Recent content by MastaShiva

1. Warband Ateşkes anlaşması yapmak, Düşman Lordunu devletimize katılamaya ikna etm

Haa arkadas mareşalmiş ben tam okumadım pardon....:grin:
  2. kontrol kaybından doğan vergi kaybı

1.127 oynuorum ama bende de aynı sorun mevcut yardımcı olabilecek birileri var mı
  3. Warband Ateşkes anlaşması yapmak, Düşman Lordunu devletimize katılamaya ikna etm

Diğer lordları yanına katman için ikna yeteneğinin iyi olması gerekiyor.Gidip düşman olduğun lordlarla da konuşabiliyorsun ve savaş yapmadan yanından ayrılabiliyorsun aranız iyiyse...Ayrıca senin aranın iyi olması yetmiyor aynı zamanda krallığına katmak istediğin lordun kendi krallığıyla da arasının kötü olması gerekiyor...Hatta en önemli kriter bu...Örneğin Sarranidlerden Emir Mundhalir, Kralla devamlı anlaşmazlık halindedir onunla konusursan yüksek ihtimalle sana katılacaktır...Ateşkes içinde ordunun içinde bulunan yine ikna yeteneği en yüksek NPC ne görev verebilirsin...Ama önce bakanına danışman gerekiyor...Direk görevlendiremiyorsun...
  4. WB MB Sarranid Sultanlığı Rehberi

Devamlı sarranidlerle oynuyorum bende o yüzden bir taktik geliştirdim ancak yanımdaki ırkın kergit olması da büyük etken bu taktikte böylece onları da tanımış oldum...O yüzden taktik bence iyi ama saftür sarranidlerle uygulanan bir taktik değil...Kergitte lazım...Öncelikle sadece sarranid memlükten ordu yapıyoruz...daha sonra kergit köylerine gidip aldıgımız toyları kergit atlı okçusu yapıyoruz...Atlı okçular hem yakından hem de uzaktan çok iyi işler yapıyorlar...Memlükleri bir gruba, atlı okçuları bir gruba ayırıyoruz...Savaş esnasında memlüklere beni takip et emrini verip kergitlere hücum emri veriyorsunuz...Kergitler düşmana doğru yaklasırken bizde memlüklerle düşmanın arkasına dolaşıyoruz...Sonra memlüklere hücum emri verip düşmanı kergitler  ve memlükler arasında eritiyoruz...Kaçan olursa da zaten kergitlerin atları hızlı olduğundan ve  atlı okçuluk yeteneğine sahip oldukları için çok uzaklaşmadan avlıyorlar... Adını da şimdi koyuyorum... Çift Kaşarlı Tost Taktiği:grin::grin:
  5. WB Sarranid Sultanlığı Kısa Anlatım ve Başlangıç,Kuruluş,Yükseliş,Kuruluş Rehberi

Anlatılan şekilde ilerlemeye devam ediyorum...Evlendim bir de şehir fethettim ancak bağlılık yeminimi bozunca şehirde elimden gidiyor...Acaba farklı bir yol mu izlemek gerekiyor....
  6. UNRECOGNİZED TOKEN

Aslında o yazı çıkmasına rağmen yine de yapılıyor küçük bi bug o kadar...Benim de başıma geldi ama ne yaptırdıysam yapıldı...
  7. WB Sarranid Sultanlığı Kısa Anlatım ve Başlangıç,Kuruluş,Yükseliş,Kuruluş Rehberi

Ya ben anlatılan şekilde ilerliyorum yalnız 1 kale ve 1 köyün vergi gelirine baktığım da vergi gelirinin 0 oldugunu görüyorum ne yapmam gerekiyor daha yeniyim de yardımcı olursanız sevinirim...
  8. !!!Silah editlemek için Yardım!!!

Bu mod multiplayer için mi acaba?
  9. WB Mount & Blade: Warband Görevleri

Ben kontlardan görevler alıyorum fakat geri döndüğümde kont falan hiç kimseyi bulamıyorum hem paramı alamıyorum hem de görev süresi geçiyor yardımcı olur musunuz lütfen acil...Şimdiden teşekkürler...
Back
Top Bottom