Recent content by LordMenad

1. LordMenad

Gelen Güncellemelere Türkçe Çeviri Yapabilecek Var mı

Ben daha önce yapmıştım. Geliştirici açıklama yaptı hepsi çevrilecek diye o yüzden gerek yok.
  2. LordMenad

Oyundan En Büyük Beklentileriniz Neler?

Ucu çok açık bir şey ve bazı modcular işin içine kendi fantezilerini katıyordu biraz daha açabilir misin?

Ek paket ile eklenme ihtimali olduğunu söylediler. Ben oyunun ham sürümümde olacağına inanmıyorum ama geliştiricilerin bu konu hakkında hep üstü kapalı konuşması da şüphelendirmiyor değil. Yine de ben olacağını pek sanmıyorum, gereksiz beklentiye girmeye gerek yok ama temel fikir güzel. Sid Meir's Pirates tarzı güncel bir oyun görmek açıkçası beni çok sevindirir. Umarım ek paket detaylı bir gemi sistemiyle ve gemi ticaretleriyle gelir.

Açıkçası bu ikisine kesinlikle katılıyor ve ekleneceğini düşünüyorum. Oyun içinde bulunan bazı mekanikler bu sistemlerin kurulması için gerçekten çok uygun. Mesela parti sistemi ile farklı amaçtaki partiler kurarak Kalradya'yı sadece bir arayüzden yönetebiliriz. Oyunun belli bir yerine geldikten sonra (Örneğin klan seviyemiz 4 oldu) avcı partisi kurarak (Okçuluk ve liderlik yeteneği yüksek olan bir yoldaş ve okçu askerler ile) ordumuzun erzak ihtiyacını artık köy köy gezerek karşılamak yerine belli bir ormana atadığımız maaşlı adamlardan karşılarız. Hem kolaylık sağlar uğraşmamız gerekmez. Hem de köy ve şehirler dışında üretim gerçekleşir. Bir de bu mekaniğom üzerine birçok eklenti gelebilir. Ufak tefek işlerle uğraşmak yerine lordlarımızı veya yoldaşlarımızı belli şeylerle görevlendirebiliriz vb.

Vahşet içeren şeyler eklemek, oyunun hitap ettiği kitlenin çoğuna ihanet etmek olur. Liseye giden oyuncu kitlesini direk kaybetmek demek. Bullet time muhabbeti de oyunun ana mekaniklerine uygun gelmiyor bana ama eklerlerse de beni rahatsız eden bir etmen olmaz.
    Az çok aynı şeyleri bekliyoruz 😁. Mod özelliklerden kastım, başka birisinin ordusuna sıradan bir asker olarak katılma, diplomasi modunda bulunan askeri işlerle uğraşan, (mesela asker toplayan) devriye vs gibi ufak tefek görünen ama mantıken olması gerekenler. Ama erken erişim diye diplomasi özellikleri yok galiba.
  3. LordMenad

Oyundan En Büyük Beklentileriniz Neler?

-Warband'a mod ile eklenen her şeyin Bannerlord'un temelinde olması.
    -Deniz savaşları ama gemi vs geliştirilebilecek.
    -Kral ya da lord olunca oyun mekaniğinin daha da stratejik hale kayması mesela masa başında toprak kazanmak vs gibi.
    -Kral olunca ufak tefek işlerle uğraşmamak.
    -Vahşet teması, kol bacak kafa kopacak ama modlarla değil. Böylece vuruş hissi ve gerçekçilik artar bence.
    -Bir de bullet time gibi bir mekanik mesela. Ama tam olarak ismi ne bilmiyorum. Mesela son düşmanı daha gösterişli bir şekilde öldürmek, o anda yavaş çekim olması, kameranın farklı bir yerden çekmesi.
  4. LordMenad

Güncellemeden Sonraki Türkçe

Beyler siz de benim gibi yapın. Ben hala Warband oynuyorum. Tek yaptığım forumu takip edip oyunun gelişmesini izlemek mesela. Böylece tam sürüm çıkınca oyun sıkıcı hale gelmez. Bal yine baldan usanır yani.
  5. LordMenad

Mount & Blade II: Bannerlord - Tartışma Konusu

Kanka herkes burda güncellemeyi bekliyo bak yapma çıldırtma insanları @Edarin mesela ekrana bakmaktan miyop olmuş. (!)
    Valla bende öyleyim ikide bir globalde sayfa yeniliyorum 😂
  6. LordMenad

SteamDB güncellenmiş, teyakkuzdayız:

Public olmayınca büyük güncelleme olmuyor galiba 😥
  7. LordMenad

Bebe Ruhi'nin Maceraları.

Dostum umarım beni yanlış anlamazsın. Ancak videon ve dizi yapma düşüncen Enis Kirazoğlu'nun videosuyla aynı. Senin de dediğin gibi bu türün fazla temsilci yok bu yüzden senin yaptığın direkt göze batıyor. İnceleme videosu güzeldi bak ona bir şey diyemem. Enis Kirazoğlu'nun yerine kimse alternatif aramaz diye düşünüyorum. Bannerlord'u kanalının merkezine alarak çok fazla ilerleyemezsin bence çünkü Bannerlord'un kitlesi aşırı bağlı ve içerik üreten çok fazla.
  8. LordMenad

hülooooooooooooğğ güncelleyin daa
    Bayram tatili olduğu için güncelleme yokmuş, yapımcı açıkladı.
  9. LordMenad

Beyler yine beklediğimiz güncelleme değilmiş, tatilden dolayı...
  10. LordMenad

Beta Patch Notes e1.4.1

Hey guys, we just released a hotfix for the beta branch. It includes the fixes we sent to live yesterday:
    • Fixed a crash that occurred after colliding with an entity while falling with a camel.
    • Fixed a rare crash that happened when an agent was blocking and the weapon state for that agent was not fully synced.
    • Fixed a rare crash that occurred when showing the battle results of simulated battles.
    • Fixed a crash that occurred when war was declared between a quest giver's and the player's kingdoms while the Company of Trouble quest is active.
    • Fixed a crash that occurred when talking to army members after a successful siege.
    As well as the following:
    • Fixed a crash that occurred while passing time on the campaign map.
    • Fixed a rare crash that happened when a specific caravan spawned for notables.
    • Fixed a bug that caused NPC parties to raid Tevea village very frequently.
    • Fixed a crash that occurred when Gang Leader Needs Weapons and Rival Gang Moving In quests were active at the same time.
    • Fixed a rare crash that occurred when ticking daily game events.
    Regarding our transition from internal to beta and beta to live, we decided against that this week. This Tuesday and next week's Monday and Tuesday are national holidays in Turkey. We didn't want to take an unnecessary risk by releasing a larger patch when there would be fewer developers to address potential problems. Of course, this just means that the content will be bundled into another update and not a halt of production.
    🙄😑😭
  11. LordMenad

Önümüzdeki üç gün bayram diye güncelleme haftaya sarkmaz inşallah bu akşam gelmesi lazım...
  12. LordMenad

Attıkları son paylaşımda asıl duyurduğumuz bu değil dikkat edin falan diyorlar tekrar bekleyelim 😁
  13. LordMenad

Bugün 1.5.0 gelir mi ne diyorsunuz ?
    Güncelleme gelecek gibi ama Twitter'dan paylaştıkları özelliklerle 1.4.1 aynı ben hiçbir şey anlamadım.
  14. LordMenad

e1.4.0 Beta Yaması, e1.3.0 Ana Yaması ve e1.3.1 Mini Yaması Çevirisi & Yapılacaklar Listesi Çevirisi

Kar topu etkisini gidermek için haraç özelliği gelecekmiş-globaldeki bir geliştirici diyor- Mesela iki krallık savaşırken, yenilen taraf ateşkes istediğinde ödeme yapmak zorunda kalacakmış. Böylece yenen taraf ödemeyi almaya devam etmek için saldırıya geçmek yerine ateşkes süresince haraç almayı tercih edecekmiş. Bence güzel bir diplomasi geliştirmesi.
Top Bottom