Recent content by Pancamo

1. Pancamo

Evrime inanmama sebepleri

İslam'ın veya benzeri dinlerin evrimi reddettiğine dair ispatlar nedir?
    Evrime göre insan da bir tür hayvandır. Bu dinlere göre insanlar hayvanlardan ayrı özel yaratılmış canlılardır.
  2. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

Şunları yazarken bu kepaze takımın en fazla ilk 5’e gireceğini düşünüyordum fakat bu kadarını da tahmin etmiyordum. Aboneler elden gidiyor diyerek beinsports olaya dahil olmazsa bu tecrübesizler küme düşürecek takımı. Fatih Terim yılların tecrübesi iyi kazık attı giderken bu çöp kadroyu oluşturarak. Yine tecrübesiyle şu son kertede bahsettiğim oyun anlayışını değiştirip set oyununa geçti. Takım en azından çok gol yemiyordu. Bu yeni gelen td yine ahmakça oyun anlayışı olarak defanstan kısa pasla çık komutuyla top oynattırmaya çalıştığı için 2 maçta 7 gol yedik. Bu takımın yolu yol değil. Tüccarların el atıp teşvikle bilmem neyle takımı ligde tutması lazım yoksa bu takım son sıradaki Malatya’yı bile yenemez ve küme düşer.
    Defanstan kısa pasla çıkmak mantıksız değil. Geri hatta ayağı tek temiz olan topçu marcao. Başka türlü geriden oyun kurulmaz. Bundan önce mariano bu görevdeydi ama öldü herif. Muslera da Çipe de uzun oyun başlatmada iyi değil.
  3. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

terim kovulmuş. açıkçası üzdü. toparlanmaya dair umudum vardı. en azından avrupada nereye kadar gidebiliriz görmek isterdim.

Şimdi yeni td gelecek, ilk lig maçlarından random sonuçlar alacağız. büyük ihtimal avrupadan direk eleneceğiz, "en azından ft avrupada iyiydi" sesleri yükselecek. ligi orta sıralarda bitiriş ve yönetim istifa. tabi umarım böyle olmaz.
  4. Pancamo

İntel’in 11.Nesil işlemcisini neden önermiyorlar ve PC özellik yorumu?

Allah gibi pc bunu alıp bonerlord mu oynanır.
    Rdr2 4k ultra ultrada 60 fps verir
  5. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

newcastle'ı suudiler almış. vay babam yav.
  6. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

Marcao-nelsson ikilisi gercekten daha iyi oynadi. Iyi ki harcanmamis marcao. Enteresan macti. Lazio gsnin iyi olmasindan mi sönük kaldi emin degilim ama normalden kotulerdi. Romanlar gayet iyi gidiyor.
    Fener gene cenabetlige devam ediyor.
  7. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

Pjanic bjkye gitmis. Vay anasini ya.
  8. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

Hatta daha düşük paraya yollanır performans yüzünden.
  9. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

Mustafa kaldı takımda. Ki zaten gönderilmesi çok saçma olurdu. Ben hala Diagne-Mustafa ikilisinde gözüm kapalı Mustafa'yı seçerim. En azından beyni var. Fatih Terim'in son kurbanı olmaz umarım.
    Gs Zamalek'e bonservis parasını zamanında vermediği için gidemedi diyolla. Yani Gs fırsat olursa göndermek istiyor. Bu dönem performansı iyileşmezse ocakta gider büyük ihtimal.
  10. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

muhammed gitmiş halil gelmiş. aga bunun neresi mantıklı? muhammed hala potansiyel umudu verirken halil'in hiç bir olayını görmedim. ne diye bunu gerçekleştirdiler?
  11. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

Buyuk ihtimal geri döner. Ekonomiye duygusal yaklasmazlar. Tek piyasasi olan topcu. Luyindama yapsa mesela salarlardi bence.
  12. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

Bende ondan çok korkuyorum zaten. Kağıt üstünde kurulan kadroya da çok güvenmiyorum bu arada ama zaman gösterecek bakalım.
    Kasımpaşa maçının ilk yarısını izledim. İleri hat lincoln-kewel-arda dönemini hatırlattı. Güzel organize.

Defansta durum hala aynı. Presse karşı basit top kayıpları var... Luyindama-Nelsson ikilisi düzgün oynayamıyor... Marcao-Nelsson daha düzgün olabilir. Luyindama press altında basit top kayıpları yapıyor zaten geldiğinden beri. Nelsson da patlayacak gibi pek doğru pozisyon alamıyor gibi geldi.
  13. Pancamo

UEFA Şampiyonlar Ligi

Yeni transferlerle iyi bir oyun kuramazsa gsnin sonunculuğu hayırlı olsun. Fener de kötü ama grubu iyi geldi.
  14. Pancamo

Politik İdeolojiniz Nedir? Öğrenin! MkII

Bu sağcı solcu terimleri anlamsızlaştı baya ve sadece Türkiye'de değil Amerika'da da saçma kullanılıyor.

Türkiye'de muhafazakar-ülkücü isen sağcı oluyorsun. Atatürkçü-kürt ayrılıkçısı-sosyalist-iktidardan hazzetmeyen herhangi biri isen solcu olarak adlandırılıyorsun. Atatürkçülerin çoğu kendilerini gerçekten solcu zannediyor. Aga milliyetçi olan bir insan solcu falan olamaz lamı cimi yok. Temel fikirlere direk olarak ters. Atatürk'ün kendi fikirlerinden tut ilkelerine kadar solculuğa gerçekten hazzetmeyen birisi zaten. Şimdi derseniz nasyonal sosyalist ne, gerçekten solculuğa yüzdeyüz ters ve karşı bir oluşum bu. Bir de solcu=aydınlıkçı algısı var ki daha fena. Ekşide kendini solcu olarak adlandırıp, üstüne mültecilere sövüp vatan millet edebiyatı yapan binlerce insan bulabilirsiniz. İddia girerim ki bu tipler solcuları aydınlıkçı olarak gördüğü için, ve kendilerini de aydınlıkçı görmek istedikleri için "solcu" olarak adlandırıyorlar kendilerini. Moronluk üstüne moronluk durumları.

Amerika'da da muhafazakar isen sağcı liberal isen "leftist" olarak adlandırılman olası. Ama ikisinin de alakası yok.
  15. Pancamo

Rick And Morty!

Amerika'da tv showları düşünce özgürlüğü açısından aşırı gelişmiş halde. Rick and morty'nin pek lince uğrayacak içerikleri yok bir de. Gene kıyaslarsak south park bildiğin gerçek hayattaki insanları ve kurumları gerçek isimlerini kullanarak felaket şekilde aşağılıyor ve tüm hassas konularla bel altı kullanarak dalga geçiyor. Scientology, mormonluk, yahudilik, müslümanlık, hristiyanlık vs vs. Ve tam aksine izleyiciler bayılıyor bu duruma. Rahatsız olanlar sadece aşağılanan insanlar, ama hiç bişi yapamıyorlar.
    Bir bölümde mesela bir hastalık yüzünden yüzünde yüz yerine *** olan iki çift var ve kayıp oğullarını arıyorlar. Bölümün sonunda ortaya çıkıyor ki oğulları Ben Afflec'miş. Ya da mesela şu bölüm:

Valla ben last of us 2'yi de 1'den daha çok sevmiştim. hem teknik hem hikaye açısından. izleyiciyi tatmin edici yoldan gitmemeleri ve olayları tek taraftan yorumlamayışları hoştu.
Back
Top Bottom