Recent content by RaiderTurk

1. RaiderTurk

Marketlerde Zırh, Silah vs. hiçbirşey yok.

söylemeyi unutmuşum savenin büyük bir kısmını kurtarma şansın var ama bu oyunu ne sıklıkla kaydettiğine bağli ben bu yüzden herk kayıdı çift yaparim, kurtarmaya gelicek olursak önce Belgelerim/Mbwarbandsavegames/Native(hangi modu oynuyosan)

bu dosyada "lastsavegamebackup" diye bir dosya olacak, bu dosya son kaydından bir önceki kayıttır, bu dosyanin adini sg00 sg01 gibisinden birsey yap ve bozuk kaydi sil(1. siradaysa 00 dir 2. siradaysa 01 dir filan)
    kaydinin bir kismini veya buyuk bir kismini kurtarirsin
  2. RaiderTurk

Marketlerde Zırh, Silah vs. hiçbirşey yok.

sorunun sebebi basit, ani bir elektrik kesintisi veya bilgisayarı güç tuşuyla kapatmış olman save yi bozmuş  aynı sey defalarca başıma geldi sorunun çözümüne gelirsek ürün yenilenme zamandı pazar düzelir fakat satış yapan tüccarların kıyafetleri geri gelmez şehir merkezine girersen görürsün ikinci secenek ise kaydı sil
  3. RaiderTurk

Baştaki Krallıkların Savaş Durumunu Değiştirme !!!!!

Adam durdurulmuş sana cevap veremez
  4. RaiderTurk

Oyunda takıldığınız yerler (Buraya yazın, cevaplayalım)

erennuman_mb said:
    RaiderTurk said:
    Tropların 10 a kadar gelilşen becerilerini nasıl oynayacam onu söyleyin
    txt dosyasından değiştiremezsin söyleyeyim. Morgh's M&B Warband Tools kullan.

Morghs mb warband tools adlı programın son sürümü 1.35 mi
  5. RaiderTurk

Diplomacy Mod

barlas01 said:
    1.168 icin diplomasi modu falan var mi ?

Diplomacy mod 4.3 ü kurabilirsin
  6. RaiderTurk

Bir kere ticaretsiz warband olmaz ikincisi ise f9t susturulmuş
  7. RaiderTurk

Svadya iyice büyüdü

Gidebildiğimiz yere kadar müttefik oluruz sonra savaş kaçınılmaz tabi
  8. RaiderTurk

Tabi siz hileyle oynadığınız için dediklerimi anlayamassınız iyi bir ekonomi olmassa iyi bir orduda olmaz
  9. RaiderTurk

Svadya iyice büyüdü

ContTrabiyuo said:
    Emrehan said:
    Ne olursun bilemem ama Khergitler ve Rodoklar karsi karşıya geldiğinde Khergitler baya avantajsizdir, özellikle kalelerde. Eğer yeni kuracağın devletin askerlerini sadece Khergit yapmayı dusunuyorsan vazgeçmeni öneririm, daha çok kültürlü olmakta fayda var. En azından kaleler ve şehirlerde.  Oyundaki hiçbir devletle de müttefik olunmaz, hele de bir güçlü devletle asla olunmaz. Anlaşma bittiği an seni de bitirir.
    kale savaşlarında öyle ama savaş meydanında açıl komutunu verdikten sonra rodokların tüm avantajı sıfıra iniyor he belki mızrakçıları iyi kullanırsa yine bir şeyler yaparlar ama kergit atlı okçularından oluşan bir orduda bu avantajda oklar bitene kadar kaybolur

Hey si ne diyorsunuz rodokların kalradyadaki atlı birliklerr karşı en avantajlı birliklere sahip olduğunu bende biliyorum ve diplomasi mod sayesinde herhangi bir devletle müttefik olabiliyoruz rodokların iyice büyüdüğünü düşünücek olursak ve bu vakte kadar aynı düşmanlarla savaşmış olmamız ilişkilerimizi geliştirdi bunuda gesaba katarsak diplomasi modun sunduğu özellikleri kergit hanedanının bekası için kullanmak iyi bir seçenek
  10. RaiderTurk

Senin mantığına göre bu sayfa bi poka yaramıyor yardımlaşma için kurulan bir sayfada "bu ne ne perhiz bu ne lahana turşusu" mantığını güdmen aptalca değilmi ?
  11. RaiderTurk

Tropların 10 a kadar gelilşen becerilerini nasıl oynayacam onu söyleyin
  12. RaiderTurk

f9t said:
    RaiderTurk said:
    Her kültürün en kıdemli askerlerinin öz niteliklerini ve silah hünerlerini gerektiği gibi artırıyorum ve mesela kıdemli kergit kargıcısına bana kendin bahset diyorum ancak eski save lerimde değişiklikler gözükmüyor yeni save açıp denedim değişiklikler belli oluyor eski save için değişiklikleri nasıl aktif edebilirim birde askerlerin 10 a kadar gelişen becerilerini hanki rakamlar belki ediyor bulamadım yardım edermisiniz
    RaiderTurk said:
    Tamamda 10 bin dinarlık yatırımlar bütün krallıklarda 550 650 dinar arasında kar getiriyor mesala kergit de bu 10 bin lik yatırım kadife , swadya da demir, Oyun başlarında öyle değildi sonradan oldu bug filan olabilirmi

Hacı sen Warband'ı Skyrim gibi oynuyorsun galiba Warband'da diyaloglar gelişmiş bir biçimde değil ve bu konuda sanki gerçek hayatta yaşadığın şeyleri aktarıyormuşsun gibi saçma sapan problemler sunuyorsun bize, yani kadife dükkanından 500 dinar fazla kazanman için günlerdir yardım beklemen saçmalık.

Birader kadife meselesi diplomasi modun ekonomik ve davranışsal değişimler seçeneğiyle alakalıymış o sorunu çözeli oldu biraz seninde geriden takip etme becerin gelişmiş
  13. RaiderTurk

Svadya iyice büyüdü

Diplomasi mod oynuyorum gün 310 kergit derebeyiyim rodoklar svadyanın üç şehrine çöktü sadece dhrim kaldı svadya çöküş aşamasında kergitlerin de 6 şehri var shariz ve khudan ı aldık halmar ve narra benim şehirlerim sarranidlerden geri aldım bana verdiler planım sancar a bağlılık yeminimi bozup darbe yapmak kergit toprakları üzerinde daha güçlü bir kergit hanlığı kuracağım sonra rodoklarla müttefik olcağım
  14. RaiderTurk

TROOP DEĞİŞTİRME

tokul43 said:
    warband morgh's troop editor diye program var onunla yapabilirsin. itemlerinide değiştirebilirsin.

Tweakmb ile oluyormu ?
  15. RaiderTurk

Her kültürün en kıdemli askerlerinin öz niteliklerini ve silah hünerlerini gerektiği gibi artırıyorum ve mesela kıdemli kergit kargıcısına bana kendin bahset diyorum ancak eski save lerimde değişiklikler gözükmüyor yeni save açıp denedim değişiklikler belli oluyor eski save için değişiklikleri nasıl aktif edebilirim birde askerlerin 10 a kadar gelişen becerilerini hanki rakamlar belki ediyor bulamadım yardım edermisiniz
Back
Top Bottom