Recent content by mateja22

1. Öneri ve Fikirler

Sırf moda yorumda bulunabilmek için foruma üye oldum.  :shifty: Koyu bir Battal Gazi filmi hayranı olarak uzun süredir bekliyordum, çıktığı gibi indirdim ve modun ana senaryosunu gün itibari ile bitirdim. Öncelikle modun yaratıcısı olan Tüfekçi Başı'yı emekleri için tebrik ediyorum, gerçekten eğlenceli ve gelişime açık bir mod yarattığını söyleyebilirim.

Yapılan eleştirilerin aksine ben zırhları yeterli buldum, zaten bu tarz tarihi bir modda zırhların ön planda olmasının görsel şov haricinde faydası olmayacağı düşüncesindeyim. Ben biraz daha farklı konulara değinmek istiyorum;

Birincisi; Battal Gazi'yi Battal Gazi yapan bana kalırsa kesinlikle filmde yer alan yan karakterlerdir. Ana senaryoda büyük bir çoğunlukla gerçek senaryonun dışına çıkılmış. Örneğin ben Eski Kraliçe Christina'ya neden yardım ettiğimizi anlayamadım, biraz boşa zaman kaybıydı. Christina'nın bize verdiği element daha farklı bir göreve ya da karaktere bağlanabilirdi. Cadı görevini ise tamamen ütopya buldum, sinir bozucu olarakta nitelendirebilirim. Görevi bitirene kadar neredeyse klavyeyi parçalıyordum. :smile: Eğer gerçekten bu kadar değerli bir taş elde edilecekse tıpkı alışık olduğumuz Battal Gazi gibi 100-150 kişilik bir orduya karşı mücadele edip bu taşa ulaşmak hem gerçekçi, hem zor, hem de bir nebze daha zevkli olurdu. Bunlar küçük örneklerdi tabi.. Tüfekçi Başı filme ne kadar hâkim bilemiyorum, fakat bana kalırsa eğer bu tarz bir mod yaratılacaksa modda kesinlikle Battal Gazi'nin ölümsüz aşkı Elenora, dostu Hammer Usta (Ahmet Turani), baş düşmanları Delibaş Alyon, Chen Yu, Hançer Dimitros gibi karakterler yer almalıydı. Açıkçası bu karakterlere rastlayamadığımdan dolayı diğer yoldaşları da gereksiz buldum diyebilirim.
    Eğer bahsettiğim konuda bir şeyler düşünüyorsan, bu karakterlerin senaryo ve diyalogları konusunda ilerleyen dönemlerde destekçin olabilirim. @Tüfekçi Başı

İkincisi; bu mod WFAS'a ne kadar uyumlu emin olamadım, neden WFAS'ın seçildiğini de bilemiyorum fakat Battal Gazi'nin tüfeklere ve silahlara karşı mücadele etmesini adaletsiz buldum. Şahsen modun sonuna kadar kılıç ve oktan başka kesinlikle silah kullanmadım. Sırf bu yüzden silah kullanan ordulara karşı çok zorlandığım anlar oldu. Modun ilerlemesi söz konusuysa silahların kaldırılmasını, kaldırılmasa dahi minimum seviyeye indirilmesini gerektiğini savunuyorum.

Sonuca bağlamam gerekirse; ben modu beğendim tüm eleştirilerin ve eleştirilerimin aksine senaryonun güzel yanları da vardı. Örneğin son sahnedeki devin hikayesi ve bundan sonraki süreçte neler yaşanacağı büyük merak uyandırıyor, yaratıcı bir senaryo dahilinde çok güzel yerlere bağlanabilir. Ben şahsen eğlendim, oynamaya da devam ediyorum, daha Köprülü senaryosu var sanırım. :smile: Darısı diğer dostların başına..

Tekrar tebrik ederim Tüfekçi Başı, başarılarının devamını diliyorum.
Back
Top Bottom