Recent content by Muratbeyy

1. Muratbeyy

Özel Savaşlar da Asker Tiplerini Seçme

Basitleştirilmiş bir arayüz mod görsem bunun ile alakalı çok iyi olacak en azından kendimce güzel vakit geçirmemi sağlardı.
    Olur da oyundan sıkılırsanız, üzerinde değişiklik yapmak istediğiniz oyun dosyalarını yedekleyip biraz kurcalayın beyim. Sadece xml dosyalarını değiştirerek asker zırh silah yetenekler ve bir çok özelliği değiştirebiliyoruz. Bi ara gaza gelip kendı ırkımı oluşturmuş, kendi şehir kale ve köylerimi oluşturmuş çok güzel vakit geçiriyordum. Sonra harita güncellemeleri çıkageldi ve şu an düzenleme yapmam gerekiyor.

Söylediğinizi tam olarak anlayıp anlamadığımı bilmiyorum. Ama isterseniz askerleri düzenleyebilirsiniz. Gönlünüzce modların çıkması dileğiyle..
  2. Muratbeyy

Leydi ile evlenme

Size başka kız mı yok beyim
  3. Muratbeyy

2 satırlık kod için ben haftada bir neden mod güncelleyeyim
    iki satırlık kod dediğinizi yapmam bir haftamı aldı :smile: eşek yüküyle para verdiğiniz oyuna biz de eşek yüküyle para verdik. TaleWorlds sırf sizin için zırhları düzenlemeyecektir
    .
  4. Muratbeyy

B-Beyim k-korkarak söylüyorum bunu siz bile değiştirebilirsiniz.

bu modu kullanarak bir birime vermek istediğiniz ekipmanı kuşanıp xml dosyasına hızlıca aktarabilirsiniz. Ardından bunu kendiniz için mod haline getirir her zaman yedekte bulundurursunuz. Ayrıca her gelen güncellemede hızlıca modu yenileyebilirsiniz. Benim de böyle bir düşüncem var ama oyunu sildim. İyi günler
  5. Muratbeyy

Oyundaki Çokluğun Azlığı yok etmesi

Fazla bir averaj yoksa anlattığın gibi olmaması lazım. Tabii stratejiyi saf dışı bırakıyorum. Benim oyunum da hiç böyle birşey yaşamadım. 70-75 kişilik nitelikli bir orduyla, 120-130 kişilik toplama orduya karşı büyük üstünlükle kazandım.
    korkusuz 100 acemi er 30 lejyoneri yok eder. delici ve kesici değil de bayıltıcı silahlar inanılmaz op.
  6. Muratbeyy

Oyun içi savaş mekaniği önerileri

Forumda söylediğiniz gibi ne fikirler ne güzel öneriler vardı ama ben alınıp oyuna katılan birşey göremedim bir senedir.Emeğinize yazık olur sadece yoksa güzel fikirleri okuyup hayal etmek bile keyif veriyor bana beyim.Keşke tam tersi olsa durum ama böyle işte.
    Öyle demeyin beyim :sad: Görmediniz mi turnuva bitince sevinme animasyonu eklendi

Ek olarak savaşın ortasında "o" tuşuna basıp sevine sevine dayak yemeyi izlemek çok sarıyor. Denemediyseniz tavsiye ederim :smile:
  7. Muratbeyy

[SP] - Freelancer - Askerlik Modu

Öyle güzel bir mod ki beyim Bannerlordu tekrar indiresim geldi. Tam sürüm çıkınca kaç tane modunuz varsa hepsini yükleyeceğim :smile: Elinize emeğinize sağlık.
  8. Muratbeyy

oynanış sorunu (gameplay problem)

Bence bunun normal oyuna eklenmesi lazım, biraz op bu mod; daha hafifletilmiş şekilde eklenirse bence iyi olur.
    Sanırım oyunun başından beri bu olay vardı. Sadece çift elli silahlarda geçerliydi ve %20-40 arası bir ihtimali vardı. Veya verilen hasarın %40 kadarı karşıya geçiyordu.

Ayrıca modun içinde config dosyası var ve istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Örneğin ben sadece ana karakterin cut through yapmasına izin ver seçeneğini seçiyor, sadece rakip ölürse cut through olmasına izin ver seçeneğini seçiyor, sonraki rakibe geçen hasarı %70'ten %60'a indiriyordum. Bu sayede daha güzel bir deneyim oluyordu.
  9. Muratbeyy

oynanış sorunu (gameplay problem)

yardım eder misiniz ben Mount And Blade 2 bannerlord aldım oyunu indirdim oynuyorum ama mesela arkadaşlarım uzun bir silahta tek vuruşta 3-5 düşman alabiliyorlar ama ben uzun bir çiftelli silahla tek vuruşta tek adam alabiliyorum yardım eder yani bannerlord içinde savaş bandı oynuyomuş gibi oluyor birden fazla hasar veremiyorum bir kişiye vurunca 1 kişi etkileniyor 1 savurmada 3 kişi almam gerekirken 1 kişi alıyorum yardım edinn :sad:

pc:
    RTX 3070
    32 gb ram
    ryzen 7 3800xt
    Bu modu indirip kurun.
  10. Muratbeyy

[SP] - Ludus - Gladyatör Okulu Modu

Neden herkes barbie'ye dönüştü ne kaçırdım ben??

Edit: Bu nasıl 1 Nisan Şakası TaleWorlds? Cheery Skipper olduk bi anda :/
  11. Muratbeyy

Mod Yükleyince çökme sorunu

Rica ederim.
    Modlib'in çalışması iyiymiş çünkü Modlib uyumlu çok güzel modlar vardı.
    Modlib hâlâ çalışıyor diye biliyordum ama MCM(Mod Configuration Menu) daha iyi diye oraya geçiyor modcular.
  12. Muratbeyy

[SP] - Ludus - Gladyatör Okulu Modu

@Bloc M&B sayende ayakta beyim. Ellerine sağlık.
  13. Muratbeyy

Yeniden dönüş, öneriler

Native halinde bile bu denli bug çıkıyor. Her gelen güncellemeyle eski buglar gidip yeni buglar geliyor. E madem kendileri bile işin uzmanı değiller neden yetenekli modcular ile anlaşıp ortaklaşa işlere girişmiyorlar? Bu kadar büyük kapsamlı bi oyunu neden 100 kişi ile bitirmeye çalışıyorlar? Oyunun full halinin 15 yılda çıkacak olması değil de 15 yıl sonra bile bomboş olacak olması en büyük sorun. Yapın bi güzellik de 50 tl ederi olmayan oyundan aldığınız bütçe ile başarılı yazılım geliştiricileriyle ortak kararlar alın ne diyeyim.. Hâlâ anlamış değilim oyunu native ve modlu diye ayırma sebeplerini. Çünkü native her zaman bomboş kalacak.
  14. Muratbeyy

2 looter kesiyorum kalan kaçıyor

looter'lar moralsiz geziyorlar. birini ikisini öldürünce moralleri iyice düşüyor ve kaçıyorlar. Beni de rahatsız ediyor ama bug değil.
  15. Muratbeyy

Lordların Terk Etme Durumu Devam Ediyor mu?

Klanlar artık gömlek değiştirir gibi krallık değiştirmiyor ama bu iyi haber demek değil tabi. Ozan hocam her ne kadar her konusu açıldığında dengelendiğini belirtse de bence tüm toprakları ele geçirmişken haydut gibi ortalıkta dolaşan lordlara 1 milyon ödemek bana mantıklı gelmiyor.

elim kendime para eklemek için konsola gidiyor ister istemez...
    TaleWolrds'ün şimdiye kadar yaptığı EN BÜYÜK HATA ekonomiyi dengelemek için paranız ne kadar fazlaysa gelirlerinizi o oranda azaltması/ giderlerinizi o oranda arttırması. Milyonlara ulaşamamanız için sebepsiz para kayıplarını uygun gördüler. Oyun ilk çıktığında taktiklerle milyoner olabiliyordunuz. Artık 500k üzerine demircilik/hile kullanmadan gelenin önünde eğilirim. Ne lordlarda yeterince para var, ne bizde, ne de şehirlerde. Oyunda herkes beş parasız. Ayrıca savaş ganimetlerinden edinilen dinar kat kat artırılmalı ki üşenmeden savaşmak için bir sebep olsun.

Ayrıca artık şu kişilerle ilişkilerin oyuna katkısı da artsın yahu. Adamla aran 100 ise sana tapması gerekiyor bence. Tabii ki ona göre ilişki kazanımları tekrar gözden geçirilip düşürülebilir.
Top Bottom