Recent content by O L I V E R

1. O L I V E R

Başkan Olsanız Ne Yapardınız?

gofret bey said:
    Türkiye'nin başkanı olmak isterdim. Sonra da:

1. Milli savunmaya ayrılan bütçeyi indirmek için diplomatik hamleler yapardım. Suriye'den çekilmek gibi, Amerika ile diplomatik pazarlık gibi... Böylece hem seferberlik halinde olan bir orduya ekstra bütçe ayırmaktan kurtulmuş olurdum.

2. Diyanete ayrılan bütçeyi azaltırdım.

3. Eğitime ayrılan bütçeyi %250 arttırırdım ve eğitim camiasından bir çok eğitimciyi buluşturup yeni reformlar tasarlar ve bunları tez vakitte uygulamaya geçerdim. Önceliği de buna verirdim çünkü Türkiye'nin en büyük sorunu eğitimdir. Eğitimsiz seçmen ülkeyi probisler imparatorluğuna çevirebilir.

4. Avrupadan, Suriye krizi kozumu kullanarak, ekstra para isterdim. Vermezlerse sınır kapılarını açardım. Verdikleri zaman da bütün parayı tampon ülke için harcardım. Suriyelilerin hepsini güneydoğuya sürerdim ve ordaki kamplarda yaşamaya mecbur bırakırdım.

5. Ekonomiyi düzeltecek hamleler yapardım Amerika ile ilişkileri yumuşatırdım bu da ekonomiye güzel yansırdı. TL nin gücü artardı.

6. Özel sektör patronlarıyla yakın ilişkiler kurup onlara bazı vergi avantajları sağlardım ihracata teşvik ederdim. Böylece ülkeye döviz girişini arttırmış olurdum.

7. Rüşvet ve yolsuzluğu azaltmak için MIT'i yurt içinde daha aktif hale getirirdim.

8. Hapisteki bütün gazetecileri çıkarırdım ve ifade özgürlüğünü sağlarım.

9. Şezlonguma yaslanıp sahilde güneşlenirdim.

Çok güzel fikirler bence :grin: Hepsinde sana katılıyorum...
  2. O L I V E R

Bilim

Roffron said:
    Normalde gözükmemesi gerekiyor ama içine ışığı çekerken denk gelmiş. Şans baya. Acaba bizim galaksiye de yakın var mı?

oSeKLv.gif

Sagitarius A diye bir kara delik var. Samanyolu’nun ortasında en yakın kara delik oymuş.
  3. O L I V E R

YusufPasha said:
    Bu oyun okul ortamında oynansa ve daha dünyanın yüzünü görmemiş apolitik çocuklarla oynansa zevkli oyun tabi. Bu koşullar olmadan siyasetin sadece akp,chp olduğunu düşünenler öyle düşünmeye devam edemez.

Uzatmasan diyorum? Oynamayacaksan çıkarmısın.
  4. O L I V E R

YusufPasha said:
    Türkiye Cumhuriyeti'nin başkanı olsaydım...

O L I V E R said:
    -Siyasi hiç bir şey olmamalıdır.

Hayali demiştim. Yanlış anlamış olabilirsin mesela ABD'nin başkanı oldun işte polisiyeyi kaldırıyorsun gibi gibi... Ben sana " PARTİ GURAM ADI X PARTİSİ OLSUN " demek istemedim.
  5. O L I V E R

Evcil Hayvan Konusu

ForumUser395 said:
    O L I V E R said:
    ForumUser395 said:
    O L I V E R said:
    Adnan Octarine said:
    O L I V E R said:
    Kedim vardı bahçede arada salıyordum adı Maviş'ti gözleri renkli dişi bir gün eve gelmedi her zaman gelirdi sonra kedimi köpeklerin öldürdüğünü gördüm. O olaydan sonra köpeklerden nefret ediyorum :sad:
    Köpeklerden değil de kendinden nefret edebilirsin. Eve alıştırdığın hayvanı sokağa salmayacaksın. Şu aptallığı yapan o kadar insan var ki ben anlatmaya bıktım artık. Kedi sokağa salınmaz.

Haklı olabilirsin fakat bana aptal diyemezsin seninle kavga etmek istemiyorum laflarını kendine sakla. Ve konu olarak haklısın ilk kedimdi ve çok acemiydim. Yorumun için teşekkürler...
    Senin ileride yeniden kedi sahiplenme imkanın var. Ama o hayvanın yaşamak için sadece tek bir hakkı vardı onuda sen yok etmişsin. Az biraz okuyun öyle hayvan alın. Aldığınız şey süs eşyası değil hissedebilen,duyguları olan bir canlı...

İlk önce yazdıklarını bir kere daha oku çünkü bu kediler doğal ortamda evdemi yaşıyor yoksa dışarıdamı? İlk önce bu sorunun cevabını düşün ve hiç görmedinmi köpekler tarafından katledilmiş bir kedi. Ve her canlı ölümü tadacaktır. Bir kedi öldü diye boş boş konuşmanın manası yok. Ve ben senden yorum istemiyorum sadece kötü hikayemi bahsetmek istedim. Hayvanın canı sıkılıyordu dışarıya salıyordum! Tabi bilgisiz sen evde hayvanın çok rahat çektiğini sanarsın ama hayır! Evde daha çok acı çekiyor o hayvanlar.
    Herhangi bir ev kedisini ''Canı sıkılmasın salayım gezsin gelir'' diyemezsin(Bazı kediler istisna). Çünkü o ev artık o hayvanın doğal ortamıdır. Ben bu güne kadar 6 tane kedi besledim. Hepside mutlu mesut evde sıcak,karnı tok yaşayıp gitti hiç acınaklı gözlerle evin sokak kapısına baktığını görmedim. Ayrıca kışın sokaktaki kediler apartmanın içinde yattılar ve dışarı nadiren çıktıklarını gördüm. Ek olarak Evimin sokak kapısı kedi mülteci ordusuyla dolu kartondan yapılma evlerin içinde yatıyorlar, sınır kapısı misali. Hepsi eve almamı istiyor ve kapıyı ben açınca aradan eve girmeye çalışıyorlar.

''Bir kedi öldü diye boş boş konuşmanın manası yok.'' demişsin aşırı hayvan sever birisi değilimde gel seni öldürüp belediyenin çöp kutularından birine atalım istersen böylece ölümü tatmış olursun.

Ben hayvan manyaklısıyım onu yazarken heralde hırstan yazdım neyse fazla uzatmanın sebebi yok bence haklısın uzatmaya gerek yok.
  6. O L I V E R

Birkaç Sorun

mnu_choose_skill yazan bölümler varya oraları tümden sil.
  7. O L I V E R

Müttefik Devlet VE Daimi Düşman

deli43 said:
    https://forums.taleworlds.com/index.php/topic,218266.msg5222246.html#msg5222246  kalıcı savaşlar kısmına bak

Çok teşekkür ederim bende arıyordum büyük bir badireden kurtardın beni...
  8. O L I V E R

Evcil Hayvan Konusu

ForumUser395 said:
    O L I V E R said:
    Adnan Octarine said:
    O L I V E R said:
    Kedim vardı bahçede arada salıyordum adı Maviş'ti gözleri renkli dişi bir gün eve gelmedi her zaman gelirdi sonra kedimi köpeklerin öldürdüğünü gördüm. O olaydan sonra köpeklerden nefret ediyorum :sad:
    Köpeklerden değil de kendinden nefret edebilirsin. Eve alıştırdığın hayvanı sokağa salmayacaksın. Şu aptallığı yapan o kadar insan var ki ben anlatmaya bıktım artık. Kedi sokağa salınmaz.

Haklı olabilirsin fakat bana aptal diyemezsin seninle kavga etmek istemiyorum laflarını kendine sakla. Ve konu olarak haklısın ilk kedimdi ve çok acemiydim. Yorumun için teşekkürler...
    Senin ileride yeniden kedi sahiplenme imkanın var. Ama o hayvanın yaşamak için sadece tek bir hakkı vardı onuda sen yok etmişsin. Az biraz okuyun öyle hayvan alın. Aldığınız şey süs eşyası değil hissedebilen,duyguları olan bir canlı...

İlk önce yazdıklarını bir kere daha oku çünkü bu kediler doğal ortamda evdemi yaşıyor yoksa dışarıdamı? İlk önce bu sorunun cevabını düşün ve hiç görmedinmi köpekler tarafından katledilmiş bir kedi. Ve her canlı ölümü tadacaktır. Bir kedi öldü diye boş boş konuşmanın manası yok. Ve ben senden yorum istemiyorum sadece kötü hikayemi bahsetmek istedim. Hayvanın canı sıkılıyordu dışarıya salıyordum! Tabi bilgisiz sen evde hayvanın çok rahat çektiğini sanarsın ama hayır! Evde daha çok acı çekiyor o hayvanlar.
  9. O L I V E R

Evcil Hayvan Konusu

Adnan Octarine said:
    O L I V E R said:

10. O L I V E R

Tüccarın envanteri boş

Code:
    https://Iron Chieftain community.taleworlds.com/index.php?topic=352831.0
    Şu konuyu incelersen dialog konusunda bayabi yardımı dokunur. Şey bir şey sorucam niye forumdaki adlarımız ve resimlerimiz değişti? 1 Nisan Diyemi :grin: aa link atıncada değişik bir şeyler yazıyor Iron Chieftain felan :grin:
  11. O L I V E R

Tüccarın envanteri boş

deli43 said:
    Sahne olarak ekledin ama troop olarak eklemedin module_troops'tan ekleyebilirsin hani varya townların at tücarı felan oralardan ekleyebiliyorsun.

module_troops'a bu şekilde ekledim diyaloglar falan değişmesin diye ama envanterleri boş

Code:
    ["town_1_merchant", "Tuccar","{!}Tuccar",          tf_hero|tf_randomize_face|tf_is_merchant, scn_kervansaray|entry(1),0, fac_commoners,     [itm_coarse_tunic,  itm_leather_boots                   ],def_attrib|level(2),wp(20),knows_inventory_management_10, man_face_young_1, man_face_older_2],
      ["town_2_merchant", "Tuccar","{!}Tuccar",          tf_hero|tf_randomize_face|tf_is_merchant, scn_kervansaray|entry(2),0, fac_commoners,     [itm_coarse_tunic,  itm_leather_boots                   ],def_attrib|level(2),wp(20),knows_inventory_management_10, man_face_young_1, man_face_older_2],
      ["town_3_merchant", "Tuccar","{!}Tuccar",          tf_hero|tf_randomize_face|tf_is_merchant, scn_kervansaray|entry(3),0, fac_commoners,     [itm_coarse_tunic,  itm_leather_boots                   ],def_attrib|level(2),wp(20),knows_inventory_management_10, man_face_young_1, man_face_older_2],

Yanlış olmuş sanırım.  ["town_3_merchant", buralar varya kırmızıya aldıgım sen orayı kervansaraymı yazdın öyle yazdıysan kervansaray_merchant olarak kaydet yada şu kodu kullanabilirsin.

Code:
    ["burayaıdsiniyaz_merchant","Merchant","{!}Merchant",tf_female|tf_hero|tf_randomize_face|tf_is_merchant, scn_sahneniyaz|entry(9),0, fac_commoners,    [itm_sarranid_common_dress_b,  itm_sarranid_boots_a, itm_sarranid_felt_head_cloth_b  ],def_attrib|level(2),wp(20),knows_inventory_management_10, woman_face_1, woman_face_2],

Sırasıyla düzenlersin iyi günler...
  12. O L I V E R

Tüccarın envanteri boş

deli43 said:
    Yeni bir sahneye tüccar ekledim ama envanteri boş o envanteri nasıl doldurabilirim ?  Envanterine eşya at demeyin.  :grin:

Forumda araştırdım bir tane konu buldum ama sorun çözülememiş sanırım.

Sahne olarak ekledin ama troop olarak eklemedin module_troops'tan ekleyebilirsin hani varya townların at tücarı felan oralardan ekleyebiliyorsun.
  13. O L I V E R

Her Devlete Ayrı Map İcons

Çok teşekkür ederim Dracheon. Diğer arkadaşada teşekkür ederim...
  14. O L I V E R

Her Devlete Ayrı Map İcons

Merhabalar... Ben Crusade Againts Jihad modundaki gibi mesela sarranid lordlarının veya kralının map iconsunun farklı svadyanınki farklı olmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim şimdiden teşekkür ederim.
Back
Top Bottom