Recent content by parantez

1. parantez

Golden Horde (2011)

Adım paRantez mekanın sahibiyim.
  2. parantez

[WYL4] Yarı Finaller - Başlangıç Tarihi: 6 Ağustos

Rakip takım ve kendi takımınız: ASFC vs GH
    Tarih ve Saat: 9.08.18  /  22.00
    Tercih ettiğiniz Sunucu: WYL_2 - WYL_1 
  3. parantez

[WYL4] Çeyrek Finaller - Başlangıç Tarihi: 29 Temmuz

GH 8 - 7 CoA
    NDnLjO.jpg

Z3X5la.jpg

VD9Qjn.jpg

reveran2.jpg

İDler:
    yq6GQj.jpg
  4. parantez

[WYL4] Çeyrek Finaller - Başlangıç Tarihi: 29 Temmuz

Yuarvi said:
    Rakip takım ve kendi takımınız:CoA VS GH
    Tarih ve Saat:02.08.2018-22.00
    Tercih ettiğiniz Sunucu:WYL1-WYL2
    Doğrudur.
  5. parantez

[WSC2] Groupstage: Week 4 - Deadline 29th of July

Golden Horde 12 - 2 Cheshire Cats Clan
    Hopefully they have screens (WSC2_DE_1)
  6. parantez

[WSC2] Team Rosters & Substitutions

Team Name:Golden Horde
    Addition :
    paRantez 97567
    Metehanyus - 993158
    Mockingbird 697367
  7. parantez

[WYL4] Genel Tartışma, Şikayetleriniz & Tavsiyeleriniz

Aleksey said:
    Freyja said:
    Son videolardan sonra, c0oL ve Quake'in video çekmesi ile alakalı fikirlerinizi çoğunuz söylediniz. Neredeyse bütün görüşler, bir daha video çekmemeleri ve aklanıldığı yönünde. Quake ve c0oL'un video çekmesi işlerinin kaldırılmasına itiraz eden hala var mı ?

Ben itiraz ediyorum. Koydukları videolarda ikisi de gayet kötü oynuyor. Daha doğrusu çok kötü değil ama herhangi bir oyuncunun oynayabileceği şekilde. 15 tane ok atıyor 1 tanesi isabet ediyor çoğu ellerde. Nerenizle izlediniz videoları ben anlamadım. 7 kill aldı diye mi iyi oynadı oluyor ? Ki rakip takımın bir atlısı piyadesi veya okçusu zorlamıyor bile rahat rahat ok sıkıyorlar çoğu vuruşlarda. Buna rağmen vuramıyorlar. Ama ben bu iki oyuncunun çok zor şartlarda nasıl vuruşlar yaptıklarını gördüm hatta o maçta oynadıklarının 2 katı daha iyiler normalde. Matchmakingde de denk geldim, yabancı oyuncular da gördü. Scar mynes vs teamchatten this is not legit vs diye konuşuldu. Mynes şu an bu iki oyuncuyu gözlemliyor. Sanırım haberleri var ki okçu oynamıyorlar özellikle mynes o maçtaysa :grin:

https://i.gyazo.com/19033ac093b1590da3d7b42934a30e8e.gif

https://i.gyazo.com/bf1985701f917ab8cc5e398acb68e692.gif

Bakın bunlar anubisin gifleri bunlar size nizami gelmiyorsa quake ve coolunda böyle 5-6 atışına ben şahit oldum. Bu ikisinden şüphelenmemin sebebi budur. Ben hile olduklarını düşünüyorum. Attıkları videolarda da kötü oynadılar, iyi oynadılar diyen bu oyunu bilmiyordur. 20 tane ok sıktıktan sonra herkes vurur. Ayrıca videoda da garip 2 hareketlerini gördüm ama tekrar izlemeden detay veremeyeceğim hatırlamıyorum nerdeydiler.

edit: Hayır bi de sen turnuvanın adminisin ve hile şüphelisi iki oyunca takımında. En çok senin desteklemen lazım video çekmelerini.
    Aleksey'e katılıyorum.Yorum yapmamıştım Quake ve cool hakkında oynayışlarını görmemiştim ve ithamda bulunmak istemedim.Şahit oldum oynayışlarına normal oynamıyorlar ,kaç senelik oyuncuyum elbet anlıyoruz kimin ne olduğunu ben de hile olduklarını düşünüyorum."Yabancı turnuvadan banlı olan kişiler Türk turnuvasında nasıl oynuyorlar ?" sorusunun cevabını : Elbette Turnuva Sahibi konumunda olurlarsa Türk turnuvasında da oynayabilirler olarak verebiliriz.Nessa'nın video çekiminde diretmesi gerekirken , çekmemeleri gerektiğini savunması ve Turnuva Yetkilisine yaraşır davranmadığını da belirtmek istiyorum.Ve şahsi görüşüm başka Türk Ligi olmadığı için mecburen saçma davranış ve hilelere katlanmak zorunda kalıyoruz.Ayrıca ek olarak yabancı oyuncu limiti kısırlaştırılmalı,turnuvanın amacının takımların kendi has kadrolarıyla başarı elde etmeleri olduğunu düşünüyorum,toplama kadroyla deyim yerindeyse "haçlı ordusu" ile başarı elde etmenin yersiz olduğu kanaatindeyim.
  8. parantez

[WYL4] Takımlar, Kadrolar ve İletişim Bilgileri

Golden Horde[GH] eklenecek ;

Mockingbird 697367
  9. parantez

[WYL4] Grup Aşaması - Son Tarih: 25 Temmuz

Rakip takım ve kendi takımınız: Vellhoner vs Golden Horde
    Tarih ve Saat: 18.7.2018 / 23.00
    Tercih ettiğiniz Sunucu: WYL_2 / WYL_1
  10. parantez

Golden Horde (2011)

Hacivat said:
    barış bursa ya geldim nerdesin qnq
    Buradan niye haber ediyorsun yeğenim  :grin:
  11. parantez

Yaratıcı Müslümanları Sevmiyor Mu?

Keşke bu bahsettiğin etkiye hakim olmak yerine,dini kaidelere ve toplum içinde nasıl konuşulur ve davranılır yani edep kurallarına da hakim olsaydın da kendini küçük düşürmeseydin bu denli.Boşa cahille tartışmaya girme dememişler şuan canlı örneğiyle karşı karşıyayım.İnsanlık önce bilgi sonra gelir çünkü bi yere de yaz söylediklerimi de unuttuğun da bakıp uygularsın.
  12. parantez

Varrak said:
    ' Felon said:
    Mesele element formulünü yazmak ve ikisininde element dizilimi aynı demek değil.

Alkollerde -ol eki getirilmişlerin zincirleri nasıl oluyordu? Liseye gittin mi sen?

Bu ne özgüven yarabbi  :grin: İnanılmaz birşey, ülke öyle noktaya kadar geldi ki cahil kalkıp bilgini cahillik ve mantıksızlıkla suçluyor. Etil alkol nedir, nasıl oluşur, biliyor musun? sadfsdfdsf
    Birader başından beri bir şey demiyorum da üslubun hiç hoşuma gitmedi o yüzden seni sallamıyorum farkettiysen diyaloğa da girmedim seninle.İzah etmek istediğim şey belli ve buna mı takıldın gerçekten?Element veya ol eki ne olduğu bu mudur mesele ? Yazık gerçekten ya cahillikle itham ediyor bir de .Sen önce üslubuna çeki düzen ver ortamlarda ciddiye alınmamanın sebebi bu.
    Sen kimsin ki benim bilgimi sınıyorsun cahil diyorsun yazık gerçekten.O yüzden diyaloğa girmememişim diyorum iyi ki senin bir zavallıyla.
  13. parantez

Önceki mesajımda ve mesajlarımda belirttiğim üzere açıklamasını yaptığım halde ısrarla açıklamasını istiyorum demeni anlayamadım ,hadisi yalanlamayı istesen de yapamassın kaynaklarda sabit çünkü.Hadisle açıklamalarını yaptım zaten ve hala daha o mesajlarım mevcut.Benim anlamadığım mesele onca açıklamalara rağmen hala aynı cümlelerle yüklemleri bile aynı , savunma yapmanız ısrarla tekrara düşmeniz.Açıklamaları benim yazdığım şeyler dışında bir çok yerde de mevcut.Ama dediğim gibi sizin kafanızdaki kalıba göre olmuyor her şey beyler.O yüzden kendi şeklinize göre ayarlayıp kabul etme mekanizmanızı ona göre şekillendirmenizi değil.Birazcık mantıklı ve önyargısız olursanız eğer anlayacaksanız özünü.Ayrıca bütün periyodik cetveldeki elementlerin formul bileşiklerini yazsan da inandırıcılık katmıyor.Mesele element formulünü yazmak ve ikisininde element dizilimi aynı demek değil.Mesele farklı yerde ama görmek istemiyorsun.
  14. parantez

hobeto13 said:
    @Carrier, buradan etil alkolün suyla karıştırılarak içilmesinin caiz olması gibi bi sonuç çıkabilir çünkü etil alkol birçok canlının bünyesinde bulunan bir şey. Kandaki oranının artması sinir sistemini etkileyerek sarhoşluk durumunu sağlıyor. Çelişen kısım ise hadiste sarhoş edicinin azı bile haramdır denmesi. Bu durumda (buradaki örnek olduğu için) yediğiniz meyvelerin de haram olması gerekiyor çünkü özütünde sarhoş edici alkolü barındırıyor. Bu durum da ilgili hadisin yanlış olduğuna işaret ediyor. Vaktinde de aynı konu ele alındığında bunu bir sonuca bağlayıp alkol tüketiminde sınır aşılmadıkça bir zararın olmadığına bile kanaat getirenler vardı. Neticede alkolü ağızdan almakla direkt kana karıştırmak arasındaki tek fark süre.

Bu konuda benim fikrim Kur'an'ın alkol konusunda net bir cevap getirmeyip sarhoşluğu yasak kıldığı yönünde, ancak tabi inananlardan olmadığım için bir ateist olarak görüşüm o zamanın bilgisiyle insanların alkolün etkilerini anlamamasından dolayı genel olarak içki dendiği yönünde. Keza tütün bağımlılık yapıcı ve zararlı olmasına rağmen yasak olmayan tüketim malzemelerinden.

@Tanrı; bizim tükettiğimiz etil alkol, metil alkol zararlı olmasına rağmen kaçak içkilerin ucuza mal olması için içinde bulundurulduğu oluyor. Ucunda -OH grubu barındıran Organik Moleküller Alkol diye adlandırılıyor. Yani bir çok alkol var zaten, sadece kur'an ın kapsamı bunları ele alacak kadar büyük değil. Bana kalırsa da bilimle çeliştiği kısımlar burada öne çıkıyor. Adam 10 kg muz yiyip sarhoş olan görmedim o zaman no haram diyor. Yani sen bi sonuç çıkar artık bu işten.
    Onca yazdığım aydınlatmaya çalıştığım yazılardan bunu anladıysan diyecek bir şeyim yok , senin fikrin de amacında belli resmen şu kafadasın : tramvay hattında yürümek yasaktır ama sen yürüyorsun kimseye zararım yok abi neden yürümiyim kafasındasın.Neyse devam edersen et yanlış görüşüne.Kur-an da ayetlerde onlara mucize indirsen de inanmazlar der , umarım onlardan değilsindir.Başka sana diyecek sözüm yok ne desem yazımın belli bir yerini kopyalayıp "böyle diyor no haram diyor abi" diyeceksin.Hadi eyvallah.
  15. parantez

Ŧanrı said:
    Hangi zaman diliminde bilmiyorum ama şöyle bir hadise var. Sanırım son peygamber hz. Muhammed (SAV) zamanında gerçekleşmiş bir olay. Müminler zamanında içki içerlermiş evet ama sonradan inme bir ayet olduğu için yasaklanmış. İçip sarhoş olduktan sonra Kuran'ı Kerimi yanlış okumuşlar harfleri,kelimeleri ve cümleleri sapıtmışlar ve bunun üzerine içkinin kesin bir dille yasaklandığı vahyolunmuş. Fakat şarap içme hakkında kesin bir ayet olmadığını düşünüyorum daha doğrusu bilmiyorum ondan da doğrusu görmedim. Şöyle ki bu dünyanın şarabını içen kimse cennetin şarabından içemeyecekmiş. Yani şarap haram dememiş günah da dememiş. Sarhoşluk verir mi bilmem ama veriyorsa o da haramdır. Peki ya alkolün çeşitleri varsa ?
    "Her sarhoşluk veren şey şaraptır ve her sarhoşluk veren şey haramdır. Bir kimse şarabı dünyada içer de ona devam üzere iken tövbe etmeden ölürse, âhirette kevser şarabını içemez." (Müslim, Eşribe, 73).

"Çoğu sarhoşluk veren şeyin azı da haramdır." (el-Askalânî, Bulûgu'l Merâm, Terc. A. Davudoğlu, lV, 61 vd.).
    Hz. Peygamber (s.a.s)'e ilaç için şarap yapmanın hükmü sorulunca şöyle buyurmuşlardır:

"Şüphesiz şarap deva (ilâç) değil aksine derttir." (el-Askalânî, a.g.e, IV, 61).

"Ümmetimden bir takım kimseler, çeşitli adlar koyarak içki içeceklerdir." (el-Askalânî, a.g.e, IV, 61).
Back
Top Bottom