Recent content by Red_Fighter

1. Red_Fighter

Beta 1.7.1 Beklentileriniz Neler ?

sadece diplomasi.
  2. Red_Fighter

Taleworlds neyin peşinde gerçekten merak ediyorum

oyun bitti zaten yapılabilecek bir şey olsaydı çoktan yaparlardı.

Bannerlord bu.Daha fazla üstünde durmamalısınız ve hayal kurmamalısınız.

Şuan tek olan şey cilalar ve ufak tefek eklemeler oda sırf Tam sürüm çıkmadı onun hatrına.

Buda oyunculara umut vermeye devam ederek reklamın iyisi kötüsü olmaz taktiğini baz alarak gündemde tutup satmaya devam etmek.
  3. Red_Fighter

In Progress Menülerde takılma

1.6.0 betada oynadım bende de benzer sorun vardı, ssd'ye taşıdım büyük miktarda sorun azaldı.
  4. Red_Fighter

Need More Info İtem Özelliklerinde karşılaştırma zorluğu

Oyuna tekrar başladım da, ufak, düzeltilmemiş bir detay fark ettim. Onu bildirmek istedim. 2 Silahı karşılaştırırken, sağdaki pencere daha ufak olduğu için içerisinde yer alan bilgilerin hangi kısma denk geldiğini görmekte zorluk yaşadım ve karıştırdım. Daha dikkatli incelediğimde fark...
  5. Red_Fighter

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

5 tane özellik için 5 ay, 10 özellik için 1 sene dersek oyun birkaç yıla tam sürüm olur öyleyse. Şu anki çalışma şekilleriyle hiçbir şey hızlı gitmiyor ki. Daha ne kadar yavaşlayabilirler? 1.6.0'da oyunda hiçbir şey olmadı. İnsanların modlamayla yapabileceği demircilik bilmem nesi geldi. Hala diplomasi yok, hala ticaret anlaşması ittifak gibi stratejik özellikler oyunda yok. Ekleyip eklemeyecekleri de meçhul. Şu haliyle gönderilmiş bir feedback'in bize oyuna yansıması 1 ay sürüyor zaten. Daha ne kadar uzayabilir bu süre?

Tuğla falan koydukları da yok en son gelen isyan özelliğinden sonra oyuna hiçbir şey gelmedi neredeyse. Orta Çağ temalı oyunda orta çağda olması gereken birçok şeyi önceliğimizde yok diyerek kenara itiyorlar.

Biri çıkıp desin ki biz bu oyunu 50 iqlu pubg bağımlılarına yapıyoruz. Kılıç savura savura gideceksiniz oyunda başka bir şey olmayacak. Bunu bileyim başka şey istemiyorum. Yol haritalarını görmek istiyorum. Böyle bir yol haritaları HALA yoksa firma için diyecek bir şeyim kalmadı.

Nasıl bir plan dahilinde çalıştıklarını bilmiyorum ama tahminimce öncelik verdikleri şeyler konusunda yavaş ilerlemeyi tercih ediyorlar bu daha sağlıdır muhtemelen. Mesela demirciliği örneklediniz, modcular oyunda görmek istedikleri şeyi modlarlar ve oyunun hangi dinamikleriyle çatıştığını önemsemezler. Sadece olsa daha iyi olurdu der ve eklerler.Sonuçta bir hataları milyon dolarlık projeye zarar vermeyecek, sadece modu yayınladıkları platformda - oy alacak o kadar.

Birde bu firmanın ne kadar geniş çaplı olduğuyla da alakalı bu durum. Bence sorun sistemleri değil, sorun kitlece isteklerimizin hemen gerçekleşmesini sağlayacak sihirbaz bir firma olmamalarıdır.
  6. Red_Fighter

Uzun süredir böyle devam ediyor diye hep böyle devam etmesi de gerekmiyor. Her betanın değil hiçbir betanın çok büyük bir temeli olmadı zaten. Adı üstünde beta. Bozuk da olsa ileride eklenecek özellikleri görelim. Feedback verelim, düzelterek devam edilsin. Şu meselenin firmada neden hiçbir karşılığı yok? Topluluğun büyük kısmı böyle düşünürken firmada bu konu en azından tartışılmalı. Bunları firmadaki ilgili kişilere iletmek kimin görevi? Buradan yazıldığında ciddiye alınmıyorsa nerede dikkate alınacaksa oraya yazalım.

Bu mantık bence yanlış. Bannerlord yaşayan bir dünya ve denge üzerine kurulu olduğu için 1 özellik birden fazla eklenmiş özellikle uyum problemleri yaşayabilir. Çok fazla özelliğin aniden eklenmesi demek, çok fazla karmaşa demektir. Böylesine bir karmaşa daha hızlı gitmesi gerekirken işleri içinden çıkılmaz hale sokup tamamen yavaşlatır. Konu bence sadece feedback değil. Gönderilmiş bir feedbackin çaresini kısa sürede etkili bir şekilde bulamıyorsan bir anlamı yok bence.

Bana kalırsa şuan ki ilerleyişleri doğru. Tuğlaları tek tek ve sağlam şekilde dizerek ilerliyorlar. Olası problemleri de birlikte çözüyorlar. Bence Tw'nin ihtiyacı olan şey, hız için ne kadar organize olma problemleri oluşacak da olsa programcı sayısı.
  7. Red_Fighter

Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

Çok güzel bir cevap olmuş ama katılmadığım nokta şu ki bu insanlar düşünüldüğü gibi çıtkırıldım değil. Profesyonel insanlar, tecrübe eksikliğine rağmen bu baskıyı doğru yönetip motivasyon sağlayabilirler kendilerine. Böyle bir işe girişebiliyorsan bunu da yapmaman için bir sebep yok çünkü.
    Teşekkür ederim yanıtın için, iş hayatı malum şartlar ne olursa olsun üstüne düşen görevi yapmakla yükümlüsün ama motivasyon iş performansını etkiliyor bunu da atlamamak gerek
  8. Red_Fighter

Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

Bence geliştirici arkadaşların zamanını 2 şey çok alıyor.
    Biri teknik alt yapı, belki de sonradan kabul ettiler bu gerçeği bilemiyorum ama hazırladıkları motorla oluşturdukları bannerlord kötü sonuçlandı, sürekli optimizasyon, yapay zeka problemleriyle uğraşıyorlardır oyunda şu akıcı noktayı bir türlü yakalayamadılar bunun en büyük nedeniyse temel alt yapısı ve bu yapıyı hazırlayan motor.

Bir diğeriyse yaptıkları değişikliklerin oyundaki dengeyi alt üst etmeleri, yani bir özellik eklense oyundaki sistemler birbirine giriyor, işte bu noktada bannerlord AAA oyunlarından dahada zor bir noktada olduğunu gösteriyor,
    öyle bir yapısı var ki şu oyunun, bir oyuncuya yeterince özgürlük verilebilmesi için, tüm sistemleri sürekli birbiriyle karşılaştırmak zorundalar,
    çünkü x özelliği eklesen daha önce eklemiş olduğun y özelliği yüzünden oyunun ileriki zaman diliminde birbiriyle çarpışıp başka sorunlara yol açıyorlar yani yaptıkları her değişikliğin bir bedeli oluyor ne kadar çok değişiklik varsa o kadar çok bedel ve zaman kaybı

Sonuca gelirsek, konudaki arkadaşın bahsettiği gibi zaten farkındalar durumun, ayrıca herkesin beklediği bir oyunun beklendiği gibi sonuç vermemesi illaki onları da çok üzmüştür ama yapacak bir şey yok ellerinden geleni yapıyorlar, bunun için sıkı çalışmada gösteriyorlardır onca pandemi, motivasyonsuzluk şartlarına rağmen, sorunları görelim raporlayalım tavsiyeler verelim tek çare bu.
  9. Red_Fighter

Bu konu neden hala sabite alınmadı anlamadım, 224 Sayfa olmuş, sabitteki konuların sayfa sayısını toplasan yanına yaklaşmıyor
  10. Red_Fighter

Oyundan En Büyük Beklentileriniz Neler?

Sağ salim çıksın da başka bir beklentim yok
  11. Red_Fighter

Eski Oyunlardaki Özellikler

Nüfuzun oyunun diğer mekaniklerindeki önemi arttırılmalı, geniş çaplı ordular ancak kralların atadığı mareşal tarafından kurulabilmeli, lordların ufak sayıdaki ordu kurmasında nüfuz dışında ilişkide gözetilmeli düşük ilişkilerde daha fazla nüfuz gerektirmeli , ayrıca klanların bir savaş esnasında kafasına göre ordu kurup toprak fethediyor olması kabul edilemez, kral krallığının ekonomisi ve işleyişi için bu kararı yanlış bulabilir ve karşı krallıkla çatışmayı bu kadar körüklemek istemeyebilir yada o toprakları savunma çabasına girmek istemeyebilir, Kraldan fetihler için izin alınması gerekiyor
  12. Red_Fighter

"perf_test - Bannerlord Performance Test" Nedir ?

Oyuncunun karşılaştığı sorunlar mı oyuncunun karşılaştığı performans sorunları mı ikisi arasında fark var, ismi performance test olduğuna göre hepsini kapsamıyor dostum
  13. Red_Fighter

e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Yama notlarında göremedim ama şimdi denedim , Krallık oluştururken crash düzeltilmiş.
  14. Red_Fighter

Resolved 3 Adet UI Sorunu

Yeni hikayeye başlarken "Eğitimi geç" ' tıkladıktan hemen sonra eğitime başlamış gibi şu ekran geliyor ve ardından yükleme ekranına geçiyor. Yeni hikaye de henüz kontrolleri öğretmemişken bir lordla konuşup ayrıldıktan sonra şu pencereyi yakalıyorum. Bildirim penceresindeki yazı taşıyor...
  15. Red_Fighter

Bannerlord'un haritasını yeniden tasarladım(v2 ama legal olanı).

Anket seçenekleri hoşuma gitti yaratıcı, ilk seçenekteki emoji tam uymamış ama
Back
Top Bottom