Recent content by RichardAytemur

1. RichardAytemur

Old gameplay looks great. Archery model is better. What happened?

I have played 25 hours of Warband last week. Are you not talking about this?

What happened there? Did you kill the guy who attacked you? =)
  2. RichardAytemur

How Many people want MALE ONLY LORD in Bannerlord?

TBH I don't want lots of female lords or eliminate all. It could have dimensions. Different cultures could have different amounts of female lords.

For example, Empire and Aserai can't have any female lords at all, or the percentage can be very very low. So when you meet with the female lords from these cultures you'll know they've something special.

However, Vlandia can have some female lords which are kind of acceptable for this culture.

On the other hand Battania, Sturgia and Khuzait can have more female lords than the other cultures. Because of the lifestyle of these cultures, they are more open to having more female lords.

I don't know how it sounds for you all but somehow it sounds more accurate to me. And it'll give more dimensions to the cultures in the game.
  3. RichardAytemur

Statement regarding Plans for Singleplayer and Engine III

Currently, such a feature is not approved, but I can bring it up at a suggestion meeting. I do think this falls more under polish than essential feature though.
    Thanks for your answer and time. I really hope this feature makes it to the game.
  4. RichardAytemur

Statement regarding Plans for Singleplayer and Engine III

First of all, somehow I believe EA won't end in March, it might be expired. Let's say I just feel that way because of a lack of content in the game which is never mentioned under the statements for single-player plans 1,2 & 3. Many features discussed or mentioned already in these statements and topics in the forum but some topics still not get -kind of- response from TW.

For example, in this statement, you mentioned the party command feature however there is nothing about companion interaction. For example, there is a mod called "Sue's More Spouse and Lord From Family (Update)" which allows you to create a clan for your family members or companions and make them clan leaders if you meet the conditions. And also your family members can get married to your companions as well. When you're creating a kingdom from scratch, it's a handy solution or a way to do it.

This kind of feature is really effective and gives game diversity. At this stage, the game doesn't have this kind of feature, and the more annoying part of it the stage of the game pulls modders back to keep update and improve their mods as well.

I do understand how EA progress but it's not only about the game's status now. Lots of features that made us fall in love with Warband are seemed like couldn't make it in Bannerlord. Tbh I almost never played WB without mods and in Bannerlord I'm looking forward to playing the game with mods in a stable version. In one way I'm concern about the game won't have these features but on the other hand, I believe in modders.

My question in my example creating a clan for your family members and companion feature, is there any chance to have that kind of feature in the game?

At this moment progress feels like 2 steps forward and 1 step back. I don't think TW will do it but if you announce the deadline of the EA clearly then modders can make much better planning and as a player, we know when we can really start a long playthrough. I'm really looking forward to starting a new campaign and play it as long as I can. Maybe I can see the 10th generation and keep playing it.
  5. RichardAytemur

Presenting Slaves mechanics in the game

The starting point of the idea was cool but the ending was very badly executed. =) What I meant when I say bad is you're suggesting something which any company in gaming, film, etc. can't really do. It's not really doable. But there is a mod in nexus called Captivity Events. I didn't try it yet as far as I know that mod already has features that you wanted. Check it out if you didn't see it yet.
  6. RichardAytemur

Zülfikar

Bu kılıcı hangi modelleme programı ile yapmış acaba?
    Açıkçası bu konuda bir fikrim yok.
  7. RichardAytemur

Taleworlds Geliştiricileri İle Söyleşi

Bu ne demek oluyor, yeni yol haritası yayınlamalılar o zaman?
    Ekim ayında yayınlanan yol haritasındaki özelliklerin hemen hemen hepsi eklendi. Açıkçası benim beklentim yeni yol haritası yayınlamaları. Sorum da beta süreci uzayacak mı? Öngörüleri ne tam olarak onu öğrenmek istiyorum.
  8. RichardAytemur

[SP] - Salgınlar ve Hastalıklar Modu

Improved Garrison moduna bakmadığım için tam bahsettiğin şey gözümde canlanmadı. Eğer mümkünse görseller ile açıklayabilirsen değerlendirebilirim, neden olmasın. Ama bu dediğini yapabilmek için her yerleşim yerine her hastalık için text yazılması lazım. Bu da yerleşim yeri sayısı x 7 ediyor. Bunun yerine belki belli başlı hardcoded yerler yapılabilir. Veya şehir/kale/köy tipi.

Oyunun içinde bir pop-up sistemi var ama çirkin bir pop-up sistemi. Bunu istemeyerek de olsa gelecekte düşündüğüm bir özellik içinde kullanacağım zaten fakat genelde o pop-up tipi soru ve CTA(call to action) için uygun.
    Örnek olarak görsele linkten bakabilirsiniz. İptal derseniz tutorial bitiyor, devam dediğinizde aynı şekilde devam ediyor.

Pop-up'a yazılan hikayenin aksiyon olarak bir etkileşimi olması istenmiyorsa iki butona da farklı metinler girilip, fonksiyon olarak iptal butonu işlevi görebilirler.

Ya da aksiyon olarak bir karşılığı olsun isteniyorsa farklı hikayelerde farklı bağışlar yapılabilir belki. Para, yemek, yün vb. Bağış yapıldığında o yerleşkedeki noteablelar ile ilişki artabilir. Bağış yapılmadığında düşük bir yüzde ile az miktarda ilişki kötüleşebilir.

Sadece fikir yürütüyorum. Bunların ne kadarını uygulamak isterseniz bilemiyorum. Modu da henüz denemedim o yüzden roleplay anlamında ne kadar katkıda bulunuyor bilemiyorum. Sadece bu tip çözümler getirilebilir gibi geliyor.
  9. RichardAytemur

Taleworlds Geliştiricileri İle Söyleşi

Öncelikle bir aksilik olmazsa yayını keyifle izlemeyi planlıyorum. Böyle bir organizasyonu düzenlediğiniz için teşekkür ederim. Sormanızı rica edeceğim iki sorum olacak.

Beta sürecinin yol haritasına dair yapılan iki paylaşıma bakıldığında ikinci paylaşımda sıralanan özelliklerin sonuna yaklaşılıyor. Geçtiğimiz yıl oyun çıktığında 1 yıl içerisinde oyunun betadan çıkması planlanıyordu. Oyunun halihazırdaki durumuna baktığımızda politika ve yönetim kısımlarında derinleştirileceği, yoldaşlarla olan etkileşimin gerek işe alırken gerekse klandaki birliklerinin yönetimi noktasında geliştirileceği, evlilik mekaniğinin politik anlamda daha işlevsel ve ozanlardan şiir öğrenerek karşınızdaki kişiyi etkileme gibi detayların ekleneceği beklentisi mevcut. Bunlara benzer halihazırda modderların yaptıkları modlar sayesinde bir çok özelliği kullanabilir ve oyundan keyif alır durumdayız. Bu bağlamda beta sürecinin uzamasını mı öngörüyorlar? Yoksa bu mekanikler hazır ve sadece eklenip, dengelenmesi süreci mi bizi bekliyor?

Bir de oyuna eklenmeyecek fakat modderlar tarafından yapılmış olan en beğendikleri mod hangisi? =) Gelmeyecek olan özelliklerle ilgili belki spoiler alırız.
  10. RichardAytemur

Modder değilim ama kodları okuyarak ve yapılan modlar üzerinde basit değişiklikler yaparak temel düzeyde modlamayı öğrenmeye çalışıyorum. Bazı modlarda kullanıldığı gördüğüm bir uygulama var. Örneğin, Improved Garrison'da yerleşim yerine girdiğinizde tutorial için pop-up menü açılıyor. Yapmış olduğunuzun modun roleplay noktasında oyuncuları içine çekerek ve daha çok keyif almaları için, hastalığın baş gösterdiği yerleşim yerlerine girildiğinde çıkacak bir pop-up ile hastalığın etkisini, o yerleşim yerindeki atmosferi betimleyen ve yerleşim yerinin ait olduğu krallık/kültür ve büyüklüğüne göre farklılıklar içerecek olan kısa hikayeler eklemeyi düşünür müsünüz? Böyle bir özelliği eklemek isterseniz Türkçe ve İngilizce olarak kısa hikayeler yazarak katkıda bulunmayı isterim. Başta da belirttiğim gibi bu uygulamayı sizin modunuza eklemek için sarf edilecek olan emeğe değer mi bilemiyorum. Orası sizin takdirinizde.
  11. RichardAytemur

Zülfikar

Gerçekten güzel gözüküyor. Ama sanki arkadaşınız keskinleştirmeyi unutmuş keskinleştirirken biraz az keskinleştirilmiş. Gözüme çok düz geldi, sanki küp öylece uzatılmış, yandan zülfikara benzeyecek şekilde şekillendirilip öyle boyanmış gibi.
    Yanlış anlamayın bu arada ben de yeni yeni modelleme öğrendiğimden az çok bilgi sahibyim, eleştiri bâbında söylüyorum, bir art niyetim yok yani.
    Detaylarda daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyduğu kesin. Fakat şöyle bir durum söz konusu, modu yapan kişiyi tanımıyorum. Daha önce bir diyaloğumuz da olmadı. Kendisinin yaptığı Katana'yı kullanıyordum ve kendisinden bir ricada bulundum. Açıkçası zaman ayırıp, yapacağını da düşünmüyordum. Sağ olsun kırmayıp, yapmış. O yüzden revize isteyemedim. Ayıp olurdu. =)

Bu arada eğer vakit ayırıp, yapmak istersen elimde çok daha güzel Zülfikar modelleri var. =)
  12. RichardAytemur

Mod sadece e1.5.6 stable için yazıldı. Beta sürümünde sıkıntı çıktığını duymak üzücü ( ilerde update geçmem gerekecek demek çünkü )
    Maalesef çakışan kodun ne olduğunu tahmin etmem çok güç. Modlar ile alakası olmayabilir dediğin gibi. Beta sürüm kodunda değişiklik olursa problem çıkarabiliyor.
    1.5.8'e çok büyük eklemeler gelmez eğer modu denemek için 1.5.7'de kalacağım.
  13. RichardAytemur

1.5.7 henüz beta. Modlar genelde stabil sürümlere yapılır, yani muhtemelen bu mod da en stabil sürüm olan 1.5.6 için yapılmıştır. e1.5.6 sürümü ile girmeyi deneyin.
    Son dönemde güncel versiyonu takip edebilmek için 3-4 mod kullanıyorum. Kullandığım en kapsamlı mod Improved Garrison sanırım. Fakat oyuna derinlik katan bu tarzda modlar gelince insan kendini alamıyor. =) Vakti geldiğinde update'i de gelir elbet. O zaman ilk iş bu modu eklemek olacak. Modu yapan arkadaş vakit bulup, modu zaman içerisinde dengeli ve güncel tutabilirse M&B 3 çıkana kadar kullanacağım modlardan biri olacak gibi duruyor.
  14. RichardAytemur

Zülfikar

Merhaba, Nexus'da mod yapan arkadaşlardan Dawa221'den Zülfikar kılıcını yapmasını rica etmiştim. Sağ olsun kırmayıp, zahmet edip yapmış. Moda linkten bakabilir ve indirebilirsiniz. Sizlerle de paylaşmak istedim. Zülfikar
Top Bottom