Recent content by radyoaktif

1. radyoaktif

Kergit Hanlığını yok ettim peki ya lordları nereye kayboldu?

Haydaa tırmıklı diyorsun ama karakter raporumu ve topraklarımı görmedin sanırım?

54881698.jpg

+

22176048.jpg

kergit hanlığının tüm toprakları ve svadya tarafından 3 kalede benim. Diğer krallıkların hepsinden daha çok toprağım var; diğer kralların hepsinden daha çok namım daha çok onurum var sadece idare puanım diğer krallıklardan düşük ve krallar beni "kral" olarak tanımıyor bununda idare hakkı ile alakası var o bi şekilde yükseldikçe tanıyacaklardır herhalde. Daha ne yapayım bana geçmeleri için.

Gene nordlara bağlı bir şehirde eskiden kergite bağlı bi lordun daha nordlara katıldığını gördüm bunları gördükçe içim gidiyor:smile:

adszgg.jpg

Aram bu lordla 100 ve dışarda karşılaşırsam gizlice konuşup çekmeye çalışacam hoş çoğuyla yüksek ilişkim var da arıyorum işte hepsini  yavaş yavaş
    23895648.jpg

Dikkat ettiysen başka krallıklardan nord'lara geçen bir lorda "Yarl ...." diyorlar, orijinal nord lordları ise "Kont" oluyor. Bu bir bug mu yoksa sadece nord krallığına has bi olay mı? Başka krallıklardan nord'lara katılan bi kaç lord daha var onlardada aynı şekidle "Yarl ...." diyor yani bu bi nevi "2., sonradan olma, dikkat edin:smile: vs" gibi uyarılar mı veriyor onların gözünde:smile: Çünki diğer krallıklara başka lordlarda girse o krallığın tüm lordlarının sıfatı birbirleriyle aynı oluyor
    87914445.jpg
  2. radyoaktif

Ve sonunda şehir şehir gezdim önceden kergit hanlığına bağlı Ulusamai Noyan'ı Kont Ulusamai olarak rodok krallığına bağlı olarak buldum:smile: Tabi aram 8 olduğu için gizlice görüşme isteğimi kabulde etmiyor

10862778.jpg

66648743.jpg

79949314.jpg

Diğer kergit hanlığının lordları hala sancar han'ın derebeyi olarak gözüküyor ama yakında onlarda başka krallıklara dağılırlar herhalde. Ben sanıyordum ki bu kergit hanlığına bağlı lordların hepsi başka krallıklara geçmeden direk benim krallığıma geçecekler eee şimdi bu kergit lordlarnın hepsi başka krallıklara geçip orada biraz takıldıktan sonra kendi ayakları ile benim krallığıma mı gelecek? Yoksa hepsi ile tekrar tekrar savaşıp serbest bırakıp aramı çoğuyla 100'mü yapmam lazım? Böylece onlar 5 farklı krallığa dağıldıkları için hepsine savaş açmam lazım herhalde... Ben bu eskiden kergit'e bağlı olan lordları şehirlerin kalelerinde lord olarak beklemiyordum sadece oralarda öylece duruyorlardır diye düşünüyordum ama lord olmadan kalelere giremiyorsun herhalde dolayısi ile diğer kergit lordlarının hepsi bi krallığa lord olana kadar onlara hiç bir yerde rastlayamam...
  3. radyoaktif

O zaman oyunun fazla bi zevki kalmaz ki zira tüm krallıkları ele geçirdikten sonra oyunu dahada oynamanın bi anlamı kalmaz. O yüzden o kalan krallıkları kergit hanlığının lordları ile "Osmanlı İmparatorluğu" krallığı altında ele geçirmek istiyorum varsın diğer krallıkların lordları bana geçmesin. Kergitin lordları yeter; tabi biran önce hepsi gelirse:smile:
  4. radyoaktif

Çok teşekkürler arkadaşlar içim rahatladı. Onca uğraş verdim tüm kergit lordlarını yenip aramı iyileştirdim ve onları kendi krallığıma lord yapamazsam gözüm açık gider :smile: Eğer siz "bu lordlar illahaki senin krallığına katılacak" diyorsanız sorun yok.

Bu dağılan lordlar başka krallıklara lord olacak ve bende gidip onları kendi krallığıma çağıracaksam onlarda bunu kabul edeceklerse ne ala

yok bu lordlar hiç bir krallığa girmeden belli bir süre sonra kendi ayakları ile lordum olmaya geleceklerse o daha ala:smile:

Bekleyip görecem artık...Sonucu yazarım gene...
  5. radyoaktif

Peki bu oyun kaç güne kadar gidiyor? 1257'de başlıyor  ve ben şu anda 416. gündeyim 1 seneyi geçtim. Kaça kadar gidiyor bu oyun? 10 sene felan mı? yada 10.000 gün felan mı?
  6. radyoaktif

dddnbt.jpg

Evet çıktı. Kergit hanlığına bağlı lordlar, kergit hanlığı elendi yazıcı çıktıktan 5 gün geçmesine rağmen şu anda hala "karakterler" kısmında hepsi "sancar han'ın derebeyi" olarak gözüküyor. Şu konu ile ilgili net bir şekilde biri beni aydınlatırsa ona böre kergit hanlığını eledikten sonra devam edecem;

İleride bu lordlar benim krallığıma kendi istekleri ile katılacaklar mı? Ve ne kadar bir süre içinde? Bu süre içinde diğer krallıklara mı katılacaklar? ve kesin olarak?

Ve bu kaçan kergit hanlığına bağlı lordların yerinide öğrenemem herhalde. Taki kendileri ortaya çıkıp herhangi bir krallığa tekrar lord olana kadar. Bu arada Sancar Han ne alemdedir? Onu nerden bulabilirim? Koskoca kral artık başka bi krallığa lord olup mu çıkacak karşıma tekrar? Yoksa ebediyen o elendi ama laf olsun diye ismi "Karakterler" kısmında hala duruyor mu?
  7. radyoaktif

@Olume

Son kalelerini ele geçirmeden hemen önceki bi "save" dosyam var gene ordan başlayabilirim ama bi anlamı yok sanırım. İkna yeteneğim 4 de. Ve çoğuyla aram en az 50 de. Her biriylede 10 kere konuştum yok hiç biri Sancar Han'a ihanet etmiyor. Eğer npc'lerimden birini uzlaşma için lordlarla konuşturabilseydim artimennerin iknası 7 onla hepsini alırdım herhalde ama böyle bir seçeneğim yok sanırım illa kendim konuşacam. Diğer lordları kendi krallığıma çekmek için ikna yeteneğimin seviyesinin önemli olduğunu birkez daha anladım ama 40lwl'e geldiğim için 10 kalede fetetsem lwl atlayamıyorum artık puanda gelmiyor ki iknaya vereyim

54881698.jpg

@GhosTR

Ne kadar uzun bir süre sonra hepsi benim krallığıma katılıyor? Ve katılma şekilleri aynen benim ilk mesajımda anlattığım gibi mi gerçekleşiyor? Yani bu kergit hanlığına bağlı lordlar, diğer krallıklara bağlı ilk 3 lordum gibi bana yemin etmek için karımın vali olduğu ve başkentim olan şehirin kalesine gelip benim onlarla konuşmamı mı bekleyecekler? Eğer o lordların hepsinin bana katılması 50 günü buluyorsa bu durum delirtir beni; hoş kergit hanlığını yıkmadan 1 kaleleri kaldığı anki saveden tekrar başlasam da 100 gün beklesem bana katılmayacaklar o yüzden kergiti bitirip beklemek daha mantıklı sanırım.
  8. radyoaktif

Olume said:
    Senden korkup bir yerde saklanıyorlardır.

Peki bu lordlar ne zaman ortaya çıkacak? Ortaya çıktıktan sonra benim krallığım hariç diğer krallıklaramı katılacaklar? Benim krallığıma katılma ihtimalleri nedir (çoğuyla aram 50'nin üstünde), Krallığıma katılmak için diğer ilk 3 lord gibi başkentimin kalesine gelip yemin etmek için benimi bekleyecekler? Ve krallıkları elendikten ne kadar süre sonra gelirler? Bu lordların alayını kendi krallığıma çekmem için artık kendilerinin gelmelerini mi beklemeliyim? Yoksa kergit hanlığını elemeden hemen önce hepsi son kalelerine çekildiklerindeki "save" den tekrar başlayıp bekleyeyim ki "Sancar Han" la araları mı bozulsun? Nedir yani biraz akıl verriseniz sevinirim....
  9. radyoaktif

Arkadaşlar iyi günler. Daha önceki konularımda da defalarca belirttim ama gene belirtmekte fayda var; 41lwl'im kendi krallığımı kurdum, farklı krallıklara bağlı ve krallarından memnun olmayan 3 lord sonradan benim krallığıma derebeyi olmak istedi bende hepsini yanıma aldım. Kergit hanlığı ile...
  10. radyoaktif

Kontrol yetersizliğinden doğan vergi kaybı

@legend86

Dostum açıklama için sanada çok teşekkürler. Yalnız anlamadım konu;

"başkana, "ülke refahı için ne yapabiliriz?" sorusu ile yoklayabilirsiniz" diye bir cevap vermişsin

Başkan derken bakanımı kastettiğini varsayarak açıklıyorum; Ben bakan olarak başkentim olan Halmar şehrine karımı atadım. O, bu işi iyi yapamayacağını söylüyor ama bunu demesi önemli değil sanırım? Yoksa önemli mi? Neyse gelelim konuya;

Bakanımla konuştuğumda "ülke refahı için ne yapabiliriz" diye bir seçenek göremiyorum ama herhalde bu seçeneğe karşılık "Krallığımızın birliklerini güçlendirmek için herhangi bir fikrin varmı" olacak. Öylede yapıyorum ama bak bakanım ne diyor;

60055820.jpg

sssnu.jpg

51809970.jpg

Krallığıma bağlı lordlarımın birbirine düşman olup olmadığını tam olarak nasıl öğreneceğim?
  11. radyoaktif

b4ckr0und1 said:
    Rica ederim. Ben öyle yapıyorum ve oyun bana zevkli geliyor. İyi oyunlar sana.  :grin:

Dostum son 1 sorum daha vardı ama arada kaynadı eğer bunuda cevaplandırırsan minnettar kalırım;

"Bu askerlerde "Kahraman" sıfatı varmış hangi milletin askerlerinde bu var? Hepsinde varsa ben köylerden her milletten köylü alıp onları maximum derecede usta asker olarak yetiştiriyorum ve bugüne kadar askerlerin terfisinde 1 tane bile "Kahraman" sıfatı göremedim. Son düzeye geldiklerinde daha terfi edemiyorlar ki. Bu konu ile ilgilide bilgilendirirsen sevinirim"
  12. radyoaktif

b4ckr0und1 said:
    Bu toprakla az bile, bu arada lordun namına göre toprak ver. Namı azsa köy ortaysa kale çoksa şehir ver yoksa durmaz krallığında.

Sen bu mesajında nam'a az-orta-yüksek sıralaması yaptığın için bende dedim herhalde bu nam'ın bi oranı var. Ama neyse verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Ona göre oyunu daha zevkli hale getirebilirim sanırım...
  13. radyoaktif

Oyuna geri dönmek için son mesajıma cevap bekliyorum arkadaşlar. Oyunda her an save'lediğim için son mesajıma vereceğiniz cevap doğrultusunda "Lord Knight 1 6" ve "Lord Ryis" e kale vermeden bi önceki save'den geri başlayacağım...
  14. radyoaktif

Peki o nam aralıklarını biliyorsan söylermisin?

Misal 0-500 arası köy ver
    500-1000 arası kale ver
    1000-2000 arası şehir ver

vs gibi.

Şimdi her yerleşim yeri fetettiğimde herhangi bi yoldaşım bana "bu yeri kime vermek istersiniz diyor" ben sadece şehirleri aldığım için "Derebeylerimin onayını alana kadar buraya bi derebeyi atama işini ertelemek istiyorum" vs gibi bi seçenek var onu seçiyorum. Böylece sonra stratejiğe göre o kale ve köylere lord atarım diye düşünüyordum ama baktım ki bu "Lord Knight 1 6" ve "Lord Ryis" her geçen gün benle ilişkileri kötüleşiyor o zaman bunlara şu 2 kaleyi vereyim dedim ve

Reindi ve Rindyar kalesini bu 2 lorda vardim. "Lord Ryis" ile ilişkim eksi (-)'den artı(+)ya çıktı ama "Lord Knight 1 6" ile ilişkim -24 olduğu için kale vermeme rağmen -14'e yükseldi ve şu saatten sonra "Lord Knight 1 6" ile ilişkimi +'ya çıkartmak için ona kaleden fazlasını vermem gerekiyor ama ben bunu istemiyorum. Lordum olduktan sonra yerleşim yeri fetettiğimde orayı kendimede almasam, herhangi bir lordda atamasam lordlarım ile ilişkim götüleşiyor. Yada "Lord Ryis" e kale verdikten sonra bu sefer "Lord Knight 1 6" ilişkisi gene benle düştü ee sonra Knight'ye verdim bu seferde Ryis'in benle arası düştü. Bunlar istiyorki tüm kaleleri bana versin öylemi? Ben daha bu 2 lordu yönetemiyorum ilerde 15,20 lordum olunca ne yapacam şaştım. Bana bi akıl ver madem biliyorsun...

Örnek;

85421456.jpg

54480106.jpg

Yukarıda benim krallığıma bağlı derebeylerimin ikisinede birer kale verdim. Nam'ları göz önüne alındığında kale vermem mantıklı mı? Yoksa namı 388 olan "Lord Knight 1 6" ya kale fazla mı? Köy mü verseydim? Lordlara yerleşim yerleri atamak için uygun nam aralığını bu mesajımın en başındada belirttiğim gibi bilen bi arkadaş açıklarsa sevinirim...
  15. radyoaktif

İnanamıyorum; Karımın vali olarak görev yaptığı ve benim başkentim olan Halmar şehrinin kalesine gittiğimde bana bağlılık yemini etmeye hazır "Lord Ryis"i buldum:smile:

85819276.jpg

Benim konuştuğum hiç bir lord bana katılmıyor ama "Lord Knight 1 6" ve "Lord Ryis" kendi ayaklarıyla bana bağlılık yemini etmeye geldiler umarım böyle bayağı bi lord gelir beni uğraştırmazlar:smile: Bu 2 lordunda krallarıyla araları bozuk ama kralları ile araları bozuk olmayan lordları safıma çekmek imkansız o zaman:sad:
Back
Top Bottom