• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Recent content by KabizEssek

 1. Resolved 1.5.7 Kuşatma Sorunu

  Merhaba. Buradaki adımları denedikten sonra tekrar aynı problemle karşılaşırsanız, çökmenin hemen öncesine ait save dosyasını, bu konuya ait linke description bölümünde yer vererek, http://upload.taleworlds.com adresine yükler misiniz? Ayrıca çökmeden hemen sonra oluşturulacak olan Crash ID ye de ihtiyacımız olacak. Crash ID oluşturulduktan sonra otomatik olarak panonuza kopyalanır. Panonuza win+V yardımıyla ulaşabilir ve ID yi buraya yapıştırabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.
  Oyun dosyalarını doğruladıktan sonra sorunum çözüldü, anlayamadığım nokta hatasız giderken oyun dosyaları kendi kendine nasıl bozulabiliyor. Yine de problemim çözüldü, teşekkürler.
 2. Resolved 1.5.7 Kuşatma Sorunu

  Batanya'da paralı asker olarak katıldığım tüm kale kuşatmalarında hata alıyorum ve oyun çöküyor. Bir kere meydan savaşında da çöktü. Güncellemeyi yeni yaptım, oyun dosyalarını doğrulamadım henüz ama bir şey değişir mi bilemiyorum, bakacağım. http://prntscr.com/zyem6a
 3. Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

  Teşekkür ederim yanıtın için, iş hayatı malum şartlar ne olursa olsun üstüne düşen görevi yapmakla yükümlüsün ama motivasyon iş performansını etkiliyor bunu da atlamamak gerek
  Çok haklısın.
 4. Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

  Bence geliştirici arkadaşların zamanını 2 şey çok alıyor.
  Biri teknik alt yapı, belki de sonradan kabul ettiler bu gerçeği bilemiyorum ama hazırladıkları motorla oluşturdukları bannerlord kötü sonuçlandı, sürekli optimizasyon, yapay zeka problemleriyle uğraşıyorlardır oyunda şu akıcı noktayı bir türlü yakalayamadılar bunun en büyük nedeniyse temel alt yapısı ve bu yapıyı hazırlayan motor.

  Bir diğeriyse yaptıkları değişikliklerin oyundaki dengeyi alt üst etmeleri, yani bir özellik eklense oyundaki sistemler birbirine giriyor, işte bu noktada bannerlord AAA oyunlarından dahada zor bir noktada olduğunu gösteriyor,
  öyle bir yapısı var ki şu oyunun, bir oyuncuya yeterince özgürlük verilebilmesi için, tüm sistemleri sürekli birbiriyle karşılaştırmak zorundalar,
  çünkü x özelliği eklesen daha önce eklemiş olduğun y özelliği yüzünden oyunun ileriki zaman diliminde birbiriyle çarpışıp başka sorunlara yol açıyorlar yani yaptıkları her değişikliğin bir bedeli oluyor ne kadar çok değişiklik varsa o kadar çok bedel ve zaman kaybı

  Sonuca gelirsek, konudaki arkadaşın bahsettiği gibi zaten farkındalar durumun, ayrıca herkesin beklediği bir oyunun beklendiği gibi sonuç vermemesi illaki onları da çok üzmüştür ama yapacak bir şey yok ellerinden geleni yapıyorlar, bunun için sıkı çalışmada gösteriyorlardır onca pandemi, motivasyonsuzluk şartlarına rağmen, sorunları görelim raporlayalım tavsiyeler verelim tek çare bu.
  Çok güzel bir cevap olmuş ama katılmadığım nokta şu ki bu insanlar düşünüldüğü gibi çıtkırıldım değil. Profesyonel insanlar, tecrübe eksikliğine rağmen bu baskıyı doğru yönetip motivasyon sağlayabilirler kendilerine. Böyle bir işe girişebiliyorsan bunu da yapmaman için bir sebep yok çünkü.
 5. Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

  Bu tarz konuları ne için açıyorsunuz? Sizce geliştiriciler durumun farkında değil mi? Yapıcı eleştiriler yapmak yerine bu tarz konular açınca forumun gereksiz ve boş konularla dolduğunun farkında değil misiniz? Warband'de çok mu gelişmiş bir roleplay vardı da Bannerlord'da aynı keyfi alamıyorsunuz?

  Tamam, kabul ediyorum, oyun roleplay açısından çok yavan kalıyor. Ama Warband oynarken ne kadar derin roleplay yapıyorduk da Bannerlord'da yapamıyoruz? Yine kendimizce rol yapıyorduk. Yanlış anlaşılmasın kötü bir niyetle söylemiyorum bunları; "Oyun çok iyi, kusursuz!" falan da demiyorum; diyalogların eksikliği gibi kilit noktaları zaten herkes biliyor, geliştiriciler bu konuda er yada geç bir şeyler yapacaklardır. Maalesef bu gidişle oyunun önünde daha çook uzun yol var gibi görünüyor. Dikkat çekmeye çalıştığım nokta şu:
  Gördüğümüz sorunları yazsak, eklenmesini istediğimiz özellikleri yazsak (Geliştiriciler ise uygun görürse oyuna ekler), köstek olmak yerine fikirlerimizle, geribildirimlerimizle destek olsak çok daha iyi yardımcı oluruz.

  Uzun lafın kıssası bu tarz konular açmayalım ki yetkililer "Acaba forumda neler konuşmuşlar, hangi hataları bildirip ortaya nasıl fikirler sunmuşlar" diye foruma bakmaya geldiklerinde o yararlı fikirler ve geribildirimler yerine bu tarz yararsız konuları görmesinler, iyi niyetle siteminizi dile getiriyor olsanız da bu tarz konular oyunun geliştirilmesine balta vurur.
  Kimsenin emeğine saygısızlık etmiyoruz, hiçbir şeye köstek de olmuyorum. Mount&Blade'i Mount&Blade yapan en temel noktalardan biri diyaloglar ve dolayısıyla rp unsurlarıdır. Bir senedir bu konuyla ilgili yalandan da olsa değişen hiçbir şey olmamış. Aylarca oynamadım, açıkçası hiçbir yenilik de umut etmeden; "edemeden" oyuna yeniden başladım ve düşündüğüm gibi oyundan aldığım tat gram artmadı. Benim tepkim buna ve bunu dile getirebilirim, yanlış bir şey yok.
  Birçoğumuz Warband'i ne olduğunu bilmeden oynamaya başladık, ilk defa öyle bir oyun türünü deneyimledik. O dönem ortaya koydukları iş benim açımdan rp konusunda çığır açmıştı. Ufacık diyaloglar, turnuva kazanınca lord salonuna girebilmek gibi dünyanın en basit detayları sayesinde maksimum seviyede oyunun içinde kalabiliyorduk ve sürekli yeni şeyler keşfediyorduk, zamanına göre mükemmeldi. 8 sene içinde ileriye gitmesi gereken bu durum nasıl geriye gitmiş ve aylardır aynı noktada bekliyor benim anlam veremediğim şey bu, bunu istediğim kadar da dile getirebilirim. Ortada hala bomboş bir oyun var neticede. Bu duruma bu kadar kızmamızın sebebi bize böyle bir oyun deneyimini yaşatan bir başka oyun daha bulunmaması, bu negatif değil oldukça pozitif bir durum eğer algılanmak istenirse.
  Demem o ki oyunun içine giremeden, ot gibi oynayarak, gerçek Mount&Blade tecrübesinden karış karış uzaktan bu oyunu test etmek doğru netice vermez, vermiyor da. Aylardır içinde bulunduğumuz olay bunu kanıtlar nitelikte. Bu oyunun yapıtaşı olan diyaloglar konusunun yararsız bir tartışma gündemi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Oyun hangi temel üzerine kurulu ki neye yenilik ekleyecekler? Ben sana eklenenleri söyleyeyim; quest çeşitliliği, oyun başı hikayesinin sonuca bağlanması ve tonlarca bugın yavaş yavaş fixleniyor olması. Yıkıcı eleştiri yapmıyorum, iyi niyetle sitemimi ve oyunun ihtiyacı olan en büyük eksikliği dile getiriyorum. Bugların hiçbirine tek kelime etmedim daha önce. Çünkü bu konular teknik konular ve bile isteye yapılan, tercih meselesi değil, mutlaka çözüme kavuşturulur. Ama rp olayı için aynı şeyi söyleyemem, 8 yıl + 10 aylık bir sürede bu oyunun Warband kadar bile içine alamaması çok büyük bir sorun. Senin de söylediğin gibi Warband oynarken ne kadar derin roleplay yapıyorduk ki Bannerlord'da yapamıyoruz. Evet malesef Warband'daki kadar bile iş yok ortada.
 6. Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

  bende çok merak ediyorum ama anladığım kadarıyla o iş mod yapan arkadaşlara kaldı :smile:
  off. :grin:
 7. Bu oyun ne zaman Warband keyfi verecek?

  Oyundan bir çıktım çıkış o çıkış 2.5 aydır oynamıyorum. Okuduğum kadarıyla da hiçbir şey değişmemiş rp unsurları konusunda. Acaba ne zaman adam olur bu oyunun Single'ı ya da olur mu?
 8. 1.5 beta güncellemesinde gözlemlediğiniz yenilikler neler?

  GTX960 OC 4GB, i5 4460, 16GB DDR3
  Bazen oyuna giremiyorum bile, girsem de sefer başlatamıyorum. 1.4.3'e döneceğim. Bence güzel yenilik tam sürümü oynatmaya yönelik hamleler :smile:
 9. 1.4.3 ne zaman gelicek? (Tarih veremediler ama yakın zamanda çıkıcakmış)

  Lütfen Warband nasıl içine çektiyse, Bannerlord da içine çeksin bizi. Warband'deki savaş sonrası toplanmalar bile oyuna çok şey katıyordu. Bir süredir oynamıyorum Bannerlord'u ve oynadığımda hiçbir değişiklik görememekten korkuyorum.
 10. Sorular Sorular ve Sorular ve Komple Teorisi

  Allah çarpsın okurken daraldım, midem bulandı. Bak yemin ederim bunlar oldu. Neyse ben de mal arıyordum bu sıralarda, torbacının ismini dmden atsana?
 11. Bannerlord Oyununun Ruhu için Öneriler

  Zafer türü haricinde söylediklerine tümüyle, harfi harfine katılıyorum. Bunların veya bu tarz şeylerin oyuna eklenmemesini de erken erişim adı altında oyuncuları multiplayer oynamaya yönlendirmek olduğunu düşünüyorum. En azından belli bir süre için insanlara "Bu oyunun multiplayerı da güzel, oynanıyor ve çok fazla oyuncu var. Satın alalım ve oynayalım!" gibi bir bakış açısına yöneltmek istiyorlar. Art niyetli bir düşünce gibi gözükebilir ama ben açıkçası daha farklı ve mantıklı bir sebep bulamıyorum. Oyun çıkalı 2.5 ay oldu, buglar yavaş yavaş çözülüyor her şey güzel ama uzun bir süre oynamamama rağmen geri döndüğümde oyuna hiçbir rpg unsuru eklemediklerini gördüm. 2.5 ayda milyon tane feedback almış ve içeriği zenginleştirmeye çoktan hazır hale gelmiş olmaları gerekiyordu. Önemli ve köklü değişiklikler bir kenara, en azından diyalog eklemeliler oyuna artık.
 12. Oyunun Son Durumu Nedir?

  her türlü buga eyvallah ama diyalog koyun da rp yapalım biraz ya
 13. bannerlord steam güncelleme yapmıyor.

  arkadaşlar bi süredir oynamıyordum bannerlordu dedim güncelleme atıp bi oynayayım nasıl olmuş diye. güncellemeyi yaptım fakat oyna tuşu bir türlü gelmedi devam et tuşu var, basıyorum indiriliyor diyor ve tekrar aynı şey, indirme duraklatıldı yazıyor. oyun dosyalarını doğruladım, oyunu yeniden...
 14. Diplomasi Tarafında Ne Gibi Gelişmeler Bekliyorsunuz? Önerileriniz Neler?

  Çapulcular ingilizce öğrendi. Bendeki çapulcu diyalogları ingilizce.
  Hemen başlıyorum :grin:
 15. Diplomasi Tarafında Ne Gibi Gelişmeler Bekliyorsunuz? Önerileriniz Neler?

  1 aya yakındır oynamıyorum sıfırdan başlamak istiyorum ama diyalog olayı gözle görülür şekilde gelişmediyse oynamaktan vazgeçicem. Bütün rp olayını öldürüyor bu diyalog eksiği, bu konuda bilgisi olan var mı?
Top Bottom