordu fakat umarım yakın zamanda kendi eğlendiği modları bizlerle de paylaşır. Olmadı organize olup, Bloc'u kaçırabiliriz. Birkaç Vlandia Banner Knight ve bir halı işimizi görür gibi.
  2. RichardtheCat

Tam sürümün çıkmasının tek güzel yanı TW mod geliştiricileri ve oyuncuların arasından çekilmesidir.
  3. RichardtheCat

Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

@Royalus ⚜ Lordum elimde aslanlı kılıç modu var. Fakat son güncelleme ile mod kullanılamaz halde. Nexus'tan da silinmiş. Modu yaşatacak birileri var mı tanıdığınız? Kılıcı bir görsen tam Vlandia'nın aslan yürekli lordlarını yaraşır...
  4. RichardtheCat

SP - General Ambush And Camp Mechanic ( with demo )

Dear @Bloc, even I've lost my interest in the game, once again you're triggering my hype with your work my friend. =)

Please don't say TW might add your mods to the game, I might believe that. Please don't say it. =)

Tbh I'm waiting for TW to complete their mistakes and leave the game to the modders. Then I'll donate you for all your mods and enjoy the game as it should be.
  5. RichardtheCat

Gelecek Planları

En sonunda gelecek planlarınızı paylaştığınız için teşekkür ederim. Açıkçası bu kadar zaman içinde düşen beklentilerimizi karşılayan bir paylaşım. Yani en azından gelecek planı paylaşılmış oldu. Oyuna arada bir bakan ya da yeni almak isteyenler için cazip bir metin olmuş. Forumu sürekli takip edenleri memnun eder mi bilemiyorum. Bu paylaşımın içeriğine bakınca 2022'de tam sürüm çıksa bile oyunun beklentileri karşılamayacağına ve Bannerlord 2-3 sene sonra oynamanın daha mantıklı olduğuna karar verdim. Bannerlord'u sizden beklenen, yıllar boyunca taahhüt ettiğiniz noktaya bir gün getirebilirsiniz umarım.

"Beni Kalradyalı mod geliştiricilerine emanet ediniz." Derthep
  6. RichardtheCat

Toplu mute gelecekse +1. Beni de ekleyin bir zahmet. Hayatımızda bannerlord ile ilgili bir heyecan olur. =)
  7. RichardtheCat

Euro 2020 Game

I don't know the latest situation, but I think we have close points on the scoreboard. And as a result of the winning side tonight, one of us will be the leader. Good luck in tonight's finale. =) @mexxico
  8. RichardtheCat

Female Lords mod

You can kill them all.....
    you made my blood run cold. =)
  9. RichardtheCat

Bannerlord Güncel Mod Listesi ⚔️

Köyler için güzel bir mod daha geldi beyim. Daha evvel yapılan benzeri modlara nazaran daha detaylı bir mod. Agriculture Estate
  10. RichardtheCat

Drop a gif or picture expressing your feelings

Drop a gif or picture expressing your feelings about Bannerlord or Taleworlds. TW explain why the development process has been lagging: Note: This post is just for fun. Have fun.
  11. RichardtheCat

Euro 2020 Game

It's strange Slovakia's total player value is 131M Euro and they are more valueable than 4-5 other teams but they are not chosed.
    I just check it out from transfermarkt and you're right. Slovakia' total player values is 131M Euro. However, Milan Skriniar's value is 60M Euro. An average player value is around 3-4M Euro. Even Marek Hamsik is 3M Euro. So, I guess Milan Skriniar's real value is around 4-5M Euro but just he plays for Inter now his value increase to 55M Euro. So, I guess Slovakia's total player value is 70-80M Euro. And the generation in their hands has not been an exciting team. Don't get me wrong but in this case, it's normal not to choose them.

What is strange is you picked England. =) In every single tournament, I bet on England with my friends. I know they won't win or show a great performance. Still, I support them =/ And this is the first time I met with someone who picked England. Even my British friends support England. So, why do you support them? =)
  12. RichardtheCat

Hiç bir mod geliştircisi modlarını güncel tutmak mecburiyetinde değil. Hele ki oyunun içinde bulunduğu Elverişsiz Aylar sürecince.

Bloc'un yapıtğı tüm modları severek oynadım ve büyük keyif aldım. Ellerine, emeğine sağlık. Artık zaman ayırmak istemiyorsa olay bitmiştir.

Kodları paylaşması hususu ise yine kendi kararı. Kendi emeği, kendi ürünü. Telif hakları diye bir kavram var. İsterse modlarını geliştirmeye devam eder, isterse durdurur. Canı isterse modların kodunu açık kaynak yapar, isterse modlarını tümüyle kaldırır.

Zaman zaman forumlarda Bloc'n modlarını ne kadar beğendiğimi, modlarını güncel tutmasını ya da oyun tamamlandığında son kez güncellemesini temenni ettiğimi de yazdım. Ama tek yapabileceğim temenni etmek olur. Fazlasını isteme hakkını da kendimde görmüyorum.

Son olarak TW'deki geliştiriciler hiç kusura bakmasın fakat oyundan keyif alma konusunda Bloc'un tüm modları > TW EA geliştirme süreci.
  13. RichardtheCat

Bu arada şunu da şirket içinde tartışmaya açtım. Kabul edilirse ekleriz. Siz de konuyla ilgili fikirlerinizi ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak voting sistemini değiştirmek önerisiyle gelecek olanlar için şunu diyim o iş biraz daha uzun belki ileride yapılır bilemem şimdilik onu tartışmaya gerek yok. Aşağıdaki çözümle ilgili yorum ekleyebilirsiniz. Şirket içi attığım mesajı copy paste yapıyorum.

Pintipanda'nın 2021 serisinin bir vidyosu üzerinden geçen günkü konuyu tartışmaya açayım ve biraz durumu açıklayayım. Bir de geliştirme için fikir var onu tartışmaya açmak istiyorum. Geçen günkü konu şuydu onurcan'ın bir önerisinde zayıflattığı ve yok etmeye yaklaştığı bir krallığın barış yapmak için yine de halen para istiyor olması konusu vardı. Hatta ekonomime zarar verecek kadar para istiyorlar denmişti. Şimdi benzer durumlara bakıyorum ve genelde eğer rakip çok zayıflatıldıysa öyle büyük rakamlar istemiyor. Ancak rakibin artık hiç bir yerleşim yeri kalmadıysa yani gelir olarak tamamen sıfır durumundaysa ellerindeki kalan para bitene kadar gerilla savaşı moduna geçtiği için bedavaya da barışa razı olmuyorlar. Yani bu durumda barış yapsa ve karşıdan hiç bir şey almazsa bu o krallık için geri dönüşü olmayan bir kayıp demek. Çünkü biz onların eski topraklarını elimizde tutuyoruz. Biz zamanla bu ele geçirdiğimiz kale ve şehirlerden vergi alacağız ve güçleneceğiz ama geliri olmayan rakip yiyecek ve maaş giderleri nedeniyle zamanla fakirleşecek ve en sonunda krallık klanlarını farklı krallıklara kaybedecek. Oyuncular tüm şehirlerini kalelerini ele geçirdikleri krallıkların halen barışa razı olmamasına tepkisi benzer oluyor ve bu durumu kabullenmek istemiyorlar. Burada linkini paylaşacağım Pintipanda da aynı şekilde bu duruma tepki göstermiş. Ancak tabii o şu an biraz gerideki bir patch üzerinden oyunu oynuyor (tahminen 1.5.6 vs) onu da hesaba katmak lazım, diplomasi savaş UI'daki başarılı kuşatmalar barından anlayabilirsiniz onlar değişeli çok oldu. Şu an istenen rakamlar biraz daha düşüktür. Yine de örnekteki linkte hiç bir yerleşim yeri kalmamış Khuzait oyuncu krallığı ile barış yapmak için yaklaşık günde 1000 denar istiyor. Pintipanda da aslında barış yapmak istiyor çünkü Khuzait lordları şehirleri ele geçirilmiş olsa da henüz finansal olarak çökmediği için adam toplayıp ve hatta paralı asker klanlarını alıp rahatsızlıklar verebiliyor, topraklarını yağmalayabiliyor ve hatta arada kuşatmaya bile geliyorlar. Tabii serinin devamında çok da başarılı olamadıklarını görüyoruz. Ele geçirilen yerleri geri kaybediyorlar genelde çünkü player oldukça güçlenmiş. Yine de bu durum oyuna bir dinamizm katıyor aslında, kaybeden pes etmiyor, geri gelmeye çabalıyor. Zaten 1-2 sene sonunda bunlar tamamen elimine oluyorlar eğer bir yerleri elde tutmayı başaramazlarsa. Khuzait ile olan savaşın durumu için linkteki 17. dakikaya gelip bakabilirsiniz. Burada oyuncu günlük 1000 tribute ödeyerek barış yapmak istese de diğer klanlar razı değil. Bu da oyuncuyu kitliyor. Ancak bizdeki asıl buna neden olan sorun biraz da şu detay: Eğer oyuncu kral ise onun düşmanı olan bir krallık kendi içerisinde barış oylaması yapamıyor. Yani belki bizim krallıktaki klanlar günde ödenecek 1000 değil de 500 dinar karşılığında barış yapmaya ok diyorlar karşı taraf kendi içinde böyle bir teklif görüyor. Çünkü her krallığın kendi içinde gördükleri teklif bir miktar daha kötü kendileri için ve rakip için bir miktar daha iyi, yani iki taraf da aynı teklifi görmüyor. Bunun nedeni de oylamayı tek tarafa yaptırmak, sadece bir tarafa soruyoruz onlar barışa savaşa razıysa karşıya sormuyoruz bu da sistemi kolaylaştırıyor. Yani karşı tarafın tüm klanlarının genel olarak kabul edeceği bir teklif onun rakibine gösteriliyor. Onlar bunu kendi içinde arada oylayıp barış yapıyorlar. Şimdi düşman kral oyuncu ise oyuncu bir anda kendi onayı olmadan barışa girmesin diye bu durum kapatılmış durumda. Yani oyuncu kral iken krallığı birileriyle barış yapacaksa illa kendi krallığı içinde oylayarak bunu başarmak zorunda. Hal böyle olunca da her zaman barış önerisiyle giden oyuncu oluyor ve kabul edilmesi gereken teklifler bir tık kötü oluyor. Bu da oyuncuyu istemediği bir savaş içerisinde uzun yıllar kilitleyebiliyor. Forumdan "Blood Gryphon" adlı oyuncu ile birlikte bu konuyu biraz konuştuk onun bir önerisi bence de oldukça güzel. Oyuna son zamanlarda yeni bir feature eklendi. Arada bize teklif geliyor ve biz prisoner satabiliyoruz. Aynı mekaniği kullanarak bize düşman krallıkların da kendi içerisinde oyuncunun krallığına karşı barış durumunu gözden geçirip kendi içerisinde durumu oylayıp düşman kral olan player'a sunması yapılabilir. Ekstra çok koda da gerek yok. Böylece mesela örnekteki Khuzait krallığı kendi içerisinde bizim klanların kabul edeceği bir tribute miktarıyla kendi içerisinde barışı oylayıp bunu kendi içlerinde geçirebilirlerse sağda ikon olarak bize teklif olarak gelebilir aynı prisoner satma teklifi gibi. Zaten bizim klanların ok diyeceği bir teklif olacağı için bu teklif oyuncu da bu teklifi kabul edip bu çıkmazdan kurtulabilir. Yayının linkini aşağıya bırakıyorum. İncelenmesi gereken yer 17. dakika. Bu arada 33. dakikada benzer şekilde Western Empire ile barışıyor oyuncu klanları da kabul ediyor ve orada zayıflamış rakibinden günde 2000 denar para alıyor mesela çünkü rakip halen elinde toprak tutuyor ve onları kaybetmek istemediğinden 2000 denar ödemeyi kabul ediyor.

Burada Pintipanda oyuna kızıyor, nasıl halen adam topluyorlar nasıl paralı asker vs alıyorlar diyor ama onların aslında açıklaması var. Yani klanların paraları aslında daha bitmemiş onlar da direniyorlar. Asıl sıkıntı burada oyuncunun barış yapamaması aslında. Barış yapma isteği var ama klanları engel oluyor. O da çok nüfus harcamak istemiyor. Bunun da nedeni işte Khuzait barış yapmak için 1000 denar istiyor günde. Diğer oyuncunun krallığındaki klanlar da bu rakama razı değil. Bu noktada aslında save elimizde olsa ve ben Khuzait krallığına geçsem bir anlığına kendi içimizde barış yapma sayfasını açsam çok daha az bir rakam ödemesi olacaktır orada bana gösterilen. Ancak işte Khuzait kendi içerisinde barış oylaması yapamıyor çünkü rakip kral "oyuncu". Bu noktada kesmemiz var. If rakip kral == oyuncu ise kendi içerisinde barışı değerlendirmiyor. Bu kesme kaldırılıp barış rakipte onaylanırsa oyuncuya teklif gidebilir. Bu bir çok şeyi çözer gibi.

İlgili vidyo linki :

Konuya başlamadan önce şu hususu açıklığa kavuşturmak isterim. İşin yazılım tarafı ile alakalı bilgili olduğumu söyleyemem ve bu noktada önerileri değerlendirirken direkt elemek yerine, nasıl dönüştürülebilir ya da farklı bir yöntem ile eklenebilir mi diyerek çözüm odaklı yaklaşırsanız sevinirim. Zira elinizde ne tür kodlamalar mevcut bilemiyorum. Bununla birlikte her ne kadar kodlama bilmesem de bunca yıllık oyunculuk tecrübemizi ve hali hazırda gerek M&B serisi gerekse benzer diğer oyunlarda kullanılan ya da modlar ile eklenen mekanikler ve özellikleri göz önünde bulundurarak mümkün olduğunca kısa fikirlerimi paylaşmaya çalışacağım. Umarım bir katkı sağlayabilirim.

Yukarıda bahsettiğiniz sorun oyunun mid ve late game kısmı için çözümlenmesi elzem olan bir sorun. Lakin topraklarını kaybetmekte olan krallıkların er yada geç karşılaşacağı bir durum gibi geliyor. Fakat burada oyun için mühim olan bu durumun mümkün olduğunca geç, inandırıcı ve sürecin kademeli olabilmesi gibi geliyor. Son seçeneği ilk başta konuşarak aradan çıkartmakta yarar var fakat sonunda sonunu kısaca aradan çıkartmadan edemedim. Sondan başa doğru ilerleyen bir şekilde sıralamakta daha iyi olacak gibi geliyor.

Ebedi Düşman: Yok ettiğiniz krallığın en son yönetici klanı üyelerinin tamamı ölüp, yok olana kadar oyuncu ile düşman olacaktır. Bu nesiller boyu sürecek olan bir düşmanlık. Yok edilen krallığın yönetici klanı artık hayatına paralı asker olarak devam ederken, oyuncunun krallığına asla hizmet etmeyecek ve oyuncunun krallığına savaş ilan eden krallıklara hizmet etmek için çaba sarf edecektir.

Makus Talih: Evet, bir krallık elindeki gelir kaynağı olan atalarından kalmış tüm şehir ve kaleleri kaybettiği zaman, Japonların kamikazeleri gibi ellerinde kalan son parayla ordu kurup bir yerleşkeye sahip olmaya odaklanmalı. Bu noktada hali hazırda savaşta olduğu krallığın tutmakta en çok zorlanacağı yerleşkeye odaklanması en uygun tercih olacaktır. Bu noktada yapay zekanın bu durumu hesaplaması gerekiyor.

Ata Yadigarı: Peki bu elde tutmakta zorlanılacak olan yerleşkeler hangileri olabilir? Her krallığın bir başkenti olması ve başkentler ele geçirildiğinde zapt edilmesi diğer şehirlere nazaran daha zor ve isyan çıkma ihtimali daha yüksek olabilir. Bu noktada isyanlar başarılı olduğunda, o şehir isyancılar yerine otomatik olarak eski ait olduğu krallığın yönetici klanına geçebilir. Hali hazırda oyunda var olan isyanlar bu noktada kullanılabilir bir öğe. Burada ikinci bir alternatif şehir de dağılmakta olan krallığın belirlenecek bir zamandaki refah seviyesi en yüksek olan şehri olabilir. Daha net anlatabilmek için Türkiye diye düşünmek gerekirse bu şehirlere Ankara ve İstanbul örneklerini verebiliriz.

Sen de mi Brütüs?: Krallıklarda yönetici klana sert muhalefet olan klanlar mevcut. Bu nokta da bu klanlar üyesi oldukları krallıktan kendilerine yakın olan klanlarla beraber ayrılarak yeni bir krallık kurabilirler. Bu yeni krallıklarını kurarken de hali hazırda savaşta olduğu krallıkla ya da başka bir krallıkla müttefiklik anlaşması yapabilirler. Hali hazırda savaşta olduğu bir krallık neden böyle bir anlaşmayı kabul etsin diyebilirsiniz. Bazen -benim için genellikle- bir krallığı tümden ele geçirmek yerine sınırlarımı farklı yönlere doğru kademeli olarak geliştirerek büyümek daha avantajlı oluyor. Bu hem hızlı büyümenin getirdiği dezavantajları hafifletiyor hem de diğer krallıkların hedefi olma konusunda fazladan bir krallığın olması bir hayli önem arz ediyor. Tabii burada bir ayrılığın gerçekleşebilmesi için gereken koşulların tespit edilmesi ve ayrılıkçı klan tarafından karşılanması gerekiyor. Burada ayrılıkçı klan ve destekçi klanların liderlerinin kişisel özelliklerinin çıkarcı, arkadan iş çeviren gibi özelliklere dönüşmesi güzel bir detay olabilir. Karakter özellikleri ilerleyen zaman içerisinde daha etkin bir hal alacaksa eğer bu ceza da o kadar etkili bir cezaya dönüşür.

Bir İttifak daha var: Bahsettiğiniz sorunun oyun içi zamanda çok hızlı gerçekleşmemesi için krallıkların birbirleriyle ittifak yapmaları bir ihtiyaçtan ziyade bir zorunluluk olduğu kanaatindeyim. Fakat bu ittifaklar sadece savaş dönemleriyle kısıtlı olmamalı. Zira tarihte ve günümüzde bu tür ittifaklar sadece savaş zamanlarında değil, savaşlardan önce kurularak gerek barış sağlanması gerekse ittifak yapan krallıkların kendilerini daha güçlü/büyük krallık ya da imparatorluklara karşı daha güçlü göstermesiyle alakalıdır. Örneğin; oyun içerisinde sizden daha güçsüz gördüğümüz bir krallığa savaş açma konusunda hiç bir tereddüt yaşamıyoruz. Ya da bir krallığa dahil olmak ve yöneticiliğine yükselmek yerine sıfırdan bir krallık kurduğumuzda buyurun kurtlar sofrasına. Bu noktada bütün krallıklar size savaş açıyor. Bunun yerine krallığımızı kurup, bir krallığa savaş açtığımızda, savaş açtığımız krallıkla yakın zaman içinde savaşmış, hali hazırda savaşta olan ya da savaşa girecek olan bir krallıkla ittifak yapma şansımız yükselebilir. Tüm bunların oyuncu için önemli olmasının yanı sıra oyuncunun da Kalradya'da yaşanan politik gelişmeleri dikkatle takip etmesini destekleyecektir.

İttifak kısmınına iki ekleme yapmak istiyorum:

- Açıkçası ittifaklık kısmı sandbox'a uygun olabilmesi için gereken kombinasyonların mümkün olduğunca çok olması oyuncu açısından kulağa en hoş geleni. Bunu yapabilmek adına da krallıklardaki yönetici klanlar ve destekçileri, muhalif klanlar ve destekçileri, kararsız ve muhafazakar klanlar gibi gruplamalar kullanılabilir. Öte yandan ittifak noktasında şu ana kadar tek taraflı düşünmüş olduk. İttifak iki taraflı olan bir durum ve ittifakı yapacak olan diğer krallıkta da aynı/benzer homojen bir yapı gerekiyor. Aksi takdirde uygulama oyun esnasında kısa zaman içerisinde oyuncular tarafından öngörülebilir ve tekrara düşen bir durum oluşturabilir. Bu hususta yanılıyor ya da göremediğim, bilemediğim çözümler mevcut olabilir.

- İttifaklar kısmında evliliklerin de büyük bir rolü olması kaçınılmaz bir gerçek. Bu noktada 1.6.0'daki evlilik sistemin sadece oyuncu ve müstakbel eşi arasındaki romantizm öğelerinin gelişmesinin yanı sıra, ittifaklar ve krallıklar arası ilişkiler noktasında da etkin ve içkin bir rolü olması bir ihtiyaçtan ziyade zorunluluk gibi geliyor.

Yukarıdaki bu önerilerin ya da başka öneri ve çözümlerin işleyebilmesi için önemli olduğuna inandığım bir konuya dikkatinizi çekmek istiyorum. Oyundaki bir çok olay, durum oyuncu tarafından başlatılıyor. Bir noble'a ya da notable'a gidip biz görev alıyoruz. Oyun ve yapay zeka oyuncu ile yeterince etkileşime girmiyor. Bu oyunun her aşamasında ve birçok noktaya tesir etmiş bir durum.

Oyunu çıktığı günden bugüne kadar yaklaşık 1400 saat oynadım. Bu sürenin yarısı modlamayı öğrenmek için geçtiğini söyleyebilirim. Öte yandan diğer yarısında oynayış bakımından farklı denemelerde bulundum. Demirci oldum, tüccar oldum, yaşa dışı işlere bulaştım, bir krallığa dahil oldum, kendim krallık kurdum. Calradia adında bambaşka bir kültür yaratıp, kültür bonuslarının hepsinden feragat edip, Kalradya halkının yükselişine önderlik ettim vs. Tüm bu farklı denemelerde hep eksikliğini hissettiğim bir husustu bu. Oyunun neredeyse tamamında olduğunu hissettiğim ve bu oyunda ne eksik diye kendime sorduğum zaman hep karşıma çıkan temel bir problem.

Örneğin, Derthert bir ordu kuruyor ve savaşa gidiyor. Oyuncu olarak bize sadece haberi geliyor. Benim koca yürekli kralım bana kıyamadığından mıdır nedir, ben yorulmayayım diye "Derebeyim, kalk savaşa gidiyoruz. Ordu kurdum gel katıl" demiyor. Hadi yeni katılan küçük bir klanım savaşa gitsem ne olur gitmesem ne olur diyelim. Ya insan bir ulak gönderip der ki "Derebeyim, haberin vardır, savaşa girdik. Ee ordu da kurduk. Zahmet edip katılmadın maşallah. Bari git bana at getir, et getir. Savaşta at, et çok lazım oluyor. Bir işe yara" demiyor.

Bununla beraber biz ordu kurduğumuz zaman eğer ilgili klan başka bir orduda değilse mecbur geliyor. "Senin klan seviyen ne ki sen beni çağırıyorsun?", "Senin önderlik ettiğin ordu ile şurada yaşadığımız mağlubiyeti hala unutamadım. Ben gelmem" ya da ilişkimiz kötü veya aramızın limoni olduğu bir klan yada klana yakın bir klansa "300 altın ver. At ver et ver" de demiyor. Aslında bu örneklerin hepsi bu tip durumların hesaplanabilmesi için birer parametredir.

Savaşların ve diplomasinin dışında oyun ve yapay zeka tarafından gelen etkileşim daha da az gibi. Bir köy açlıktan kırılıyor ve yakınından geçerken bir köylü yolumuzu kesip "Beyim açlıktan kırılıyoruz. Köyümüzün beyi de savaşta bizimle ilgilenemiyor. Bari sen yardım et" demiyor. Keşke dese. Keşke o notable ile ilişkimiz artmasının yanında köyün sahibi derebeyi ile ilişkimiz de olumlu ya da olumsuz etkilense. Yani oyundaki kimse şöyle bir yardıma ihtiyacım var. Sen gelmedin ama ben rica edeyim demiyor. Şehirlerden alınan bazı görevlerde ve maden köylerinden alınan ağır işçiler görevlerinde bu tarz bir etkileşim söz konusu. Hiç yok demek, gördüğümüz noktaları yok saymak haksızlık olur. Fakat oyuncu olarak böyle bir durumla ilk karşılaştığınızda gerçekten keyifli oluyor. Ama sonrası öngörülen bir hale geldiğinden ötürü bir anlamı da kalmıyor.

Bir keresinde hiç bir krallığa katılmadım. 150 kişiden oluşan bir ordu toparladım. Erzaklarını da hafızam beni yanıltmıyorsa 2000 gün yetecek kadar istifledim. Nasıl olsa yiyecekler bozulmuyor. Para da var. Birlik hareket hızı yok hükmünde. Öylece haritanın ortasında bıraktım. Better time modu sağ olsun onu da yükledim. Oyunu en hızlı ilerleyecek şekilde bıraktım kendi haline. Koskoca oyunda bir Allah'ın kulu da gelip demedi ki "Aga sen kimsin?" İnsanın zoruna gidiyor. Ya çapulcular bile deli bunlar deli diyerek yaklaşmadılar yanıma.
  14. RichardtheCat

Edit:

Global forumda yazdı mexxico, kendi krallığımızı kurduğumuzda, yoldaşlardan clan oluşturma özelliği oyuna ileride eklenecekmiş. Tabi hangi patch ne zaman hiç bir bilgi yok şu an ama güzel gelişme.
    Hangi postta paylaşmış bu bilgiyi? Sana zahmet linkini paylaşabilir misin?
Back
Top Bottom