Recent content by Otonom_Piyade

1. Otonom_Piyade

Eş ve Hamilelik ( Kurşun Yedim Sol Yanımdan )

Arkadaşlar bir hatunu ikna edemeyince babasına gidip para verip evlilik yaptım :smile:

Yalnız hatunu aldıktan hemen sonra hamile yazısı çıktı. Yani o kadar kısa süre geçti ki pantolonu bile çıkarmak münkün değil :mad:

Acaba bir bug falan mı var ona göre aile katliamı yapacağım da size bir sorayım dedim :mrgreen:
    Agahagsada ? sabah sabah güldürdün kardeşim. Teşekkürler ?
  2. Otonom_Piyade

Bannerlord'a Kitapçık İstiyoruz

Beyler kusura bakmayın unutmadım aslında ama forum ayarlarını pek bilmiyorum, beceremedim. Videoya çekip maille bir arkadaşa atsam buradan paylaşabilir mi?
  3. Otonom_Piyade

Beyler kutunun içeriğini detaylıca görmenizi isterim bunun için videoya çeksem buraya nasıl atabilirim. Yardımcı olabilecek var mı?
  4. Otonom_Piyade

Beyler bende var ve hala duruyor evde ? Kendisi ilk ve tek kutulu oyunumdur, zaten steamle tanışmam da bu sayede olmuştu. Hey gidi tey tey... Eve döndüğümde atayım inşallah.
  5. Otonom_Piyade

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

dün biraz arenaya girdim,bendede duvarların alt kısımları pembeydi.ne alaka anlamadım,acaba oyuna bi renk,bi güzellik olsun diye mi eklendi diye dahi düşündüm :grin:

bence normal orası çünkü çogunluk warbandı bilmeyen kesim.biz yani bannerlorddan memnun olmayan çogunluk,warbanddan gelenler gördügüm kadarıyla.biz bekliyoruz ki en azından biçok şey warbandın gelişmiş hali olarak çıksın hatda bagzılarında ordaki gibi olsa dahi dünden razıyız ama o dahi yok.bu yüzdende şikayetciyiz oyunun içinde bulundugu bu durumdan.oyunu hiç oynamamış bi insan için muhteşem.ben oyunu denerken gelip ayaküstü izleyen,oynayan bikaç arkadaşımın aklı gitti oyunu görünce.bayıldılar oyuna,bende alayım süpermiş dediler.bana sorarsan warband hala daha iyi :smile:
    Gerçi doğru durum aynen böyle düşününce. Yıllar önce serinin ilk oyununu arkadaşta gördüğümde ben de benzer tepkiler vermiştim ?
  6. Otonom_Piyade

Bannerlord steam sayfasında nasıl çok olumlu olur yahu? ? Enteresan gerçekten. Aynı ürünle muhatap olduğumuzdan şüphelenmeye başladım.
  7. Otonom_Piyade

Her güncellemeden sonra foruma girip yorumlara bakardım. Şimdilerde ne tıkırtı vaar ne sıkırtı... Artık toplulukta da heves, beklenti falan kalmamış oyuna dair haklı olarak ?
  8. Otonom_Piyade

Şirket bir garip, çalışanlar bir garip -bir yayında soru soran oyuncuya hakaret edilmişti-, forum moderatörleri ayrı garip. :lol: Biri bana tartışmak için kaşındın dese kıl olurum.

Oyun o kadar yavaş ilerliyor ki artık Taleworlds'le bağlantılı her şey batıyor bana. Ne yol haritaları belli, ne oyunun çıkacağı zaman belli. Ya arkadaş bu oyuna bundan daha fazlasını ekleyemecekseniz oyalamayın insanları. Yok daha ekleyeceğiz bazı özellikler diyorsanız, ekleyin de bozuk ya da kırık neyse oynayalım artık. Oynayıp geri bildirim verdikçe düzeltin. Yeter ki görelim şu lanet olası özellikler neymiş artık.

@Bloc'un yazdıklarını okudukça dehşete düşüyorum. İşin o tarafıyla pek ilgilenmezdim bugüne kadar ama anlaşılan oyunun modlama kısmı da facia olacak. Senelerdir oyun geliştiren bir firmanın en ufak öneride "Onları modculara bırakalım" demesi utanmazlıktır. İş ahlakına aykırıdır. Bu topluluk nasıl oluyor da buna ses çıkarmıyor ANLAMIYORUM. Rezillik boyut değiştiriyor artık. Keşke tam sürüm çıkmadan EA oyunları iade etmek gibi bir seçenek olsaydı.

Tw nin oyunu geliştirme sürecini, yabancı forumdakiler nasıl değerlendiriyorlar bilginiz var mı acaba? Türk topluluğunda bence yeterince tepki var fakat Tw tarafından pek dikkate alındığını düşünmüyorum maalesef.
    Kusura bakmayın forumda yeniyim ifadenize spesifik nasıl cevap verileceğini bilmediğimden tüm ifadenize cevap yazmış gibi oldum.
  9. Otonom_Piyade

Şu sıralar Bannerlorddan sonra benzeri medieval combatlara sardım. Tabi başta warband oynadım, sp harici hâla MP giriyorum. Kingdom come deliverance 60küsür saat oynadım ve doydum. Şimdiyse baska alternatif yok boşlukta kaldım. Total War'a falan girişmek istemiyorum amacım kendim savaşmak ama mecbur kalıcam gibi. Var mı acaba güzel bir tavsiye?
    chivalry 2 isteğini fazlasıyla karşılayacaktır.
  10. Otonom_Piyade

Bu arada 2017'deki atlar konusunu bir geliştiriciye sordum yalnız cevap gelmedi henüz, gelmeyebilir de.Bu konuya cevap verebilecek bir geliştirici tanıyan varsa bir sorabilir mi geri dönüş mümkün mü 2017 versiyonlarına diye, pek sanmıyorum ama sormaktan zarar gelmez. Konusu da var Türkçe forumda.
    Hakikaten ya baktım da şimdi. Anlamadığım nokta benim halihazırda mevcut güzelliği neden kaldırıyorlar enteresan. İnşallah dediğiniz şeyler takrar gelir elden geçirilir umarım.
  11. Otonom_Piyade

Oyunun Krallık Sistemi

Klanların kafalarına göre ordu kurup bir yeri almaları o kadar sinir ki hele bir de bu nüfuz hiç olmayacak adamlarda oluyor ya gelde oyunu ciddiye al, zaten kral dahi olsan kukla bile değilsin. Asker sistemine katılıyorum ama WFAS da çok yavaş kalıyordu o sistem 300 kişilik ordu kurmak imkansız :grin: Köyden adam toplayıp savaşıp yükselmeleri hiç hoşuma gitmiyor bu askerler savaşta evet tecrübe atlar ama ekipman ve yeteneklerinin çoğunu eğitimde kazanır komik tarafı ise bu eğitim bitmeden savaşmazlar çünkü koyundan farkları yoktur, peki ya biz ne yapıyoruz? Ülkelerin köylüleri ile kurduğumuz orduları kapıştırıyoruz. Bak şimdi aklıma geldi krallığa konsey eklendiğini düşünelim bu koneyde bulunanlara , kral a ve bize perklerle açacağımız özel birlikler oluşturulmalı kral dan yada konsey üyesinden farkımız olmalı değil mi? Bir kraldan tek farkımız asker sayısı saçmalık bence o kralın elinde yetiştirebileceği kraliyet muhafızları vs olmalı mareşalin başka vs vs ilerledikçe çoğalmalı bu tür şeyler bence basit ve eklenmedi gereken şeylerden. Düşününce çok güzel şeyler çıkar tabi ama TW bunu yapar mı? Para mızı verdik düşündüğümüz olaylara bak ya bir de hisseleri düşünelim çıkışta mı düşüşte mi?
    Bu dediğiniz şeyler çok güzel. Özellikle kralın özel birlikleri vs oyuna hem zenginlik katar hem de daha iyi bir oyun deneyimi yaşatır. Kral olduğunu bir farkı olduğunu dibine kadar hissettirmiş olur oyun böylelikle. Bugün gelen güncellemede sanki bundan bahsediliyordu bu tarz bir şeyin geldiğinden. Tabi yanlış da anlamış olabilirim deneyimlemedim bizzat. Ama gelmemiş olsa da umarım gelecek güncellemelerde bu tarz yenilikler katarlar oyuna.
  12. Otonom_Piyade

Bannerlord'dan beklentim 1.si grafik kalitesi 2.si tasarımları ve 3.sü Warband dönemi 10 yıllık süreç içindeki modlardan tecrübeleri ile kendilerine yol çizmeleriydi.Grafikte sorunum yok gayet başaralı tasarımları bekliyorum ama 3.sü başından beri hüsran benim için ve herşeyi değiştirecek ve yeni bir M&B tadını en çok verecek kısım buydu.
    Benim bütün bu kötü gidişata rağmen karşı koyamadığım hep bir umudum beklentim oluyor ya bilmiyorum belki bu oyuna, bu seriye karşı inanılmaz tutkumdan kaynaklanan bir şey. Ezel misali "oyunu geliştireceğiz deme sakın çünkü inanırım." modunda dolanıyorum ? İlk kutulu oyunumdu warband ve steam le tanışmam haşır neşir olmam da bu seri sayesinde olmuştur. Hey gidi tey tey... ?
  13. Otonom_Piyade

Kültürlere göre farklar verilse daha uygun olur bu alanda ama neyse..
    Aynen öyle. Mesela yine aynı örneği vereceğim ama Warband diplomacy 4 litdum da kültürlere göre arena tasarımları, kıyafetleri vs kısaca atmosferi değiştiriyordu.
  14. Otonom_Piyade

oyuna ilk başlarken(senaryo modunda) talim alanında tahta kılıç vs vardı aslında, hatta eğitmenle duello falan da yapıyorduk istersek. belki normal turnuvalara da bu gelir. zaten gerçek kılıç olunca karşıdaki hiçbir şekilde ölmüyor, pek anlamı da kalmıyor. o yüzden warband tipi olsa iyi olurdu.
    Evet değil mi ne güzel oyunun başında o talim alanı çıkınca ilk gördüğümde e bu çok güzel olmuş diye düşünmüştüm çok beğenmiştim. Oradakine benzer mantığı neden atıp gerçek ekipmanlar kullanırsın ki? Adı üzerinde turnuva. Gladyatör arenası gibi millet gerçekten birbirini doğuruyor çok saçma. Zor bir şey değil bence dediğiniz gibi halihazırda tahta ekipmanlar dizayn edilmiş zaten.
  15. Otonom_Piyade

Tahta kılıcı getirirler mi bilmiyorum ama, 2-3 güncelleme önce bunun düzeltileceği, herkes aynı zırh ve kılıçla girecek denilmişti. Ama yok :grin:
    Sorma zaten o da ayrı bir saçmalık eşit şartlarda kimse başlamıyor. Warband ın diplomacy 4 litdum modundaki detaylar harikaydı umarım ona benzer opsiyonlar ekleyip geliştirirler. Dediğim gibi turnuvalarda talim ekipmanları ( tahtadan) olmaması bana çok saçma gelmişti. Gladyatör müyüz ulan tepkisini vermiştim inşallah bu da düzeltilir zira mantığa atmosfere çok ters ?
Back
Top Bottom