Recent content by Koyurtang

1. Koyurtang

Hayvan Hakları

Vejetaryenlik derken içinde yumurta yemek, süt ürünleri tüketmek varsa eyvallah. Fakat vegan beslenme insana yetmiyor. Hap vs. desteği olmadan protein ve B12 yeterli miktarda sağlanamıyor.

Not: Hayvan endüstrisine kökten karşıyım.
  2. Koyurtang

Ağaçları Yıkım Projesi #direngeziparki

Süreç boyunca gözlerini kaybeden insanların listesi.

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/emniyetten-buyuk-piskinlik-iste-kor-ettiginiz-yurttaslarimiz-haberi-79894

Bunu neden şimdi atıyorum? Zira yandaş/yalaka tayfası TTB'nin polise iftira attığını iddia etti. Buyurun.
  3. Koyurtang

Yazar Olmak

Shinnobi said:
    Beyler bir şey soracam yazarlar ne kadar kazanıyor? Ya da yazarlar hangi işleri (yorumculuk,köşe yazarlığı) yapabilir?
    Yazarlar üçkağıda bulaşmadığı sürece (veya bir Yaşar Kemal olmadığı sürece) fazla kazanamıyorlar. Ancak Edebiyat bölümünü bitirip, teknolojiyle de aranı iyi tutup yayımevlerinde editörlük yapabiliyorsun. Sevdiğin işi yapmak ve kovalamak önemli. Şu an piyasada binlerce işsiz mühendis var. Bir konuda iyi olmak, girişkenlik ve kendine kattıkların sana para kazandırır.

İstersen gider senaryo konusunda kendini geliştirirsin, dizilere/filmlere senaryo yazar tonla para kazanırsın. Bana kalırsa fazla para kazanmak için zorlamanın bir anlamı yok. İnsan sevdiği işi yaptığı ve yaşam standardını belli bir seviyenin üstünde tuttuğu sürece fazlasına ihtiyaç duymaz.
  4. Koyurtang

Türkiye'de Polis Faşizmi ve Terörü

Bullsara said:
    Şu soL haber sitesi hakkında, siz bunu sağ görüşlü birine gösterip argüman olarak gösterebileceğinizi düşünüyor musunuz? siz sağcı sitelerin yaptığı haberlere bakarken ne düşünüyorsanız onlarında onu düşünmesi mantıklı olandır zaten. adamda o konuya parmak basmak istemiş, ama anlamak istemeyen de çok olmuş. herneyse.

edit: hot sauce'un mynetten ve radikalden linki vermesi iyi olmuş.
    Anlamak istememekle alakası yok bunun, gayet de anladık. Ancak bayağı bir tutum bu. Şayet AKP yandaşı sitelerin yaptığı haberin dayanağı varsa, ben o haberi dikkate alır ve üzerinde kafa yorarım. İsterse El kaide'nin sitesi olsun, fark etmez. Haberin doğru olup olmadığı önemli.
  5. Koyurtang

BlessedCriminal said:
    logo-kizil.png
    "Mersin Emniyeti: Soruşturma başlatıldı
    Mersin Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Güner, yaşanan olayı doğruladı. “Çocuk bana küfür etti’ mazeret olamaz” diyen Güner, 8 yaşındaki D.Ö’yü döven polis memuru hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını açıkladı."

Haberi oku, öyle konuş. Yok sloganı şöyle, şurası böyle ayağı yapmaya gerek yok.
  6. Koyurtang

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/akpnin-polisi-insanliktan-cikti-8-yasindaki-cocugu-dovduler-haberi-79792

8 yaşındaki bebeyi hastanelik etmişler.
  7. Koyurtang

tablet

Nexus 7'yi pek övüyorlar.
  8. Koyurtang

Yazar Olmak

13 yaşında biri için gerçekten güzel yazmışsın. Yaşıtlarının bir kısmı cümle kuramıyor. Böyle bir işe girişmen hoş. Umarım çevrenden ve ailenden de destek bulursun. Bulamazsan da takma :wink:

Öncelikle imla hatalarını düzeltmeni tavsiye ederim. Noktalara, virgüllere, bağlaçlara ve kelime yazımlarına dikkat eden bir yazar daha fazla saygı görür gibi geliyor bana.

Bir de paragrafın bütünlüğü bozulmamalı. Bak mesela şurada bütünlük bozulmuş:
    "Ağaçlar yapraklarını dökmeye başlamış, sonbahar yaklaşıyordu. Alcarin yerlere dökülmüş sarı yaprakların arasında oyun oynamaya bayılıyordu."
    Biraz da hemen yazayım bitsin demiş de yazmışsın gibi geliyor okuyunca. Tasvirden o kadar korkma. Belli ki hayal gücün geniş, biraz geniş geniş yaz. Yine senin bileceğin iş, ama serbestlik içinde hata yapa yapa olgunlaşmak, aceleci ve kalıba dayalı bir mantıkla olgunlaşmaktan daha çekici geliyor bana. Üstelik birinci seçenekte yaratıcılığını da desteklemiş olursun.

Yazarlık üniversite dışında da öğrenilebilir. Ancak neden hedefinde yazarlık varken hedefini eğitiminle birleştirmeyesin? Zorlana zorlana mühendislik okuyup yanında yazar olmak var, bir de edebiyat okuyup kendi alanında uzmanlaşarak yazar olmak var. Başka meslekten olup uzmanlaşan da vardır elbet, ancak okullu olmak sana büyük avantaj sağlar.
  9. Koyurtang

Yazar Olmak

Varlık dergisi iyi diye biliyorum. Hem köklü, hem bilindik. Ucundan tutmakta fayda var.
  10. Koyurtang

Yazar Olmak

Edebiyat söyleşilerine katıl. Yazarlarla tanış, konuş. Edebiyat dergilerini takip et. Üniversitelerin edebiyat bölümlerindeki insanlara tanış. Öykü yarışmalarına katıl. Teheeey çok şey var
  11. Koyurtang

ErkutErdem said:
    Abi sen niye sadece tartışmalarda ortaya çıkıyorsun normal bir konuda hiç görmedim seni.
    Oralarda denk gelmişindir. Mesaj atıyorum yoksa diğer konulara da.

Castiello said:
    Spoiler'ın içini okumayan veya okuyup anlamayan arkadaş, spoilerın içindeki tanım tam sana uyuyor. Hemen geldiğin ve beni yanıltmadığın için teşekkür.
    Spoiler içinde yazdığının aynısını yazdığımı fark edememen beni üzdü. Karşımda daha zeki birinin olmasını beklerdim.

"2 üstteki için de sahte olduğuna inan o zaman." lafıyla ne anlatmak istediğini gerçekten anlamadım ama. İkisinin arasındaki bağlantıyı nasıl kurdun?
  12. Koyurtang

Castiello said:
    2 üstteki için de sahte olduğuna inan o zaman.

Şimdi bi sazan çıkar onu öylesine yapmışlar, genel durumu anlatmak için, zaten gerçek değil der.
    Onu öylesine yapmışlar. Genel durumu anlatmak için. Zaten gerçek değil.

Bir şeyi, anlamayıp da manipüle etmek mallıktır; ancak onu anlayıp da manipüle etmek ahlaksızlıktır.
  13. Koyurtang

https://www.facebook.com/AnkaraDirenisPostasi/posts/563369187032177

Yolun neden gerekli olmadığına ve nelere yol açacağına dair detaylı bilgi için yazıyı okuyabilirsiniz.
  14. Koyurtang

brn280 said:
    @Koyurtang

Yanlışsam düzeltin ama o cemaatçilerin orada olmaması gerekmiyor mu ? Öğrenci değiller, öğrenci yakını değiller e içeri nasıl girdin ne yapıyorsun diye sormazlar mı adama ? Ben hacettepeye arkadaşımla gittim kayıt yaptırmaya arkadaşımı içeri almadılar oda odtüye gitti kayıt yaptırmaya. Bende odtüye geçsem benide almayacaklardı muhtemelen. Yani demek istediğim güvenlik görevlilerinin işini öğrenciler yapıyor. Burada herhangi bir art niyet yok. Ama oraya girmeleri serbestse orası ayrı bir durum.
    Orada olmamaları gerekiyor elbette. Güvenlik nasıl içeri almış onu da anlamadım. Ancak okul öğrencisi olup cemaat mensubu olana da aynı muamale yapılır muhtemelen.

oktay67gs said:
    Biri bahsi geçen yerin halka açık olup olmadığını açıklar mı lütfen?
    Halka açık değil.

@turkzade:
    İnsanlar kulağına ses kayıt cihazı mı taktırsın? Gelip gizlice söylüyorlar, kime söyleyeceklerini de iyi biliyorlar. Veliler gelmiş söylemiş öğrencilere böyle böyle diye. Hatta bazı velilerden azar işitmiş bu "ablalar".

Dur lan aklıma bi fikir geldi. Dur bi dur.

O yöneticiler, tıpkı medyanın yaptığı gibi manipülasyon yapıyorlar. İnsanları yanıltmaya çalışıyorlar. Birçok kere ODTÜ'ye girip çıktım, orada bir sürü türbanlı/başörtülü öğrenci gördüm. Hacettepe keza. Artık üniversitelerde böyle bir sorun yok çok şükür.
  15. Koyurtang

Turkzade said:
    Yalnız bahsi geçen videoda bir kızın elindeki pankartta "Dikkat!Cemaat var!" sloganı yazıyor.Bu nedir?Olayları yakından bilmiyorum iftira atma,sülük gibi yapışma vs bunların gerçeklik payı nedir acaba?Herhangi bir ses kaydı,video falan yok elimizde.Hayır,belki iftira atan o başörtülüleri kovanlardır.Hazetmiyorlardır,bahane uydurmuşlardır bunu bilemeyiz ki.
    Benim dikkatimi çeken o pankart işte.İftira atmak bir tarafa,o slogan cemaat karşıtlığının kanıtıdır zaten.İftira atıyorsa meseleyi özel çöz.Çıkıp da cemaat düşmanlığı yapılıyorsa faşist damgası yenilmesi de onlara müstehaktır.
    ODTÜ şu senelerde çok gündemde.O güzel üniversitenin bazı kesimlerce gözden çıkarılması bile hoş değil.Vatanına faydalı onca evlat yetiştiren bir üniversite siyasi meselelerle güme gidecek diye korkuyorum.Üniversiteler her zaman siyaset meydanı olmuştur ancak bu kadar göze batması da zarardır.
    Oradakiler de inkar etmedi cemaatten olduklarını. Zaten siyasetin içinde olanlar kimin kim olduğunu tanır az çok. ODTÜ içinde başörtülü/türbanlı olan birçok insan var.

Cemaat düşmanlığı yapılması kadar doğal bir şey yok. Bak ne yaptıklarını yazdım yukarıya.

Allegro said:
    Cemaatler ne zaman tölere edilmesi gereken oluşumlar oldu?
    O konuda tam karar veremedim hacı. Önceki mesajımda yazdığım yöntem uygulanabilir ancak kovmak meşru mudur değil midir bilemedim.
Back
Top Bottom