Recent content by Partizanes

1. Partizanes

[TO][SP] Kalradya 249

Bunun gibi altından kalkılmayacak projeye kalkışır mıyız? Sanmıyorum ancak eğer bir şeyler yapmaya kalkarsak benzer türde dişe kovuğa uygun bir mod olur. En azından şu anki inancım bu yönde.

Şöyle, daha Bannerlord'u oynamadım ve içerik olarakta pek bir bilgiye sahip değilim. Yinede Kalradya 249'da bulunan modelleri veya özellikleri olduğu gibi aktarabileceğimizi sanmıyorum. Hatta hiçbir şeyi aktarabileceğimizi sanmıyorum. Tabii bunlar erkenden söylediğim şeyler. Ne bir mod fikri var aklımda ne de oyun hakkında bir fikrim var. Bunlar ileride kesin konuşabileceğim şeyler.
  2. Partizanes

[TO][SP] Kalradya 249

Lucon said:
    Harald Gewreck Lanfrank said:
    Sırf yanıt vermek için hesap açtım lütfen çıkarın artık şu modu 2 yıldır bekliyorum.
    Çıkar dostum, merak etme :smile:

Hahahaha teşekkür ederim yorumlarını görünce mutlu oldum :smile: Şöyle döndüm ve eski yorumlara da bir baktım onların içlerinde de beni keyiflendiren yorumlar vardı.

Açıkcası Lucon çok güzel açıklamış zaten. Bundan sonra modu beklemenin bir anlamı yok. Bahane sunmayacağım işin sonunda modu çıkartmayı beceremedik :smile:

Tabii bunların nedenleri var. Şu an aklıma gelenlerle ve gördüklerimle şöyle sıralayabilirim.

-Büyük bir projeyle uğraşıp az insanla çalışmak. Eh buna bir nevi kalkamayacağın taşın altına girmek de denebilir.
    -Belirli bir programa sahip olmayıp baştan sondan modu yapmaya çalışmamız.
    -Yeterince tecrübe sahibi olmamak.
    -Mod yapmak ilgi, zaman istiyor. Gördüğüm kadarıyla biz bu konuda biraz eksik kaldık.
    -Ana noktamızın ne olduğunu iyi kavrayamamak. Hikayemiz şu an gözümde fazla genel gözüktü. Pat diye sağda solda ne varsa hüp diye çekmişiz gibi hissettiriyor yaptıklarımız.
    -Küçük bir ekip olduğumuz için (Her ne kadar uzun bir ekip listesine sahip olsakta) işlerin büyük bir projeye göre yavaş ilerlemesi.
    -bla bla bla.

Bunları buraya yazıyorum. Biz bu hataları yaptık siz yapmayın eyyyy okuyucu. Kendinizi buna göre hazırlayın :smile:

Şimdi oturup modu değiştirerek daha iyi bir hale sokmaya çalışsak tabii ki daha iyi olur fakat o enerji yok ve bence mantıklı değil. Öncelikle yaşlı kurt gibiyiz artık. Uzun zamandır elim modelleme yüzü görmüyor keza ekip arkadaşlarımda öyle. Böyle olunca alışmak zaman alır. Diğer konu ise Bannerlord. Kendisinin mumunun geliyorum ışığı geldi. Şahsen takip etmiyorum ne oldu ne bitti, umarım yanlış anlamamışımdır. Warband'ın eski popülerliğinin olmaması da modu yapmamamıza yeter. Diğer bir durumsa üniversite. Kendimizi geliştirmek için tabii ki modu yapabiliriz ancak kendimizi üniversitede zaten geliştiriyoruz. Farklı konularda olsada :smile: Ha ben bir üniversitede bilgisayar mühendisliği okuyorum. Aklımda bir proje yok ancak Bannerlord'a neden bir mod yapmayayım konusu hala aklımda. Uygun olursam kendisiyle uğraşacağım :smile:

Eveeet, bu proje tabii ki mükemmel değildi ve eksiklikleri vardı ki zaten biz kusursuz insanlar değiliz. Proje bizim hayallerimizin bir ürünüydü, öylede kaldı. Tecrübe edinmemizi sağladı. Bekleyen ve yapım sürecinde bizi destekleyen herkese teşekkür ediyorum. Bannerlord da görüşmek üzere ancak bu sefer elimiz dolu olarak :lol:

Gördüğünüz üzere ki çoktandır gördünüz, Kalradya 249 forumdaki tozlu bölgelerde yerini aldı.
  3. Partizanes

[TO][SP] Kalradya 249

Hayırlı günler arkadaşlar, ekip olarak isterdik ki uzun yolcuğumuzda elle tutulabilir bir parça ortaya koyabilelim ancak yapım sürecinde bunu başaramadık ve geçtiğimiz dönem üniversite sınavlarına hazırlanmaya başladık. Eh, haliyle buradaki başarısızlığımızı derslerimize de yansıtmayı başardık (!) (Buda birşeydir değilmi? :smile:) ve şuan mezun konumdayız. Üniversite sınavlarına tekrar hazırlanıyoruz. (Aktif olarak sınav sürecinden önce 2-3 kişi mod için çalışıyorduk) Şu zamanda kadarda modu beklettiğimiz için üzgünüm. Hala modu bekletiyoruz iptal etmiş değiliz. Ancak geçen seneki gibi pasif durmaya devam eder ki Bannerlord'un durumu modun üzerindeki eğilimimizi (sınavdan sonra) belirleyecektir. Bırakmaya niyetli değiliz, olayların gelişimine göre Bannerlorda yönelebilir ya da elimizdekileri güzelce uyarlayıp bir yapım ortaya koyabiliriz en olmadı her yerden el ayak çekeriz. Oda benim gözümde küçük bir ihtimal.

Esen kalın, inşaallah güzel haberlerle dönebiliriz, en azından 6 ay sonra :grin:
  4. Partizanes

...

Yukarıya taşınmasının yapımcılar için iyi olacağını düşünüyorum. Bu yüzden bu postu atıyorum
  5. Partizanes

[WB][SP] Büyük Güçlerin Doğuşu

Erozbey said:
    Neden OSP'ye bağımlı oluyorsunuz ki? Mod yapmak demek OSP'leri dayayıp alın oynayın demek değildir. Bir harita paketi de moddur. Ses paketi de moddur. Yapay zeka geliştirilecektir yazmışsın ama yapay zekayı geliştirecek kodlamayı yazacağından pek bir şüpheliyim. Adımı duyurmak istiyorum demişsin de duyulmayacak ki. Burada adın duyulmuş olsa ne fark edecek? Böyle yapacağına kendini bir konu üzerinde geliştirsen, yaptıklarını göstersen hem kendini göstermiş olursun hem de tanıyan tanır. Yapmak için yapılan modlardan bir farkı yok yaptığının.
    +1

Konudaki eleştirilerin düzeyinden emin olmasamda gayet haklı eleştiriler. Sana mod yapımını bırakta diyemem ancak bu şekil bir ilerleyiş şekli doğru değil. OSP eklemek vesaire, bunlar normal zamanda da yapabileceğin şeyler. Bir mod yapımcısından beklenilenden bazıları özgün ve tutarlı içeriktir. Ancak böyle bir tutumu sende göremiyorum. Sana tavsiyem, şu tarz osp yapımından şuanlık uzak dur ve herhangi bir alanda ilerleme kaydet. Yaz, çiz güzel bir fikir oluştur. Yapacakların bilgin doğrultusunda olsun. Diğer şekilde olacağını düşündüğün şeyler hayalden öteye varmayacak. Türkçe Forumun mod anlayışı ortada olanı ısıtıp ısıtıp önümüze koymak oldu. Eğer birşeyler ortaya çıkarmak istiyorsan, çalışmalı ve irade ortaya koymalısın. Yoksa yaptığının 'mod yapmış olmak için mod yapılması' işlevinden öteye gidemeyecek.

Kolay gelsin, başarılar :smile:
  6. Partizanes

[WB][SP] Kalradya Savasta V.1 (ALFA ÇIKTI!!!)

Yapımda esaslardan birisi özgünlük olmalı. Tabii ki osp kullanabilirsin, ancak senden çıkan özelliklerde görmeliyiz. Çalışmaya devam :smile:
  7. Partizanes

Şu an ne dinliyorsunuz? (M&B (sessiz) radyo :)

8. Partizanes

Şu an ne dinliyorsunuz? (M&B (sessiz) radyo :)

9. Partizanes

Yaptığım kılıç adamın eline oturmuyor

Oyundaki herhangi bir kılıcın konumunu referans alarak boyuna uygun hale getirebilirsin. Şöyle daha açık olacak sanırım;

-OpenBRF programından kılıçların bulunduğu .brf dosyasını aç. (weapons.brf olmalı. Araştırsan daha iyi olur)
    -Oradan herhangi bir kılıcı seç ve export et. (Dışarı aktar obj olarak)
    -3D modelleme programını aç ve hem kendi kılıcını hem export ettiğin kılıcı import et. (İçeri aktar)
    -Export ettiğin kılıcı olduğu gibi bırak. Yaptığın kılıcı ona uygun ölçeklendir.
    -Daha sonra export ettiğin kılıcı sil. Kendi yaptığın kılıcı export et ve .brf dosyana tekrar aktar.

Bu şekilde halledebilirsin.
  10. Partizanes

Bitmiş Modeli başka programa kaplanmış şekilde atma.

Öyle bir aktarım söz konusu ise nasıl yapılır bilmiyorum. Ancak 3D Studio olarak export ederek bunu elde edebilirsin sanırım. Yinede kaplamasız olarak gelse nasıl bir değişiklik olacağını anlamadım. Sonuçta tekrardan texture atayabiliyorsun modeline.

Diğer durum için aklımda herhangi bir şekil oluşmadı. Bir görsel yollayabilir misin?
  11. Partizanes

Bitmiş Modeli başka programa kaplanmış şekilde atma.

Modelini .obj olarak export et. 3DS Max programında ise .obj olarak import et. Kaplamasını ise Material bölümünden halledebilirsin.
  12. Partizanes

[TO][SP] Kalradya 249

Atsız said:
    Mod ilk yayınlandığında liseye yeni geçmiştim, şuan lisenin son senesini okuyacağım hala çıkmadı ve ben hala bekliyorum.

İlk yayınladığımızdan bu yana 2 kere dosyaların yanmasından dolayı iptal kararı aldık, yaklaşık 10 aydırsa üniversite sınavına hazırlıkla vaktimizi geçirdik. Bunları bir bahane olması için demiyorum, ancak bu kadar uzun bir yapım süreci normal olarak büyük bir beklenti doğurabiliyor. Demem o ki mod hakkındaki beklentileriniz çok büyük ise bunu biraz daha stabile indirmenizin daha uygun olacağının kanaatindeyim. Kötü bir iş çıkardığımızı düşünmüyorum fakat oyuncu kitlesininde beklentisinin karşılanmasına önem veriyorum. Tabii ki herkesi memnun edemeyiz, elden gelen ne ise o olur.

Yakın zamanda güzel haberler ile buraya uğrayabilirim. Hayırlısı bakalım :smile:
  13. Partizanes

Calradian Politics (SP) [WB] (%32)

Hoş özellikler. Bana kalırsa bu bölüm için değerli bir yapımcısın. En azından düşünce bakımından. Başarılarının devamını dilerim, kolay gelsin.
  14. Partizanes

[WB] [SP] 19.Yuzyıl:Dawn of Disaster(Felaketin Şafağı)Yeni Resimler eklendi!

Değiştirdiğiniz texturenin height-map kısımlarını olduğu gibi bırakmışsınız bu yüzden değiştirdiğiniz texture ile orantısız bir doku oluşmuş. Düzenlemenizi öneririm. Pek sağlıklı görünmüyor.
  15. Partizanes

Atlar cilalanmış gibi parlıyor !

Sorun texture değil, shader. Yanlış shader ismi girmiş olabilirsin. .brf dosyasında atların material bölümünü kontrol etmen faydalı bir fikir olabilir.
Back
Top Bottom