Recent content by Niho

1. çocukların anne kültürlü olmasını düzeltecek bir mod arıyorum

Ben kadın karakter oynuyorum. Bence gayet güzel bir sistem :grin:
  2. Atlar neden eşek kadar?

Kuzait atları asya tipi ufak tıfıl atlar. Vlandia atları gayet aygır gibi
  3. Krallıkların en iyilerini tartışma konusu

En güçlü:Batanya En güçsüz:Sturgiya.
  4. Bu Görevden Nasıl Kurtulabilirim Lütfen Yardım

Arkadaşlar oyun içerisinde komployu durdur diye bir görev var ya ben o görevi umursamadım, yapmadım ilerlemesin diye. Sonra oyun kendi kendine beni bir sonraki göreve attı ve 3 tane krallığı bitirmemi istiyor benden. Halihazırda bulunduğum krallıktan da çıkamıyorum o 3 krallığı da yok edemiyorum. Cidden acayip sıkılmış durumdayım. Sürekli 3 tane krallıkla savaş halinde olmak beni çok yoruyor. Ne para kasabiliyorum ne rahat rahat etrafta dolaşabiliyorum. Sürekli 400 kişilik orduyla tetikte geziyorum. Sürekli bir yerlerde savaş var. Ne kadar yensem de (defalarca kez 1000+ ordularını yendim) görev doğru dürüst ilerlemiyor ve bunaldım artık. İnternetten biraz araştırdım görevi iptal etme kodu yazmışlar fakat kod da çalışmıyor sanırım bu sürümde. Ne yapacağımı bilemiyorum, bilgisi olan birisi lütfen yardım etsin. Kafayı yemek üzereyim.
    Bahsettiğim görev de bu;
    Sancağı Güney imparatorluğuna vermişsin artık hep oraya bağlısın. Yerinde olsam yeni krallık yerine güney imparatorluğunun başına geçerdim. Ben şu an Batanya Kralıyım. Yeni krallık kurmaktan daha güzel bir krallığın içinde yükselip orayı yönetmek bence.
  5. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

kaçak et kesmişler sanki :grin:

mevcut eşin öldü galiba sonrasında mı tekrar evlendin.
    Evet savaşta onurlu şekilde öldü.
  6. Warband Modu Gelir mi?

Merhabalar, Bannerlord'un atmosferinden şikayetçi olan tonla insandan birisiyim. Warband'ın haritası, Krallıkları, Devlet büyükleri, Müzikleri, Sesleri....
    ve özellikle karanlık Shader'ını oyuna ekleyen mod var mı yada planlayan birileri var mı? bannerlord keyif vermiyor hala warband takılıyorum fakat dinamik ölümler başta olmak üzere bir çok sandbox özelliğin warband da olmaması oynanabilirliği 2021 yılı için çok düşük kılıyor. Bannerlord için en azından, oyunu basitleştiren Erzak stok durumu, Menüden Konuşma, ALT tuşu gibi göstergeleri kapatmanın bir yolunu eklemeleri lazım, onlarında planlamasını bırakın biz yapalım, genel kitle açmak isterse açar.
    Kesinlikle katılıyorum oyun çok basitleşiyor sırf bu yüzden sturgiya oynuyorum.
  7. 1.6.4 Yoldaşları Lord yaparken Klan seviyesin 2 başlaması

En fazla 100 gördüm ben, büyük çoğunlukla 60 civarı çıkıyor. Taktik ve Liderlik yeterli mi sence? Oyunda idarecilik yeteneği 0 olan yandaşı vasal yapıyorsun 80 kişilik ordusu oluyor. Ben de mod yardımı ile idarecilik veriyorum. 20-30 ekstra asker almasını sağlıyorum. Diğer türlü aşırı güçsüz. 60-80 asker ile savaşabilir mi sence? Taktik ve Liderlik 120-150 arası olunca gözle görülmeyecek bir değişiklik oluyor.
    Mantıklı gibi görünen vasal olacak yoldaşın 100 Taktik, 100 Liderlik, 80-100 arası da İdarecilik yeteneği olması lazım.
    Ya da 60 Taktik, 60 Liderlik olan yandaşın 40-50 civarı idarecilik yeteneği olması lazım.
    Oyundaki yapay zeka senin gibi erzak çeşitliliğini artırayım idarecilik kasayım asker sayım artsın demiyor.
    Yeni kurulan krallıklar zaten güçsüz olmalı bunda oyunun bir hatası yok ki ? Biraz gerçekçi düşünün binlerce gerçekçi ve zor seven insanlar var.Zor olması ve 2 seviye başlaması bence çok güzel olmuş.
  8. Oyunda çocuk nasıl yapılıyor?

Benim ilk eşim Siaramus'tu. Adamdan 6 sene sonra 1 çocuk yapabildim. Sonra Culharn ile evlendim herif motor çıktı 3 çocuğum oldu 3 senede.
  9. 1.6.4 Yaması İçin Tavsiyeler.

Kartopu etkisi biraz da olsa gelmeli. Harita rengarenk olmasın
  10. 1.6.3 yaması için tavsiyeler.

Kartopu etkisi hafifte olsa geri gelsin. Kartopu etkisinin tamamen bitmesi de çok saçma harita rengarenk oluyor.
  11. Sturgiya hakkında önemli bir konu.

O kadar tartıştık yine de şunu ekleyeyim: Eski yamalarda Batanya oynamak da aynı derecede zordu. Özellikle okçu birliklerin zor bulunma gibi bir durumu vardı ve ordularda okçu sayısı çok az oluyordu. Şimdi elit birliklerin orduya alımı kolaylaştı ve bana göre Batanya askeri olarak en güçlü krallık oldu (Aserai de çok güçlü ama askeri olarak en güçlü Batanya). Belki ilerleyen zamanlarda Sturgiya'ya da düzenlemeler gelir. Eminim ki geliştirici ekip bu kadar şikayetin, hayıflanmanın farkındadır. Dediğiniz Raganvad - Olek olayı da iyiymiş. Batanya'da da lord çekişmeleri var (Pendraic görevlerinden anlaşılıyor), 500 saate yakın oynamama rağmen bunu hissedemedim ama. Belki diyolog sayıları artarsa veya Warband gibi arkadan iş çevirme, iş bozma, çomak sokma görevleri olursa daha net hissedebiliriz.
    Umarım gelir. Gerçekten çok zor oynamak şu an da ve Druznik'lerin hiç bir artısı yok.
  12. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Birliğimde zaten asla kalkansız piyade kullanmamaya çalışıyorum, zırhlarını berbat yapmışlar ve çok kolay ölüyolar. Uzun silahlar kullandıkları için de dar alanda iş yapamıyorlar, özellikle kalkan duvarı formasyonunda. Warband'da Vaegir vardı hiçbir askeri mükemmel değildi ama dengeliydi. Sturgiya da öyle olmaya çalışıp aşırı derece sınıfta kalmış. Şöyle düşünelim en yakınında Batanya var. Batanya'nın okçuları felaket güçlü. Hiç mi buna karşı önlem almazsınız? Tarihsel olarak bile mantıklı değil yani. Söylendiği gibi piyade ve Druznik'in birlik ağaçları değiştirilirse, biraz daha hızlı ve daha güçlü kalkana sahip ciritli, oyunun en güçlü piyadesi olacak ve en güçsüz atlı birliği olacak şekilde düzenlenirse çok iyi olur. Ayrıca Warband'da Nordları en iyi okçu birliğe sahip diye hatırlıyordum ya, yanlış mı hatırlıyorum? Çok uzun mesafeden çatışabiliyorlardı. Yine Rodok arbaletçileri çok güçlüydü de okçu olarak en güçlü Nordlar diye hatırlıyordum.
    Vaegir okçuları Fianlar gibiydi. Nord okçuları sıradandı Nordları Nord yapan şey piyadeleriydi. Vaegirlerin ellerinde çift elli silahlar bulunuyordu gerçekçi yani %149 zorlukta oynayanlar Vaegir'in asıl gücünü hissederlerdi çünkü vurdukları teber en az 80-90 hasar vururdu 2 vuruşa doğruyorlardı düşmanları ama kalkanları yoktu muhafız ve şovalyelerinin. Warband'de her krallığın güçlü ve güçsüz yanları vardı maalesef bu Bannerlord'da tam oturmamış. Svadya'nın arbeletçileri zayıft, Rodok ve Nordların atlıları yoktu Rodokların hem piyade hem arbeletçileri çok güçlüydü ama en iyisi değildi en iyi piyade Nordlardaydı. Aseray memlüklerini anlatmaya gerek yok. Kergitlerin de mesela piyade birlikleri yoktu ilk seviye hariç. Bu sistem çok daha denge sağlıyordu oyuna.
  13. Sturgiya hakkında önemli bir konu.

Oyunu satın aldığımdan beri Sturgiya ile oynuyorum lakin birliklikleri ve konumu o kadar zayıf ki yaklaşık 600 saat oynadığım halde hiç bir save de krallık ne bir göze çarpar ilerleme kaydettim ne de eşit sayıda bir meydan savaşını kazanabildim. Karşılaştığım sorunları yazıyorum. -Şehirler...
  14. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Yanlış mı hatırlıyorum, bilmiyorum ama Sturigya Kıdemli Mızrakçısı en güçlü birliğiydi, çok güçlü zırhları vardı, piyade olarak onları kullanıyordum. Gövde zırhları 50 diye hatırlıyordum ama şimdi bakıyorum 30 civarlarında. Acaba düşürmüş olabilirler mi? Güçlendirilmesi gerekirken bir de güçsüzleştirmişler mi acaba? Ayrıca Sturgiyalıların tek sorunu bu değil. Batanya 3 tane krallıkla savaşıyor ve birlik ağacı çok üst düzey ve birlik ağacında her çeşit asker var atlı okçular hariç. Sturgiya da 3 tane krallıkla savaşıyor ve piyade ağırlıklı ağacı var ve düşmanları da Batanya gibi üst düzey okçusu olan, Kuzait gibi atlı okçuları olan ve İmparatorluk gibi hem okçuları, hem atlı okçuları, hem de piyadeleri güçlü olan krallıklarla savaşıyor. Ve bu krallıklardan üstün hiçbir yanı yok. Biraz inceledim Sturgiya okçuları imparatorluktan iyi gibi ama birlik ağacı yanlış tasarlanmış olsa gerek savaştığım tüm sturgiya lordlarında okçu sayısı 10'u 20'yi geçmiyor. Sturgiya çok rezil durumda acil düzeltilmesi gerek.
    Evet eski patchlerde sturgiya piyadeleri daha güçlüydü orakçılardan daha güçlü olan berserker ve ulfhednar birlikleri vardı şu an ki mızrakçı aşırı güçsüz durumda baltacı da öyle zırhları kafaları her şeyleri düşürülmüş. Sturgiya haritadan 150 günde falan siliniyordu başta kartopu etkisi kaldırılınca piyadelerin hepsini zayıflatmışlar üstüne ulfednar ve berserkleri kaldırıp saçma sapan saf yaran kahramanı diye hiç bir işe yaramayan diğer tüm fact lara kaybeden bomboş bir birlik kurmuşlar. Nord kahramanlarını nasıl özledim varya. Çekerdi kalkan kırılınca çift elli baltayı doğrardı önüne geleni ama nordların okçuları kötüydü. Sturgiya'nın her şeyi kötü.
  15. Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Tarihsel olarak büyük oranda kuzeylileri-vikingleri temsil eden sturgiyalıların gerçekten bu denli zayıf piyadesi olması can sıkıncı. Atlılarına birşey demiyorum hatta druznik bana göre gereksiz geliyor. Sturgiyalılara özel asker ağacında atlı yerine çok iyi bir piyade olmalıydı bence. Zaten özel asker ağacında 3 ırkın atlısı 1 ırkın okçusu bir ırkında atlı okçusu var. Olmayan tek birim tipi piyade.
    +
Back
Top Bottom