Recent content by Nedibar

1. Kamera ya da kamera görevi görecek bir fotoğraf makinesi

arkadaslar benim bir hevesim var hobiye cevirmek istiyorum bu hevesi, o da su ki ben bir kamera ya da kamera gorevı de gorebılen bir fotograf makinesi alıp cekimler yapmak istiyorum ne cekecegim ? doga fotografları, sanat fotografları, kısa filmler, sinematik monologlar,  vb vb guzel cekim...
  2. Şiir sevdalıları için şiir paylaşım & şiir dinletisi platformu

Yedi kapılı Teb şehrini kuran kim?
    Kitaplar yalnız kralların adını yazar.
    Yoksa kayaları taşıyan krallar mı?

Bertolt Brecht 
  3. Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Ainulindalë said:
    benim bildiğim, merkezi yerleştirmeyle ancak 1. sınıftan veya hazırlıktan geçiş yapabiliyorsun. O da oranın tabanından daha yüksek puanın olursa, öbür türlü yatay geçiş var. Notlarını iyi tutarsan, bu sefer puana bakılmıyor direk notlara. o da benim bildiğim kadar hazırlık veya ilk sınıfta yapılmıyor. Ama sen yine gitmek istediğin fakültenin öğrenci işleriyle konuş, en sağlıklısı o.

tesekkur ederım sagol
  4. Yükseköğretim Kurumları Sınavı

tesekkur ederım marshall

Ainulindalë said:
    2 yarıyıl okuduysan geçebiliyorsun ama hazırlık hariç, onun haricinde puanı dert etme derslerden bırakma ortalamayı da yüksek tut geçersin. ha ayrıca bence örgün öğretime daha çok sarıl, zaten kredili derslerini güzel tutarsan almamaları için neden yok. bu arada kontejyan açmama ihtimalleri de var, veya bazı üniler garip şartlar sunabiliyor onu öğrenci işleriyle halletmen gerekicek. gerekirse üniversiteye kadar gitmen gerekiyor zaten.

yani ilk donemden sonra gecemez miyim daha 1.sınıfa baslayacagım

5. Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

dizide faceless menleri daha cok gormek isterim

"to be a dancing master is a special thing, but... to be a faceless man,  that is something else entirely"
  6. Yükseköğretim Kurumları Sınavı

oh iyiymis tebrikler arkadasina..

peki bu arkadasın sene sonu mu gectı yoksa donem sonu mu ben donem sonu gecmek ıstıyorum da :grin:

tesekkure ederim cevaplariniz icin arkadaslar
  7. Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

evet tek duvar var fakat kılometrelerce uzunlukta bır duvar ondan dolayı walls denebılır

türkcede de var bu durum "duvarlar uzayıp gidiyor" gibisinden oysa ki tek duvar vardır ama cok uzundur vs vs
  8. Yükseköğretim Kurumları Sınavı

Karatasak said:
    bildiğim kadarıyla puanın yüksek olmak zorunda. ders notların vs bişeyi değiştireceğini sanmıyorum. ama üniversiteyi arayıp kesin bişey öğrenebilirsin.

ariyorum da acmiyorlar bir turlu :grin: , neyse yarın gene ariyim

bari ikinci ogretime gecis yapabilsem puanım 10 puan fazla cunku derslerimi de iyi tutarsam giderim bence, ben orda bırıncı ogretım derslerıne gırerım sorun olmaz
  9. Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

pek bir ilgisi yok ordaki ı am the watcher on the walls ın manası duvarın uzunluguyla buyukluguyle ılgılı bır sey(100 metre sonra gene duvar var 10 km sonra gene duvar var ) yanı uzun bır yol boyunca duvar devam edıyor yazar da anlatımı pekistirmek icin oyle kullanmıs, ozel bir sey degıl pek cok ıngılızce cumlede tekıl kelımeler ıcın  gordum boyle seyler
  10. Üstteki üyenin nick'i sende ne çağrıştırıyor?

harry potterdaki sihir bakanligini cagristirdi
  11. .

tutmadi

alttaki uye 20 yasindan büyük
  12. Game of Thrones (İlk Sayfadaki Duyuruyu Okuyunuz)

hbo'nun 7.sezon 7.bölüm ile ilgili bir açıklaması hackerlarla ilgili
    (ceza vermeyin artık ygs lys bölümüne cevap yazmam lazım o kadar spoilere aldım dizi ile ilgili bir spoiler de değil)
    hbo'nun söylediğine göre hackerlarda 7.bölüm de varmış ve o da  sızdırılabilirmiş bugün yarın
  13. Yükseköğretim Kurumları Sınavı

bak şimdi 2016 yılında sınava girdim yerleştirme puanım 310 (normal öğretimim 2.öğretim değilim yani)
    balıkesire yatay geçiş yapmak istiyorum

balıkesir üniversitesinde benim bölümümün puanı benden 15 20 puan falan fazla
    fakat balıkesir üniversitesinde aynı bölümün 2.öğretim puanı benim puanımdan 10 puan az.

şimdi ben diyorum ki ben 1.öğretimim ya balıkesir üniversitesinde 2.öğretime geçiş yapabilir miyim ?
    bir de diyorum ki ikinci öğretime geçiş yapmasam ilk dönem notlarımı yüksek tutsam ne biliyim bölümde ilk ona girsem falan 1.öğretime yatay geçiş yapabilir miyim ? o aradaki puan farkını atlatabilir miyim yani
  14. Yükseköğretim Kurumları Sınavı

gecen seneki puanım 310 balıkesir üniversitesine geçmek istiyorum ama oranın puanı 325 eger ilk dönem notlarımı yüksek tutarsam yatay geçiş şansım olur mu ?

istedigim bölümün ikinci ögretim puanı balıkesir üniversitesinde 299 puan oraya geçiş yapabilir miyim ? (ben birinci ögretimim ve gecen sene sadece hazırlıga gittim bu sene 1. sınıfa başlayacağım) durum acil ve hiç bilgim yok arkadaslar bilgisi olan aktarabilir mi
  15. Tarih Oyunu

NapalmDeath said:
    beyninin yüzde doksan beşini kullanan yahudi bilim insanı
    bunlar yanlıs bilinen şeyler
Back
Top Bottom