Recent content by Negatrm

1. Negatrm

[SP] - Entrikalar Modu - Suikastler, kaçırmalar, dedikodular ve dahası

Tesadüfen denk geldim. Baştan sona okudum, çok elzem bir olayı getirmişsin oyuna. Gerçekten tebrik ederim. Oyunu ilk çıktığı vakitler oynuyordum, hatalar, eksikler vesaire bırakmıştım. Tekrar başlayacağım vakit mutlaka kuracağım bunu.

Sadece bir tavsiyem var, bu seçeneklerin bir kısmını dolaylı yoldan yapabiliriz aslında. Mesela, soyluyu sevmeyen bir başka soylunun kanına girip bütün işi ona yıkabiliriz. Başarısız olursak o soylu ile aramız bozulur falan ama başarılı olup o soylu başarısız olursa bizimle alakası yok nasıl olsa diyerek temize çıkabiliriz. Anlatabilmişimdir umarım, eline sağlık tekrardan.
  2. Negatrm

Legion y520 Ekran Kartı Tamiri

Özellik olarak ekran kartı hariç, HDD, SSD, bellek, ekran genişliği vesaire baktığım çoğu cihaz benimkinin yarısına anca sahip. Yeni bir bilgisayar alabilirim ama bunu da bir kenara atmak canımı sıkıyor açıkçası.

İadesini istedim. Bu saatten sonra umudumu kestim birkaç samimi arkadaşım aracılığıyla tamir ettirebilir miyim bakacağım. Öteki türlü foruma girerim, Netflix, Youtube, Nexus falan iş görür fazlasıyla.
  3. Negatrm

Legion y520 Ekran Kartı Tamiri

Herkese selamlar. Söz konusu model bilgisayarım için ekran kartı tamiri gerekiyor. Yazılımsal olarak her şeyi denememe rağmen oyunlarda Nvidia Geforce GTX 1050ti ekran kartına geçiş yapmadığı için oyun oynayamıyordum yaklaşık 3 aydır sanırım. Ve elbette garantisi bozulmadan birkaç ay evvel...
  4. Negatrm

Güle Güle Kalradya

Yorum yapmıyorum bu ve benzeri konulara fakat içimde kalmasın diye yazıyorum. Yazan arkadaş sonuna kadar haklı. Erken Erişim Oyunu bahanesi ile kendimizi kandırmayalım. Çünkü bazı şeylerin çoktan aşılması, hazır hale gelmesi gerekiyordu. Yani nasıl anlatsam, Warband ile aynı özelliklerin hataları ile mi uğraşmak istersin yoksa yeni eklenen özelliklerin hatalarına mı odaklanmak/bildirmek/katlanmak istersin? Yahu haydut sığınağına girmeye çalışıyorsun, oyun donuyor. Aynı problem Warband'ta da vardı zamanında oynarken, belki güncellemeler ile düzelmiştir bilemem, oynamayı bırakalı çok uzun zaman oldu. Fakat Bannerlord'ta aynı problemi yaşadığında bir tuhaf oluyorsun, tamam motor değişti, ne bileyim sıfırdan kodlanmıştır vesaire ama bir türlü mantıklı bir bahane üretemiyorum kendime.

Mesela şu hataları normal bir oyuncu bekler ve anlayışla karşılar, geri bildirim yapar; adamın kafasını kopardım ama bir anda kafa kayboldu. Ya da mahkum soyluyu infaz edeceksin o sırada soylu seninle konuşup sunduğu seçeneklere tıklarken oyundan atıldın. Veya kuşattığın kaleye gizlice sızıp erzakları zehirlemek üzereyken garnizonu uyandırdın, sürekli üzerine aynı noktadan bir tane gardiyan çıkması gerekirken onlarca gardiyan doğup koşmaya başlıyor vesaire.

Eski oyunların kitlesi bunlara /gıkını çıkarmaz, geri bildirimini yapar, senden gelecek güncellemeyi bekler. Ama halen daha eski oyunlardan miras özellikler üzerine ortalık karışıyorsa canının sıkılmaması mümkün değil. Fazla uzatmayacağım, birkaç güncelleme ile denedim sürekli oyunu çıktığı günden beri ama güncellemeler bir fark yaratmıyor, içimde oynama hevesi uyandıracak bir yanı yok. Var diyelim fakat içi boş bu sefer. Araba dışarıdan on numara ama kaputu kaldırdığında motoru yok sanki. Haliyle hile vasıtasıyla mümkün olduğunca tüm özelliklerini denemeye çalıştım her şeyden birazcık var ama devamı yok, hatalar mevcut... Oyunu bıraktım sonuç olarak, tam sürümüne kadar da oynamam aşırı zor gözüküyor.

Steam'e de şöyle bir inceleme bırakmıştım, isteyen göz atabilir: https://steamcommunity.com/id/Negatrm/recommended/261550?tscn=1586254570
  5. Negatrm

Batı imparatorluğundan sadece nemos isimli karakter kaldı oda bugda kaldı ?

Developer Console modu var. Onu indirip Nemos'un grubunu kodla yok et. Ben genelde böyle çözüyordum takılıp kalan elemanları.
  6. Negatrm

Çocuk yapma!

Hatun ile aynı yerde vakit geçirmedikten sonra çocuk olmuyor benim gördüğüm kadarıyla. Bir tanesini doğurdu bir hafta sonra kalede bekledim bir süre. Sefere çıktığım an "Valla hamile kaldığını öğrendi" diye uyarı geldi yine. Klan mı kuruyoruz aşiret mi belli değil.
  7. Negatrm

Bahar Lakırtısı

Elimden gelse bugüne özel Taleworlds'e bugünü yasaklardım.
  8. Negatrm

Geri Bildirim Konusu

Öncelikle Warband'te olduğu gibi bunda da bir sığınak baskını tarzı bir görev aldığında sığınağa girmeye çalışırken takılıyor, defalarca denedim olmadı. En sonunda görevin iptal olmasını bekledim mecburen. Hangi şehir bilmiyorum, haydutlar ile diyaloğa girdiğim anda takılıyor. Bunun dışında oyundan atma, takılma gibi durumla karşılaşmadım.

Asıl derdim oyunun kasması. Lenovo Legion Y520 ile oynuyorum. Bırakın savaşları, şehirlerde vesaire dolanırken ara ara kasıyor. Hercümerç bir alanda zaten bitiyorum. Ayarları en düşüğe çektim halen kasıyor, grafikler rezalet bir halde sabahtan beri oynuyorum. Ama kuşatmalar veya muharebeler için yaptığım tek şey CTRL+ALT+F4. Çünkü o kalabalıkta bilgisayar duman atacak neredeyse.

Klan olayı güzel. Oynarken yeni doğanlar falan oldu. Elemanın birisi suikasta kurban gitmiş, çok iyi. Ama problem şu ki, Khuzait liderini idam ettim, bu elemanın klan üyeleri ile ilişki anında -100 oldu. Lideri idam edince çocuklarından birisi daha 18 yaşında elinde mızrak belinde yay koskoca hanlığın başına geçti. Klanı beşikteki çocuk hariç kökünü temizledim. Haliyle geriye kalan tek çocuk 0 yaşında olunca iktidara gelemedi, bu arada bebek hem merhametsiz hem cömert olarak biliniyor, herhalde anasının karnından ebesini bıçaklayarak çıktı. Neyse konumuza geri dönelim, bu sefer başka bir klan devraldı yönetimi. Yönetime gelen herkesi idam ettim. Tabi ilk idamda sadece kendi klanı ile ilişkim -100 olmuştu ama ikinci idamdan sonra Khuzait'in tüm klanları ile ilişkim -100 oldu. Bu bana saçma geldi çünkü klanlar arasında problemler vardı. Bir idamın hepsini birbirine kenetleyecek güce sahip olamaz herhalde? Sırasıyla hep klanlardan bir üye başa geçiyordu. Bu olayın daha sistematik ve hatta oyuncunun o krallıkta olsun veya olmasın bir şekilde müdahalede bulunabileceği hale gelmesi gerek. Yönetim boş kaldığında kargaşaya sürüklenmeli veya mevcut sistem üzerinden devam edeceksek en azından diğer soylular baş kaldırmalı. Gibi gibi.

Kuzey İmparatorluğu'nun yönetici klanının kızı ile imparatorluğu ele geçiririm hayaliyle evlendim. Ne krala çamur atabiliyorum, ne soyluları kışkırtabiliyorum. Daha keşfedemedim ya da böyle bir özellik yok herhalde.
  9. Negatrm

Epic Games ve Steam Fiyatları

İçime kurt düştüğü için Steam'den satın alma aşamasında bekliyorum şu an.
  10. Negatrm

Orası öyle tabi. Steam'de şu an 120 lira. Epic Games halen fiyat vermedi. Gerçi 31 Mart diyor ama?
  11. Negatrm

O kupon bende de varmış ama hep Steam üzerinden alışveriş yapmaya alışkın olduğum için iki fiyatın arasındaki fark uçurum gibi olmadıktan sonra yine Steam'den alırım. Aksi halde biliyorum kendimi, yarın öbür gün yine Steam'den alırım oyunu.
  12. Negatrm

DC-Marvel

Ah doğru. Geçmişe dönme olayını silmişim hafızadan, tamamdır şimdi taşlar yerine oturdu. Teşekkür ederim arkadaşlar.
  13. Negatrm

DC-Marvel

Durduk yere aklıma geliyor, cevabını almam gerek artık. X-Men Origins: Wolverine filminde Deadpool çok kafa karıştırıcı. Gayet normal bir insan ve finalde öldürülüyor. Fakat Deadpool'un kendi filminde yanlış hatırlamıyorsam mutasyona uğraması için deney yapılıyor. Bunun konumuzla alakası yok sanırım. Mesele nasıl tekrar canlanıyor? İki filmin birbiri ile alakası yok desek 2. filminde geçmişe gidip kendini öldürmez? Bu işin aslını astarını bilen biri açıklığa kavuşturursa sevinirim.
  14. Negatrm

Yeni Forum

CTRL+L kombinasyonuna 70 defa basılmış yeni forum tasarlanırken. Fazlasıyla güzel olmuş ama o önceki sadeliği özleyeceğim kesin.
  15. Negatrm

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

"Work in progress" yazmayı unutmuşlar?
Back
Top Bottom