Recent content by Prescro

1. Prescro

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Çıkışdan önce bir güncelleme daha gelir mi sizce?
    tam sürüme geçerken gelecektir tahminimce
  2. Prescro

Resolved %100 GPU kullanımı

Hayırlı akşamlar. Oyunu epicten temin ettim. Gpu %100 şekilde çalışıyor. Ayarlar isterse en düşük isterse en yüksek seviyede olsun farketmiyor hep aynı. Menülerde gpu problemi mevcut değil. Menüden çıkıp oyuna başladığımda sorun oluşuyor. Ayarlardan seçili adaptör 2. ekran kartım nvdia gtx960. Herhangi bir modda kullanmıyorum. İşlemci i7-6700hq ekran kartı gtx960m 16gb ram

gpu %100 den düşerse sıkıntı değil mi zaten ? darboğaz mı yaratmak istiyorsunuz :grin:
  3. Prescro

Ram almalı mıyım?

Oyunlarda şuan 8gb ve 16gb arasında büyük fark oluyor. Özellikle Battlefield gibi oyunlarda 20 30fps e kadar fark ediyor 8 ve 16 arasında. Fakat 16 ve 32 arasında hiç fark yok desem yalan olmaz. 16gb ramin devri daha bitmedi ve bir süre daha bitmez, eğer render ile uğraşmıyorsan boşa masraf yapmana gerek yok.
    ben 16 32 arasında söylemiştim :mrgreen:
  4. Prescro

Ram almalı mıyım?

Yeni aldığı ramde sorun olmazdı sadece 1600mhz de çalışırdı. Dual kit olarak satılan direct olarak uyumlu dual channel ramler kadar stabil olmazdı sadece
    dual channel çalışmadığı sürece 32 gb'ın peki bir anlamı olmaz reis
  5. Prescro

bannerlord sistem

işlemci: amd ryzen 5 pro 4650g
    ram: 8x2 ddr4
    anakart: biostar a520mh
    ekran kartı: yok (apu sistem)

gta yada rdr gibi serileri bitirdim ama banerlord açmıyor
    beta 1.5.10 sürümünü denediniz mi ?
  6. Prescro

Tam sürüm ne zaman çıkacak ?

Merhaba,oyun bir yıldan fazladır betada.Tam sürüm tahmini ne zaman çıkacak ? Bilgisi olan yeşillendirirse sevinirim. en son 1.5.5 civarında oynuyordum,tekrar başlasam oynamaya değer mi ?
  7. Prescro

1000 Kişiyle 100 Kişilik Şehri Alamayan Monchug!

Kuşatma kulesi ve koçbaşı öneririm gerçektede böyle bir kaleye 4 merdivenle girmeye çalışsan 2 bin kişi olsada alamaz burda oyunun bir sorunu yok gayet güzel işleyen bir mekanizma var
    orda ki 1000 kişi tükürse boğularak ölmeleri gerekiyodu :mrgreen: mantıklı falan değil
  8. Prescro

1.5.7 oyundan soğutmak için mi getirildi?

Tarafıma lord çekerken crash yiyorum, çoğu ticaret ekranından çıkarken crash yiyorum, tutsak düzenlerken crash yiyorum, toplam 2000 askerin olduğu bir meydan savaşını taktiklerle 30 dakikada bitirdim tam lordları tutsak alırken o da ne???? tabi ki crashhhhhhh. Sorunsuz crash yemeden oynadığım oyunu 13gb lık bir güncelleme ile neden bozuyorsunuz anlamıyorum. Tamam tam sürüm değil oyun fakat çıkalı üzerinden bu kadar süre geçti neden hata verecek şeyler önceden öngörülmüyor... (npc isimlerindeki hata zaten tam fiyasko)
    oyun beta da olduğu için 1.5.7 den önce çalıştırdığınız sürümleri 1.5.7 de çalıştırırsanız hatalar olması çok normal değil mi ?
  9. Prescro

Sistem gereksinimleri

i7 7700hq ve 12gb ram, fakat moderatörün dediğine göre işlemcim böyle bir oyun içim yeterli değilmiş şaka gibi :grin:
    4 çekirdek işlemcin var,moderatör arkadaş bannerlord için dememiştir :mrgreen:
  10. Prescro

Bannerlord dlss

Hayır dostum yanılıyorsun, nvidianın başındaki adamlardan birinin sözü var hatta. "Dlss kullanmayan bir kullanıcı asla en yüksek grafik kalitesinde oynamış olmuyor" gibisinden. Gerçekten çok daha net ve daha kaliteli texturelar sunuyor sana, özellikle de uzak mesafede.
    O mantıkla bakmamak lazım.
    yapay tanecik oluşturduğu için daha net görüyoruz,gerçekçiliği öldürüyor tamamen.
    "Dlss kullanmayan bir kullanıcı asla en yüksek grafik kalitesinde oynamış olmuyor" valla ne desem bilemedim yarın bir gün başka bi teknoloji çıkar ona da aynısını derler :mrgreen:
  11. Prescro

Steam mi ? Epic mi ?

Şuan bannerlord steam de 120 lira epic te 60 lira o yüzden epicten almak istiyorum. Epicten almamın bir dezavantajı olur mu yada steamden almanın avantajları var mı ?
    bana kalırsa oyun çıkmadan oyunu alma,çıkınca da beta sürümlerini kullanmayacağın için epicten alırsın 60 liranda cebine kalır
  12. Prescro

Bannerlord dlss

Bizi yeni sistemden başka bir şey kurtarmaz hocam :grin:
    bütün parçaları overclockla bide ssd taktın mı yeni sistem işte :mrgreen:
  13. Prescro

Bannerlord dlss

Rtx gelmez bence, Dlss geliyor bu ay sanırım.
    1660 üstü ekran kartlarına sahip sistemlerde kasma donma vs olmaz zaten,rtx olsa hadi neyse yine boş bişeye kalkışmışlar :mrgreen:
  14. Prescro

Geliştirme Güncellemesi # 6: İsyanlar, Görevler ve Daha Fazlası!

Burada yazan güncelleştirme notlarından bazılarını ben MOD olarak zaten kullanıyorum! Taleworlds çayını yudumlamaya devam etsin.
    artık modsuz kullanırsım kardeşim :mrgreen::mrgreen:
  15. Prescro

Güncelleme ne zaman gelir

1.5.5 betası gözükmüyor şuan,bir daha ki sürüme oyunun tam sürümü mü çıkıyor yoksa :lol:
Back
Top Bottom