Recent content by Megadeth

1. Megadeth

Resimler, çizimler, çeşitli komiklikler

CgtDVbEUcAAHspn.jpg
  2. Megadeth

Siyaset

Türk tankına roket düşmüştür, ya da tank rokete çarpmıştır. Işıd yapmaz öyle şey.

@Fusuy
    Ben de öyle bir şey söyleyeceğini düşünmezdim, garip geldi. Birey kültü zamanla yenilen bir şey, Apo ölmeden bu saçmalığın biteceğini sanmıyorum.
  3. Megadeth

Siyaset

Rus olmak nedir, rus olmayı zannetmek nedir ? Rusçuluk, kürtçülük, darwinistlik, hainlik, çok acayip eleştiriler geliyor ama çoğu kişinin ne demek istediğinin farkında olduğunu sanmıyorum.

4. Megadeth

Siyaset

ChevalierEren said:
    Süreniz doldu gidin artık ! Araplaşmıcak bu ülke
    https://www.uludagsozluk.com/k/suriyeliler-t%C3%BCrkiye-den-siktirip-gitsin-kampanyas%C4%B1/
    Onu Suriye'de her türlü teröriste yardım ve yataklık eden, ve Suriye'deki çözüme olabildiğince engel olan hükümete söyleyeceksiniz. Masum insanları rahat bırakın.
  5. Megadeth

Hüseyin Nihal Atsız'ı nasıl bilirsiniz?

Öcalan'la Atsız'ı kıyaslamadım. Mantığınıza örnek verdim.
  6. Megadeth

Siyaset

https://twitter.com/MihracUral2/status/718185215265517568?lang=tr

Bir geleneksel Mihraç Ural öldürme operasyonunun daha sonuna geldik.
  7. Megadeth

Argonax said:
    Ruh hastası benzetmesi yanlıştır. Fikir ayrılıkları bolca olur. Benim de sevmediğim yönleri var Atsız'ın. Ama sen her ne kadar sevmesen de, böyle bir benzetme yapamazsın. Ben şimdi Marx'a, Lenin'e, Troçki'ye ve benzerlerine sevmediğim yönlerinden dolayı ''ruh hastası'' benzetmesi yapsam, forum üyelerinin çoğu bana çemkirecektir.

Dediğim gibi, fikir ayrılıkları özneldir. Kimi kafatasçı der, kimi üstad der. Ama adamın ruh hastası olup olmaması sizi bu kadar ırgalamıyor.
    Bütün milletlerin kendi milletine itaat etmesini isteyen, bütün ötekilerden nefret eden, aşırı zenofobik ve ırkçı bir adam ruh hastasıdır. Bu adamın fikirleri evrensel insanlık değerlerine ve bilime aykırıdır. Ayrıca ırkçılık, ayrımcılık ve nefret söylemi yasal suçtur. ''Fikir ayrılıkları'' diyerek bunların üstünü kapatamazsın.

Bu adama değerli fikir adamı diyecek duruma nasıl düştüğünüzü anlayamıyorum. Siyasal&felsefi düşünce tarihi ile biraz ilgilenen, Platon'u, Erasmus'u, Rousseau'yu, Kant'ı Marx'ı biraz bilen insanların bu tarz kişilere ''değerli düşünce adamı'' diyebileceğini sanmıyorum.
  8. Megadeth

Siyaset

ben de sitenin niye böyle alakasız bir adı var diyordum :lol:

edit : https://eksisozluk.com/ozel-harekatin-cenaze-marsini-tekbirlerle-kesmesi--5082347?a=popular&p=6
  9. Megadeth

SuqLaT said:
    Şiirleri çok güzeldir. Ancak nihal atsızı sırf fikirleri uyuşmadığı için ırkçı yönünü öne vurarak karalamak isteyenlere ayar olmuyor değilim. Evet ırkçı bir kişiliği vardı ancak yaşadığı dönemde ırkçılık modaydı bir sürü ırkçı kişiden etkilendi ve o yöne doğru savruldu eğer yaşadığı dönem barış içinde geçseydi ırkçı değilde milliyetçi biri olarak görebilirdik değerli insan nihal atsızı. O dönemle karşılaştırdığımızda nihal atsızın yaptığına ırkçılık bile denemez o yıllarda dünyada ne ırkçılar faşistler yetişti ancak insan oğlu işte o mükemmel egosu savunduğu ideolojinin yaptığı yanlışlarını görmesine izin vermiyor.
    Ya gören de heidegger'dan falan bahsediyorsun sanacak. Kimse atsız'a edebi eleştiri yapmıyor zaten, bu vasıfsız adamı gidip ideolojik önder diye alırsan, ata falan dersen gülerler.

İki basit alıntıyla bu adamın bir ruh hastası olduğunu anlayabilirsiniz.

Yağmur Oğlum;

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol!

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun.

Ailelerde irsî hususiyetler olduğu gibi ırklarda da irsî hususiyetler vardır. Yüksek ırklarda bu hususiyetler müspet hususiyetlerdir. Bu müspet hususiyetler ancak aşağı ırklarla karışma neticesinde bozulur. Yüksek ırk pek çabuk bozulur. İki müsavi ırk olan Norveçliler ile İtalyanlardan yüzer çift evlense doğacak çocukların aşağı yukarı yarısı Norveçliye yarısı İtalyan’a benzer. Fakat yüz Türk’le yüz zenci evlense doğacak çocukların hepsi zenciye benzer. Çünkü zenci aşağı ırktır. Tesâlüpte onun hususiyetleri üstün bir yer tutacaktır. Zenciden daha üstün, Türk’ten daha aşağı olan öteki ırklarla yapılan karışmalarda da Türk ırkı üstün hasletlerinden yine kaybeder.

Birileri ırkçı diye savunmaya çalışıyor, birileri ırkçı değil diye savunmaya çalışıyor, çok acayip.
  10. Megadeth

Azerbaycan-Ermenistan Savaşı - Ermenistan-Azerbaycan Cephe Hattında Çatışma

Azerbeycanda Kill/Death ratio 10'un üzerinde. Azeri keskin nişancılar dürbünleri çıkarmış noscope atıyorlarmış. Ermeni askerlerin telsiz konuşmalarına Anadolu Ajansı ulaşmış, yayınlayacaklarmış.
  11. Megadeth

Siyaset

Biz Sayın Erdoğan demeyeceğiz. Ama siz Suriye Arap Cumhuriyeti Başkanı Başkomutan Uzman Dr. Sayın Beşar Esad Hazretleri diyeceksiniz  :party:
  12. Megadeth

Siyaset

http://www.ulusalkanal.com.tr/canliyayin/canliyayin.php

Yalçın Küçük vs Doğu Perinçek var.
  13. Megadeth

#fiberlemek

Ne kadar berbat reklamlar var ülkede ya. Uğraşıyorlar mı bu kadar antipatik bu kadar sinir bozucu yapmak için.

Biri de şöyle bir şey yazmış

muzigi icin the black eyed peas'e telif odemis olmalilar. berbat bir prozodi ve ritmik bozukluklarla da olsa pump it adli eserden buyuk oranda faydalanmislar.

olmamis diyoruz.

Aha bu adamı da döveceksin, pump it falan değil o, eser de değil beleşçilik. Misirlou o misirlou.
Back
Top Bottom