Recent content by probsspot

1. İstina'nın yollamış olduğu komplucu orduyla yapılan savaş sonrası Hata

yok beyler bu hata yeni geldi ve çözümü yok asla. 50 kere de denesen hepsinde crash veriyor. yeni güncelleme gelene kadar da sallamayacaklar sanırım bu hatayı.
  2. Komplocu Crush'ı

1.6.0 güncellemesinden sonra oyun her 30 dakikada bir crush vermeye başladı. Neredeyse her savaştan sonra crush veriyor. Özellikle de boyutu görece yüksek savaşlarda. 500x400 bir savaş öncesi autosave'im vardı. 10 kere denedim, üstelik hepsinde de uğraşıp saatlerce kendim savaştım. 10 defa da...
  3. Fire and Sword : Weapon Master & Armor Master

aynı şehirde bile çıkınca para ister. bu bir bugtır. siparişi verdiğim şehir bırak düşmeyi, yanından düşman bile geçmemiş bir şehir. işin garibi bana şöyle bir şey oldu. mesaj geldi ana ekrandan "kiev'deki kaskın hazır" diye. şehire gittim ben de, şehirde yok zırh ustası. başka şehirlerde var ama onlar da ayrı adamlar. onlara da versen onlar da kaçacaklar bariz belli. bir de at ustası buldum. horse master'mış. elinde tek bir at var, 90.000 altın. amcam bunu bile 14 günde getirtiyor. niye 14? neyin kıstası hacı bu yani. 5 gün içinde 3 şehir fethettiğimi bilirim ben. 14 güne dünyayı yeniden baştan başa kurarsın bu oyunda. ama 14 gün. niye? "bir bug olsun da oyuncu kanser olsun, yeni silahlar ve zırhlar görmek için manyak olsun." sebebi bu muhtemelen.
  4. Fire and Sword : Weapon Master & Armor Master

kuşatma biteli 25 gün oldu. kuşatmada kapatılacak olsa şehirdeki herkes gider. öyle saçmalık olmaz.
  5. Hangi tür askerler güçlü?

svadya ve sarranidler en iyisidir kafa kafaya kapışırlar. atlı süvarilere karşı ne rodokların ne de kergitlerin pek bir şansı olur. kergitli atlı askerler sürekli ok atıyorlar, iyi güzel ancak düşman süvarileri yaklaşıp mesafe kısalınca, kılıçlarıyla hiç etkili olamazlar. svadyalılar doğruyor bir güzel. sarranidlerin de atlı süvarileri iyi ancak zırh ve silah konusunda svadyalılar daha iyi olduğu için oyundaki en güçlü askerler svadyadan çıkıyorlar. svadyalıların war horselarının zırhları 10, sarranidlerin 8. ayrıca sarranidlerin süvarilerinin mızrakları var. yerdeki piyadelere karşı çok etkili saldırı yapamazlar. sadece at üzerindeki düşmanlara karşı +1 olabilirler.
  6. Fire and Sword : Weapon Master & Armor Master

kuşatma sırasında neden ölsünler? hangi derebeyi, hangi lord, hangi kral ölmüş ki onlar ölsün? konuşabildiğin biri oyunda ölmüyor maalesef. ayrıca zaten kuşatma bittikten sonra yine gördüm adamları, aradan birkaç gün geçtikten sonra yok oldular. yenisini alabilirsin belki ancak bütün haritayı dolaştım, hiçbir şehirde weapon master veya armor master göremedim. tut ki gördüm, yenisini sipariş versem bile o parayı benden alacak herif. fire and sword'daki en büyük bug bu gördüğüm. daha da var gerçi de neyse.
  7. [ANKET]Mount and Blade: F&S | Beğendiniz mi?

warband ile birlikte fire and sword, 2-3 değişiklik yapıp yeni oyun diye ısıtılıp önümüze konuyor. gerçekten ayıp ediyorlar. menüyü değiştirmek, ateşli silahlar eklemek, saçma sapan askeri birlikler eklemekle yeni oyun olmaz. fire and sword sadece bir moddur, oyun değildir. bir mod olarak da çok başarılı değildir. zira rusların yaptığı oyunlardaki saçma sapan buglar ve senkronizasyon sorunları fire and sword'da da bolca görülüyor. yazık edilmiş. 1700'lü yıla gelinmiş, top ve tüfek kullanılıyor ancak şehir ve kale feth etmelerinde hala merdiven kullanılıyor. hala surlar tahdadan, hala surlar önünde elinde kılıçla bekleyen askerler var. ne bir öküz başı, ne bir top, ne yukarıdan dökülen yağlar, ne mancınıklar hiçbir şey yok oyunda. tamam gerçekçilik yanını geçtim, mount and blade'in ilk oyunu samimiydi, güzeldi. warband'de sadece multiplayer modu vardı, ek olarak hiçbir şey yapmamışlardı. veya yaptılarsa ben göremedim kusura bakmasınlar. grafik açısından da bir gelişme yok. neyini beğeneceksin bu oyunun? sonra da tutup "neden hiç türkiye'de oyunumuz satmıyor." diyorlar. e şimdi ben tutup bu oyunu steam'den 15 liraya satın aldım ve türk oyunlarına o kadar sempati ile yaklaşan biri olarak zerre beğenmedim. sorumlusu kim olacak? neyse umarım bazı şeylerden ders çıkarıp, şu ticari işgüzarlığı bırakırlar da artık adam akıllı bir oyun yapmaya çalışırlar. karakter yaratma ekranında bile hala aynı surat şekilleriyle karakter yaratılıyor. 6 sene geçti, tam 6 sene bir tane farklı yüz bile eklemediler. hala diyalogları okuyoruz, zerre seslendirme falan da yok. işin kolayına kaçıp, zerre masraf yapmayıp sonra da orjinal oyun üzerine 2 şeyle mod yapıp "neden satılmıyor :sad:" diye üzülmek bence komik.
  8. Krallıkları yıktımızda derebeyleri nerede olur

maalesef oyunda ne derebeyleri ne de kralları öldürebiliyorsun. rebel olarak takılmıyorlar, bir süre sonra başka bir krallık tarafına geçip o krallık için savaşıyor oluyor derebeyler. krallar ise kayboluyor.
  9. Fire and Sword : Weapon Master & Armor Master

yeni oyunda bir şehirde "town center" a gelinince bazılarında zırh veya silah ustaları olabiliyor. ancak o siz o şehri zaptedince o herifler kayboluyor ve çıkmıyor. çok saçma bir olay olmuş. kiev'de zırh ustası vardı, 80.000 altına zırh yaptırıyordum. 14 gün sonra bitecekti, 14 gün sonra...
  10. Lord olmak ve bağımsızlık ilan etmek

oyunun içeriğinde bu ikisinin olacağı söylenmişti. fakat oyunda o kadar eşelememe, 400 repetition yapmama rağmen ne bağımsız olabiliyorum, ne birine rest çekebiliyorum ne de kendi krallığımı kurabiliyorum. 32 level bir savaşçı olarak aldığım şehir ve kaleler bağlı olduğum krallıklara gidiyor ve...
  11. Mevcut Partiyi Genişletmek

fugi dediğini yaptım ama olmadı. sanırım save'li oyuna devam ettiğim için olmuyor.
  12. Mevcut Partiyi Genişletmek

sağol dostum oldu biraz. ama 70 kişide kaldı. level 40'ım, 750 kişilik ordusu olan lord gördüm. benim hiç yoksa 250-300 askerim olması için daha ne yapmam gerekir ki. charisma : 21. leadership ise, 6 puanda. :smile:
  13. Mevcut Partiyi Genişletmek

Merhaba, oyunda yeniyim. Ancak işler istediğim şekilde gitmiyor. Karakterimin 49 kişilik bir partisi var, daha fazla genişletmez miyim ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Back
Top Bottom