Recent content by Kortlcha

1. Kortlcha

Kortlcha's Expansion to Native Modu (SP) (WB) v9.5 Patch çıktı!

Wesleyphx:
    Şuanlık yok, ama Bannerlord çıkmadan önce oyuna senaryo türü ekliyordum.

Eren58:
    Düşünmüyorum.
  2. Kortlcha

Bir sorum olacak diplomaside bi özellik vardı şehirdeki acemileri eğitiyorduk onu nasıl ekleyebilirim
    Diplomacy'nin module system'ını indirince dosyalarda var. İlk önce bunu yapman lazım.
  3. Kortlcha

Dostum en azından moddaki hataları düzeltmek için fix çıkarmaya devam etseydin. Hatadan kastım test aşamasındaki yerler vb.
    Orayı düşünmedim hiç, haklısın.İşlerimi biraz halledeyim, o yerleri ek bir patch ile silerim.
  4. Kortlcha

Aga kolay gelsin eline sağlık.Devam ediyor musun geliştirmeye? Eğer ediyorsan bir kaç şey söylesem eklermisin.Tam yakışacağını düşünüdüğüm şeyler var bu moda :smile:
    Artık geliştirmiyorum, sadece küçük değişiklikler yapıyorum. Hem moda ilgi az, hem de warbandin yüzüne bakan kalmadı. :sad:
  5. Kortlcha

Dostum bir şey sorabilir miyim? Modu indirdim kurdum sorunsuz.Ama haritada benim partim gözükmüyor?(son sürümü indirdim modun) Yani ışınlanınca kamera hareket ediyor ama simgem yok görünmüyorum.Help
    Hangi modda başladın? Sandbox vs?
  6. Kortlcha

SP Native Kortlcha's Expansion to Native mod (v7) |v7 has released

bruh what about MS? You said it will be published with new versions :wink:
    It had a lot of released versions.Recent is v9.5. I'm not thinking to update here because no one interested in English forum thread. Module system, I'll not share.
  7. Kortlcha

Evde Gece Modu 1 (SP) [WB]

son durum ne ?
    Gelmeyecek. 1 yıl öcne 2.'sine başlamıştım, ama bannerlord çıkıyor. Ama diğer modla ilgilenyorum. Bu arada, sıkıntıları o sayfaya yazarsan iyi olur. Büyük bir ihtimalle test yerlerine girmişsindir.
  8. Kortlcha

mooda çok fazla hata var kardeşim oyunu adam akıllı oynayamadım .
    Ne hatası? Büyük bir ihtimalle test aşamasındaki yerlerden bahsediyorsun.
  9. Kortlcha

türkçe yamayı bulamadım ?
    Patch:
    Ana dosya:
    Ana dosyayı modules'e, patchi de ana dosyanın içine at. Yama orada.
  10. Kortlcha

Türkçe yama dediğin yama düzeltmesi mi oluyor en son attığın game_strings .csv modun içine attım direkt
    Onu modun languages kısmının tr klasörüne atmalısın.
  11. Kortlcha

hocam kurdum v9.1(Ana dosya) yükledim sonradan da ek yamayı kurdum ama nativeye sonradan eklediğiniz bütün menüler ingilizce bu benim 1. problemim. 2. si ise modun en başında sadece svadya veya sarranid hükümdarı olabiliyoruz bu çok kötü olmuş çünkü rodokları aşırı güçlü yapmışsınız svadya ise kale kuşatmasında tam bi rezalet yani 600 kişiyle girdiğim kaleyi alamadım yani keşke asker güçleriyle oynamamış olsaydınız onun dışında sonradan eklenilen ingilizce bölümleri anlamadığım için yeni eklenen özellikleri de anlamadım
    Rodoklar aşırı güçlü değil, ben her oynayışımda rodokları eziyorum. Süvarilere değil, piyadelere güvenmen lazım. Süvarileri de zaten defansif, ama agresif değil. Mızrakçılarını okçularla halledemezsin, Svadyalı piyade, onları biçmeye yeter.
    Kuşatmalar artık ülke farketmeksizin zor, çeşitli taktikler uygulaman lazım. Örneğin Nordlar, Sargoth ve tihr dışında en iyi savunmacı. Vaegirler de bütün kalelerinde okçulara yem olsa da; piyadeleri biçer. Sarranid hepsinin ortası. Yani yanlış birmlerle yanlış yerlere saldırıyorsun. Oyun anlayacğın gibi çok zor. Şimdi video çekip atacağım zaten, oradan ne yapman gerektiğini anlayabilirsin :smile:
    Çeviri kısmını anlamadım, Benim attığım yerde türkçe. Türkçe yamayı nereye attın, yardımcı olabilirim.
    Bu arada oynadığın için teşekkür ederim :smile:.
  12. Kortlcha

v9.1 indirmem yeterlimi ekstradan patchmi atacam yine
    9.1'i indirmen yeterli. Türkçe yamayı da indir ama.
  13. Kortlcha

kurulumu anlamadım mod 35 mb mı şimdi ben onu patch sandım
    Evet, 35 mb. En son çıkan ana dosyayı indir. Hallolur.
  14. Kortlcha

Dostum şu test aşamasındaki şeyleri bi liste haline getirip tanıtıma ayrı bir spoiler içerisinde ekleyiversende bizde oyunu baştan açıp durmak zorunda kalmasak yahu :grin:

Bu askeri karargah sistemi çalışıyor mu? ben inşa edip duruyorum ama bir yararını görecek miyim :grin:
    Oyunun temeli artık terfi değil, karargah. O yüzden önemli. :smile:
  15. Kortlcha

Dostum ellerine sağlık, Türkçe çeviri yapmak zahmetinde bulunduğun için de tüm Türkçe Forum adına sana teşekkür ederim. Modu indirip Türkçe haliyle denediğimde buraya düşüncelerimi yazacağım, yeni geliştirmelerini görmek ümidiyle esen kal.

Biraz oynadım fakat ufak tefek sorunlarla karşılaştım. Kral olarak başladım fakat karakter 9.seviye ve tüm özellikler 0 ile başladı ki bence bir krala göre pek hoş olmamış. Bunun dışında parasız ve askersiz başlıyor ki bu da bana pek gerçekçi gelmedi zira bir krala birkaç bin dinarı esirgememeliydin :smile:

Şehir ve köy menülerinde gezerken eklediğin eklentilerin bir kısmı hala İngilizce olarak kalmış haberin olsun. Ve Ülke Raporları' kısmına girdiğimde boş bir ekran ve sağ altta "Back" sütunu çıkıyor fakat Back tuşuna da bassam Tab tuşuna falanda bassam o ekrandan bir türlü geri çıkamadım, alt+f4 çekip oyunu kapattım. Başka bir çözümü var mı bunun?

Biraz önce yine girdim oyuna, bu sefer de askeri seçeneklerden bu maaşı, hızı falan biraz arttırıp tamam dedim haritada ki karakter imleci kayboldu. Artık haritada yokum yani hiçbir şekilde hareket de etmiyor, Pause şeklinde kalıverdi oyun :grin: yine alt+f4 çekip çıktım. Bugları tez zamanda düzeltebilirsen mod eğlenceli olacak gibi hissediyorum, kolay gelsin.
    Sen test aşamasındaki menülere girmişsin, onlar çalışmıyor şimdilik :grin:
    Kralken de öyle olması iyi oldu, çünkü savaşlar zaten çok bol ve level atlamak çok daha kolay.
    Denediğin için teşekkürler :smile:
Back
Top Bottom